Hellas Transalp Forum

Το παπί μπορεί να βλάψει σοβαρά την υγεία.

Καψιώτης.... · 34317

Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
on: Παρασκευή 27 Ιούλιος 2012, 09:39:14 πμ
Ανέκαθεν φοβόμουνα αρκετούς που οδηγούν;;; μικρού κυβισμού δίκυκλα, θεωρώντας τον εαυτό τους  Rossi ή και κάτι παραπάνω, κάνοντας τέτοιου είδους ελιγμούς, που σε κάνουν ν' απορείς αν υπάρχει κρίση ή φοβος σ' αυτούς τους ανθρώπους κι αν μπορούν ν, αντιληφθούν ότι με κάτι τέτοιο πέραν από την δική τους σωματική ακαιρεότητα ρισκάρουν και άλλων. Ο φόβος μου επαληθεύτηκε προχθές το βράδυ όταν ένας τέτοιος δικυκλιστής θέλησε να κάνει σφήνα ανάμεσα σε μένα και σ' ένα αυτοκίνητο, πετυχαίνοντας, να πέσει ο ίδιος, να γδάρει το αυτοκίνητο και να γκρεμίσει εμένα με την σύζυγό μου, τραυματίζοντας με -ευτυχως ελαφρά όπως αποδείχτηκε- κι αναγκάζοντας με να κουτσαίνω για κάμποσο,  να καθαρίζω πληγές και να θέλω να ισιώσω τα κάγκελα που ψιλοπήρανε. Συμπέρασμα: Το "ΠΑΠΙ" μπορεί να βλάψει σοβαρά την υγεία...


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #1 on: Παρασκευή 27 Ιούλιος 2012, 09:54:09 πμ
Ανέκαθεν φοβόμουνα αρκετούς που οδηγούν;;; μικρού κυβισμού δίκυκλα, θεωρώντας τον εαυτό τους  Rossi ή και κάτι παραπάνω, κάνοντας τέτοιου είδους ελιγμούς, που σε κάνουν ν' απορείς αν υπάρχει κρίση ή φοβος σ' αυτούς τους ανθρώπους κι αν μπορούν ν, αντιληφθούν ότι με κάτι τέτοιο πέραν από την δική τους σωματική ακαιρεότητα ρισκάρουν και άλλων. Ο φόβος μου επαληθεύτηκε προχθές το βράδυ όταν ένας τέτοιος δικυκλιστής θέλησε να κάνει σφήνα ανάμεσα σε μένα και σ' ένα αυτοκίνητο, πετυχαίνοντας, να πέσει ο ίδιος, να γδάρει το αυτοκίνητο και να γκρεμίσει εμένα με την σύζυγό μου, τραυματίζοντας με -ευτυχως ελαφρά όπως αποδείχτηκε- κι αναγκάζοντας με να κουτσαίνω για κάμποσο,  να καθαρίζω πληγές και να θέλω να ισιώσω τα κάγκελα που ψιλοπήρανε. Συμπέρασμα: Το "ΠΑΠΙ" μπορεί να βλάψει σοβαρά την υγεία...

  Εγώ θα το έλεγα καλύτερα, ο Έλληνας μαλάκας, ανεξαρτήτως οχήματος, βλάπτει σοβαρά την υγεία! Και βρίσκεται παντού, σε παπιά, σε ΙΧ, σε αγροτικά, σεμοτοσυκλέτες...σε...σε...σε....
  Αλλά ναι, έχεις δίκιο. Ο παπόβιος, για κάποιο λόγο, ένα παραπάνω! Περαστικά και τελευταία!






ΥΓ: Αυτός ο παπόβιος αύριο θα οδηγεί ΙΧ, μεγάλη μοτοσυκλέτα κλπ. Πιστεύεις ότι δεν θα οδηγεί το ίδιο?  ;)




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #2 on: Παρασκευή 27 Ιούλιος 2012, 10:07:56 πμ
καταρχην περαστικα!
το φαινομενο της παπιας, ιδιαιτερα εδω στην αθηνα, ειναι πολλα χρονια σε εξαρση.... ολοι οι "ροσσι" καβαλανε παπακι, τα κωλοφτιαχνουν (για προσπαθουν να περασουν μεγαλες μηχανες και να ανεβει το ηθικο τους...) και δυστυχως πολλοι απο αυτους να καταληγουν με σπασμενα μελη αν οχι σε οριζοντια ξυλινα κουτια..... αληθεια, ο δικος ο παπιος, τι ειπε??? (ελπιζω να ειναι καλα φυσικα το παιδι...)



Offline Specialized

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 296
Reply #3 on: Παρασκευή 27 Ιούλιος 2012, 12:21:07 μμ
Δεν είναι μόνο οι κάγκουρες με παπί, υπάρχουν και οι "θείοι" με παπί χωρίς καθρέπτες, κράνη κτλ που είναι επικίνδυνοι! Δυστυχώς στην πλειοψηφία τους, οι οδηγοί δικύκλων είναι για τα πανηγύρια. Δεν ενδιαφέρονται ούτε για τον εαυτό τους, ούτε φυσικά για τους άλλους.



Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #4 on: Παρασκευή 27 Ιούλιος 2012, 14:03:57 μμ
Αν δείς να έχουν και κανα πλαστικό κασάκι απο πίσω μακριά!!



tzeronymo

  • Guest
Reply #5 on: Σάββατο 28 Ιούλιος 2012, 07:02:57 πμ
Περαστικα  φιλε  μου,  αλλα  θα  συμπληρωνα  οτι  η μοδα  εχει  ονομα  σκουτερ -δολοφονοι  και  εξηγω
δεν  υπαρχει  περιπτωσει  να  ξεκιναω  για  βολτουλα  απο το σπιτι  μου  και  βγαινοντας  απο  το Περαμα  εχουμε  τα φερρυ απο Σαλαμινα  να μην εχω  και καποιον  τετοιο   τυπα  να  κανει σφηνες  και διαφορες  αλλες  βλακειες  και  αφου παω  με  60 -70  μεχρι  το Σχιστο  μας πιανουν ολα τα φαναρια  και ξανα γκαζια τσιτα και  να κοιταει ερχομαι  και  γινομαι  συνηθως  γραφικος  γιατι  στο  τελευταιο  φαναρι  τους  λεω  το  σλογκαν 
τα  σκουτερ   δεν θα  γινουν  ΠΟΤΕ  μοτοσικλετες  .......και  εαν  δω  οτι  ειναι  πολυ  γρηγορος  πεταω  και...
ΟΣΟ  ΚΑΙ ΝΑ  ΤΡΕΧΕΙΣ  ΤΑ ΑΡΧ......Α    ΠΑΝΕ  ΜΠΡΟΣΤΑ 
και  παλι  παντα  ορθιος  φιλικα  !!



Offline makisl

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 94
  • Οδηγός Κύκλωπα
Reply #6 on: Σάββατο 28 Ιούλιος 2012, 09:47:49 πμ
Δέν φταίει το παπί, η μαλ@κία που τον δέρνει φταίει.  :2hysterical:

Περαστικά και ποτέ ξανά


c1.0.gif[/img][/url]


Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Reply #7 on: Σάββατο 28 Ιούλιος 2012, 10:30:25 πμ
Παιδιά σας ευχαριστώ. Πράγνατικά τα πάντα εξαρτώνται απ' το πόσο μυαλό υπάρχει στο κεφάλι.  Πάντως τους σκουτεράκιδες από καιρό τους έχω ονομάσει "όψιμους". Υπάρχει μια παροιμία στο χωρίό μου που λέει " ο γέρος στο κρεβάτι, στο χορό και τον ανήφορο γνωρίζεται". Ας κάνουμε παραλληλιαμό.


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline Nikos 122s

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 356
Reply #8 on: Σάββατο 28 Ιούλιος 2012, 15:41:11 μμ
θα  συμπληρωνα  οτι  η μοδα  εχει  ονομα  σκουτερ -δολοφονοι 
+1000



Offline DAKARMAN

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 740
Reply #9 on: Σάββατο 28 Ιούλιος 2012, 19:03:54 μμ
Δυστηχως οποιος καβαλαει δεν ειναι "μοτοσυκλετιστης".

Οι περισσοτεροι ειναι ινδιανοι, καγκουρες, τσαμπατζηδες, κυρατσες και αλλα πολλα.

Παντως στην ατυχια σου ησουν τυχερος, γιατι αν ηταν σε ΙΧ ο ΨΥΧ τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα.

Πραγματικα αν καποιος κατσει και παρατηρησει μια ωρα τις φατσες αυτων που οδηγανε, πραγματικα θα το σκεφτει πολυ να ξανακαβαλησει.


Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣllΟ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ


Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Reply #10 on: Σάββατο 28 Ιούλιος 2012, 23:56:15 μμ
Παρατηρώντας την καθημερινότητα αυτό είναι γεγονός. Βγήκαν πολλοί στην κυκλοφορία πού θέλουν να δηλώσουν ότι είναι κάτι. Άλωστε δεν λέγαν ότι στην Ελλάδα ότι δηλώσεις είσαι. Είναι όμως ;;;


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline kolors

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 181
Reply #11 on: Σάββατο 28 Ιούλιος 2012, 23:59:14 μμ
Εγω απο την αλλη θα ελεγα πως πρεπει να δουμε το θεμα και απο μια αλλη σκοπια.
Απο την δικη μας.
Αφου λοιπον τους εχουμε υποψιαστει και τους ξερουμε, μηπως θα επρεπε να τους προσεχουε λιγο περισσοτερο?
Μηπως να καταλαβουμε εμεις οι ιδιοι πρωτα απο ολους πως η υπεροψια στην οδηγηση θα μας οδηγησει αναποφευκτα στο ατυχημα και ο πονος θα ειναι ΚΑΙ δικος μας?

Τον βλεπεις τον παπια, ετοιμαζεται να χωθει χωρις να υπολογιζει συνεπειες..
Κοψε εσυ κι αφησε τον να κανει οσα χωσηματα θελει..
Τον βλεπεις τον παπαρα, εχει παρει θεση και ετοιμαζεται να βγει απο το στενο..
Θεωρησε λοιπον οτι θα βγει μπροστα σου και πραξε αναλογα.
Στις 100 φορες που θα σου συμβει μονο την μια μπορει να βγει.
Αυτη η μια ομως σου φτανει και περισσευει.

ΑΦΟΥ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΔΗΓΟΥΝ ΑΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΑ, ΑΣ ΟΔΗΓΗΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΜΥΝΤΙΚΑ .

αφου οι αλλοι οδηγουν περα βρεχει, ας εχουμε εμεις τα ματια μας 104 στο δρομο
για να προβλεπουμε τιςμκαταστασεις και να τις αποφευγουμε.



Sent from my iPad using Tapatalk HD



Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #12 on: Κυριακή 29 Ιούλιος 2012, 12:48:03 μμ
αυτο κανουμε φιλε μου, και οχι μονο στην παπια, αλλα και στα ΙΧ. ο συνειδητοποιημένος μοτοσυκλετιστης δεν ακολουθει απλα τους κανονες του ΚΟΚ, προσεχει 2 φορες περισσοτερο τις κινησεις των αλλων πριν κινηθει ο ιδιος. δεν μπορεις ομως να τα προβλεψεις ολα, αλλα ουτε και να τα προλαβεις (αν δεις το λινκ "τουμπιδι, ατυχηματα..." θα δεις το πως σωθηκα εγω και ο γιος μου γιατι απλα ακουσα το φρεναρισμα και ενστικτωδώς κινηθηκα... το τρακαρισμα δεν το γλειτωσα, αλλα σωθηκα....)



Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Reply #13 on: Κυριακή 29 Ιούλιος 2012, 22:00:31 μμ
Έτσι ακριβώς είναι. Είναι όμως και στιγμές που δεν προλαβαίνεις να κάνεις παρά ελαχιστα πράγματα, τα οποία όμως σε βοηθούν να αποφύγεις κάτι χειρότερο, απ' αυτό που πραγματικά μπορεί να σου συνέβαινε.  Μιλάμε ότι στον τόπο μας τα περισσότερα πραγματα (δρόμοι, οδηγώ έχοντας αφήσει το μυαλό εκεί απ' όπου ξεκινάω, σήμανση κ.α.) είναι εχθρικά άν όχι εχθρικότατα για μοτοσυκλετιστές. Πρέπει όπως λένε στο χωριό μου  " να έχουμε και στον κώλο μάτια" .
« Last Edit: Κυριακή 29 Ιούλιος 2012, 22:03:14 μμ by Καψιώτης.... »


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Reply #14 on: Τρίτη 30 Οκτώβριος 2012, 18:52:46 μμ
 Δεν ξέρω! Τι να πω! Φαίνεται πως έχω μαγνήτη και τραβάω παπιά. Χθες όπως ήμουν σταματημένος, έπεσε ένα στο πίσω λάστιχο, χωρίς ευτυχώς καμιά συνέπεια. Τι να του πείς..... απλά του είπα '' παληκάρι μου εδώ πάει στη ευχή, αλλά δεν είναι πάντα έτσι''.


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline Africaptan

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 643
Reply #15 on: Τρίτη 30 Οκτώβριος 2012, 19:30:52 μμ
Φιλε μου καλε (γενικα το λεω).
Πριν κατηγοριοποιησουμε καποια μεριδα ανθρωπων (τους scootrοπαπους στη συγκεκριμενη περιπτωση) να θυμομαστε οτι οι περισοτεροι εχουμε κι ενα παπι η ενα scooter.
Οταν λοιπον αυριο με δεις (τονιζω οτι το λεω γενικα το "εσυ") με το παπι και δεν με ξερεις, αυτοματα με βαζεις στην κατηγορια των καγκουραιων. (κι ας οδηγω 30 χρονια σαν τον αθρωπο-λεμε τωρα...)


Καλυτερα η αμαθεια, παρα η ημιμαθεια...


Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Reply #16 on: Τρίτη 30 Οκτώβριος 2012, 23:30:01 μμ
Φιλε μου καλε (γενικα το λεω).
Πριν κατηγοριοποιησουμε καποια μεριδα ανθρωπων (τους scootrοπαπους στη συγκεκριμενη περιπτωση) να θυμομαστε οτι οι περισοτεροι εχουμε κι ενα παπι η ενα scooter.
Οταν λοιπον αυριο με δεις (τονιζω οτι το λεω γενικα το "εσυ") με το παπι και δεν με ξερεις, αυτοματα με βαζεις στην κατηγορια των καγκουραιων. (κι ας οδηγω 30 χρονια σαν τον αθρωπο-λεμε τωρα...)
Σωστά κατά ένα μέρος. Υπάρχουν παντού αυτοί που ξεχωρίζουν. Κάποια πράγματα που πολλές φορές φαίνονται, τους κάνουν να ξεχωρίζουν. Ποστεύω ότι όσοι άχουμε οδηγήσει κάτι μεγαλύτερο και διαφορετικό είμαστε και διαφορετικοί στον τρόπο κίνησης. Πράγματι, το όχημα δεν κάνει τον οδηγό,δεν δείχνει τον οδηγό,αλλά η συμπεριφορά. Εγώ αυτό θέλω να κατακρίνω. Την συμπεριφορά. Ίσως τους παίρνει περισσότερο η μπάλα. Πραγματικά, δεν είναι όλοι το ίδιο.
« Last Edit: Τρίτη 30 Οκτώβριος 2012, 23:32:01 μμ by Καψιώτης.... »


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline XTerminator

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 467
Reply #17 on: Πέμπτη 01 Νοέμβριος 2012, 20:19:16 μμ
Συμφωνω γενικα με οσα λετε προηγουμενα.
Απλα παντα προβληματιζομουνα και σκεφτομουν αν το προφιλ ενος οδηγου (δηλ.τι τυπος ειναι),συνδεεται με τον τυπο του οχηματος που οδηγει,ειτε μιλαμε για μοτοσυκλετα ή και για αυτοκινητο.
  Μετα απο πολυ σκεψη και για να μην αδικησω καποια μεριδα οδηγων,ουτως η αλλως υπαρχουν παντου και οι εξαιρεσεις,εχω καταληξει οτι (κατα πλειοψηφια) συγκεκριμενοι τυποι οδηγων οδηγουν και τα αντιστοιχα οχηματα.
  Παραδειγματα (κατα την γνωμη μου παντα). ;) ;)
-παπακι χωρις αλλαγμενη εξατμιση=μαλλον νορμαλ οδηγος,ηρεμος
-παπακι με αλλαγμενη εξατμιση...κτλ=μαλλον ψιλοεπικινδυνος πιτσιρικας...
-yamaha tmax=....ειναι τα παλληκαρια μια κατηγορια απο μονοι τους.Ολοι ιδιο στυλ...
.....και αλλα πολλα....
και στα αυτοκινητα κατι ιδιο γινεται.
-δεν εχω δει honda civic με μαυρα τζαμια χαμηλωμενο....  που να μην τα οδηγει συγκεκριμενη κατηγορια οδηγων....
-bmw-merc-audi....εχουν εναν αλλον αερα οι οδηγοι.Να με συγχωρεσουν οσοι ειναι κατοχοι αυτων.
-mini cooper......και αυτοι εχουν μια δικη τους κατηγορια
-smart.....ειναι σχεδον ιδιοι ολοι οσοι τα οδηγουν..

τελως παντων καταληγω οτι εδω ΜΟΝΟ στην Ελλαδα μαλλον εισαι οτι οδηγεις.Υπαρχουν και εξαιρεσεις,να μην τα βαλουμε ολα στον ιδιο κουβα....
 


"ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΤΩΝ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ"


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #18 on: Πέμπτη 01 Νοέμβριος 2012, 20:37:16 μμ
Για να το ολοκληρώσεις πες μας τι οχήματα οδηγείς  ;D




Online Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #19 on: Πέμπτη 01 Νοέμβριος 2012, 20:46:58 μμ
Ξέχασες και το βασικότερο, στο Ελλάντα:
Ολα τα Golf είναι GTi,
Ολα τα BMW είναι Μ3
Ολα τα Honda είναι Vtec
Ολα τα Audi είναι turbo Quatro .... και πάει λέγοντας.

και αν δεν είναι, είναι οι οδηγοί. :2hysterical: :2hysterical:



Offline XTerminator

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 467
Reply #20 on: Παρασκευή 02 Νοέμβριος 2012, 20:05:13 μμ
Για να το ολοκληρώσεις πες μας τι οχήματα οδηγείς  ;D


Δεν πιστευω να παρεξηγηθηκες?  :) :)
Υπηρχε καιρος που ετυχε να εχω και καποιο μοντελο απο αυτα και δεν αναιρει αυτα που λεω.

* εγω οδηγω subaru  ;D ;D
*εσυ??


"ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΤΩΝ ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ"


Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Reply #21 on: Παρασκευή 02 Νοέμβριος 2012, 20:41:22 μμ
Συμφωνω γενικα με οσα λετε προηγουμενα.
Απλα παντα προβληματιζομουνα και σκεφτομουν αν το προφιλ ενος οδηγου (δηλ.τι τυπος ειναι),συνδεεται με τον τυπο του οχηματος που οδηγει,ειτε μιλαμε για μοτοσυκλετα ή και για αυτοκινητο.
  Μετα απο πολυ σκεψη και για να μην αδικησω καποια μεριδα οδηγων,ουτως η αλλως υπαρχουν παντου και οι εξαιρεσεις,εχω καταληξει οτι (κατα πλειοψηφια) συγκεκριμενοι τυποι οδηγων οδηγουν και τα αντιστοιχα οχηματα.
  Παραδειγματα (κατα την γνωμη μου παντα). ;) ;)
-παπακι χωρις αλλαγμενη εξατμιση=μαλλον νορμαλ οδηγος,ηρεμος
-παπακι με αλλαγμενη εξατμιση...κτλ=μαλλον ψιλοεπικινδυνος πιτσιρικας...
-yamaha tmax=....ειναι τα παλληκαρια μια κατηγορια απο μονοι τους.Ολοι ιδιο στυλ...
.....και αλλα πολλα....
και στα αυτοκινητα κατι ιδιο γινεται.
-δεν εχω δει honda civic με μαυρα τζαμια χαμηλωμενο....  που να μην τα οδηγει συγκεκριμενη κατηγορια οδηγων....
-bmw-merc-audi....εχουν εναν αλλον αερα οι οδηγοι.Να με συγχωρεσουν οσοι ειναι κατοχοι αυτων.
-mini cooper......και αυτοι εχουν μια δικη τους κατηγορια
-smart.....ειναι σχεδον ιδιοι ολοι οσοι τα οδηγουν..

τελως παντων καταληγω οτι εδω ΜΟΝΟ στην Ελλαδα μαλλον εισαι οτι οδηγεις.Υπαρχουν και εξαιρεσεις,να μην τα βαλουμε ολα στον ιδιο κουβα....
 
Συμφωνώ μ' ότι γράφεις. Κι εδώ μετράει το '' αμίμητο ελληνικό''   " Ξέρεις ποιός είμαι 'γώ ρε". Κι επειδή υπάρχει αυτό το όχημα γενικά είναι μέσον προβολής και καταξίωσης (ποικιλότροπα) κι όχι αυτό που πραγματικά είναι, ένα μεταφορικό μέσον, με τα υπέρ και κατά του κλπ.


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #22 on: Παρασκευή 02 Νοέμβριος 2012, 22:36:34 μμ
Δεν πιστευω να παρεξηγηθηκες?  :) :)
Υπηρχε καιρος που ετυχε να εχω και καποιο μοντελο απο αυτα και δεν αναιρει αυτα που λεω.

* εγω οδηγω subaru  ;D ;D
*εσυ??

Εγώ οδηγώ Fiat Panda , Nissan Micra, Audi A4. Α! και τρακτέρ Ford (σου δίνω ύλη γαι μελέτη ;D)
Δεν παρεξηγήθηκα καθόλου.



Offline DAKARMAN

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 740
Reply #23 on: Παρασκευή 02 Νοέμβριος 2012, 23:29:09 μμ
-παπακι με αλλαγμενη εξατμιση...κτλ=μαλλον ψιλοεπικινδυνος πιτσιρικας...

 :2hysterical: :2hysterical:
Οδηγω ενα τετοιο. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειμαι πιτσιρικας.


Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣllΟ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΛΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ ΜΑΣ


Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Reply #24 on: Παρασκευή 02 Νοέμβριος 2012, 23:31:41 μμ
εγω εκτος απο το vara και το transalp (δεν πωληθηκε ακομα...) οδηγω και ενα golf (οχι GTI, ο οδηγος ναι.... :2hysterical:) ενω κατα καιρους οδηγουσα leopard A1-A4, Leopard 2, M60A3-A1, M48A5, M48A3, M48, M47 (το '93) ΑΜΧ30 (οχι, δεν οδηγουσα αυτο που μπηκε στο πολυτεχνειο  :2hysterical:) και μερικα αλλα απλα ερπυστριοφορα.... ναι το παραδεχομαι!!! ειμαι τρελος οδηγος!!!!!  :2hysterical: :2hysterical: