Δευτέρα 23 Οκτώβριος 2017, 07:21:27 πμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: ..

Αρχικη   Βοηθεια Αναζητηση Σύνδεση Εγγραφή  
Σελίδες: [1] 2 |   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εντυπώσεις απο την εκδρομή στην Στερεά Ελλάδα στις 24 Μαρτίου! (αντί γιά Σπέτσες!)  (Αναγνώστηκε 5995 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
MARKOS-V
Επισκέπτης
« στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 20:02:20 μμ »

το ενα ρεμαλι γυρισε στην βαση του.
συνολικα 354χλμ .καταναλωση τα 300 χλμ ,εκαψα 12 λιτρα.δηλ 4 λιτρα στα 100.
να ευχαριστησω ολα τα παιδια που με ανεχτηκαν.
να ευχαριστησω τον φιλο με τα κεφτεδακια,τα τιμησα δεοντως!!
και η παστουρμοπιτα ,αν την λεω σωστα,μια χαρα ηταν.τον ευχαριστω κ αυτον!!
αντε κ στο ....κρανιδι σε 3 εβδομαδες!!!
Καταγράφηκε
trackler
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #1 στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 20:15:26 μμ »

και εγω επεστρεψα εδω και ωρα σπιτι.
περασαμε πολυ ωραια αν και ειχαμε ενα μικρο παρατραγουδο που ψιλοχαθηκαμε το γρουπ στο διστομο αλλα θα τα πουμε αλλη στιγμη αυτα.
ολοι με το καλο να γυρισουν.
Καταγράφηκε

KKalantzis
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Where the streets have no name!

« Απάντηση #2 στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 20:49:19 μμ »

Να' μαι κι εγώ! Πολύ ωραία βόλτα, υπέροχα, πανέμορφα μέρη, ωραίος καιρός, καλή παρέα, τα ξέρετε  Smiley
Καλή επιστροφή σε όλους με το καλό, να κάνουμε ένα μπανάκι και τα ξαναλέμε !!!
Καταγράφηκε

Keep riding !!!
trelonis
D.j.
Μέλος HTC
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #3 στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 20:51:52 μμ »

Ολα τελεια,  δε θελω γκρινιες ,  καλη μασα,  οικονομικη εκδρομη , πλακιτσα ,ξεφυγαμε για καμποσες ωριτσες ,ωραια διαδρομουλα ,συχνες στασεις να μη κουραζομαστε, τι να πω μακαρι να ειμασταν περισσοτεροι .
Μεγαλυτεροι παρεα μεγαλυτερη πλακα.καλα η μασα απαιχτη, λιγο ο ενας λιγο ο αλλος ,παρε απο δω παρε απο κει σκασαμε στο φαγητο.αντε και στην επομενη με την ιδια επιτυχια.ΜΠΡΑΒΟ.  στο ΔΣ και το εκδρομικο,συνεχιζεται...
Καταγράφηκε

Λώνης
ΓIANNHΣ
Γιάννης Αποστόλου
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #4 στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 20:55:32 μμ »

Στη βάση μου και εγώ! Μια χαρά περάσαμε οικονομικότατα μας ήρθε, άντε και στα επόμενα.
Τα όποια ψιλοστραβά και μικροπαρατράγουδα θα συζητηθούν σε άλλο νήμα.
Ας μην γκρινιάξουμε εδώ  Smiley
Καταγράφηκε

Ποτέ μην μαλώνεις με έναν ηλίθιο.
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας

ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΜΕ ΤΟ HELLAS TRANSALP CLUB
kostasxlv
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 21:14:57 μμ »

Επιστρεψαμε και μεις κουρασμενοι μεν ,πολυ ικανιποιημενοι δε.Καλη παρεα,καταπληκικη διαδρομη τι αλλο να θελαμε?Μπραβο στους διοργανωτες και σε ολους οσους συμμετειχαν.
Καταγράφηκε
ekos
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 21:20:17 μμ »

Back to base. Πολύ καλή βολτουλα, ξεκουραστη και σε πανέμορφο μέρος.

Αργεί η επόμενη;

Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Καταγράφηκε
Goikoetxea
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #7 στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 21:25:18 μμ »

Φτάσαμε κι εμείς, οσονούπω και φωτό Wink
Καταγράφηκε

panisk
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #8 στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 21:50:48 μμ »

Πίσω και εγώ εδώ και λίγη ώρα, μετά από μια στάση στην Αγ. Τρίαδα να χαιρετήσουμε έναν φίλο.

Το βίντεο ανεβαίνει... οι φωτογραφίες το ίδιο...

