Hellas Transalp Forum

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ 13η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ HELLAS TRANSALP CLUB ΚΡΗΤΗ 22-24/06/2013

nikos 238 · 40703

Offline ΚΡΑΣΟΠΑΤΕΡΑΣ

  • Ο ΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΟΣ
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3677
  • Δεν σπάει δεν χαλάει…δεν στραβώνει δεν λυγάει !!
    • http://www.biowines.gr/
Η προθεσμία συμμετοχών έχει τυπικά λήξει.

Πλην όμως, όσοι θέλουν να δηλώσουν συμμετοχή, μπορούν να το κάνουν, μέχρι την ερχόμενη Τρίτη.

Επίσης, εάν κάποιος θέλει να δηλώσει και δεν γνωρίζει ακόμα το πρόγραμμά του, παρακαλώ ας στείλει ένα πμ για να τον έχουμε υπόψη.



Τελικά  Νίκο παρόλο τις μόλις 28 συμμετοχές η πανελλήνια θα γίνει στην Κρήτη?

Χωρίς να θέλω να ανακατέψω τίποτα,  ποιο το νόημα μιας τέτοιας πανελλήνιας σε μέρος που μπορούν να παρευρεθούν μόλις 28  άτομα?


Οι άνθρωποι είναι σαν το κρασί, οι καλοί βελτιώνονται με τα χρόνια, οι άχρηστοι γίνονται ξύδι…..


Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
καταρχην γιαννη το εκδρομικο δεν το αποφασισε μονος του ο νικος.ο καθενας στο ΔΣ ειχε την αποψη του,το προγραμμα ομως βγηκε μετα απο αρκετη συζητηση και οχι μονο απο τον νικο ή τον πανο που ειναι υπευθυνοι εκδρομικου.

στο παρακατω νημα,εκτος απο εσενα και αλλοι ειχαν βρει την ιδεα πολυ ωραια αλλα δεν τους βλεπω στην λιστα.
http://www.transalpforum.gr/index.php/topic,19458.msg291893.html#msg291893

φυσικα,ειναι δυσκολο να προγραμματισεις απο φεβρουαριο ενα 2ημερο τον ιουλιο,ολο και κατι μπορει να τυχει η να αλλαξει.
επειτα,και αλλου να γινοταν η πανελληνια,δεν νομιζω οτι θα ηταν και πολυ περισσοτερα τα ατομα,δεδομενου παντα των οικονομικων συνθηκων που καθε μερα χειροτερευουν.




Offline ΚΡΑΣΟΠΑΤΕΡΑΣ

  • Ο ΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΟΣ
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3677
  • Δεν σπάει δεν χαλάει…δεν στραβώνει δεν λυγάει !!
    • http://www.biowines.gr/
καταρχην γιαννη το εκδρομικο δεν το αποφασισε μονος του ο νικος.ο καθενας στο ΔΣ ειχε την αποψη του,το προγραμμα ομως βγηκε μετα απο αρκετη συζητηση και οχι μονο απο τον νικο ή τον πανο που ειναι υπευθυνοι εκδρομικου.

στο παρακατω νημα,εκτος απο εσενα και αλλοι ειχαν βρει την ιδεα πολυ ωραια αλλα δεν τους βλεπω στην λιστα.
http://www.transalpforum.gr/index.php/topic,19458.msg291893.html#msg291893

φυσικα,ειναι δυσκολο να προγραμματισεις απο φεβρουαριο ενα 2ημερο τον ιουλιο,ολο και κατι μπορει να τυχει η να αλλαξει.
επειτα,και αλλου να γινοταν η πανελληνια,δεν νομιζω οτι θα ηταν και πολυ περισσοτερα τα ατομα,δεδομενου παντα των οικονομικων συνθηκων που καθε μερα χειροτερευουν.

Παναγιώτη δεν αναφέρομαι στον Νίκο με καταλογισμό ευθύνης σε αυτόν, μια απορία εξέφρασα γενικευμένη με αφορμή την πολύ μικρή συμμετοχή.
Προσωπικά και επειδή  μου αρέσει να την λέω την γνώμη μου, χτυπάει άσχημα στα μάτια μου να βλέπω τέτοιο νούμερο και να μην το λαμβάνω υπόψη. :)


Οι άνθρωποι είναι σαν το κρασί, οι καλοί βελτιώνονται με τα χρόνια, οι άχρηστοι γίνονται ξύδι…..


Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
Κατα την άποψή μου με τετοια κρίση, ήταν λάθος η επιλογή της Κρήτης για πανελλήνια.
Θα μπορούσε να γίνει κάπου κεντρικα στην Ελλάδα για να υπάρχουν περισσότερες συμετοχές και με γνωμωνα τα οικονομικά όλων μας σε κάμπινγκ. Κάπου που να μπορει και κάποιος να ερθει εστω και για μια μέρα αν θέλει για τη γεύση.
Να περάσουν καλά οσοι καταφερουν να πάνε στην πανέμορφη Κρήτη


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Παναγιώτη δεν αναφέρομαι στον Νίκο με καταλογισμό ευθύνης σε αυτόν, μια απορία εξέφρασα γενικευμένη με αφορμή την πολύ μικρή συμμετοχή.
Προσωπικά και επειδή  μου αρέσει να την λέω την γνώμη μου, χτυπάει άσχημα στα μάτια μου να βλέπω τέτοιο νούμερο και να μην το λαμβάνω υπόψη. :)


ασε ρε που θες να λες και την γνωμη σου.  :P :P :P

οκ,απλα φανηκε οτι μιλουσες στον νικο αποκλειστικα και ειναι αδικο αυτο.

οσο για την κρητη,οσοι δεν ερθετε θα χασετε.να σκασετε απο την ζηλεια σας!  :-*




Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
...σε κάμπινγκ.

Αυτό μου έχει λείψει από τις Πανελλήνιες και κακώς, κατά τη γνώμη μου, τις κάναμε αποκλειστικά σε ξενοδοχείο.

Θα μπορούσε να γίνει κάπου κεντρικα στην Ελλάδα για να υπάρχουν περισσότερες συμετοχές

Ναι στο χωριό σου για παράδειγμα, μην τυχόν και κάνεις κανένα χιλιόμετρο  :2hysterical: :2hysterical:

Να περάσουν καλά οσοι καταφερουν να πάνε στην πανέμορφη Κρήτη

Ευχαριστούμε, θα μας λείψετε :-*


Παύλος Καρούμπης


Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Γιάννη, θέλουμε να ακούμε τη γνώμη σου και καλά κάνεις και τη λες...

Παίδες, η μεγαλύτερη κουβέντα που είχε γίνει όταν συζητούσαμε το εκδρομικό, ήταν για την πανελλήνια (και το κόστος της!)... Η αρχική ιδέα ήταν αυτό που λέει ο Παύλος... camping και δωμάτια, μεγάλη παραλία και αρκετά μέρη τριγύρω και όχι για ακόμα μία φορά στην ..αυλή της Λάρισας! Άμα τα κάνουμε όλα στην κεντρική Ελλάδα θα μουχλιάσετε βρε ...κεντροελλαδίτες  ;D ;D ;D.

Η Κρήτη επικράτησε σαν προορισμός για event του club. Το μέρος είναι όμορφο. Είμαι σίγουρος ότι όσοι πάτε, θα περάσετε καλά. Οι φίλοι μας εκεί θα κάνουν το καλύτερο που μπορούν!!! Μακάρι να μπορούσα να διαθέσω το ποσό και να ακολουθούσα...


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline CheGuevara

  • Έλα μωρή οδηγάρα που έγινες και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2063
  • Ηasta la Victoria Siempre
στο παρακατω νημα,εκτος απο εσενα και αλλοι ειχαν βρει την ιδεα πολυ ωραια αλλα δεν τους βλεπω στην λιστα.
http://www.transalpforum.gr/index.php/topic,19458.msg291893.html#msg291893

'Ενας από αυτούς ήμουν και εγώ! Υπάρχουν όμως τουλάχιστον 3 σημεία που με κάνουν διστακτικό!

Πρώτον. Γίνεται στην Ελούντα (ήτοι στο ανατολικό άκρο της Κρήτης) σε ένα μέρος όπου είχαμε πάει αρκετοί από εμάς προ διετίας.  Αυτό σημαίνει ότι αποκλείονται σίγουρα ο νομός Χανίων (ο ομορφότερος κατά τη γνώμη μου) και πιθανότατα και ο νομός Ρεθύμνου. Κατανοώ ότι τα κονέ υπάρχουν στο νομό Λασιθίου (και είναι προς τιμήν των παιδιών της Κρήτης που προσπαθούν κάνουν πράγματι το καλύτερο).Θεωρώ την προσφορά του ξενοδοχείου λόγου χάριν κορυφαία! Απλά κατ΄εμέ θα έπρεπε να γίνει κεντρικότερα ή τέλος πάντων σε κάποιο μέρος που δεν έχουμε ξαναπάει πρόσφατα!

