Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις από το 6ο Φωτογραφικό Ράλι στα Λουτρά Σμοκόβου

Παύλος Α · 83668

Offline Παύλος Α

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 905
Οι Μικροί Εξερευνητές γύρισαν πίσω…

Άλλη μια χρονιά με την δεύτερη θέση, με μόνο 15 βαθμούς διαφορά από τους πρώτους Deep για Deep….

Μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες, το φωτογραφικό έγινε ο καλύτερος θεσμός του club (προσωπικά δικό μου αυτό) και φέτος  πιστεύω ήταν στα καλύτερα του.

Η περιοχή, η προσεκτική επιλογή των ΦΩΣΗΕ, και ο τρόπος βαθμολόγησης από τις ίδιες τις ομάδες είναι τα συν… και μόνο ότι οι πρώτες δύο ομάδες δεν είχαν καμία διαφορά στην τελική τους βαθμολογία με αυτήν που παρέδωσαν λέει ότι ο τρόπος αυτός δούλεψε…

Πόλυ καλό το ΦΡ φέτος, το λέω και το ξαναλέω….

Ναμαστε καλά και του χρόνου….


Παύλος Αγγελίδης


Offline plimiras

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 209
Reply #1 on: Κυριακή 02 Οκτώβριος 2011, 17:11:14 μμ
http://www.youtube.com/watch?v=y02VJadhDxA

Ένα μικρο δείγμα ... προς το παρόν


μη μας κρατας σε αγωνια ρε αντωνη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:




Κώστας        (plimiras)            Σαμποτέρ


Offline plimiras

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 209
Reply #2 on: Κυριακή 02 Οκτώβριος 2011, 17:23:07 μμ
ενα μεγαλο μπραβο στους νικητες του Φ. Ρ και να πω ευχαριστω στην ομαδα μου που με ανεχτηκε αυτες τις μερες που περασαμε :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: ομολογο οτι το καταευχαριστηθηκα και θα ξαναπηγενα με την ιδια ομαδα και παλι με 1000000 :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :-* :-* :-* :-*




Κώστας        (plimiras)            Σαμποτέρ


Offline Zan Klon

  • οδηγώντας στους ελληνικούς δρόμους έγινα...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2202
  • μοτοσυκλετιστής παντός καιρού και εδάφους !!!
Reply #3 on: Κυριακή 02 Οκτώβριος 2011, 17:59:59 μμ
Τους σκισαμε αλλά δυστυχώς το χάσαμε στα χαρτιά.Αγαπούλες ξαπλώστε.

http://www.youtube.com/watch?v=lvSUkUWOaKs&feature=player_detailpage

 :2tongue: :2tongue: :2tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=NtznnuPN6F0&feature=player_detailpage

μια βαρκα μονη...λιωνει στη ΣΤΕΡΙΑ!!!!! :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Reply #4 on: Κυριακή 02 Οκτώβριος 2011, 19:32:58 μμ
VENI  VIDI  VICI 

και του χρόνου με υγεία!!!



Offline Zan Klon

  • οδηγώντας στους ελληνικούς δρόμους έγινα...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2202
  • μοτοσυκλετιστής παντός καιρού και εδάφους !!!
Reply #5 on: Κυριακή 02 Οκτώβριος 2011, 19:39:36 μμ
ave Deep για Deep!!!!!


Offline Zan Klon

  • οδηγώντας στους ελληνικούς δρόμους έγινα...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2202
  • μοτοσυκλετιστής παντός καιρού και εδάφους !!!
Reply #6 on: Κυριακή 02 Οκτώβριος 2011, 19:49:48 μμ
Καλό δρόμο σε όλους!!! Το ότι θα περάσετε καλά είναι δεδομένο!!... Νικητές είστε όλοι έτσι κι αλλιώς!!!!!!!!!!!!
Παρ'όλα αυτά... ε.. περιμένουμε το κύπελο μάνα και κόρη!!  :goofy: Deep για Deep, βάλτε τα δυνατά σας!!!

Καλή επιστροφή !!!

ξερεις οτι εμεις δε χαλαμε χατιρια.....

http://www.youtube.com/watch?v=04854XqcfCY&feature=player_detailpage

αφιερωμενο στην Ευτυχια!!!! ;)


Offline vasko

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 766
  • ΟΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΗΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΔΡΟΜΟΣ
Reply #7 on: Κυριακή 02 Οκτώβριος 2011, 20:08:28 μμ
http://www.youtube.com/watch?v=lvSUkUWOaKs&feature=player_detailpage



Το έχεις ακούσει σε εκτέλεση Παύλου Καρούμπη???
Το άκουσα Σάββατο βράδυ!!Και μάλιστα σε διασκευή!

¨Το κυκλικοκομβοδρόμι!!!"(σε έμπνευση και στίχους από τους Paparαzzi)

Άλλο πράγμα λέμε!!!
Παύλο έχουμε εμείς τον AZWRO για αηδόνι αλλά απ`ότι βλέπω και οι μικροί εξερευνητές έχουν το κρυφό ταλέντο στη σύνθεση τους!
« Last Edit: Κυριακή 02 Οκτώβριος 2011, 20:23:04 μμ by vasko »


Ω ρε που πάμε ρε!!!


tzeronymo

  • Guest
Ενα  ακομη Φ.Ρ. εφτασε  στο τελος  του 
πρωτα  απο ολα  μπραβο στους  νικητες   :eusa_dance: δεν το αντεχαν το δευτερο παλι   :2hysterical:
στους  δευτερους , και τριτους 
ενα μεγαλο ευχαριστω  στη ομαδα μου  ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΤΣΕΙ  που με ανεχτηκε  ( παιδια  σορρυ  αλλα  πειναγα στα αληθεια  :-[ )
ευχομαι  στα  παιδια  και του χρονου να ειμαστε καλα απο υγεια να το ξανακανουμε  ισως !!!



Offline BilLar

  • Σιγα μην εισαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1056
  • XL650V - 01
Εγω δεν ξερω για σταυροδρόμια, βαρκες και αλλα τετοια...
Αυτο που είδαμε εκει πάνω, ήταν αυτο που ήθελα απο αυτό το ραλι...


επιστρεφω με εντυπωσεις και φωτο...




Offline omega

  • Σιγα μην ειμαι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1024
Μπράβο σε όλα τα παιδιά και τις ομάδες τους για την συμμετοχή. :eusa_clap: :eusa_clap:

Πάντα ανάλογες επιτυχίες στην διοργάνωση εύχομαι..


Την συμπαράστασή μου στους "Ιάπωνες" Ya oti katsi που από ότι είδα έδωσαν την πλέον ρεαλιστική εικόνα του τι πάει να πει παιχνίδι!!!!
Φοβερή παρέα!!
 :thawave:


Πέτα... ψηλά... μακριά... κι... ελεύθερα...


Offline plimiras

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 209
Μπράβο σε όλα τα παιδιά και τις ομάδες τους για την συμμετοχή. :eusa_clap: :eusa_clap:

Πάντα ανάλογες επιτυχίες στην διοργάνωση εύχομαι..


Την συμπαράστασή μου στους "Ιάπωνες" Ya oti katsi που από ότι είδα έδωσαν την πλέον ρεαλιστική εικόνα του τι πάει να πει παιχνίδι!!!!
Φοβερή παρέα!!
 :thawave:

να εισαι καλα  :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:




Κώστας        (plimiras)            Σαμποτέρ


axidous

  • Guest
http://www.youtube.com/watch?v=QW2VnZLx4wM


Το τελευταίο μερος δείτε



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Μπράβο σε όλους σας! Το ΦΡ είναι άπαιχτο!!! Το μόνο κακό είναι η ...αναμονή μέχρι του χρόνου.