Τα υπόλοιπα άλλη στιγμή... Το μυαλό δεν λέει να επιστρέψει...
Καταγράφηκε

Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live
nikos 238
G.M.T.A.. Riders
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #9 στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 22:18:05 μμ »

Άντε μπράβο κύριοι και στα επόμενα.

Πάντα καλά ! 
Καταγράφηκε

ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)

Goikoetxea
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #10 στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 22:32:20 μμ »

Πάρε κόσμε Tongue

Καταγράφηκε

ekos
Επισκέπτης
« Απάντηση #11 στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 22:41:37 μμ »

ειχαμε ενα μικρο παρατραγουδο που ψιλοχαθηκαμε το γρουπ στο διστομο αλλα θα τα πουμε αλλη στιγμη αυτα.
ολοι με το καλο να γυρισουν.

Μην το αφήσουμε για του χρόνου όμως
Καταγράφηκε
trackler
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #12 στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 22:48:12 μμ »

καλη μασα,  οικονομικη εκδρομη

ειδα οτι καποιοι φιλοι οταν φτασαμε κουβαλουσαν κατι βαλιτσουλες οι οποιες ειχαν φαγητο μεσα το οποιο απο οτι καταλαβα μοιραστηκε σε ολους.δεν πληρωσαμε για αυτο που φαγαμε και που μας εδωσαν καποιοι αλλοι αλλα αυτο μεταφραζεται σε χρημα για αυτον που τα εφτιαξε και τα εφερε.εστω και αν ηταν μπισκοτα η κρουασαν.πολλα μπραβο σε οσους το εκαναν αυτο.αυτο δειχνει οτι υπαρχει αλληλεγγυη μεταξυ των μελων μας και ειναι σημαντικο νομιζω να ειπωθει.μπορει εδω στο φορουμ να "σκοτωνομαστε" ανουσια καποιες φορες-φταιει και το οτι ο γραπτος λογος εχει αυτο το μειονεκτημα- αλλα οταν βρισκομαστε απο κοντα ειμαστε ολοι μια ωραια παρεα.
εγω ενω ειχα αλλα σχεδια για το πρωινο μου(ηθελα στην λιβαδεια που θα πηγαινα πιο νωρις να δω την μητερα μου στο νοσοκομειο να περασω απο ενα σουπερ μαρκετ να παρω το κατιτις μου),πουρνο πουρνο η μηχανη δεν ελεγε να παρει μπρος και αναγκαστικα να βγαλω την μπαταρια να την βαλω να φορτισει για κανα μισαωρο.χτες που την εβαλα μπρος πηρε αμεσως αλλα ηταν μεσημερι,ενω σημερα νωρις το πρωι τα βρηκε σκουρα.

ξανα λοιπον πολλα μπραβο σε οσους εφεραν και μοιραστηκαν με ολους το κατιτις τους απο το σπιτι.
Καταγράφηκε

trackler
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #13 στις: Κυριακή 24 Μάρτιος 2013, 22:54:24 μμ »

Μην το αφήσουμε για του χρόνου όμως
αντε βρε γκρινιαρη,ασε τον κοσμο να γραψει τις εντυπωσεις του,αμεσως να πουμε τα αρνητικα.  Tongue Tongue Tongue

το θεμα θα συζητηθει εκει που πρεπει ωστε να βελτιωθουν ακομα περισσοτερο οι επομενες βολτες μας.
Καταγράφηκε

Hypersonic
Γιώργος... Mr. Anderson
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Μπαμπάς * 2

« Απάντηση #14 στις: Δευτέρα 25 Μάρτιος 2013, 01:51:03 πμ »

Θα ηθελα και εγω να ειμαι εκει, εστω και αν ειχα μονο αρνητικα να πω....
Καταγράφηκε

cookos
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #15 στις: Δευτέρα 25 Μάρτιος 2013, 01:53:46 πμ »

Μακάρι κάποια στιγμή να καταφέρω να ακολουθήσω και εγώ. Μπράβο σε όλους σας!
Καταγράφηκε

Spritmonitor.de" border="0
panisk
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #16 στις: Δευτέρα 25 Μάρτιος 2013, 08:42:11 πμ »

Θα ηθελα και εγω να ειμαι εκει, εστω και αν ειχα μονο αρνητικα να πω....

Εύχομαι να σ' έχουμε ξανά μαζί μας Γιώργο!!! Με το αυτοκίνητο, την οικογένεια, αρκεί να σε ξαναδούμε κοντά ρε φίλε!!!
Καταγράφηκε

Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

panisk
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #17 στις: Δευτέρα 25 Μάρτιος 2013, 09:54:48 πμ »

Ας ξεκινήσουμε με τις όμορφες εντυπώσεις...