Δεύτερον. Και πιο βασικό. Δεν έχει ανακοινωθεί το πρόγραμμα του τριημέρου. Αυτό κατ΄εμέ είναι βασικός παράγοντας στη λήψη της απόφασης! Δυστυχώς οι εποχές που μπορούσαμε να πάμε σχεδόν σε όποια εκδρομή γουστάραμε, γιατί είχαμε φράγκα, παρήλθαν. Αυτό σημαίνει ότι πλέον επιλέγουμε εκδρομές και τις επιλέγουμε δυστυχώς με αυστηρά κριτήρια!

Τρίτον. Και αυτό αφορά έμενα προσωπικά. Θεωρώ ότι έαν κάποιος αποφασίσει να έρθει στην Κρήτη δεν αξίζει να κατέβει μόνο για τρείς μέρες αλλά να κάτσει τουλάχιστον 5-6 μέρες. Και επειδή δεν έχω κάνει ακόμα κονέ με άτομα που σκοπεύουν να αλητεύσουν μαζί μου μερικές ακόμη μέρες, δεν το έχω αποφασίσει ακόμα!


Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.


Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
κωστα καταλαβαινω απολυτα τι λες και τα βρισκω και σωστα μεχρι ενα σημειο.
αν ομως ρωτησουμε 20 ατομα που θα ηθελαν να πανε και τι να κανουν,φανταζεσαι οτι ουτε οι μισοι δεν θα καλυπτονταν.

δυστηχως σε τετοιες εκδρομες δεν μπορουμε να ειμαστε ολοι καλυμενοι και σε ολα.

και κατι προσωπικο δικο μου.
δεν παω κρητη(η οπουδηποτε αλλου) με 30 ατομα ακομα για να δω το μερος.δεν υπαρχει περιπτωση να το δει οπως θελει ο καθενας.για τετοια περιπτωση πας μονος με την οικογενεια,αντε και ενα ζευγαρι ακομα.
εγω παω για να περασω καλα και να κανω χαβαλε με τους ανθρωπους που εκτιμω και χαιρομαι να ειμαι μαζι τους.να μιλησουμε και 1 ωρα παραπανω βρε αδερφε περα απο το φορουμ.

αυτο ειναι το δικο μου σκεπτικο.




Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Ετσι οπως τα λεει ο Παναγιωτης ειναι και ακομα καλυτερα. Ειναι σιγουρο οτι τα κοπελια θα φροντισουν να δουμε την "αλλη" Κρητη, αυτη που δε θα βλεπαμε σαν απλοι τουριστες.


Παύλος Καρούμπης


Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!


Ναι στο χωριό σου για παράδειγμα, μην τυχόν και κάνεις κανένα χιλιόμετρο  :2hysterical: :2hysterical:



Γιατί το λες αυτό;; εχω δειξει να μασάω από χιλιόμετρα;;


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
και όχι για ακόμα μία φορά στην ..αυλή της Λάρισας! Άμα τα κάνουμε όλα στην κεντρική Ελλάδα θα μουχλιάσετε βρε ...κεντροελλαδίτες  ;D ;D ;D.



Γιατί; Το κεντρο της Ελλάδας ειναι μόνο η Λάρισα;; Ας  γίνει προς Ιόνιο μεριά
Οσο για τα χιλιόμετρα αν γινει προς Ηγουμενίτσα πχ είναι τα ίδια
Μήπως στη Κρήτη οι Αθηναίοι περισσότερα θα κάνετε;; Τα μισα ειναι με  το καράβι.
τέλος πάντων πατε με το καλο και μετα θα γκρινιάξουμε............... :goofy:
Η αλήθεια ειναι πως εσας σας βολευει καλυτερα.Εμεις μονο για να κατεβουμε Αθηνα πηγαινε - ελα θελουμε 150 ευρω!! για να μην μιλήσω για Θεσσαλονίκη.
Άιντε απο κει με συγχησες βραδιάτικα


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Γιατί; Το κεντρο της Ελλάδας ειναι μόνο η Λάρισα;; Ας  γίνει προς Ιόνιο μεριά
Οσο για τα χιλιόμετρα αν γινει προς Ηγουμενίτσα πχ είναι τα ίδια
Μήπως στη Κρήτη οι Αθηναίοι περισσότερα θα κάνετε;; Τα μισα ειναι με  το καράβι.
τέλος πάντων πατε με το καλο και μετα θα γκρινιάξουμε............... :goofy:
Η αλήθεια ειναι πως εσας σας βολευει καλυτερα.Εμεις μονο για να κατεβουμε Αθηνα πηγαινε - ελα θελουμε 150 ευρω!! για να μην μιλήσω για Θεσσαλονίκη.
Άιντε απο κει με συγχησες βραδιάτικα
Όσοι δεν μπορείτε ή δεν θέλετε να έρθετε αρχίσατε την γκρίνια, εσεις θα χάσετε την ευκαιρία να με γνωρίσετε και να πιείτε μια ρακή μαζί μου :2tongue: :2tongue: :2tongue: :2tongue: :xxblowkiss: :xxblowkiss: :xxblowkiss:



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Δεν ξέρω αν πρέπει, αλλά εγώ αν δεν το πω θα σκάσω, που ειναι η Ειρήνη (πάει αυτή την έχασε το club) Η Μαργαρίτα, ο Αντρικος μας, και κάποιοι άλλοι τέλος πάντων που είχα την πεπειθηση πως θα ειναι στην λίστα, τελος πάντων ας είναι καλά



Offline ~DIMITRIS_AEK~

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 577
  • ΔΕΣΤΕ ΤΟΥΣ ΤΡΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΖΕΥΓΑΡΩΝΕΤΕ.
Παιδια και σπο εμενα συγνωμη, ημουν και εγω ενας απο αυτους που ηθελαν να ερθουν Κρητη και πιστεψτε το εκανα τα παντα για να ειμαι εκει αλλα δυστοιχος εχασα το πατερα μου Μεγαλη Πεμπτη και δεν ειμαι σε θεση να ερθω. Σας ευχομαι να περασετε οσο πιο ομορφα μπορειτε




Offline xamogelo

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2514
  • να ταξιδεύετε πάντα........
Δεν ξέρω αν πρέπει, αλλά εγώ αν δεν το πω θα σκάσω, που ειναι η Ειρήνη (πάει αυτή την έχασε το club) Η Μαργαρίτα, ο Αντρικος μας, και κάποιοι άλλοι τέλος πάντων που είχα την πεπειθηση πως θα ειναι στην λίστα, τελος πάντων ας είναι καλά


Παρούσα, πάντα, κυρ Βαγγέλη μου.... :-*



Θα έρθω πιο prive εγώ κάποια στιγμή.....(όπως την άλλη φορά! ;))

Καλά να περάσετε κοπέλια και μη κοπέλια! :) :) :)
« Last Edit: Σάββατο 11 Μάιος 2013, 07:14:46 πμ by xamogelo »


...με τη μηχανή σας και τα μάτια της ψυχής σας!!!



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Γιατί το λες αυτό;; εχω δειξει να μασάω από χιλιόμετρα;;

Οχι ρε συ πλακα σου κανω. Απλα νομιζω καιρος ηταν να γινει μια Πανελληνια στην Κρητη, σιγουρα ειναι δυσκολοι οι καιροι, αλλα ο καθενας κανει το κουμαντο του.

Προσωπικα εχω επιλεξει σε ποιες εκδρομες θα παω και τις αλλες θα τις απολαμβανω απο τις φωτογραφιες οσων πηγαν. ;)

Οσο για την Κρητη απο περσυ τον Ιουλιο εχω παει 5 φορες, την αλλη εβδομαδα ξαναπαω και θα ξαναπαω :goofy:
Ειναι η χρονια της :eusa_clap:


Παύλος Καρούμπης


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
'Ενας από αυτούς ήμουν και εγώ! Υπάρχουν όμως τουλάχιστον 3 σημεία που με κάνουν διστακτικό!

