Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις από την Πανευρωπαϊκή Συνάντηση Transalp στην Ελλάδα (Κυλλήνη '12)

Yianni · 93873

Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Πολυ μπλα μπλα βρε παιδιά.Βάλτε καμιά φωτογραφία με γελαστά πρόσωπα και ωραία μέρη και ας σας έχουμε ξαναδεί δηλαδή.

δείτε τις φωτογραφίες στo site


Offline Babstaz

  • Ε όχι και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 634
Αφού δεν επιτρέπεται εδώ το "ανέβασμα", ορίστε ένα λινκ με λίγες φωτό κυρίως από πισίνα.

http://s1083.photobucket.com/albums/j399/babstaz/ITT%202012/

Και κάτι άσχετο με φωτό.
Η ομάδα μας στο ΦΡ είχε ονομαστεί Lucky Rabbits. Παρ' όλα αυτά μας μετονομάσατε σε Zoniana Team.
Γιατί;
Και γιατί δε φαίνεται πουθενά το έμβλημα μας;
« Last Edit: Τετάρτη 30 Μάιος 2012, 12:30:36 μμ by Babstaz »


Στο άπειρο κι ακόμη παραπέρα.....                                                                                          "Επί αμφιβολίας, άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μην δώσει λύση, αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία"


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Αφού δεν επιτρέπεται εδώ το "ανέβασμα", ορίστε ένα λινκ με λίγες φωτό κυρίως από πισίνα.

http://s1083.photobucket.com/albums/j399/babstaz/ITT%202012/

Και κάτι άσχετο με φωτό.
Η ομάδα μας στο ΦΡ είχε ονομαστεί Lucky Rabbits. Παρ' όλα αυτά μας μετονομάσατε σε Zoniana Team.
Γιατί;
Και γιατί δε φαίνεται πουθενά το έμβλημα μας;


Ζητώ συγνώμη για το λάθος... δεν είχα το όνομα μέχρι το βράδυ και μετά το ξέχασα... διορθώθηκε

Επι τη ευκαιρία να αναφέρω οτι δεν έχουμε απαγορεύσει το ανέβασμα φωτογραφιών ! απλά μη γεμίσετε το νήμα με προσωπικές κυρίως φωτογραφίες. Ας περιοριστεί ο καθένας σε 5-6 καλές που έχει.

« Last Edit: Τετάρτη 30 Μάιος 2012, 12:38:46 μμ by KostasC »




Offline Babstaz

  • Ε όχι και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 634
Ευχαριστώ Κώστα.

Ορίστε κι ένα λινκ με το έμβλημα της ομάδας σε περίπτωση που δεν το έχεις:

http://i1083.photobucket.com/albums/j399/babstaz/ITT%202012%20Photo%20Rally/LuckyRabbits.jpg


Στο άπειρο κι ακόμη παραπέρα.....                                                                                          "Επί αμφιβολίας, άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μην δώσει λύση, αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία"


Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
Τη φωτογραφία που βγάλαμε στην είσοδο του ξενοδοχείου την Κυριακή πριν την αναχώρηση πως θα γίνει να την έχουμε?

Ελα ντε!!!! :-\


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...

Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Εγώ ένα έχω να πω: Φώτη ασχολήσου μόνο με το ΚΤΜ και μη ξανα ανέβεις σε γάιδαρο μάνα μου, γιατί σε βλέπω με σπασμένη μέση :2hysterical: :2hysterical:

https://www.youtube.com/watch?v=qBWHeSRR_As&feature=bf_prev&list=PLDEDFBB950280D67E


Παύλος Καρούμπης


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Μα κι απ' το ΚΤΜ έτσι ξεκαβαλάω μάνα μου!  :goofy:


ΥΓ: Τι θα γίνει ρε Χατζ, πόσες φορές θα το πώ: είναι Golfo's Raiders και όχι Riders,    'μώ το φελέκι μου!



Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Μα κι απ' το ΚΤΜ έτσι ξεκαβαλάω μάνα μου!  :goofy:


ΥΓ: Τι θα γίνει ρε Χατζ, πόσες φορές θα το πώ: είναι Golfo's Raiders και όχι Riders,    'μώ το φελέκι μου!

Το έφαγε ο γάιδαρος Φώτη μου...


Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442
Τι να σκεφτοτανε ο καημενος ο γαιδαρος οταν τον ξεφορτωνε αραγε????? :2hysterical:



Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Να πω εδώ ότι ο γάιδαρος ήταν SUPER FRIENDLY μιλάμε. Έδειξε πολλή υπομονή και ψυχραιμία όταν ξαφνικά του την πέσανε εκεί που βόσκαε αμέριμνος 7 μηχανόβιοι, που οι 4 ούτε καν ελληνικά δε μιλούσαν. Η συμπεριφορά του δε στο άτσαλο καβαλίκευμα και ξεκαβαλίκευμα παρέπεμπε σε βουδιστικού επιπέδου γαλήνη.
Μήπως έπαιρνε Lexotanil; Εκτός αν είχε βρει καμιά καναβουριά στην άκρη του δρόμου και μασούλαγε,  τι να πω!  ;D (Αν και απ 'ό,τι γνωρίζω στην Ηλεία δεν ευδοκιμούν οι καναβουριές  :goofy:)



Offline sassenach

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 18
Να πω εδώ ότι ο γάιδαρος ήταν SUPER FRIENDLY μιλάμε. Έδειξε πολλή υπομονή και ψυχραιμία όταν ξαφνικά του την πέσανε εκεί που βόσκαε αμέριμνος 7 μηχανόβιοι, που οι 4 ούτε καν ελληνικά δε μιλούσαν. Η συμπεριφορά του δε στο άτσαλο καβαλίκευμα και ξεκαβαλίκευμα παρέπεμπε σε βουδιστικού επιπέδου γαλήνη.
Μήπως έπαιρνε Lexotanil; Εκτός αν είχε βρει καμιά καναβουριά στην άκρη του δρόμου και μασούλαγε,  τι να πω!  ;D (Αν και απ 'ό,τι γνωρίζω στην Ηλεία δεν ευδοκιμούν οι καναβουριές  :goofy:)


Στην Ηλεία; Καναβουριές ; Ούτε ακουστά δεν τις έχουμε...... ;D



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Αργά αργά, ολοκληρώνεται και το δικό μου ...upload!

Μη βαράτε! το ξέρω ότι άργησα και άρχισαν τα πλάνα για την ...ΙΤΤ 2013!!!



Ένα σας λέω, και βάλτε το καλά στο μυαλό σας!

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ...ΝΕΡΟΤΣΟΥΛΗΘΡΑΣ!!!  :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :goofy:


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Να πω εδώ ότι ο γάιδαρος ήταν SUPER FRIENDLY μιλάμε. Έδειξε πολλή υπομονή και ψυχραιμία όταν ξαφνικά του την πέσανε εκεί που βόσκαε αμέριμνος 7 μηχανόβιοι, που οι 4 ούτε καν ελληνικά δε μιλούσαν. Η συμπεριφορά του δε στο άτσαλο καβαλίκευμα και ξεκαβαλίκευμα παρέπεμπε σε βουδιστικού επιπέδου γαλήνη.
Μήπως έπαιρνε Lexotanil; Εκτός αν είχε βρει καμιά καναβουριά στην άκρη του δρόμου και μασούλαγε,  τι να πω!  ;D (Αν και απ 'ό,τι γνωρίζω στην Ηλεία δεν ευδοκιμούν οι καναβουριές  :goofy:)

  Χαχαχχα! Απίστευτοι Αθηναίοι  :2hysterical: Σε λίγο θα σάς φαίνεται παράξενο ακόμη και το ότι υπάρχουν ζώα!  ;D Με το συμπάθειο κιόλας, ε? Χωρίς παρεξήγηση αλλά.... ;D
  Όχι, δεν είχε πάρει τίποτα ο γαϊδουράκος. Έτσι είναι το φυσικό του τού καταπληκτικού αυτού ζώου. Δεν έχεις ακούσει την έκφραση "έχει γαϊδουρινή υπομονή"?  ;) Από 'κει βγαίνει.
  Εμείς που μεγαλώσαμε με γαϊδουράκια και κατσικούλες και άλλα ζωντανά στην φάρμα τού παππού το ξέρουμε από πρώτο χέρι τι τραβούσε ο κακομοίρης από τα εγγόνια. Ανέβαιναν κάπου 4-5 εγγόνια στην πλάτη του και άλλα τόσα κρέμονταν από την ουρά του και αυτός μασουλούσε ανέμελα  :2hysterical:. Ο αγαπημένος φίλος τών παιδιών, τι σκύλος και μ@λ@κίες!  ;D
  Αλλά και τι φορτία να σηκώνει στο χωράφι, αποστάσεις όχι αστεία, αγόγγυστα, με λίγο νερό και άχυρα! Τόσο καλόψυχος είναι, που άμα αποκαλείς γάϊδαρο κανέναν αχρείο (τους πολιτικούς πχ), ειλικρινά προσβάλλεις το ζώο. :'(
 
« Last Edit: Σάββατο 02 Ιούνιος 2012, 08:21:12 πμ by M. I. Pagalos »




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
 
  Αλλά και τι φορτία να σηκώνει στο χωράφι, αποστάσεις όχι αστεία, αγόγγυστα, με λίγο νερό και άχυρα! Τόσο καλόψυχος είναι, που άμα αποκαλείς γάϊδαρο κανέναν αχρείο (τους πολιτικούς πχ), ειλικρινά προσβάλλεις το ζώο. :'(
 

Ετσι μπράβο!!!  :eusa_clap:


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΗΣ ...ΝΕΡΟΤΣΟΥΛΗΘΡΑΣ!!!  :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :goofy:

Τη μέρα έχουμε σήμερα? Ε? Κυριακή?

Ε, ναι λοιπόν! Ήρθε η ώρα!!!  Κάντε κλικ πάνω στη φώτο για να ...φύγει το video!





Μετά το 1:20 ...το θηριοτροφείο πάει 5ήμερη!!!  :goofy: :goofy: :goofy:


Ρεμάλια, Αλήτες, ...Τεκιλοπότες  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Εσύ παλικάρι μου, δεν έφαγες τίποτα???  :o :o :o


Και εσύ φιλαράκι... Τόσο ωραίες μπλούζες φτιάξατε... Έπρεπε να έρθεις με αυτή της Ducati??? Μας ερέθισες, πως να το κάνουμε...  :goofy: :goofy: :goofy:



Ευτυχώς όμως που υπάρχουν και σοβαροί άνθρωποι ανάμεσά μας  :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think: :angel4b: :angel4b: :angel4b:


Αυτές οι σχεδόν 3 ώρες στην πισίνα (και στο ...μπαρ!) ήταν οι καλύτερες!!! Ευχαριστώ το παρεάκι!!!

 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

« Last Edit: Κυριακή 03 Ιούνιος 2012, 18:10:08 μμ by panisk »


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Όλο το άλμπουμ με τις φώτο και τα βίντεό μου εδώ : http://s990.photobucket.com/albums/af30/panisk/HTC_ITT_2012/


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline nikosr

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 810
  Μωρέ, ας καταφέρω να πάω κι ας κοιμηθώ και στην σέλα τής μηχανής!  >:(

Και εγώ



Offline makispsilos

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 662
Όλο το άλμπουμ με τις φώτο και τα βίντεό μου εδώ : http://s990.photobucket.com/albums/af30/panisk/HTC_ITT_2012/
πανο ο γυρισμός που πειγαμε απο φολοι δεν την γλύτωσε τελικά ;



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
πανο ο γυρισμός που πειγαμε απο φολοι δεν την γλύτωσε τελικά ;

Αγορίνα, όλα σώθηκαν! Απλά έχω πλακωθεί στη δουλειά και τις υπηρεσίες και δεν έχω προλάβει. Ωστόσο από την δουλειά δεν επιτρέπεται το upload. Λογικά αύριο το βράδυ θα το βγάλω στον αέρα!!!


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline makispsilos

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 662
Αγορίνα, όλα σώθηκαν! Απλά έχω πλακωθεί στη δουλειά και τις υπηρεσίες και δεν έχω προλάβει. Ωστόσο από την δουλειά δεν επιτρέπεται το upload. Λογικά αύριο το βράδυ θα το βγάλω στον αέρα!!!
ομορφαααααααααα περιμένω φιλε μου με αγωνιά να δω να κάνει μπάνιο η φωτογραφική μηχανή
 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
  Χαχαχχα! Απίστευτοι Αθηναίοι  :2hysterical: Σε λίγο θα σάς φαίνεται παράξενο ακόμη και το ότι υπάρχουν ζώα!  ;D Με το συμπάθειο κιόλας, ε? Χωρίς παρεξήγηση αλλά.... ;D
  Όχι, δεν είχε πάρει τίποτα ο γαϊδουράκος. Έτσι είναι το φυσικό του τού καταπληκτικού αυτού ζώου. Δεν έχεις ακούσει την έκφραση "έχει γαϊδουρινή υπομονή"?  ;) Από 'κει βγαίνει.
  Εμείς που μεγαλώσαμε με γαϊδουράκια και κατσικούλες και άλλα ζωντανά στην φάρμα τού παππού το ξέρουμε από πρώτο χέρι τι τραβούσε ο κακομοίρης από τα εγγόνια. Ανέβαιναν κάπου 4-5 εγγόνια στην πλάτη του και άλλα τόσα κρέμονταν από την ουρά του και αυτός μασουλούσε ανέμελα  :2hysterical:. Ο αγαπημένος φίλος τών παιδιών, τι σκύλος και μ@λ@κίες!  ;D
  Αλλά και τι φορτία να σηκώνει στο χωράφι, αποστάσεις όχι αστεία, αγόγγυστα, με λίγο νερό και άχυρα! Τόσο καλόψυχος είναι, που άμα αποκαλείς γάϊδαρο κανέναν αχρείο (τους πολιτικούς πχ), ειλικρινά προσβάλλεις το ζώο. :'(  

Κάνεις μια υπόθεση για μένα χωρίς να με γνωρίζεις (δε μένω καν Αθήνα) και βασιζόμενος σε ένα στερεότυπο που έχεις στο μυαλό σου. Αυτό όμως δεν το παρεξηγώ γιατί είναι ένας πολύ συχνός τρόπος σκέψης αρκετών ανθρώπων, καθόλου παρεξηγήσιμος, αλλά λίαν εξηγήσιμος  ;)

Προσωπικά είχα κι εγώ παππού με γαϊδούρια, γουρούνια, κότες, γίδες, πρόβατα, κουνέλια κλπ κλπ. Στην Αρκαδία.  Και επειδή στην Αρκαδία είμαστε πιο extreme τύποι από εσάς τους Κρητικούς εγώ με τα ξαδέλφια μου στο χωριό δεν ανεβαίναμε στο γαϊδούρι, αλλά κάναμε ροντέο (με χρονομέτρηση) πάνω σε μια ζοχαδιασμένη γουρούνα. Δοκίμασε το, είναι σπορ με δυνατές συγκινήσεις!  ;D

Το σχόλιο για το γάϊδαρο το έκανα διότι ο προηγούμενος γάϊδαρος που είχαμε συνταντήσει στο ΦΡ ήταν απλά...καμία σχέση. Με το που τον πλησίαζες σου γύρναγε κώλο έτοιμος να σε στείλει βαθιά μπαλιά. Ούτε λόγος για καβάλημα και video. Εκτός αν τέτοια ζόρικα γαϊδούρια δεν έχετε στην Μεγαλόνησο, οπότε σου έκανε εντύπωση που σχολίασα το πόσο καλόβολος ήταν ο 2ος γάϊδαρος  ;)



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
BONUS Video από την επιστροφή μας. Ο Μάκης με το 400άρι, ο Σταμάτης με  το 650 και εγώ με το 700άρι, ψιλο-"χαθήκαμε" μέσα στο δάσος της Φολόης. Κάναμε αντίθετα τη διαδρομή που έγινε από την 1η ομάδα του ΦΡ, από την Βουλιαγμένη προς τον Πανόπουλο, αφήνοντας τον "κεντρικό" χωματόδρομο, αλωνίζοντας σε όποιο χωματόδρομο βρίσκαμε. Το παιχνίδι κράτησε σχεδόν 1 ώρα και μας γέμισε με απίστευτες εικόνες που θα μείνουν για πάντα στο μυαλό μας...

Video
http://www.youtube.com/watch?v=YkErBhU6iCE&feature=youtu.be

Φωτογραφίες




« Last Edit: Τρίτη 05 Ιούνιος 2012, 20:38:39 μμ by panisk »


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km