Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις απ το 7o ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΡΑΛΛΥ στη ΦΘΙΩΤΙΔΑ

African Boy · 79591

Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #100 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 11:03:30 πμ
Η βαθμολογία :

1οι . Xrepia = 640  - Χωμάτινη νοτίων 3η
2οι . Deep για Deep = 590 - Χωμάτινη βορείων 6η
3οι . γιUHU = 570 - Ασφάλτινη βορείων 5η (με επιφύλαξη , δεν έχω τα αρχεία μπροστά μου)

4οι. ΑχΤΑρμάδες = 530 - Μεγάλη ασφάλτινη νοτίων 2η
5οι. Μικροί Εξερευνητές = 495 - Μεγάλη ασφάλτινη νοτίων 2η

Ακύρωση λόγω ΦΩΣΗΕ τη νύχτα :
Los Chelonas : 580 - Χωμάτινη νοτίων 3η
GMTA : ~430 - - Χωμάτινη βορείων 6η



αρα, αν αφαιρεσεις τους +100 απο την χωματινη, θα ειχαμε αλλαγες....

1οι . γιUHU = 570
2οι . Xrepia = 540
3οι . ΑχΤΑρμάδες = 530
4οι.  Μικροί Εξερευνητές = 495
5οι.  Deep για Deep = 490

αν εξαιρεσουμε την πριμοδοτηση των 100 ποντων, οι υπολοιπες διαφορες ειναι αναλογα με τους φωτογραφικους στοχους και τους ποντους που μαζεψε η καθε ομαδα. αν υποθεσουμε οτι η ρηση του ανδρεα (αντιπροεδρου) να υπαρχει ιδια βαθμολογια, αλλα περισσοτερα ασφαλτινα χιλιομετρα ως αντιβαρο, θα ειχαμε παλυ την ιδια βαθμολογια στους φωτ. στοχους και χωρις την πριμοδοτηση.... και οπως πολλοι εχουν πει (και συμφωνουν και αλλοι) γιατι να αναγκαστεις να πας χωματινη (για να κερδισεις) οταν δεν μπορεις (λογο εμπειριας, λογο μηχανης, λογο δικαβαλος, κτλ) ειμαστε on - of, μην το κανουμε αποκλeiστικα of....




Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #101 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 11:16:11 πμ
αρα, αν αφαιρεσεις τους +100 απο την χωματινη, θα ειχαμε αλλαγες....

1οι . γιUHU = 570
2οι . Xrepia = 540
3οι . ΑχΤΑρμάδες = 530
4οι.  Μικροί Εξερευνητές = 495
5οι.  Deep για Deep = 490

αν εξαιρεσουμε την πριμοδοτηση των 100 ποντων, οι υπολοιπες διαφορες ειναι αναλογα με τους φωτογραφικους στοχους και τους ποντους που μαζεψε η καθε ομαδα. αν υποθεσουμε οτι η ρηση του ανδρεα (αντιπροεδρου) να υπαρχει ιδια βαθμολογια, αλλα περισσοτερα ασφαλτινα χιλιομετρα ως αντιβαρο, θα ειχαμε παλυ την ιδια βαθμολογια στους φωτ. στοχους και χωρις την πριμοδοτηση.... και οπως πολλοι εχουν πει (και συμφωνουν και αλλοι) γιατι να αναγκαστεις να πας χωματινη (για να κερδισεις) οταν δεν μπορεις (λογο εμπειριας, λογο μηχανης, λογο δικαβαλος, κτλ) ειμαστε on - of, μην το κανουμε αποκλeiστικα of....



αυτές οι θεωρίες Στρατηγέ, είναι μόνο θεωρίες.
Ρώτα τους χωμάτινους πόσους στόχους μάζεψαν από τη χωμάτινη διαδρομή.
Οι LosChelonas κανένα.

Επίσης ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ ξεχνάτε οτι το ΦΡ έγινε κομμένο στα μέτρα της οικονομικής στενότητας που έχουμε ΟΛΟΙ.
Δηλαδή λίγα σχετικά χλμ κλπ κλπ. Αν βάζαμε 500χλμ τη μέρα στους ασφάλτινους (υπολογίστε μέσα και το Αθήνα-Κάστρο) ποιος θα ερχόταν ?
Η χωμάτινη όχι μόνο είχε χώμα, αλλά ήταν και η μεγαλύτερη διαδρομή.

Αφήστε λοιπόν τις θεωρίες και την όρεξη σας, για όταν έρθουν οι εκλογές και θα ψάχνουμε υποψηφίους να απαντούν σε κάθε
αδικημένο.





Offline Dimitris(honda)

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 506
  • 7o ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΡΑΛΛΥ HTC ΦΘΙΩΤΙΔΑ 2012
Reply #102 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 11:52:32 πμ
αυτές οι θεωρίες Στρατηγέ, είναι μόνο θεωρίες.
Ρώτα τους χωμάτινους πόσους στόχους μάζεψαν από τη χωμάτινη διαδρομή.
Οι LosChelonas κανένα.

Επίσης ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ ξεχνάτε οτι το ΦΡ έγινε κομμένο στα μέτρα της οικονομικής στενότητας που έχουμε ΟΛΟΙ.
Δηλαδή λίγα σχετικά χλμ κλπ κλπ. Αν βάζαμε 500χλμ τη μέρα στους ασφάλτινους (υπολογίστε μέσα και το Αθήνα-Κάστρο) ποιος θα ερχόταν ?
Η χωμάτινη όχι μόνο είχε χώμα, αλλά ήταν και η μεγαλύτερη διαδρομή.

Αφήστε λοιπόν τις θεωρίες και την όρεξη σας, για όταν έρθουν οι εκλογές και θα ψάχνουμε υποψηφίους να απαντούν σε κάθε
αδικημένο.





ουτε τα Χρέπια μαζεψαν στοχο στη χωματινη και που να βρεθουν στόχοι μεσα στο βουνό



Offline BilLar

  • Σιγα μην εισαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1056
  • XL650V - 01
Reply #103 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 11:56:09 πμ
Τι λέτε ρε παιδιά...
εμεις μεσα στο δασος βρηκαμε κρεπερι...
και πριν το Βαθυλλακο ειχε μια παρατημενη ατμομηχανη στα 900 μέτρα υψόμετρο. Απιστευτο?!
 ;)




Offline Achilleas.(Lordva)

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 161
  • Gazofonious Epikindinous
Reply #104 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 11:59:59 πμ
Μάλλον κάποιοι δεν έχουν καταλάβει το σημαντικότερο στοιχείο ενός ΦΡ.
Σκοπός δεν είναι να τρέχουμε σαν παλαβοί για να μαζέψουμε όσο περισσότερους πόντους μπορούμε  για να πάρουμε το κύπελλο.
Σκοπός είναι να περάσουμε καλά παίζοντας και μην μου πείτε ότι δεν ισχύει αυτό γιατί δεν νομίζω ότι πολλοί από εμάς να έψαχναν γύφτο να πουλήσουν BMW  αν ήταν μόνοι τους. Άρα σκοπός είναι να περάσουμε ΚΑΛΑ (ναι caps για το φωνάζω). Κι για να κλείσω θα πω κάτι σκληρό αλλά έτσι νιώθω.  Αν κάνεις το ΦΡ μόνο και μόνο για το κύπελλο τότε έχεις χάσει από την αρχή  και στο κάτω κάτω τις γραφής αφού τρελαίνεστε για το κύπελλο On off είναι το άτιμο λέρωσε το λίγο.  Αλλιώς τα ξέρουμε ‘’κουβαδακι  άλλες παραλίες κλπ’’


Born to be  Dad :D
Live to ride   Ride to live


Offline Dimitris(honda)

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 506
  • 7o ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΡΑΛΛΥ HTC ΦΘΙΩΤΙΔΑ 2012
Reply #105 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 12:08:05 μμ
Αν κάνεις το ΦΡ μόνο και μόνο για το κύπελλο τότε έχεις χάσει από την αρχή  και στο κάτω κάτω τις γραφής αφού τρελαίνεστε για το κύπελλο On off είναι το άτιμο λέρωσε το λίγο.  Αλλιώς τα ξέρουμε ‘’κουβαδακι  άλλες παραλίες κλπ’’


ειχε κύπελλο? :2hysterical:



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #106 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 12:20:52 μμ
ειχε κύπελλο? :2hysterical:

εκφυλισμός......