Καλημέρα!!!

Λειβαδιά, να βρεθούμε όλοι μαζί, ένα καφεδάκι και προχωράμε!!!

Τάισμα στα άλογα, με το παλικάρι στο βενζινάδικο να μην ξέρει που να πρωτοπάει...

Ένα κλικ της φωτομηχανής, στο μνημείο που βρίσκεται πάνω στο δρόμο Λειβαδιάς-Αράχωβας, κοντά στο Δίστομο.

Στο μαρτυρικό Δίστομο, στο μαυσωλείο της σφαγής...

Αφού καταφέραμε να φύγουμε από το Δίστομο, επόμενη στάση ήταν λίγα χλμ παρακάτω. Στην Ιερά Μονή του Οσίου Λουκά. Μοναστήρι της Βυζαντινής περιόδου χτισμένο τον 10ο αιώνα από τον ίδιο τον Όσιο Λουκά, όπου και φυλάσσεται και το Ιερό του Λείψανο.

Φεύγουμε από τη Μονή με κατεύθυνση την Αρβανίτσα. Τελικός προορισμός και τα στομάχια μας έχουν αρχίσει να μας θυμίζουν την ...ύπαρξή τους!!! Ένα κλικ στα σβέλτα, την Μονή με φόντο τον Παρνασσό!

Ακολουθήσαμε το δρόμο για Κυριάκι και αφού το περάσαμε, η διαδρομή ήταν φανταστική μέσα στα έλατα ανάμεσα σε δυο πλαγιές του Ελικώνα με ωραίο δρόμο οδηγικά! Δυστυχώς δεν έχω φωτογραφίες δικές μου...

Κυρίες και κύριοι, η Αρβανίτσα!

Τα καμάρια μας...

Η παρέα μας!!!

Και φυσικά, το βραβείο του καλύτερου μεζέ το κέρδισε ο Κώστας με την νόστιμη φριτάτα του! Κώστα, τα είπαμε ... κάθε τρίτη Συμοφε έτσι???

Φίλοι μου, σας ευχαριστώ για την παρέα σας και τη συμμετοχή σας στην πρώτη επίσημη εκδρομή του HTC για το 2013! Δε σας κρύβω ότι είχα πολύ άγχος μιας και ήταν και η πρώτη εκδρομή που διοργανώνω ως Υπ. Εκδρομικού. Σαν πρώτη εμπειρία λοιπόν, έχω καταγράψει και τα καλά αλλά και τα όποια μικρά και ασήμαντα "στραβά" με σκοπό στην επόμενη να είναι όλα καλύτερα!!!

Περάσαμε καλά, και το πικ-νικ, εκτός του ότι δεν στοίχισε, είχε πολύ γέλιο, πολλά πειράγματα μεταξύ μας και έκανε την παρέα πιο δεμένη! Δεν το κρύβω, ότι είχα αρκετό καιρό να βολτάρω με τη μηχανή μου μετά τα προβλήματα που μου δημιουργήθηκαν σε ένα συνεργείο και το μικρο ατύχημα που είχα το καλοκαίρι. Εχθές το ευχαριστήθηκα και βοηθήσατε και εσείς σε αυτό!!! 

Καλή μας αρχή λοιπόν και ας συμμετέχουμε όσο μπορούμε στις εκδρομές!!! Ήδη έχουμε δηλώσεις συμμετοχών για την επόμενη, στους Φούρνους στις 13-14 Απριλίου!!!

Εδώ θα βρείτε ένα βιντεάκι από την Αρβανίτσα : http://youtu.be/PCBUVPItRTg

και εδώ τις φωτογραφίες μου : http://s990.photobucket.com/user/panisk/library/HTC%20Arvanitsa%202013
« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 25 Μάρτιος 2013, 10:08:44 πμ από panisk » Καταγράφηκε

panisk
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #18 στις: Δευτέρα 25 Μάρτιος 2013, 10:05:56 πμ »

ειδα οτι καποιοι φιλοι οταν φτασαμε κουβαλουσαν κατι βαλιτσουλες οι οποιες ειχαν φαγητο μεσα το οποιο απο οτι καταλαβα μοιραστηκε σε ολους.δεν πληρωσαμε για αυτο που φαγαμε και που μας εδωσαν καποιοι αλλοι αλλα αυτο μεταφραζεται σε χρημα για αυτον που τα εφτιαξε και τα εφερε.εστω και αν ηταν μπισκοτα η κρουασαν.πολλα μπραβο σε οσους το εκαναν αυτο.αυτο δειχνει οτι υπαρχει αλληλεγγυη μεταξυ των μελων μας και ειναι σημαντικο νομιζω να ειπωθει.μπορει εδω στο φορουμ να "σκοτωνομαστε" ανουσια καποιες φορες-φταιει και το οτι ο γραπτος λογος εχει αυτο το μειονεκτημα- αλλα οταν βρισκομαστε απο κοντα ειμαστε ολοι μια ωραια παρεα.
...
ξανα λοιπον πολλα μπραβο σε οσους εφεραν και μοιραστηκαν με ολους το κατιτις τους απο το σπιτι.

Πάνο, τα είπες ΟΛΑ!!!

Η πληρωμή, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! Είναι η παρέα!!! Και η παρέα εχθές δήλωσε "παρόν". Η καλύτερη πληρωμή λοιπόν για εμένα ήταν το καλαμπούρι που έγινε στο τραπέζι, τα πειράγματα, το μέρος, η βόλτα!!! Το να γλίτωνα 15-20€ αγοράζοντας λιγότερο κιμά για τα κεφτεδάκια ή πιο λίγες παστρουμαδόπιτες, δεν θα με έκαναν πλούσιο. Πλούσιος, νιώθω τώρα που γράφω αυτά, αφού πέρασα καλά!!!

Καταγράφηκε

dengrafiforum
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

the dark side is here!!

« Απάντηση #19 στις: Δευτέρα 25 Μάρτιος 2013, 15:42:45 μμ »

Αυτο τελεικα ειναι το νοημα του κλαμπ!!!!!!!!!!Εμεις ολοι!!!!!!!!!!!!!
Μπραβο σε ολους σας.
Καλα για να περασης δεν χρειαζεται τιποτα αλλο παρα μονο ο ενας τον αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καταγράφηκε
Παπαστρουμφ....
οδηγός τρίκυκλου
*
Αποσυνδεδεμένος

Θα μεινουμε παντα παιδια....

« Απάντηση #20 στις: Δευτέρα 25 Μάρτιος 2013, 22:58:05 μμ »

Πολλα πολλα μπραβο στο νεο μας εκδρομικο....και πολλα ευχαριστω στον καιρο που ηταν με το μερος μας!!!!!Μια εκδρομουλα να αλλαξουμε παραστασεις φευγοντας απο αθηνα εστω και για λιγο χρονο αλλα με ποιοτητα...!Να αναφερουμε οτι ειχαμε και καινουριους φιλους μαζι στην παρεα μας και ελπιζουμε να τους ξαναδουμε...ραντεβου στο Κρανιδι
Καταγράφηκε
Sotos
Global Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #21 στις: Δευτέρα 25 Μάρτιος 2013, 23:15:07 μμ »

Μπραβο παιδες!
Παντα τετοια!
Καλη μοτοχρονια!
Καταγράφηκε

Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 49.144km
Βαγγέλης
Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #22 στις: Δευτέρα 25 Μάρτιος 2013, 23:24:33 μμ »

Μπράβο παιδια, πολύ όμορφα είναι όλα αυτά, και αν η παρέα ταιριάξει αμέσως δεν μπορεί παρά να περνάτε ωραία, και στην άλλη με το καλό, και μακάρι να μπορέσουμε και μεις οι λίγο δυσκολοκίνητοι να βρεθούμε μαζί σας σε κάποιες από τις εκδρομές σας
Καταγράφηκε
sakis
νέος οδηγός
**
Αποσυνδεδεμένος

η φιλη μου ΝΑΡΑ

« Απάντηση #23 στις: Δευτέρα 25 Μάρτιος 2013, 23:27:32 μμ »

Μπράβο παιδιά,
σας παραδέχομαι!
Εμείς δυστυχώς έχουμε το ΤΑ στο γκαράζ και το κοιτάμε...
Καταγράφηκε

:-)
παλτακης
η anaconda team..
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

anaconda team is back sssssssssssssss

« Απάντηση #24 στις: Τρίτη 26 Μάρτιος 2013, 10:45:13 πμ »

Μπραβο παιδια  ο καιρος συμμαχος ,η παρεα παντα καλη αυτο ειναι αποδεδειγμένο , τα μερη και αυτα ωραια , τι αλλο θελει κανεις για να περασει ομορφα σε μια εκδρομη .
Καλο ξεκινημα στον νεο ΥΠΕΚ  Grin
Καταγράφηκε

Πότε ξανά μάνα μου  
Σελίδες: [1] 2 |   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: