Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις από την Πανευρωπαϊκή Συνάντηση Transalp στην Ελλάδα (Κυλλήνη '12)

Yianni · 94099

Offline redkom

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 993
Φαίνεται ότι όταν εγώ πήγαινα για φαγητό, τα είχατε φάει όλα κι εγώ δεν τα είδα, αλλά σε κάθε περίπτωση, μπουγάτσα με τυρί είχε;
Τί ΔΕΝ καταλαβαίνεις;   ;D

Όσο αφορά το Φ.Ρ.

Λόγω του πρώτου λάθους ο σημαντικότερος κανόνας ίσως αυτού του ΦΡ δεν ήταν σε ισχύ.
Παρ όλα αυτά είπαμε, προσπαθήστε να έχετε ξένους... μέχρι το πρωί της αναχώρησης δεν είχατε.
Έτσι είπαμε στον Νίκο, πηγαίνετε κάντε το ΦΡ σας και θα είστε έγκυροι.

Αυτό ακριβώς είναι που δεν έπρεπε να γίνει. Γι' αυτό είπα ότι οι κανόνες πρέπει να τηρούνται.

δηλαδή αν γινόταν έτσι δεν θα είχαμε παράπονα ?
Έλα παιδιά... ας σοβαρευτούμε να δούμε πρώτα τι κάνουμε εμείς για να είμαστε ΕΝΤΟΣ και μετά ας αφήσουμε τους άλλους να κριθούν.

Σκέφτηκε κανείς τι θα λέγανε οι άλλες ομάδες ? ή τι θα λέγανε τυχόν μέλη των ομάδων σας αν σας κόβαμε το πρωί ?
Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα... αρα καλύτερα μετωπική και ας είναι με όγκο Σιώνα (άστειο εεεε... μη το πάρεις στραβά) (και όγκο Νίκου βεβαίως βεβαίως...)

Όλα τα μέλη των ομάδων είχανε αποδεχτεί ότι δεν θα συμμετέχουμε στο Φ.Ρ.
Γι' αυτό και ούτε ΦΩΣΗΕ είχαμε, ούτε στόχους!!!
Δεν θέλαμε με τίποτα να νικήσουμε στο Φ.Ρ. και μετά να έχουμε "ενστάσεις" από τις άλλες ομάδες.
Γι' αυτό και χωριστήκαμε αναρχοαυτόνομα και κάναμε μια υπέροχη βόλτα.
Τελικά η "μετωπική" εξελλίσσεται αντίστροφα  ;D . Εμείς λέμε ότι δεν συμμετείχαμε κι εσείς μας θέλετε στους συμμετέχοντες!!!
τοκ! τοκ! τοκ! είναι τρελοί αυτοί οι τρανσαλπάδες!!!


Ευελπιστούμε στο επόμενο ΦΡ τον Σεπτέμβρη να πάρετε το αίμα σας πίσω.

Ρε θα σας σκίσουμε ρε!!!
Θα σας πιούμε το αίμα ρε!!!
  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Όσο για την τιμή; ... 140 ευρώ ! Κ 3-4 Ινδοί Να περιφέρονται τριγύρω σου αντί για...

Κ έτσι για την ιστορία: στην επιστροφή είχα τέτοιους αφόρητους πόνους στον αυχένα, που σκλεφτηκα σοβαρά να διανυκτερεύσω στα Γιάννενα. Καλά που ήταν ο Χρήστος, που με ξαλάφρυνε τον πόνο ( μη ρωτάτε πώς) κ κατάφερα να γυρίσω!

Χμμμμ!!!!
Στους Ινδούς έδωσες 140 Ε για να σε σακατέψουν (δεν το φχαριστήθηκες κιόλας). Αν προσθέσεις και τουλάχιστον 60 Ε που γλύτωσες από τη διανυκτέρευση στα Γιάννενα, μας κάνουν 200 Ε, (χωρίς να βάλω έξτρα καφέδες, φαγητό και ποτά). Και το αποτέλεσμα αμφίβολο για το αν θα μπορούσες να ταξιδέψεις την επόμενη μέρα, γιατί η ζημιά που σου έκαναν ήταν μεγάλη!!!
Κανόνισε να ξαναπάς σε μασαζάδικα και άλλες τέτοιες μ@λ@κίες!!!
Αν έχεις πρόβλημα πες μου εμένα. Και πιο οικονομικά θα σου βγει και προπαντώς χωρίς ζημία στην υγεία σου.

Επειδή δεν θέλω να συνεχίσω στο θέμα αυτό, γιατί πραγματικά θα χαθεί το πραγματικό αποτέλεσμα της εκδήλωσης, από παράγοντες εξωσυλλογικούς, που είναι ότι ήταν μια απόλυτα επιτυχημένη εκδήλωση και όλοι, περάσαμε πάρα πολύ όμορφα, θα τελειώσω με μία παράθεση από αυτά που λέει ο Αλέξης :

Ευτυχώς ήταν εντυπωσιακή η δίαθεση ολης της οργντκ επιτρ κ του ΔΣ  για το καλύτερο! Όλοι με 1 χαμόγελο διαρκώς!


Μη κοιτάς ποτέ πίσω. Πάντα εμπρός. Εξάλλου...είσαι πρώτος!!!!!!

Χρήστος Σιώνας
Θεσ/νίκη


Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
λυπαμαι πολυ που γραφω σε αυτο το μυνημα ζηλευοντας και χωρις να εχω να διηγηθω και εγω μια ωραια ιστορια ή μια πολυ καλη αναμνηση αφου δεν συμμετειχα τελικα.
ειμαι της αποψης ομως οτι πρεπει να γραφονται και διαφορα "ασχημα" ας πουμε,αρκει να υπαρχει καλη διαθεση και οχι επικριτικη σε αυτους που εφεραν εις περας αυτη την εκδηλωση.
ειναι καλο θεωρω να ακουγονται και τα ασχημα προκειμενου καθε φορα να γινομαστε καλυτεροι.ξαναλεω εχει μεγαλη σημασια ΠΩΣ λες κατι.
ειναι πολυ λογικο οταν μιλαμε για μια συγκεντρωση 180 ατομων,να υπαρχουν και παρατραγουδα και ασυμφωνιες και δεν ξερω τι αλλο.εδω ο καθενας μεσα στο σπιτι του και υπαρχουν διαφορες αποψεις και μεσα σε 180 ατομα θα ειναι ολα τελεια? χλωμο εως κατακιτρινο  :2hysterical:

το σπουδαιο ειναι οτι ολοι περασαν αρκετα καλα χωρις ιδιαιτερα και σοβαρα προβληματα.αυτο και μονο αρκει.
εξαλλου απο οσο καταλαβα,ολοι μιλησαν με τα καλυτερα λογια,οποτε την επομενη φορα ακομα καλυτερα.

ΥΓ. να πω και εγω την κακια μου,ασχετα αν δεν ημουν εκει  :P 
περιμενα με αγωνια να δω βιντεακι απο το βραδυνο γλεντι που θα ηταν ολοι μαζεμενοι,αλλα δεν........
καλυτερα γιατι θα ζηλευα περισσοτερο.  :P




Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470


Η επόμενη ΙΤΤ σε κάμπινγκ!




Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline ΚΡΑΣΟΠΑΤΕΡΑΣ

  • Ο ΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΟΣ
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3677
  • Δεν σπάει δεν χαλάει…δεν στραβώνει δεν λυγάει !!
    • http://www.biowines.gr/

Η επόμενη ΙΤΤ σε κάμπινγκ!




Γιατί είσαι αλλεργικός στα κρεβάτια? ;D


Οι άνθρωποι είναι σαν το κρασί, οι καλοί βελτιώνονται με τα χρόνια, οι άχρηστοι γίνονται ξύδι…..


Offline redkom

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 993
Η επόμενη ΙΤΤ σε κάμπινγκ!


Θάχει κανένα ξενοδοχείο εκεί κοντά.
 :evil4: :2devilred: :lol:


Μη κοιτάς ποτέ πίσω. Πάντα εμπρός. Εξάλλου...είσαι πρώτος!!!!!!

Χρήστος Σιώνας
Θεσ/νίκη


Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Γιατί είσαι αλλεργικός στα κρεβάτια? ;D

Όχι.... στον μπουφέ  ;D ;D ;D


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline AGGELOS pireas

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 654
  • ΘΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ
Όχι.... στον μπουφέ  ;D ;D ;D

Ναι Πάνο μου εγώ ότι αλεργιες είχα σε ποτά και φαγητά μου περάσαν όλες ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Βάλε και καμιά φωτογραφία γιατί εγω δεν :-\



Offline vasko

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 766
  • ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΗΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ
ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΛΕΣ ΓΡΑΨΤΕ ,ιστοριες με χαβαλε ,και μια και ειναι μια μεγαλη ΠΑΡΕΑ αυτο το club, βρείτε τροπο στην λεσχη και πειτε τα   στο συμβουλιο  ωστε να τα αποφυγουμε την επομενη φορα.Σκεφτείτε εσεις να τρεχετε να οργανωσετε κατι και απο κατι που ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΕΣΤΕ να την ''ακουτε'' και απο πανω !


Συμφωνώ απολύτως!
« Last Edit: Σάββατο 26 Μάιος 2012, 20:30:40 μμ by vasko »


Ω ρε που πάμε ρε!!!


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Τη φωτογραφία που βγάλαμε στην είσοδο του ξενοδοχείου την Κυριακή πριν την αναχώρηση πως θα γίνει να την έχουμε?



andy

  • Guest
Θέλω να κάνω μια ερώτηση σε όλους τους συμμετέχοντες στην ΙΤΤ 2012.

Πριν παραδώσετε το κλειδί του δωματίου σας, συμπληρώσατε την φόρμα τον εντυπώσεων του ξενοδοχείου;;;;;που ήταν δίπλα στην TV.
Αν όχι τότε οι υπάλληλοι, οι υπεύθυνοι και τέλος ο ιδιοκτήτης ξέρουν ότι με μικρότερο κόστος (λιγότερο προσωπικό,μικρότερη επιλογή φαγητών κ.α.) η ξενοδοχειακή μονάδα τους "τα κατάφερε".
Μπορεί οι φόρμες να μην έφταναν ποτέ "ψηλά" αλλά είχαμε υποχρέωση.

Υ.Σ: τα του ψυγείου ήταν δωρεάν(στην τιμή του δωματίου). Μου το είπαν στην ΡΕΣΕΨΙΟΝ την ώρα που πλήρωσα. :angry4:



andy

  • Guest
Θέλω να πω και κάτι άλλο για τις εντυπώσεις γενικά.
Όταν κάποιος γράφει την προσωπική του εντύπωση δεν σημαίνει ότι αναγκάζει κάποιον να του βάλει στο κεφάλι αυτά είδε και βίωσε.
Π.χ. εγώ τα είδα κόκκινα άλλος τα είδε πράσινα ;D
Γι αυτό καλό είναι να μην ερχόμαστε σε αντιπαράθεση μαζί του.
Δημοκρατία έχουμε και ο καθένας γράφει ότι του αρέσει και όχι χούντα που σώνει και καλά "δεν είναι έτσι όπως τα λες, είναι γιουβέτσι".
Πάντα θα υπάρχουν και καλές και κακές εντυπώσεις. Δεν είναι όλα τα γούστα ίδια.



Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!

Η επόμενη ΙΤΤ σε κάμπινγκ!


  Μωρέ, ας καταφέρω να πάω κι ας κοιμηθώ και στην σέλα τής μηχανής!  >:(




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline georgetrips

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 533
    • www.georgetrips.gr
Θέλω να πω και κάτι άλλο για τις εντυπώσεις γενικά.
Όταν κάποιος γράφει την προσωπική του εντύπωση δεν σημαίνει ότι αναγκάζει κάποιον να του βάλει στο κεφάλι αυτά είδε και βίωσε.
Π.χ. εγώ τα είδα κόκκινα άλλος τα είδε πράσινα ;D
Γι αυτό καλό είναι να μην ερχόμαστε σε αντιπαράθεση μαζί του.
Δημοκρατία έχουμε και ο καθένας γράφει ότι του αρέσει και όχι χούντα που σώνει και καλά "δεν είναι έτσι όπως τα λες, είναι γιουβέτσι".
Πάντα θα υπάρχουν και καλές και κακές εντυπώσεις. Δεν είναι όλα τα γούστα ίδια.

..ξερουμε οτι τα βλεπεις ολα ...''κοκκινα'' , εισαι γνωστος [παλιο]γαυρος !!!  για νεο το γραφης???  χεχε!!!



Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas

Υ.Σ: τα του ψυγείου ήταν δωρεάν(στην τιμή του δωματίου). Μου το είπαν στην ΡΕΣΕΨΙΟΝ την ώρα που πλήρωσα. :angry4:

να σκεφτεις οτι ηταν η πρωτη φορα που ειχα κρασι στο δωματιο μου και ηπια μονο ενα ποτηρακι (ρεεε που καταντησαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!) :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Μία περίληψη της ΙΤΤ στην Κυλλήνη μέσα από τα μάτια ενός Γερμανού φίλου, όπως δημοσιεύεται στο Γερμανικό Φόρουμ http://www.transalp.de/forum/beitraege/itt_2012/itt_2012//5/?cHash=b70f2134294ee86149ffa072285c0562 :
(Η μετάφραση ξέρετε..... μεσω Google  ;D )

Moin,rallye.
 
wir sind noch in Griechenland. Als kurze Rückmeldung kann ich Euch allen sagen:
 
Es war ein geiles Treffen.
 
1. Tag
 Anreise, Checkin, Kennenlernen an der Bar, Taktik-Besprechung für Foto-Rallye
 
2. Tag
 Foto-Rallye mit 9 Gruppen, ca. 300 km mit vielen lustigen Spielen etc.
 
3. Tag
 Konvoi mit ca. 100 Motorrädern unter Begleitung der Polizei ins 60 km entfernte Olympia incl. Gruppenfoto mit dem Stadion als Hintergrund. Abends Siegerehrung und wie eigentlich jeden Abend ausgelassene Party bzw. Gespräche mi vielen alten und neuen Freunden.
 
Das war die Kurzform, ich denke weitere Berichte und Bilder folgen!
 
YEIA MAS
 Kay



Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Μία περίληψη της ΙΤΤ στην Κυλλήνη μέσα από τα μάτια ενός Γερμανού φίλου, όπως δημοσιεύεται στο Γερμανικό Φόρουμ http://www.transalp.de/forum/beitraege/itt_2012/itt_2012//5/?cHash=b70f2134294ee86149ffa072285c0562 :
(Η μετάφραση ξέρετε..... μεσω Google  ;D )

Moin,rallye.
 
wir sind noch in Griechenland. Als kurze Rückmeldung kann ich Euch allen sagen:
 
Es war ein geiles Treffen.
 
1. Tag
 Anreise, Checkin, Kennenlernen an der Bar, Taktik-Besprechung für Foto-Rallye
 
2. Tag
 Foto-Rallye mit 9 Gruppen, ca. 300 km mit vielen lustigen Spielen etc.
 
3. Tag
 Konvoi mit ca. 100 Motorrädern unter Begleitung der Polizei ins 60 km entfernte Olympia incl. Gruppenfoto mit dem Stadion als Hintergrund. Abends Siegerehrung und wie eigentlich jeden Abend ausgelassene Party bzw. Gespräche mi vielen alten und neuen Freunden.
 
Das war die Kurzform, ich denke weitere Berichte und Bilder folgen!
 
YEIA MAS
 Kay

O Kay είναι ακόμα Ελλάδα.
Τηλεφωνιόμαστε......
Είναι ο Αντιπρο των Γερμανων...

Είμαστε μαζί στην ομάδα.....το καταευχαριστήθηκε.



Offline siths

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 110
  • ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΓΡΙΟΥΛΑ!!
  Μωρέ, ας καταφέρω να πάω κι ας κοιμηθώ και στην σέλα τής μηχανής!  >:(
......ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ.....



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
O Kay είναι ακόμα Ελλάδα.
Τηλεφωνιόμαστε......
Είναι ο Αντιπρο των Γερμανων...

Είμαστε μαζί στην ομάδα.....το καταευχαριστήθηκε.

Και ο προ τους... Καρδαμυλη ήταν την Παρασκευή... Λες να ναι παρέα;


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Το ποιο καυτο βιντεο  ;D....................







Offline AGGELOS pireas

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 654
  • ΘΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ
Ρε παιδια κανενας με φωτο απο τις νεροτσουλιθρες εχει;;;;
Αν μπορουσε να τις φερει σε κανα στικακι στο Συμοφε :-\



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Έχουμε, έχουμε...  :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :goofy:

Σιγά, σιγά ...uploadίζονται  ;D ;D ;D


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline xamogelo

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2514
  • να ταξιδεύετε πάντα........
Έχουμε, έχουμε...  :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :goofy:

Σιγά, σιγά ...uploadίζονται  ;D ;D ;D


.....συ δουλεύεις, τώρα....?! :badair: :badair: :badair:


...με τη μηχανή σας και τα μάτια της ψυχής σας!!!



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729

.....συ δουλεύεις, τώρα....?! :badair: :badair: :badair:

Ναι, δουλεύω...

Από το σπίτι γίνεται το ...έγκλημα!


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2675
  • Η τρελα δεν παει στα βουνα....καβαλαει Vara...
Υ.Σ: τα του ψυγείου ήταν δωρεάν(στην τιμή του δωματίου). Μου το είπαν στην ΡΕΣΕΨΙΟΝ την ώρα που πλήρωσα. :angry4:


ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ !!!!!!!   :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

παιδια, σχετικα με τις εντυπωσεις, σε ενα ΔΣ, θελουν να δουν περισσοτερο τις αρνητικες, για να ξερουν αν και που δεν καταφεραν κατι, να το τσεκαρουν και να ειναι ετοιμοι την επομενη φορα να ειναι ακομα πιο καλυτερη. στοχος σε καθε ΔΣ πριν ειναι να κανει τους παντες να ευχαριστηθουν και να περασουν τελεια. αρα η επιτυχια ειναι σιγουρη πριν την εκδηλωση (αφου μοχθησαν τοσο καιρο) και περιμενουν να δουν την επιβεβαιωση στα ματια μας κατα την εκδηλωση. μετα το περας ΠΡΕΠΕΙ να δουν τα κατα, οχι για να δικαιολογηθουν (προς Θεου, δεν θα τους κρεμασουμε...) αλλα για να σημειωσουν αυτα που μπορουν να διοσθωσουν την επομενη φορα. ΑΡΑ, δεν κραζουμε το ΔΣ για τις ατελειες, εκφραζουμε την αποψη μας (η οποια παντα διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο) και συνεχιζουμε με διαθεση για την επομενη εκδηλωση !

Υ.Γ. πολλοι μιλησαμε για το παρτυ που δεν εγινε (και πρωτος εγω, στο πρωτο ποστ με τα "αρνητικα" της ΙΤΤ) η ουσιαστικη απαντηση που δωθηκε (και διορθωστε με αν κανω λαθος) ειναι οτι δεν το επετρεψε το ξενοδοχειο (εκτος αν πληρωναμε extra dj ποτα κτλ...)



Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Πολυ μπλα μπλα βρε παιδιά.Βάλτε καμιά φωτογραφία με γελαστά πρόσωπα και ωραία μέρη και ας σας έχουμε ξαναδεί δηλαδή.