Πρώτον. Γίνεται στην Ελούντα (ήτοι στο ανατολικό άκρο της Κρήτης) σε ένα μέρος όπου είχαμε πάει αρκετοί από εμάς προ διετίας.  Αυτό σημαίνει ότι αποκλείονται σίγουρα ο νομός Χανίων (ο ομορφότερος κατά τη γνώμη μου) και πιθανότατα και ο νομός Ρεθύμνου. Κατανοώ ότι τα κονέ υπάρχουν στο νομό Λασιθίου (και είναι προς τιμήν των παιδιών της Κρήτης που προσπαθούν κάνουν πράγματι το καλύτερο).Θεωρώ την προσφορά του ξενοδοχείου λόγου χάριν κορυφαία! Απλά κατ΄εμέ θα έπρεπε να γίνει κεντρικότερα ή τέλος πάντων σε κάποιο μέρος που δεν έχουμε ξαναπάει πρόσφατα!

Γίνεται εκεί γιατί εκεί έχουμε τα κονέ. Τόσο απλά. Αυτή η τιμή δεν υπάρχει πουθενά. Έψαξαν μέλη και για άλλες επιλογές πριν καταλήξουμε. Η αμέσως καλύτερη προσφορά ήταν μακράν ακριβότερη. Ναι υπάρχουν τόσα μέρη στην Κρήτη, όρεξη να 'χεις,  αλλά δεν υπήρχαν μέλη εκεί να δουλέψουν για την διοργάνωση  ;)

Δεύτερον. Και πιο βασικό. Δεν έχει ανακοινωθεί το πρόγραμμα του τριημέρου. Αυτό κατ΄εμέ είναι βασικός παράγοντας στη λήψη της απόφασης! Δυστυχώς οι εποχές που μπορούσαμε να πάμε σχεδόν σε όποια εκδρομή γουστάραμε, γιατί είχαμε φράγκα, παρήλθαν. Αυτό σημαίνει ότι πλέον επιλέγουμε εκδρομές και τις επιλέγουμε δυστυχώς με αυστηρά κριτήρια!

Το πρόγραμμα χοντρικά-χοντρικά θα είναι: πρώτη μέρα Σάββατο ψιλοχαλαρό πρωινό με καφεδάκι και ίσως μπανάκι για όσους θέλουν, απογευματινή εκδρομή μικρής διάρκειας τοπικού χαρακτήρα σε γύρω χωριουδάκια και ρακή στο καφενείο, χαλαρά πράγματα, όχι μάσες και τέτοια (μάσα στο ξενοδοχείο το βράδυ για να κρατάμε και το κόστος χαμηλά μια και έχουμε πληρώσει ήδη φαγητό) και το βράδυ μπαρότσαρκα στο πανέμορφο λιμάνι Αγίου Νικολάου.  ;D
Κυριακή μεγάλη εκδρομή μετά μάσας και το βράδυ Κρητική βραδυά με τοπικά χορευτικά συγκροτήματα.
Δευτέρα, ημέρα αναχώρησης, χαλαρή μέρα χωρίς πρόγραμμα. Κινούμαστε σιγά-σιγά προς Ηράκλειο όπου προτείνουμε διάφορα μέρη για επίσκεψη για όποιον θέλει όπως ενυδρείο (Θαλασσόκοσμος), παλάτι Κνωσσού, Αρχαιολογικό Μουσείο, Μουσείο Φυσικής Ιστορίας κλπ. Υπάρχει και η δυνατότητα για μάσα στις Αρχάνες το μεσημέρι.
Αυτά σαν ένα γενικό πλάνο για να ξέρετε τι γίνεται. Το πού και οι λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν όταν οριστικοποιηθούν (αν νομίζετε ότι είναι εύκολο να χωρέσεις τόσα πολλά πράγματα σε τόσο μικρό διάστημα όταν επισκέπτεσαι την Κρήτη, να έχει τοπικό χαρακτήρα αλλά και να είναι κοντά, να περιλαμβάνει και αρχαία/αξιοθέατα να δεις αλλά και θάλασσα, να φάμε καλά κρητικά αλλά να είναι και φτηνά, και...και...και..., κάνετε λάθος  :eusa_naughty:).


Τρίτον. Και αυτό αφορά έμενα προσωπικά. Θεωρώ ότι έαν κάποιος αποφασίσει να έρθει στην Κρήτη δεν αξίζει να κατέβει μόνο για τρείς μέρες αλλά να κάτσει τουλάχιστον 5-6 μέρες. Και επειδή δεν έχω κάνει ακόμα κονέ με άτομα που σκοπεύουν να αλητεύσουν μαζί μου μερικές ακόμη μέρες, δεν το έχω αποφασίσει ακόμα!

Το ξενοδοχείο προσφέρει τις ίδιες αχτύπητες τιμές για όσους επιθυμούν να μείνουν παραπάνω (ή να έρθουν πιο νωρίς). Εκμεταλλευτείτε το!  ;)  ΥΓ: Άσε που η καλύτερη αλητεία γίνεται μόνος σου  ;D[/color]
« Last Edit: Σάββατο 11 Μάιος 2013, 14:35:11 μμ by M. I. Pagalos »




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline nikos 238

  • If you doubt, loose it...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3198
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Αναμενόμενες οι απορίες και οι προβληματισμοί.

Υποστήριξα σκληρά την ιδέα της Κρήτης, για διάφορους λόγους. Βασικός λόγος, ότι έπρεπε να έχει την τιμητική της.

Και δεν νομίζω να αμφιβάλλει κανείς, ότι τα τελευταία χρόνια τα χιλιόμετρα μοιράστηκαν υπέρ του δέοντος ισομερώς μεταξύ μελών από Αττική και από Βόρεια Ελλάδα στα εκδρομικά μας.

Φέτος, αποφασίστηκε μια Πανελλήνια στη Κρήτη και το μεράκι και η αγάπη των μελών, θα την αναδείξουν σαν μια πολύ ωραία μάζωξη, με μελανό σημείο βέβαια τη χαμηλή συμμετοχή, η οποία όμως, αν πάμε να αντιμετωπίσουμε μόνο αυτή τη παράμετρο, θα μας έβγαινε μια πανελλήνια κάπου ηπειρωτικά, χωρίς να έχουμε - αντιστρόφως με της Κρήτης - υψηλότερες συμμετοχές ή μικρότερο κόστος. 

Το κόστος μας εδώ είναι το καράβι. Τα υπόλοιπα είναι νομίζω ικανοποιητικότατα και φθηνότερα και από κάμπινγκ, αν σκεφτούμε την ημιδιατροφή.

Όσο για το πρόγραμμα και την τοποθεσία της Πανελλήνιας, νομίζω ότι αυτό που έχει την μεγαλύτερη σημασία έχει να βρισκόμαστε και όχι εάν θα κάναμε περισσότερα ή λιγότερα με άλλη παρέα ή μεμονωμένα ή σε άλλο μέρος.

Νομίζω κάλυψα τις παραμέτρους που τέθηκαν.

 






ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)



Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Αναμενόμενες οι απορίες και οι προβληματισμοί.

Υποστήριξα σκληρά την ιδέα της Κρήτης, για διάφορους λόγους. Βασικός λόγος, ότι έπρεπε να έχει την τιμητική της.

Και δεν νομίζω να αμφιβάλλει κανείς, ότι τα τελευταία χρόνια τα χιλιόμετρα μοιράστηκαν υπέρ του δέοντος ισομερώς μεταξύ μελών από Αττική και από Βόρεια Ελλάδα στα εκδρομικά μας.

Φέτος, αποφασίστηκε μια Πανελλήνια στη Κρήτη και το μεράκι και η αγάπη των μελών, θα την αναδείξουν σαν μια πολύ ωραία μάζωξη, με μελανό σημείο βέβαια τη χαμηλή συμμετοχή, η οποία όμως, αν πάμε να αντιμετωπίσουμε μόνο αυτή τη παράμετρο, θα μας έβγαινε μια πανελλήνια κάπου ηπειρωτικά, χωρίς να έχουμε - αντιστρόφως με της Κρήτης - υψηλότερες συμμετοχές ή μικρότερο κόστος. 

Το κόστος μας εδώ είναι το καράβι. Τα υπόλοιπα είναι νομίζω ικανοποιητικότατα και φθηνότερα και από κάμπινγκ, αν σκεφτούμε την ημιδιατροφή.

Όσο για το πρόγραμμα και την τοποθεσία της Πανελλήνιας, νομίζω ότι αυτό που έχει την μεγαλύτερη σημασία έχει να βρισκόμαστε και όχι εάν θα κάναμε περισσότερα ή λιγότερα με άλλη παρέα ή μεμονωμένα ή σε άλλο μέρος.

Νομίζω κάλυψα τις παραμέτρους που τέθηκαν.

Νομίζω πολύ σωστά τα έθεσε ο Νίκος.
Καιρός υπάρχει ακόμα, ίσως και τελευταία στιγμή μπορεί κάποιος να κάνει τον προγραμματισμό του για να βγει οικονομικά το πρόγραμμα.
Επίσης θεωρώ άκομψο να σχολιάζουμε την επιτυχία ή όχι της εκδρομής, το αν θα έπρεπε να γίνει εκεί ή όχι, ΠΡΙΝ από την εκδρομή και όταν έχει υπάρξει τόσο μεγάλη προετοιμασία από τα μέλη της Κρήτης.

προς την οργανωτική ομάδα: Το σχόλιο του Che σχετικά με την ανακοίνωση του προγράμματος, πρέπει να το λάβετε σοβαρά υπόψη. Ήταν και δική μου απορία και για κάποιον που παρακολουθεί μπορεί να είναι και η αφορμή για να συμμετέχει. Φτιάξτε το καλά (όχι σε μια παράθεση) βάλτε και δυο ενδεικτικές φωτογραφίες έστω από την προηγούμενη επίσκεψη των μελών.

Ο κόσμος μπορεί να ζορίζεται πραγματικά αλλά ξέρει και να υπολογίζει. Τα κόστη είναι παρόμοια με μια παραδοσιακή εκδρομή και αν θα τα έδινε κάπου θα τα δώσει και στην Κρήτη.
« Last Edit: Δευτέρα 13 Μάιος 2013, 14:12:25 μμ by KostasC »




Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
βαλτε αν υπαρχει και καμια νεα λίστα συμμετοχων!


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!

προς την οργανωτική ομάδα: Το σχόλιο του Che σχετικά με την ανακοίνωση του προγράμματος, πρέπει να το λάβετε σοβαρά υπόψη. Ήταν και δική μου απορία και για κάποιον που παρακολουθεί μπορεί να είναι και η αφορμή για να συμμετέχει. Φτιάξτε το καλά (όχι σε μια παράθεση) βάλτε και δυο ενδεικτικές φωτογραφίες έστω από την προηγούμενη επίσκεψη των μελών.

  Θα γίνει εντός τής εβδομάδος. Μερικές λεπτομέρειες απομένουν και θέλαμε να είναι κάτι ολοκληρωμένο πριν αναρτήσουμε τελικώς (εγώ πχ δεν μπορώ να ποστάρω φωτογραφίες  :-\).




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline ΓIANNHΣ

  • Γιάννης Αποστόλου
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3763
α/α          Όνομα/ Nick name          Άτομα
________________________________________

 1                 KostasC                     2
 2                 Ευτύχης                     2
 3                 Leon                          1
 4                 KKalantzis                   1
 5                 TASOS                       2
 6                 Aerios                        2
 7                 Sotos                        2
 8                 ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ                2
 9                 dengrafiforum              2
10                Μ.Ι.Pagalos                 1
11                ΠαύλοςΑ                     1
12                ntinos50                     1
13                nikos238                     2
14                 Παυλος                      2
15                 trelonis                      2
16                ΓΙΑΝΝΗΣ                     1
17                kostasxlv                    1
18                trackler                      1
19                jon t                          1
20                georig25                     1
21                rastabill                      2
________________________________________
                   ΣΥΝΟΛΟ ΑΤΟΜΩΝ        32


Φωτογραφίες από την εκδρομή στην Κρήτη το 2011
http://s1182.photobucket.com/user/GiannisApostolou/library/KPHTH%202011%20TRANSALP
« Last Edit: Δευτέρα 13 Μάιος 2013, 16:12:23 μμ by ΓIANNHΣ »


Ποτέ μην μαλώνεις με έναν ηλίθιο.
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας


Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Και από ένα απλό φίλο του συλλόγου πλέον ΚΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ να περάσετε.
Οι Κρήτες δικαιούνται μια Πανελλήνια. Και δραστήριοι είναι και καλοί στην παρέα.
Πάντως και εγώ για ένα διήμερο καθαρό Κρήτη θα το σκεφτόμουνα και χρήμα νά'χα. Δεν περνιέται εύκολα το πέλαγος.Αξίζει παραπάνω ωφέλιμες μέρες.



Offline ΓIANNHΣ

  • Γιάννης Αποστόλου
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3763
ΠΑΙΔΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΕΣ.ΕΛΑΤΕ ΑΥΡΙΟ ΟΙ ΑΘΗΝΑΙΟΙ ΣΥΜΟΦΕ


Ποτέ μην μαλώνεις με έναν ηλίθιο.
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας