Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις από την Πανευρωπαϊκή Συνάντηση Transalp στην Ελλάδα (Κυλλήνη '12)

Yianni · 93558

Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442

Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Κώστα να υποθέσω ότι οι official photos (Φ.Ρ και όλες της εκδήλωσης) θα έχουν ένα ξεχωριστό νέο χώρο (που θα δημιουργηθεί γι'αυτό το σκοπό) για να τις βλέπει ο κόσμος αλλά και για να τις κατεβάσει? ή θα πέσουν πάνω σ'αυτό το νήμα των εντυπώσεων?


Oi επισημες φωτο θα ανεβουν οπως γινεται συνηθως στο transalp.gr


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


andy

  • Guest

Oi επισημες φωτο θα ανεβουν οπως γινεται συνηθως στο transalp.gr
να μην τις μικρύνεται όμως για τις τραβήξουμε.



Offline KKalantzis

  • HTC ΔΣ
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 2750
  • Where the streets have no name!
Ξυπνάω το πρωί και αντί για μπαλκονόπορτα, βλέπω παράθυρο  :(... απλώνω το χέρι και αντί για το Λευτέρη πιάνω γυναίκα  ??? ???... μπα λέω, οι βραχιολάκηδες μας λιώσανε πάλι . :2drunk: :2drunk:.. κατεβαίνω στο εστιατόριο για πρωινό και το βρίσκω μικρό, σκοτεινό και άδειο ... και πρέπει και να το ετοιμάσω μόνος μου  ??? ??? ??? :banghead: :banghead:!!! και σα να μην έφταναν όλα αυτά, αντί για τις κορντούρες φοράω κουστουμιά και τρέχω ... I WANT MY ITT !!! >:( >:( >:(
 Πολλά μπράβο στα παιδιά του ΔΣ και στις οικογένειές τους. Μακάρι να είστε πάντα καλά και να έχετε την ίδια όρεξη, την υπομονή και το κουράγιο, να νοιάζεστε και να τρέχετε κατ' αυτόν τον τρόπο για το σύλλογό μας. :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
Σας ευχαριστώ από καρδιάς για τη διοργάνωση που μας ετοιμάσατε και είχα την ευκαιρία να απολαύσω. Εγώ και η καλή μου θα θυμόμαστε για πάντα τις όμορφες μέρες της Κυλλήνης.
Υ.Γ. τα υπόλοιπα προσεχώς


Keep riding !!!


Offline Hypersonic

  • Γιώργος... Mr. Anderson
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5163
  • Μπαμπάς * 2
Ξυπνάω το πρωί και αντί για μπαλκονόπορτα, βλέπω παράθυρο  :(... ..........

Και γιατι δεν επεσες παλι για υπνο?




Offline makispsilos

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 662

Oi επισημες φωτο θα ανεβουν οπως γινεται συνηθως στο transalp.gr
μήπως κάλο θα ητανε εκτός απο το sait που θα ανεβάσουν η φώτο να φτιαχτή ενα νήμα να ανεβούν και όλες η υποληπες [και κάποιες προσωπικές] στο FORUM ;



Offline AGGELOS pireas

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 654
  • ΘΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ
Η πρώτη μου ΙΤΤ :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
πέρασα πολύ καλά και όχι απλά καλά με λόγια δεν μπορώ να το περιγράψω   :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: 
Τις μηχανές να έβλεπες όταν πηγαίναμε στην Ολυμπία σαν ένα τεράστιο φίδι που όλο πήγαινε και τελειωμό δεν είχε
αισθανόσουν όμορφα που ήσουν και εσύ μέλος αυτού του σύνολου  ;D ;D ;D ;D
Οι παρέες που κάναμε και τα  νέα παιδιά που γνωρίσαμε έκαναν την διαμονή ακόμα καλύτερη και τα πιοσίματα πιο δυνατά :P :P
Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όσους κοπίασαν για να περάσουμε εμείς καλά
Πάντα τέτοια παιδιά   ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΎΜΕ :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:



Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss

Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas




Ξέχασα να σου πω πως πολλοί ξένοι χάζευαν τις βαλίτσες σου και έκανα ιδιαίτερη μνεία για αυτές πως είναι handmade κλπ κλπ κλπ κολακευτικά σχόλια.... :eusa_clap:



"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Όπως το 2008 έτσι και τώρα, και ακόμα περισσότερο, θα πάρει καιρό να ξεθωριάσουν από το μυαλό μου οι υπέροχες αναμνήσεις και από  την καρδιά μου τα υπέροχα συναισθήματα αυτής της συνεύρεσης!

Ένα μεγάλο μπράβο σε αυτούς που τρέξανε όλο το προηγούμενο διάστημα και στήσανε άλλη μια άψογη ελληνική ΙΤΤ. Τελικά οι Έλληνες τό'χουνε, πάει και τελείωσε, ας λέει ό,τι θέλει ο Σόϊμπλε, η Λανγκάρντ και το συνάφι τους! Ειδική μνεία στο Bilar που έφτιαξε ένα logο υψηλού, υψηλότατου επιπέδου. To t-shirt δε χορταίνω να το βλέπω!

Το ΦΡ νομίζω έδωσε το ιδανικό φόντο δραστηριοτήτων για να δέσουνε μαζί Έλληνες και ξένοι, μέσα από κοινές δοκιμασίες και πλάκες. Ανάμεσα στα βίντεο και τις φωτό πρέπει να υπάρχουν πραγματικά διαμαντάκια. Θα το θυμόμαστε όλοι μας για καιρό!

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και μπράβο στο Λευτέρη (Leon), στο Βασίλη (τέως Rastabill), στο Willi, στο Rudiger, στο Martin και στον Uli που βγάλανε τη δύσκολη χωμάτινη διαδρομή της Γκόλφως παλικαρίσια. Ο Willi που είχε κάνει και τη χωμάτινη στη Πίνδο το 2008 μου είπε (όντας κάθιδρος και ψιλομπλέ ;D ) ότι εκείνη ήταν "kindergarten" μπροστά στον Ερύμανθο.  Ο ένας Γερμανούλης της ομάδας  έφαγε λίγο "ξύλο" αλλά παρά τα 2 οικόπεδα που αγόρασε τέλος καλό όλα καλά  ;D  Η αποκάλυψη ήταν ο Rudiger που παρά τα κιλά του οδήγησε το Africa του ψυχωμένα και πίσω από τη ρόδα μου. Και οι 4 μου είπαν ενθουσιασμένοι πως ήταν μια εντελώς νέα εμπειρία γι 'αυτούς καθώς στην πατρίδα τους οι χωμάτινες διαδρομές είναι ψιλοφλατ και ο πιο κακοτράχαλος δρόμος έχει  γαρμπίλι μεγέθους καρυδιού. Πρώτη φορά αντιμετώπιζαν τέτοιες κλίσεις εδάφους και τέτοια κοτρώνια στο δρόμο ;D.

Το ξενοδοχείο ήταν... ήταν...ένας Γερμανός μου είπε ότι μετά από αυτό το ξενοδοχείο, η επόμενη ΙΤΤ θα πρέπει να γίνει σε παλάτι  ;D Μας κακομαθαίνετε κε πρόεδρε και μετά προσγειωνόμαστε πολύ ανώμαλα  ;)

Απ' ό, τι γνωρίζω όλα κύλησαν ομαλά, και ό,τι προβληματικές καταστάσεις προέκυψαν αντιμετωπίστηκαν επιτυχώς.

Μου έλειψε λίγο ένα καλό παρτάκι αλλά απ' ό,τι έμαθα κάτι έπαιξε γύρω από την πισίνα το Σάββατο το μεσημέρι, οπότε κι από εκεί είμαστε οκ. Κρίμα επίσης που την Κυριακή το πρωί χρειάστηκε να είμαι εκτός του ξενοδοχείου και έχασα τη γλυκιά μελαγχολία του τελευταίου πρωϊνού και αποχαιρετισμού. Όταν γύρισα μόνο ο Κώστας είχε μείνει αλλά περάσαμε πολύ όμορφα, είχα ανάγκη το ριλάξ. Και είχα και την ευκαιρία να μάθω από τη Maria και την Iluna τι είναι το banana bar  :goofy: :

Κι εγώ το πρωί που ξύπνησα δεν αντίκρισα μπουφέ, δεν αντίκρισα φιλαράκια, δεν είδα τον αλέγρο Παλτάκη να βροντοφωνάζει από την είσοδο της σάλας την Καλημέρα (με το γυαλί και τη φραπεδιά ανα χείρας, Παλτάκη είσαι άρχοντας! 8))

Τελικά, για να μην τα πολυλογώ, εγώ φιλλλαράκια όταν σκέφτομαι  τη φετινή ΙΤΤ στην Κυλλήνη, μου έρχεται στο μυαλό...
http://youtu.be/HgvBTghc6DY?hd=1&t=14s



Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Αλλά επειδή είμαστε μεγάλοι και σοβαροί "αθρώποι", το σκέφτομαι κι έτσι:  ;)

http://www.youtube.com/watch?v=CJaCEU8mrQs



Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
επειδη στις εντυπωσεις ολοι (συνηθως) γραφουν τα καλα, εγω θα πω και μερικα "παραπονα" (οχι κακιες, προς θεου!!!). σε γενικες γραμες πιασαμε σχεδον το αριστα. το ξενοδοχειο απαιχτο, η τοποθεσια πολυ καλη, η ιδεα του ΦΡ ολα τα λεφτα (το "δεσιμο" με τους ξενους ηταν απιστευτο!), λιγο ο καιρος μας τα χαλασε (πεμπτη-παρασκευη) αλλα κερδισαμε το σ-κ !!! τι με ξενησε? (προσωπικα παντα...) δεν εγινε ενα παρτυ ολες τις μερες ρε παιδια! ισως να φταιει η κουραση, δεν λεω... αλλα πολυ "μουγκα" το βραδυ... βαρεμαρα.... το παρτυ γνωρημιας στην παργα το 2008, και ιδιος της τελευταιας μερας, με τα τραγουδια και τους χωρους, εχουν γραψει ιστορια!!! φετος τιποτα!!! νεκρα!!! επισεις δεν ευχαριστηθηκα τοσο την εκδρομη στην ολυμπια... ξεκινησε ωραια, με την μοτοπορεια, τη φωτογραφηση... και μετα... τιποτα... (στην λευκαδα ειχαμε απολα... διασκεδασαμε...) φετος "λακησαν" ολοι μετα την φωτο... εναν καφε (μεμονομενες παρεες δυστυχως) και μετα επιστροφη κατα μονας... για ξεναγηση πηγαν (σχεδον) μονο οι ξενοι... και το μεγαλο "φαουλ".... δεν ειχαμε "αργοπορεια"... εδω σε καθε πιτα-συναντηση καναμε, φετος τιποτα... (και ειχα προπονηθει.... ;D ;D ;D). τελος, θα αναφερθω λιγο στις διαδρομες του ΦΡ, αν εξαιρεσουμε την χωματινη διαδρομη, που ολοι ειχαμε ενημερωθει για την δυσκολια της (οποτε οσοι την επιλεξανε, ηξεραν τι περιμεναν) η καταβαση του νεδα (στην 4 διαδρομη) δεν μπορεις να την πεις και ευκολη... καποιοι την ειπαν ευκολοι (πριν την ΙΤΤ) αλλα για οσους εχουν παει 1-2 φορες χωματινες (και αυτες απλοι χωματοδρομοι...) δεν ηταν ευκολη... ηθελε εμπειρια, και κατι τετοιο οι γερμανοι δεν ειχαν.... γιαυτο και ειχαμε μερικα (ευτυχως) μικρα ατυχηματα... θα μπορουσαν ομως να γινουν χειροτερα, αρα να το εχουμε κατα νου για την επομενη φορα... συγνωμη αν εγινα "κακος" αλλα νομιζω οτι πρεπει να τα λεμε και αυτα, για να μπορει να υπαρχει και ο αντιλογος, για να γινομαστε καλυτεροι την επομενη φορα...