Αντώνη (axidous)  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ!!! Ειδικά ο Παππούς!!! Όλα τα λεφτά!!!  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442
Οτι και πω ειναι περιττο αν δεν το ζησεις δεν μπορεις να καταλαβεις την μαγεια του.Ηταν η πρωτη φορα που πηραμε μερος με την Ριτσα σε ενα απο τα καλεσματα του συλλογου,ειχαμε λιγο αρνητικη ψυχολογια τι ανθρωπους θα συναντουσαμε τι θα καναμε και πολλα αλλα.ξεκινησαμε λοιπον με την Ριτσα και την πρωην  :2hysterical: καθαρη τρανσαλπ χωρις να εχουμε κανει κρατηση ακομα δεν ξεραμε το ονομα του ξενοδοχειου :eusa_clap:.φτασαμε 8 το βραδυ στην πλατεια του σμοκοβου και τι αντικρυσαμε ..μηχανες :2hysterical:.μολις κατεβηκαμε απο τα τραπεζια ακουστηκαν ερωτησεις απο το club ειστε?ξερετε που μενουμε?εχετε κανει κρατηση?και μεσα σε 5 λεπτα ειχαμε ηδη τακτοποιηθει.Μετα πηγαμε για το δυσκολο κομματι το...φαγητο :goofy:.λεγαμε τωρα στην ταβερνα θα μας κοιτανε περιεργα  δεν θα μας μιλανε και αλλα πολλα.αλλα αφου κατσαμε ολες οι σκεψεις γκρεμιστηκαν.το τραπεζι μας εμεινε αδειο μονο οταν φυγαμε,ακομα και η ριτσα εκανε φιλες  :2hysterical:μεχρι να παμε για υπνο ειχαμε μπει ηδη σε 2 ομαδες  :eusa_clap:



Offline σασακος

  • η ζωη ειναι μικρη οχι τα ονειρα μου
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 442
Την επομενη μερα μετα το πρωινο ακουγες τις ομαδες να πειραζονται μεταξυ τους ποια θα παρει κυπελο και ποια θα αποκλειστει,τελικα ολοι βρεθηκαμε στους δρομους για κυνηγι βαθμων.ειδαμε φανταστικα μερη που δυσκολα τα βλεπεις στην κυριολεξια παραδεισενια,ανθρωπους που μας κατατοπιζανε  που να παμε ,μυρωδιες απο δαση που ειχαμε χρονια να νιωσουμε,τρομερο γελιο με τον μεμο και τον κωστα καθε στροφη και μια πετυχημενη ατακα να τσακωνονται για τις διασταυρωσεις για τα gps τους χαρτες την ναλια?αν την ειπα καλα  :2hysterical:και στο τελος η γλυκεια κουραση της επιστροφης,η συγκεντρωση στην ταβερνα για τα αποτελεσματα και κλασικα ..τα πειραγματα.Εμεις πηραμε την last θεση μαλλον οι οτι κατσει εκαναν νοθεια τους ειδα να κερνανε κρασι στον προεδρο  :2hysterical:.καλα ο plimiras ολα τα ευρω o pantazis φοβερος ο τζερονιμο τι να πω....με το κουτσο του ακομα γελαω.σας ευχαριστουμε ολους που μας αγκαλιασατε και μας κανατε να περασουμε καταπληκτικα.πλεων εχετε ακομα 2 φιλαρακια τον Σακη (σασακο)και την Ριτσα.Πλεων δεν χανομαστε με τιποτα ετσι??εχουμε και τηλεφωνα.και παλι σας ευχαριστουμε απο τα βαθη της καρδιας μας.ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΑΙΤΗΣΗ 2 ΦΡ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ  8)



Offline plimiras

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 209
  :2hysterical:μεχρι να παμε για υπνο ειχαμε μπει ηδη σε 2 ομαδες  :eusa_clap:
[/quote]

φιλαρακι καλημερα.Πιστευω οτι εκανες λαθος επιλογη ομαδας  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

χαρηκα που τα ειπαμε και απο κοντα φιλαρακι




Κώστας        (plimiras)            Σαμποτέρ


Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
2ο ΦΡ για μενα και το ευχαριστηθηκα παρα πολυ.ολα ηταν ωραια.
αλλα ρε παιδια πολυ κροκαλα.για μενα που δεν ειμαι συνηθισμενος μου ηρθε καπως  :2hysterical:
συγχαρητηρια σε ολες τις ομαδες και περισσοτερο σε αυτους που πηραν βαθρο.
μπραβο  και σε αυτους που απλως ηρθαν για βολτα χωρις να εχουν κανονισμενο τιποτα.περασαμε πιστευω ολοι πολυ καλα.
το κακο ειναι οπως ειπε και καποιος αλλος οτι αργει πολυ το επομενο.

τωρα ειναι η ωρα να καταγγειλω τον παλτακη για το σαμποταζ στον αρχηγο της ομαδας μου

στο 1:11 ακουγεται ο παλτακης
σσσσσσσσσσσςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ

http://www.youtube.com/watch?v=2l7uaCgJc88
« Last Edit: Δευτέρα 03 Οκτώβριος 2011, 08:30:23 πμ by trackler »




Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

Πανούλη, σου είχα πει ότι θα σε ...σκέφτομαι!!!  ;D ;D ;D


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline ΚΡΑΣΟΠΑΤΕΡΑΣ

  • Ο ΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΟΣ
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3677
  • Δεν σπάει δεν χαλάει…δεν στραβώνει δεν λυγάει !!
    • http://www.biowines.gr/
Τέλος και το φετινό ΦΡ….πάει και αυτό, τώρα τι θα περιμένουμε με αγωνία για το υπόλοιπο του χρόνου?....
Μάλλον θα πρέπει να κάνουμε δύο το χρόνο για το ευχαριστιόμαστε !

Όλα ήταν τέλεια, περάσαμε πού όμορφα….κρίμα σε όσους δεν ήρθαν….

Συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες που έλαβαν μέρος! :eusa_clap:....Και ιδιαίτερα στους τρις πρώτους που πήραν και κούπα! :eusa_clap:
 
Χαρήκαμε που είδαμε και φίλους που τους βλέπουμε δυστυχώς δύο φορές τον χρόνο, αλλά και νέους από όλη την Ελλάδα.
Ο Σασάκος  ήταν ο ποιο μακρινός! Μπράβο για την απόφαση!
Και ο φίλος μου ο νησιώτης με την κοπέλα του που έμαθα ότι το gs το έκανε καθαρό στα βουνά! ;)

Εμείς όπως είδατε στο βίντεο ήμασταν άτυχοι με την πρόκα….. :-[ποιός περίμενε ότι μέσα στα κατσάβραχα στην μέση του πουθενά δεν θα μέναμε από σκίσιμο στο λάστιχο από πέτρα αλλά θα πατάγαμε καρφί!
Χάσαμε πάνω από μία ώρα και κάθε λίγο το φούσκωνα με ένα τρομπάκι 15 πόντους για ποδήλατα!....δεν εγκαταλείψαμε όμως, το παλέψαμε και συνεχίσαμε σε χώμα… αλλά κάναμε μια τρύπα στο νερό από βαθμούς μιας και η ώρες που χάσαμε ήταν θησαυρός!
ChrisDim ευτυχώς που την είχες την τρόμπα μαζί και μπορέσαμε και φύγαμε από την καρδία των Αγράφων!....αλλιώς θα την πλήρωνε ο αδερφός σου την νύφη και η πίσω ρόδα του….. ;)

Άντε και του χρόνου παιδιά! (όσο αφορά το ΦΡ….γιατί κανένα τραπέζι με κρασιά εύχομαι να το κάνουμε συχνότερα!) :-* :)



Οι άνθρωποι είναι σαν το κρασί, οι καλοί βελτιώνονται με τα χρόνια, οι άχρηστοι γίνονται ξύδι…..


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Καταπληκτικά τα video Αντώνη... Zan Klon πέθανα στο γέλιο.

Πολλά μπράβο στους νικητές. Ανεβάστε επιλεγμένες φωτό

Εντυπώσεις αργότερα...


Offline xamogelo

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2514
  • να ταξιδεύετε πάντα........
Ανεβάστε επιλεγμένες φωτό


Και επιλεγμένη και βραβευμένη και μοναδική και σπάνια!!!



Uploaded with ImageShack.us


ΜΟΝΟ σε εμάς θα μπορούσε να....καθότανε κάτι τέτοιο!!!  :eusa_dance:

Οι Υα..................ό,τι κάτσει καταφέραμε και βρήκαμε ουράνιο τόξο ΚΑΙ με λιακάδα!!!  :dancing: :dancing: :dancing: :2egyptdance: :2egyptdance: :2egyptdance: :lol: :lol: :lol: :thumbright: :thumbright: :thumbright:



...με τη μηχανή σας και τα μάτια της ψυχής σας!!!



Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Το πιο βασικο σε τετοιες εκδηλωσεις ειναι να παμε και να γυρισουμε σωοι και αβλαβεις πραγμα που για ακομα μια φορα επετευχθη  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:

Και βεβαια να περασουμε καλα και να δουμε μερη και να  ζησουμε για λιγο την τοπικη ζωη των ανθρωπων .

Ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ  :eusa_clap: :eusa_clap: σε ολους που πηραν μερος στο εκτο κατα σειρα πετυχημενο θεσμο του HELLAS TRANSALP CLUB Φωτογραφικο Ραλι .

Συγχαρητηρια στις τρεις πρωτες ομαδες  :eusa_clap: :eusa_clap:

Δυστυχως φετος τα φιδακια δεν ηταν εκει  :-\ ....αλλα η παρουσια τους ηταν εντονη  :2hysterical:
Δυσκολη στιγμη το κλαταρισμα του ελαστικου αλλα κανει ομως φσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ  ;D ;D.

Και του χρονου να ειμαστε ολοι καλα να το ξανακανουμε .

Υ.Γ. Βαζω και τον εαυτο μου μεσα διοτι το ΣΚ η σκεψη μου ηταν μαζι σας  ;D




Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Και επιλεγμένη και βραβευμένη και μοναδική και σπάνια!!!
ΜΟΝΟ σε εμάς θα μπορούσε να....καθότανε κάτι τέτοιο!!!  :eusa_dance:

Οι Υα..................ό,τι κάτσει καταφέραμε και βρήκαμε ουράνιο τόξο ΚΑΙ με λιακάδα!!!  :dancing: :dancing: :dancing: :2egyptdance: :2egyptdance: :2egyptdance: :lol: :lol: :lol: :thumbright: :thumbright: :thumbright:


Χαχαχαχα  Μία παρόμοια πινακίδα βρίκαμε και μείς κοντά στην Καρδίτσα, με την διαφορά ότι είχε και ζωγραφισμένο το ουράνιο τόξο (προφανός από παιδικό σταθμό) αλλά τρέχαμε να προλάβουμε την μέρα και δεν σταθήκαμε να φωτογραφηθούμε!  ;)



Offline Hypersonic

  • Γιώργος... Mr. Anderson
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5163
  • Μπαμπάς * 2
:-[ποιός περίμενε ότι μέσα στα κατσάβραχα στην μέση του πουθενά .... θα πατάγαμε καρφί!
..... και κάθε λίγο το φούσκωνα με ένα τρομπάκι 15 πόντους για ποδήλατα!....

Ειχε περασει ο Παλτακης απο εκει και αδειαζε προκες.....

Νομιζω οτι πρεπει να τις κανουμε συλλογη απο εδω και περα....


Αλλα ρε Γιαννη, δεν ειχες κιτ επισκευης για το λαστιχο?