εκφυλισμός Δημήτρη μου..... ;D


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #107 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 12:34:33 μμ
Τι λέτε ρε παιδιά...
εμεις μεσα στο δασος βρηκαμε κρεπερι...
και πριν το Βαθυλλακο ειχε μια παρατημενη ατμομηχανη στα 900 μέτρα υψόμετρο. Απιστευτο?!
 ;)

βαθυλλακο??? ποιο βαθυλλακο???



Offline Achilleas.(Lordva)

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 161
  • Gazofonious Epikindinous
Reply #108 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 13:22:01 μμ

μαλον εδω λεει 


Born to be  Dad :D
Live to ride   Ride to live


Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Reply #109 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 13:22:36 μμ

Το ωτο στοπ με τους εξερευνητες.
Δεν θυμαμαι αν το ανεβάσαμε.


https://picasaweb.google.com/103321769469916244702/32012#5795035946509145602



Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
Reply #110 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 13:23:34 μμ
Εμείς επιλέξαμε την σκληρή χωμάτινη για να περάσουμε καλα, γιατί έτσι την βρίσκουμε   :goofy:
Οσο για το οποιος επέλεγε την χωμάτινη είχε και το κύπελο στο τσεπάκι!! δεν νομίζω :eusa_naughty:
Κάποιες ομάδες που πήγαν χωμάτινη δεν καταφεραν να την βγάλουν μέρα και μεις που πήγαμε το ξέραμε οτι δεν θα βρίσκαμε στόχους!!


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Reply #111 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 13:26:05 μμ


Οι εντυπώσεις από τα χρέπια.........

Καλά.......το τραγουδάκι........Φοίβος και βάλε...... ;D ;D


https://picasaweb.google.com/103321769469916244702/7#5795026192640813682



Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #112 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 13:38:50 μμ
Κάποιες ομάδες που πήγαν χωμάτινη δεν καταφεραν να την βγάλουν μέρα και μεις που πήγαμε το ξέραμε οτι δεν θα βρίσκαμε στόχους!!

δεν τα καταφεραν γιατι ειχαν ηλεκτρικη βλαβη.... ρωτα τον λευτερη και το σωτο με τα βουντου.....  :2hysterical:



Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #113 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 13:40:50 μμ
μαλον εδω λεει 

εχω παει και εκει!!!! χαχαχαχα, βλεπεις εχω βρει 2 χωρια βαθυλακος... ενα αυτο εξω απο σαλονικα, και ενα το χωριο μου στην κοζανη.... ελεγα μοιπως υπαρχει και αλλο!!!!!!  :2hysterical:



Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #114 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 13:41:41 μμ
Τι λέτε ρε παιδιά...
εμεις μεσα στο δασος βρηκαμε κρεπερι...
και πριν το Βαθυλλακο ειχε μια παρατημενη ατμομηχανη στα 900 μέτρα υψόμετρο. Απιστευτο?!
 ;)

Ξέχασες να γράψεις και για τη βάρκα που βρήκαμε  στα Γιανουσαίικα αλλά είχε κύμα και δεν ανεβήκαμε!
« Last Edit: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 13:43:50 μμ by Aerios »



andy

  • Guest
Reply #115 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 15:58:49 μμ
Πρόταση για το επώμενο ΦΡ.
Φωτογραφικό στόχο για του χωματερους
όποιος δεν το κάνει θα ακυρώνετε
 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


http://www.youtube.com/watch?v=ydYsDEIAxSg&feature=plcp



Offline jimmymolos

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 117
Reply #116 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 18:13:02 μμ
Μάλλον κάποιοι δεν έχουν καταλάβει το σημαντικότερο στοιχείο ενός ΦΡ.
Σκοπός δεν είναι να τρέχουμε σαν παλαβοί για να μαζέψουμε όσο περισσότερους πόντους μπορούμε  για να πάρουμε το κύπελλο.
Σκοπός είναι να περάσουμε καλά παίζοντας και μην μου πείτε ότι δεν ισχύει αυτό γιατί δεν νομίζω ότι πολλοί από εμάς να έψαχναν γύφτο να πουλήσουν BMW  αν ήταν μόνοι τους. Άρα σκοπός είναι να περάσουμε ΚΑΛΑ (ναι caps για το φωνάζω). Κι για να κλείσω θα πω κάτι σκληρό αλλά έτσι νιώθω.  Αν κάνεις το ΦΡ μόνο και μόνο για το κύπελλο τότε έχεις χάσει από την αρχή  και στο κάτω κάτω τις γραφής αφού τρελαίνεστε για το κύπελλο On off είναι το άτιμο λέρωσε το λίγο.  Αλλιώς τα ξέρουμε ‘’κουβαδακι  άλλες παραλίες κλπ’’

Συμφωνώ κι εγώ με τον φίλο Αχιλέα! Προταρχικός στόχος είναι να περάσουν όλοι καλά να ευχαριστηθούν την εκάστοτε περιοχή και να κανουμε την πλάκα μας, όχι απλά να ξεκωλιαστούν στο χιλιόμετρο και να περάσουμε όλη την περιοχή δίχως να πάρουν μυρωδιά, δίχως στάση... και μιας και οι γνώμες είναι σαν τις τρίπες ... Πιστεύω πως καλό θα ήταν το επόμενο ΦΡ να έχει κάποια ώρα κάτι σαν Pit stop... Τι λέτε;  ;)



Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #117 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 19:33:23 μμ
οταν συμμετεχεις σε κατι που στο τελος της ημερας εχει απονομη,οτι και να παιρνεις,ακομα και λουκουμακι,στοχος ειναι να παρεις ενα λουκουμακι.αλλιως ουτε στοχους θα καναμε ουτε BMW θα πουλαγαμε σε παλιατζηδες.  :P

δεν ειναι φωτογραφικη εκδρομη,ειναι φωτογραφικο ραλλυ.τρεχω ολη μερα να προλαβω να κανω καποια πραγματα.φυσικα ολα μεσα σε λογικα πλαισια,δεν θελει κανεις να σκοτωθει για να παρει ενα τσιγκακι η οτι αλλο.οσοι το βλεπουν σαν εκδρομη,καλυτερα να μην ξανασυμμετεχουν και να πανε στις υπολοιπες εκδρομες του συλλογου που δοξα το θεο,σχεδον καθε μηνα εχει εκδρομη.φυσικα καποιοι θα επιλεξουν το ευκολο,καποιοι το δυσκολο και καποιοι το ακατορθωτο.ειναι ενας ¨αγωνας¨ και ετσι πρεπει να παραμεινει κατα την γνωμη μου και ισως να γινει και πιο σκληρο.
βολτα παει ο καθενας οποτε θελει,τους υπολοιπους φιλους μπορει να τους δει σε τοσες εκδρομες που κανει ο συλλογος,μην φλωρεψουμε το ΦΡ και το κανουμε ιδιο με τις υπολοιπες εκδρομες του συλλογου.

επελεξα την ασφαλτινη διαδρομη επειδη δεν εχω ισως την καταλληλη εμπειρια για χωμα(τουλαχιστον οχι σε ρυθμους γρηγορους),επειδη ειχαμε 2 δικαβαλα και επειδη 2 απο τους 5 ηταν η πρωτη τους φορα.

εαν του χρονου γινει παλι με διαδρομες,οι αχΤΑρμαδες θα πανε στην χωματινη και ας ερθουν τελευταιοι και ας ακυρωθουν ακομα.ξεκουραστες βολτες παμε οποτε θελουμε,καφε πινουμε παλι οποτε θελουμε,αλλα να συμετεχεις σε εναν ¨αγωνα¨ δεν το κανεις οποτε θες.

οσο για τους κανονισμους,τους ξερω απο την αρχη,μπορει να με βρισκουν συμφωνο,μπορει και οχι(οχι στην προκειμενη),αλλα δεν θα χασω την βολτα αυτη,επειδη δεν βολευει εμενα.θα παω και ας τερματισω τελευταιος.θα εχω προσπαθησει ομως για το καλυτερο.
αυτο το σκηνικο που γινεται 2 βδομαδες πριν και το βραδυ που μαζευομαστε ολοι,ειναι το καλυτερο κυπελο.

και για να ειμαι στο πνευμα του φορουμ και να γκρινιαξω και εγω(ειναι must αλλωστε μετα απο καθε ΦΡ) κακως εγινε ετσι.το βραδυ πριν την εναρξη του αγωνα ειναι ολα τα λεφτα.μην ξαναγινει ετσι!





Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9891
Reply #118 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 21:23:39 μμ
Αληθεια ρε παιδες η χωματινη των Βορειων ποσα χλμ χωμα ειχε; Γιατι χωματινες με 32χλμ χωμα, αναθεμα κι αν ειναι χωματινες.

Που σαι ρε Φωτη να βγαλεις καμια χωματινη της προκοπης; :2hysterical:


Παύλος Καρούμπης


Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #119 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 21:51:57 μμ
Αληθεια ρε παιδες η χωματινη των Βορειων ποσα χλμ χωμα ειχε; Γιατι χωματινες με 32χλμ χωμα, αναθεμα κι αν ειναι χωματινες.

Που σαι ρε Φωτη να βγαλεις καμια χωματινη της προκοπης; :2hysterical:

ποσα????????????  :o :o :o :o
εγω νομιζα οτι οι χωματινες ειναι ολο χωμα,εκτος απο το κοματι που θα σε οδηγησει εκει και το κοματι που θα σε φερει παλι στον πολιτισμο.
αν απο τα 250χλμ,τα 32 ηταν μονο χωμα,τοτε τι σκ@τα χωματινη ειναι?
μαλλον επρεπε να δωσω περισσοτερη σημασια,την ειχα αποκλεισει εξ αρχης χωρις να δω καν.
οχι οτι θα αλλαζε κατι βεβαια,κουβεντα να γινεται. ο επομενος να παρει το κουτι με το ποπ κορν.  :P




Offline nikos 238

  • If you doubt, loose it...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3198
Reply #120 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 22:35:07 μμ
Πριν πω τα όσα απίθανα θέλω για την φετινή μου Ομάδα, θα πω τα εξής για τα παραπάνω σχόλια.

Η βόρεια χωμάτινη, μπορεί να βγήκε μικρότερη χιλιομετρικά, δεν το έχω διασταυρώσει ακόμα. Αλλά υπολογίστε ότι :

1ον, έγιναν και γίνονται ασφαλτοστρώσεις του δευτερεύοντος οδικού δικτύου.

2ον, η διαδρομή όπως είχαμε τα δεδομένα, είχε το απαραίτητο ποσοστό χώματος.

3ον, τελευταία δεν έχουμε χρόνο και χρήμα να κάνουμε και test τις διαδρομές.

4ον, εν τέλει αυτή η διαδρομή κάλυπτε γεωγραφικά το επίκεντρο του ΦΡ από Βορρά προς Νότο και ήταν (ίσως) και η δυσκολότερη από τις διαδρομές, όσα χλμ και να είχε.

Τώρα αν επιμένετε ότι ήταν ευκολότερη, αδικείτε τους συναγωνιστές σας.

Όπως και να το δεί κανείς, ο νικητής του ΦΡ πρέπει να είναι και τυχερός, οπότε οι χαμένοι, ακυρωμένοι, παραξενεμένοι, δυσαρεστημένοι, τι να γίνει...line on the queue για του χρόνου  ;D


************************************************************************************************************

Αναφορικά με την δική μας επιλογή της χωμάτινης, έγινε φυσικά για τους πόντους, πλην όμως, ακυρωθήκαμε με ήδη 200 περίπου πόντους από ΦΩΣΗΕ, χωρίς να υπολογίσουμε 60 πόντους από ΦΩΣΗΕ που είχαμε μπροστά να κάνουμε και τα βίντεο που δεν κάναμε λόγω του ότι ήταν δώρον άδωρον να γίνουν. Συνεπώς, είχαμε ξεκάθαρα μια καλή κατάταξη, με πάνω από 540 πόντους, αν υπολογίσεις και τους δικάβαλους.

Το γιατί δεν μας βγήκε ? Δεν θα σας φωτίσω...Το επόμενο ΦΡ έρχεται και θα είναι GMTA.... ;D

 


ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)



Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #121 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 22:42:03 μμ
Ρε κάτι ζόρια που έχει ο κόσμος!



Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #122 on: Τετάρτη 03 Οκτώβριος 2012, 23:13:20 μμ
παιδες, το νημα λεει εντυπωσεις απο το ΦΡ, και ταυτοχρονα ζωντας την κατασταση, θα κανεις προτασεις για να γινει το επομενο ακομα καλυτερο! ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες, ειτε ειναι λαθος για αλλους ειτε σωστες. αλλωστε το εκαστοτε ΦΡ το διοργανωνει το εκαστοτε ΔΣ ! αυτοι λοιπον θα συγκεντρωσουν ολες τις αποψεις και θα πραξουν αναλογα για το επομενο! το 7ο ΦΡ περασε στην ιστορια του συλογου, ειναι μ%@#$^ να "τσακωνομαστε" για το ποιος κερδισε και γιατι. συνχαρητηρια στους νικητες, συνχαρητηρια σε ολους τους συμμετεχοντες, και προετοιμασια για τα επομενα.....



Offline Airhead

  • Trollάρεις δεν trollαρεις ο καιρός περνάει...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2218
Reply #123 on: Πέμπτη 04 Οκτώβριος 2012, 07:39:13 πμ
Πολύ μουρμούρα λίγες φωτό.

Η δε μουρμούρα έχει και ξανακουστεί και δεν...

Σε κάθε περίπτωση, το ΔΣ εκλεγμένο είναι, από το περίσσεμα του τρέχει και ασχολείτε, κάντε και λίγο κράτει. Είναι σαν να λέτε ότι έκατσαν και φάγανε τόσες εργατώρες για να στήσουν έναν "αγώνα" -που δεν τον ξέρει και κανείς- για να τον κερδίσουν οι ίδιοι και να βάλουν στο τζάκι ένα ματζαφλάρι που δεν σημαίνει και τίποτα.

Οπότε μάλλον τους αδικείτε.

Σε ότι με αφορά εγώ δεν θέλω τόσο "αγώνα", προτιμάω το χαβαλέ, αλλά προκειμένου να κάτσω στο τέλος να βλέπω να τσακωνόμαστε κοτζάμ 40χρονοι λαλάκες για τα ΦΩΣΗΕ, να σκέφτομαι αν ευχαριστήθηκα τα φράγκα που έφαγα στο ΦΡ και άλλα τέτοια, απέχω και καθάρισα.
 
Γιατί τελευταία φορά που έκατσα με το χάρτη να δω διαδρομή για ΦΡ στην Εύβοια, πόντους κλπ έπηξα και ξενέρωσα. Μπορεί να είμαι και λάθος -το πιθανότερο- αλλά πάλι φέτος κατέβηκαν 25 -περίπου;- μηχανές και στο πρώτο ΦΡ που ήρθα ήταν κοντά οι διπλές.

Αλλά και που τα έγραψα αυτά μετανιώνω γιατί θα αρχίσουμε πάλι τη μίρλα. Οπότε κλάστε με και απλά βάλτε καμιά φωτό παραπάνω να δούμε και εμείς που δεν ήρθαμε. Και όχι πικάσες γιατί δεν ανοίγουν ε;

« Last Edit: Πέμπτη 04 Οκτώβριος 2012, 07:42:19 πμ by Airhead »


TEAM Αϊστοπαμπωλ


Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
Reply #124 on: Πέμπτη 04 Οκτώβριος 2012, 07:54:03 πμ
Εμείς πάντως (μιλάω για τους Deep για deep) ποτέ δεν ήμασταν στο ΔΣ και κάθε χρόνο πέρνουμε κύπελο!!
Αφήστε λοιπόν τη μίρλα οτι το ΔΣ ξέρει απο πριν το στόχο και τρίχες. Όποιος θέλει να πάρει κύπελο στρωνει τον κόλο του και τα δίνει όλα.
Φωτογραφικό Rally είναι το λέει και η λέξη!!! δεν είναι βόλτα για να φωτογραφίζουμε πεταλούδες
Αυτοί που έρχοντε για βόλτα ότι διαδρομή και να τους βάλεις τελευταίοι θα βγουν πάντα.
Δεν μπορώ να διαβάζω στις εντυπώσεις μιρλες και γκρίνιες. Μου χαλάει την γλυκιά ανάμνηση που έχουμε απο το ΦΡ
Οποιοι θέλουν να τσακωθούν να πάνε να ανοίξουν άλλο νήμα.
Οσο για το ΔΣ σταματήστε να τους πυροβολήτε γιατί δεν ειναι ευκολο να αφιερώνεις προσωπικό χρόνο και μεις να τα βρίσκουμε όλα έτοιμα
Θέλω να γράψω και άλλα ...........αλλά άστο!!!


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]