Offline georgakis

  • GERRARD
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 564
μαλλον ηταν θεμα ξενοδοχειου και οχι του club


ΖΩΝΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ-ΙΛΙΟΝ-TRANSALP 650


Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
το ξενοδοχειο ειχε εσωτερικο club με μουσικη και ποτα.... απλα... ολοι πηγαμε για υπνο.....



Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442

Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442

Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442

Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442

Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9891
Ήταν μια   Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Η   ΙΤΤ και σίγουρα όσοι την έζησαν δε θα τη ξεχάσουν ΠΟΤΕ!!!

’πειρα μπράβο στο ΔΣ και ιδιαίτερα στον Κώστα γιατί γνωρίζω πολύ καλά ότι δυστυχώς δεν τη χάρηκε όσο όλοι οι υπόλοιποι.

Σας ευχαριστούμε όλους που κουραστήκατε για 'μας :eusa_clap: :eusa_clap:

Φωτογραφίες δεν έχω πολλές αλλά θα σας δείξω πως τέλειωσε για τη Ραχήλ αυτό το υπέροχο 4ήμερο (δυστυχώς από βλακεία μου δεν έχει ήχο):

http://youtu.be/3t_j39_KKko


ΥΓ:Συμφωνώ ότι χρειαζόταν ένα πάρτι αλλά από ότι κατάλαβα υπήρχαν αρκετές δυσκολίες.
« Last Edit: Δευτέρα 21 Μάιος 2012, 22:42:21 μμ by Παύλος »


Παύλος Καρούμπης


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Μαγικό ξενοδοχείο;
Μαγική θέα;

Όχι άδικα όταν αντίκριζες.....







αυτές τις εικόνες.....





Στο δια ταύτα θα ήθελα μέσα απ την καρδιά μου να ευχαριστήσω τον Φώτη "fotisalp"!!!



Έτρεξε, κουράστηκε, θυσίασε χρόνο και χρήμα ώστε να αποδώσει τα μέγιστα στην δυσκολότερη και απολαυστικότερη διαδρομή του Φωτογραφικού....  
Route 2. Mount Erymanthos, Erymanthos river gorge, Foloi Oak Forest.....

Απολαυστικά τοπία, εναλλαγές των Teren απο πιο soft σε πιο hard και ο χαβαλές του Φ.Ρ. έδωσαν το κατάλληλο άρωμα για μια περιπετειώδης Παρασκευή που όταν φτάσαμε αργά το βράδυ στο ξενοδοχείο ΔΕΝ με ένοιαζε αν είχαμε κερδίσει ή όχι. ΔΕΝ με ένοιαζε αν είχαμε βάθρο ή όχι...

Είχα βγει κερδισμένος, πολλαπλά κερδισμένος απ την διαδρομή αυτή, σε γνώση, σε εμπειρία, σε φιλία, σε ξέσπασμα αδρεναλίνης...

’ξιζε που μπήκαν τα karoo.....

η ομάδα μας...





και η παρέα στην Ιερά Μονή Χρυσοπηγής στη Δίρβη γιατί εκτός απ την διαδρομή είχαμε και τα δικά μας σημεία ενδιαφέροντος ;)



Φώτη να είσαι πάντα καλά μιας και τα παρακάτω χαμόγελα και τραγούδια και φυσικά την 2η θέση στο Ευρωπαϊκό Φ.Ρ. την οφείλουμε αποκλειστικά σε σένα....







 




 


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Μπράβο στα παιδιά ΔΣ και εθελοντές που σχεδίασαν και έφεραν σε πέρας αυτή την πολύ όμορφη εκδήλωση. Έδωσαν έτσι τη ευκαιρία σε πολλούς από μας να ταξιδέψουμε και να μείνουμε σε μέρη που από μόνοι μας θα ήταν δύσκολο ή για να το πω καλύτερα αδύνατο να το πραγματοποιήσουμε. Πράγματα που θα μου μείνουν είναι σίγουρα πάρα πολλά θα ξεχωρίσω, την άφιξη στο ξενοδοχείο το απόγευμα της Πέμπτης, την βόλτα της Παρασκευής (320χλμ), την ομαδική στη Ολυμπία (μου άρεσε  η επιλογή της ελεύθερης επιστροφής, είναι καλό σε μια συλλογική εκδήλωση να υπάρχει και η προσωπική επιλογή), η απονομή του Σαββάτου και ο λόγος του Φώτη, για ακόμη μια φορά Μπράβο! Ένιωσα να ακούω τη σκέψη μου. Επίσης θα ξεχωρίσω και  το ταξίδι της επιστροφής που μεταμορφώθηκε σε μια καλή μονοήμερη (Πάτρα, Ναύπακτος, Γαλαξίδι).
Τέλος κλείνοντας θα ήθελα να πω ότι έχω ξεχάσει ότι με χάλασε!



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Οι υπόλοιπες ομάδες των βάθρων....





Κώστας "συγκάτοικος" και memos έδωσαν την δική τους και χαρακτηριστική ομορφιά στο ταξίδι μου......








Το Group του εξωτερικού....







και το μηχανάκι που για 19 συνεχόμενες χρονιές, όσο ζει ο θεσμός της ΙΤΤ ακολουθεί πιστά και ευλαβικά...






"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Thireftis

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 350
Φωτογραφίες δεν έχω πολλές αλλά θα σας δείξω πως τέλειωσε για τη Ραχήλ αυτό το υπέροχο 4ήμερο (δυστυχώς από βλακεία μου δεν έχει ήχο):
http://youtu.be/3t_j39_KKko
Μπράβο στη Ραχήλ, καταπληκτική πτώση... :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
απτόητη, θεριό ανήμερο... :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
Παύλο, να ξαναπάτε αλλά να ρυθμίσεις τη κάμερα να έχει και "φωνή" είμαι σίγουρος ότι πέφτοντας θα ακουγόταν μέχρι το Λουτράκι...εε?
Μπράβο και πάλι...



Offline Babstaz

  • Ε όχι και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 634
Πρώτα από όλα συγχαρητήρια στο Δ.Σ. για τον κόπο που κατέβαλε ώστε να απολαύσουμε μία άψογη ΙΤΤ!
Συγχαρητήρια επίσης σε όλους τους συμμετέχοντες για τη καλή διάθεση και τη συναδελφικότητα που επέδειξαν όλο το τριήμερο!
Τα λόγια είναι πολύ φτωχά για να περιγράψουν τα συναισθήματα που μας κατέκλυσαν αυτές τις λίγες ημέρες που βρεθήκαμε από τις τεσσέρις άκρες της χώρας αλλά και της Ευρώπης.

Φωτό και βίντεο θα ανεβάσω μόλις ξεμπερδέψω με έναν ιό που εγκαταστάθηκε στο PC μου.

Να προτείνω (αν δεν είναι ήδη στα σκαριά) να γίνουν οι απαραίτητες επαφές μέσω club με τα αντίστοιχα των αλλοδαπών συμμετεχόντων ώστε να συλλέξουμε και να ανταλλάξουμε φωτό και βίντεο;

’ντε και στη Ρουμανία του χρόνου!!!    :blob8: :blob8: :blob8: :blob8: :blob8: :blob8: :blob8:


Στο άπειρο κι ακόμη παραπέρα.....                                                                                          "Επί αμφιβολίας, άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μην δώσει λύση, αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία"


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Φωτογραφίες δεν έχω πολλές αλλά θα σας δείξω πως τέλειωσε για τη Ραχήλ αυτό το υπέροχο 4ήμερο (δυστυχώς από βλακεία μου δεν έχει ήχο):

http://youtu.be/3t_j39_KKko

ΡΕ ΣΥ ΠΑΥΛΟ, ΤΙ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΒΑ ΡΕ ΦΙΛΕ;;; ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΔΕΜΕΝΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΤΑΓΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΓΕΦΥΡΑ;;; ΔΟΛΙΟΦΘΟΡΑ!!!!! ΜΟΥΤΖΩΜΕΝΟΣ ΕΙΣΑΙ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ;;;  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: