Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις από την Πανευρωπαϊκή Συνάντηση Transalp στην Ελλάδα (Κυλλήνη '12)

Yianni · 94095

Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
H 2η Πανευρωπαϊκή συνάντηση Transalp σε Ελληνικό έδαφος είναι πιά παρελθόν.

Επανέρχομαι αργότερα....  :goofy:

Γράψτε τις εντυπώσεις σας  ;)



Offline makispsilos

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 662
ετσι απλα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ μπράβο σε όλο το Δ.Σ.
 :thawave: :thawave: :thawave:



Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
Επιστρέψαμε και μεις στη Λάρισα ασφαλείς πριν απο λίγο. azwros,aerios,mpthanos και τα κορίτσια μας!!!!
Ολα ηταν τέλεια
Τα υπόλοιπα απο αυριο με πολλές φωτό!!!!


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline XL700V ARCHANES

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 891
Λέω να μην ξαναδιαβάσω το νήμα αυτό γιατί είμαι πολύ ζηλιάρης  ;D ;D :laughing9: :laughing9:
Μπράβο ρε παιδιά!!!!!!!!!! Και στην επόμενη μα το καλό. Περιμένουμε με αγωνία φωτό και εντυπώσεις.



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Δεν υπάρχουν λόγια...

Τα λόγια δεν μπορούν να περιγράψουν το πόσο όμορφα ήταν... το πόσο όμορφα πέρασα... το πόσο όμορφα περάσαμε όλοι...

Πιστεύω ότι αυτή η ΙΤΤ έχει γράψει ιστορία!!!

Η οργάνωση έδωσε ρέστα!!! Μπράβο παίδες του ΔΣ!!! Τ' αξίζετε και με το παραπάνω!!!


 :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:


Φωτογραφίες πάαααααρα πολλές, πολλά και τα videos αλλά τα καλύτερα είναι στον HDD του μυαλού!!!


Σας ευχαριστώ όλους για την παρέα σας!!!


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline Achilleas.(Lordva)

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 161
  • Gazofonious Epikindinous
Εγώ απλά θα μεταφέρω τα λόγια ενός γερμανού.
Ήταν η καλύτερη ΙΤΤ που έχω πάει ποτέ και δεν νομίζω ότι θα ξεπεραστεί ποτέ.


Born to be  Dad :D
Live to ride   Ride to live


Offline redkom

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 993
Επιστρέψαμε κι εμείς στη Θεσσαλονίκη, αφού πρώτα κάναμε μία στάση στο Ζιάκα (Γρεβενά) για την απαραίτητη κοψιδομαχία.
Περάσαμε πάρα πολύ όμορφα όλες τις μέρες της ΙΤΤ, που πιστεύω ότι είχε μεγάλη επιτυχία.
Τις επόμενες ημέρες, κριτικές και φωτογραφίες!!!


Μη κοιτάς ποτέ πίσω. Πάντα εμπρός. Εξάλλου...είσαι πρώτος!!!!!!

Χρήστος Σιώνας
Θεσ/νίκη


Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
βαλτε ρε παιδια κατι να δουμε να μην λυσαξουμε και εμεις που δεν μπορεσαμε  :'( :'( :'(




Offline siths

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 110
  • ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΓΡΙΟΥΛΑ!!
βαλτε κατιιιιιιιιι!!!!!!!! ξερω εισται κουρασμενει ωρα για το pc ειναι???...αλλα τι το εχετε το ριμαδι ...βαλτε κατι να δουμε και μεις οι  :'(



Offline Δημήτρης

  • Μέλος HTC
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 229
Τα περάσαμε όμορφα, όμορφα, όμορφα και σε τούτη την ΙΤΤ.

Ένα τεράστιο μπράβο σ' αυτούς που κουράστηκαν τους τελευταίους μήνες για να υπάρξει αυτό το καταπληκτικό αποτέλεσμα.ΜΠΡΑΒΟ παιδιά.



Δημήτρης Μπαλτζής

"WHERE CAN IT BE THIS LAND OF ELDORADO?"
Edgard Allan Poe



Offline Δημήτρης

  • Μέλος HTC
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 229
Άντε να βάλω και κανένα δειγματάκι!!!!!!!!







Δημήτρης Μπαλτζής

"WHERE CAN IT BE THIS LAND OF ELDORADO?"
Edgard Allan Poe



Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
...ελπίζω όλοι να φτάσανε πίσω καλά.
Εντυπώσεις αργότερα.

Εγώ ετοιμαζόμουν να φύγω στις 14:00 αλλά τελικά, αποφάσισα οτι θέλω χρόνο προσαρμογής και έτσι έκατσα μέχρι
τις 18:00 στις τσουλίθρες με τον τον fotisalp και τη Χαρά, τους Γερμανούς και τις Ολλανδέζες που τις ρωτούσε προσπαθώντας να καταλάβει τι είναι τα Ολλανδικά banana bar.


Τελικά ξεκίνησα για Πάτρα, αλλά λίγα μέτρα μετά που πήρα κατεύθυνση για Πάτρα... το μετάνιωσα και αποφάσισα ότι
ένα τέτοιο μηχανάκι σαν το Crossturer θέλει στροφιλίκι.... και έτσι έκανα αναστροφή... βουρ για τα βουνά.
Βαρθολομιό-Λεβίδι = 1ω 35λ με στάσεις για φωτό. Δε περιγράφω άλλο... ή μάλλον θα τα πούμε σε άλλο νήμα.


Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
....ένα τέτοιο μηχανάκι σαν το Crossturer θέλει στροφιλίκι.... και έτσι έκανα αναστροφή... βουρ για τα βουνά.
Βαρθολομιό-Λεβίδι = 1ω 35λ με στάσεις για φωτό. Δε περιγράφω άλλο... ή μάλλον θα τα πούμε σε άλλο νήμα.

Στο άλλο νήμα.... περιμένουμε εντυπώσεις τόσο από το Crossturer, όσο και από το Crossrunner που οδηγούσε ο Δημήτρης Ανδρεάδης τις ημέρες της ΙΤΤ....  ;)



Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
και γω που τωρα ξυπνησα  απο την ωρα που ηρθα  ενα μεγαλο μπραβο στο ΔΣ που κουραστηκε για να περασουμε εμεις καλα, :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: περασαμε περιφημα ηταν η πρωτη ΙΤΤ που πηγαμε και ελπιζω οχι η τελευταια μπραβο και παλι σας ευχαριστουμε ολους   



ekos

  • Guest
Απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ

Περάσαμε τόσο χάλια που ήδη σκεφτόμαστε να αρχίσουμε αποταμίευση για την Ρουμανία   :thumbup:



Offline john.dalag

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 182
  • That's all...
Καλημέρα και καλή εβδομάδα,
Φτάσαμε και εμείς στο σπίτι μας μια χαρά, με τις καλύτερες εντυπώσεις...
Συγχαρητήρια στο Δ.Σ. για την τέλεια οργάνωση.



Offline georig25

  • Θα ήθελα να είμαι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 4162
  • Η ζωή είναι ωραία . . . . . συνήθως
    • ΡΗΓΑΣ
Γυρισαμε σημερα και οι κρητικοι! Τωρα δουλεια! Εντυπωσεις σε δευτερο χρονο.


Δεν γεννήθηκα με εξαρτήσεις, γιατί να τις αποκτήσω;

:moped:Γιώργος Ρήγας
click me!


Offline Thireftis

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 350
Γειά χαρά και απο μένα...
Φτάσαμε και εμείς ασφαλής και φορτωμένοι με τις ωραιότερες αναμνήσεις πλέον, εμπειρίες και εντυπώσεις.
Ήταν μια καταπληκτική εκδήλωση πολύ καλοστημένη οργανωτικά απο τους υπευθύνους του ΔΣ αλλά και απο συμμετέχοντες.
Θα έχω να τη θυμάμαι και ευελπιστώ να παρευρευθώ και στην επόμενη εκδήλωση στη Ρουμανία.
Ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σ'όλους... εμφανείς και αφανείς για το αποτέλεσμα... :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: 



Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
βαλτε ρε παιδια καμια φωτοοοοοοοοοοοοοοοο




Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
βαλτε ρε παιδια καμια φωτοοοοοοοοοοοοοοοο


Το βράδυ το βράδυ οι φωτό......

Έφυγα με προορισμό την Αθήνα κατά τις 13.00 και κατέληξα Ρίο - Αντίρριο, και φαγητό στην Ναύπακτο.....

Δεν είχαν τελειωμό τα χιλιόμετρα τα χθεσινά.......

Συνολικά το Varadero απ την Τετάρτη το βράδυ έγραψε 1160 km  .....



Εντυπώσεις σιγά σιγά όταν επαναπροσδιορίσουμε τα μυαλά μας και που βρισκόμαστε....



 



"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
βαλτε ρε παιδια καμια φωτοοοοοοοοοοοοοοοο

Δεν ειχαμε μυαλο για να βγαλουμε φωτο .......την ειχαμε πεσει στο φαι  :2hysterical: :2hysterical:


Μια μεγάλη διοργάνωση τελείωσε με τις καλύτερες των εντυπώσεων από Ελληνες και ξένους .Ο αριθμός συμμετοχών ήταν ικανοποιητικός ξεπεράσαμε τα 180 άτομα .Ο καιρός βέβαια τις δυο πρώτες μέρες δεν βοήθησε για μπάνιο αλλά ήταν κατάλληλος την Παρασκευή για οδήγηση και χιλιόμετρο δεν ίδρωνες ,δεν κρύωνες , και επειδή είχε συννεφιά ο ήλιος δεν κούραζε τα μάτια .
Η διαδρομή που έκανα την Παρασκευή ήταν πανέμορφη οι ξένοι που είχα στην ομάδα σε κάθε στάση μου έλεγαν πόσο όμορφη είναι.
Εκτός από κάποια μικρής έκτασης συμβάντα όλοι γυρίσαμε σώοι και αβλαβής στα σπίτια μας κάτι πολύ σημαντικό .

Ένα μπράβο και στους νικητές του φωτογραφικού ραλυ  :eusa_clap: :eusa_clap: Οι ξένοι ξετρελάθηκαν με το παιχνίδι και ειδικά αυτοί που σήκωσαν τη κούπα έκαναν σαν παιδιά.
Είναι μια μεγάλη εκδρομή όπου θα μείνει στο μυαλό και στην καρδιά για πολλά χρόνια.

Δεν θα ξεχάσω ποτέ όταν ένας Γερμανός ο Martin  με αγκάλιασε (έτοιμος να δακρύσει ) και μου έλεγε Πανο είναι η πιο όμορφη ΙΤΤ που έχω  πάει   .....και έχει πάει σε πολλές .

Ένα ακόμη μπράβο θέλω να πω στον Φώτη Δημητρακοπουλο  για τον όμορφο λόγο που έβγαλε στην τελετή λήξης της ΙΤΤ. :eusa_clap:
:eusa_clap:
Για δέκα λεπτά κράτησε το χειροκρότημα ...και ειδικά από τους ξένους που κατάλαβαν ότι δεν είμαστε αυτοί που πιστεύουν ή οι άλλοι τους λένε .

Τα συν βέβαια μια τέτοιας διοργάνωσης πέραν του μοτοσυκλετιστικου χαρακτήρα , είναι και η διεύρυνση - δημιουργία σχέσεων και με άλλους ανθρώπους πέραν της Ελλάδας , σχέσεις που είναι στο χέρι του καθενός να τις διατηρήσει και να τις δυναμώσει .

Τελειώνοντας ένα μπράβο στο ΔΣ ( τα γένια μας  ;) ;D )  για όλη την δουλειά που έχει ρίξει για να πραγματοποιηθεί η 19η ΙΤΤ ,η οποία όμως με την ΔΙΚΗ ΣΑΣ  συμμετοχή  :eusa_clap: :eusa_clap: άφησε ένα ανεξίτηλο χαμόγελο στα πρόσωπα όλων μας  που είμαστε εκεί  :eusa_clap: :eusa_clap: διότι η ΔΙΚΗ ΣΑΣ συμμετοχή είναι αυτή που γιγαντώνει αυτή τη διοργάνωση .

Να είμαστε ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΜΕ  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
« Last Edit: Δευτέρα 21 Μάιος 2012, 15:56:40 μμ by Yianni »




Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442
Δεν υπαρχουν λογια για να εκφρασουμε αυτα που ζησαμε στην κυλληνη.Ας τα παρουμε απο την αρχη καταρχην κατεβηκαμε με τους βορειους για πελλοπονησο,απλα τελειοι,ο αρχηγος μας δεν μας αφησε ουτε λεπτο απο τα ματια του σε ολη την διαδρομη,οι υπολοιποι μεσα στον χαβαλε και στην πλακα ωραιοι ανθρωποι.ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια απο την λημνο τον γιωργο και την δεσποινα που συμμετειχαν για πρωτη φορα σε εκδρομη του συλλογου και απο οτι μου ελεγαν περασαν απλα τελεια,βεβαια γιναμε και φιλοι και δεν θα χαθουμε ποτε,δεσποινα θελω γλυκο  :2hysterical:.το ξενοδοχειο υπεροχο,ο μπουφες ..το κλειδι του παραδεισου πρεπει να πηρα δυο με τρια κιλα σιγουρα,οι διαδρομες μαγευτικες,το γελιο συνεχομενο,οι ΚΡΗΤΙΚΟΙ απλα τα καλυτερα παιδια,φανταστικοι χαρακτηρες,ηταν εκει σε οποιον και σε οτι χρειαζοταν μπραβο σας :eusa_clap: :eusa_clap:μπαμπη ακομα φορας το βραχιολακι?θελω μπυρα :2hysterical: :2hysterical:ελπιζω να κρατησες ενθυμιο την προκα :2hysterical: ;D.Για το Δ.Σ τι να πω σιγουρα η αφροκρεμα του συλλογου,ολοι τρεξανε πολυ για να τα βρουμε ετοιμα θυσιασαν ωρες απο τις οικογενειες τους και τις υποχρεωσεις τους για να μην μας λειψει τιποτα,ο λογος στο τελος.....ολα τα ευρο.ο προεδρος μας εκει να τρεχει με το παραμικρο και να συντονιζει τα παντα,παρολο που ειχε και τα πανεμορφα παιδακια του παρον στη εκδηλωση με οτι φροντιδα χρειαζοταν.μεμο παντα τρελος μην αλλαξεις.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ.θα ακουληθησει ακομα ενα μηνυμα γραμμενο απο την ριτσα και μετα ΦΩΤΟΟΟΟΟ.



Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Θερμή παράκληση στο παρόν νήμα αν θέλετε να ανεβάσετε φωτογραφίες, να είναι όσο το δυνατόν περιορισμένες στον αριθμό.
Δηλαδή επιλέξτε 3-5 τις καλύτερες που έχετε και θέλετε να δείξετε.


Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
εννοεις 3-5 σε καθε μνμ..... μπορεις να γραψεις δηλαδη 69 μνμ με 3-5 φωτο το καθενα.....



Offline Thireftis

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 350
Θερμή παράκληση στο παρόν νήμα αν θέλετε να ανεβάσετε φωτογραφίες, να είναι όσο το δυνατόν περιορισμένες στον αριθμό.
Δηλαδή επιλέξτε 3-5 τις καλύτερες που έχετε και θέλετε να δείξετε.

Κώστα να υποθέσω ότι οι official photos (Φ.Ρ και όλες της εκδήλωσης) θα έχουν ένα ξεχωριστό νέο χώρο (που θα δημιουργηθεί γι'αυτό το σκοπό) για να τις βλέπει ο κόσμος αλλά και για να τις κατεβάσει? ή θα πέσουν πάνω σ'αυτό το νήμα των εντυπώσεων?