Hellas Transalp Forum

Καθαρισμός μπότας πιρουνιού

cookos · 2988

Offline cookos

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 505
on: Δευτέρα 22 Απρίλιος 2013, 18:12:27 μμ
Πριν κάνω καμία κουτουράδα θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να βγάλω αυτά τα σημάδια από τις μπότες. Φαίνεται να είναι χαρακιές (από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη) και όχι βρωμιές. Δοκίμασα με μια ψιλή αλοιφή και με πανί να τα ψιλοτρίψω (με τον φόβο να κάνω εμφανείς γρατζουνιές) αλλά δεν κατάφερα και πολλά. Μήπως να χρησιμοποιήσω πιο χοντρή αλοιφή ή γυαλόχαρτο, ή θα το χαλάσω τελείως; Υπάρχει κάποιος τρόπος;  ???



Spritmonitor.de" border="0


Offline apostolis1978

  • tolisionikos
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 205
Reply #1 on: Δευτέρα 22 Απρίλιος 2013, 20:08:43 μμ
Πριν κάνω καμία κουτουράδα θέλω να ρωτήσω πως μπορώ να βγάλω αυτά τα σημάδια από τις μπότες. Φαίνεται να είναι χαρακιές (από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη) και όχι βρωμιές. Δοκίμασα με μια ψιλή αλοιφή και με πανί να τα ψιλοτρίψω (με τον φόβο να κάνω εμφανείς γρατζουνιές) αλλά δεν κατάφερα και πολλά. Μήπως να χρησιμοποιήσω πιο χοντρή αλοιφή ή γυαλόχαρτο, ή θα το χαλάσω τελείως; Υπάρχει κάποιος τρόπος;  ???


το ιδιο περιπου εχω παθει κι εγω... δεν ηξερα κ το εγραψα σαν θεμα ΄'καλαμια ΤΑ 650΄' δεσ το στα μηχανολογικα το εχω γραψει.τριψημο με γυαλοχαρτο(το εκανα ηδη αυτο)θα το περασω ασταρι αλουμινιου,βαψιμο με σπρευ αλουμινιου κ τελος διαφανο βερνικι για αλουμινια κ πιστευω θα γινει καινουριο.παντως οταν το ετριψα με γυαλοχαρτο φυγαν ολα τα σημαδια...
« Last Edit: Δευτέρα 22 Απρίλιος 2013, 20:10:56 μμ by apostolis1978 »


xlv 650


Offline cookos

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 505
Reply #2 on: Δευτέρα 22 Απρίλιος 2013, 21:10:17 μμ
Οχι άλλο τριψιμοοοοοοοο αστάρωμααααα βερνίκιιιιιιι :2hysterical:

Οκ θα περιμένω να δώ αποτελέσματα. :)


Spritmonitor.de" border="0