Τρίτη 21 Μάιος 2019, 18:05:41 μμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Αν είναι η πρώτη σας επίσκεψη στο Forum, ειναι σημαντικό να δείτε πρώτα  αυτό

Αρχικη   Βοηθεια Αναζητηση Σύνδεση Εγγραφή  
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 [7] | Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Εντυπώσεις απο την χωμάτινη έκδρομή Ταυγετος 2011  (Αναγνώστηκε 38161 φορές)
panisk
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #150 στις: Δευτέρα 16 Μάιος 2011, 15:34:21 μμ »

Ρε 'σεις, το ξαναλέω. Να φέρω laptop και  να γράψουμε τα dvd με όλες τις φώτο αύριο στο ΣΥΜΟΦΕ??? Θα μαζευτείτε με το υλικό?
Καταγράφηκε

Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live
African Boy
Τhe Professional
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #151 στις: Δευτέρα 16 Μάιος 2011, 16:25:19 μμ »

Το υλικό θα το φέρω σε Flasάκι.....

Όπως θα φέρω και 1-2 dvd....

Το ένα θα πάει στον Σωτήρη για copies.......

το άλλο μπορεί να μείνει και σαν αρχείο.......

Φέρε το laptop Παναγιώτη μου και θα βγάλουμε την άκρη.............. Wink
Καταγράφηκε

"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"
Sotos
Global Moderator
Rossi και πάνω !
Συνδεδεμένος

« Απάντηση #152 στις: Δευτέρα 16 Μάιος 2011, 17:00:12 μμ »

αν εχω το dvdακι με το υλικο, κανω οσες κοπιες θετε, και την αλλη τριτη σας το φερνω συμοφε.
Καταγράφηκε

Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 63.144km
Διαμαντης
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #153 στις: Δευτέρα 16 Μάιος 2011, 22:48:21 μμ »

Δεν κάνω κουλά.Απλά η κάμερα είναι στον καθρέπτη με velcro.
« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 16 Μάιος 2011, 22:50:23 μμ από Διαμαντης » Καταγράφηκε
Dimitris TA600
Μου αρέσει που είμαι...
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

δεν με χωραει ο τοπος...

« Απάντηση #154 στις: Τρίτη 17 Μάιος 2011, 00:08:16 πμ »

Μπραβο φιλαρακι.Αρκετα καλο.Αν και δεν ειναι στο πολυ δυσκολο κομματι της διαδρομης...(που εκει δεν πιστευω να καθοταν η καμερα πανω στον καθρεπτη ουτε με logo στιγμης)
Καταγράφηκε

Όποιος φοβάται,πέφτει και κοιμάται.Οι υπόλοιποι καίμε λάστιχα.
Μερικοι φορανε ενα ειδικο κρανος, και νομιζουν οτι κανουν εντουρο, ενω δεν κανουν. Και αυτο ειναι αδικο. Γιαυτο αλλωστε λεγεται και εντουρ - αδικο!

Τυχαιο;Δεν νομιζω!!
African Boy
Τhe Professional
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #155 στις: Τρίτη 17 Μάιος 2011, 11:15:06 πμ »

557 καυτές φωτογραφίες απ την εκδρομή του Ταΰγετου θα παραδοθούν σήμερα το βράδυ ΣΥΜΟΦΕ
Καταγράφηκε

"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
Διαμαντης
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #156 στις: Τρίτη 17 Μάιος 2011, 11:23:25 πμ »

Όπως και το δεύτερο μέρος του σκονισμένου βίντεο. Grin GrinΦέρτε στικάκια.
Καταγράφηκε
Διαμαντης
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #157 στις: Τρίτη 17 Μάιος 2011, 13:29:48 μμ »

Και μια απλή υπενθύμιση (εγώ θα το βλέπω δυστυχώς κάθε μέρα  Sad). Και στο χώμα το κεφάλι παραμένει μαλακό.

Καταγράφηκε
konkost
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #158 στις: Τρίτη 17 Μάιος 2011, 16:55:02 μμ »

Ας ανεβασω και εγω μερος απο τα βιντεο που διασωθηκαν (οπως διασωθηκαν!)

<a href="http://www.youtube.com/v/rEpg7eRKdfA" target="_blank">http://www.youtube.com/v/rEpg7eRKdfA</a>

Αν καταφερω να ερθω ΣΥΜΟΦΕ θα φερω και τα υπολοιπα
Καταγράφηκε
Hypersonic
Γιώργος... Mr. Anderson
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Μπαμπάς * 2

« Απάντηση #159 στις: Τρίτη 17 Μάιος 2011, 17:25:09 μμ »

Και μια απλή υπενθύμιση (εγώ θα το βλέπω δυστυχώς κάθε μέρα  Sad). Και στο χώμα το κεφάλι παραμένει μαλακό.

Undecided

Τι εγινε? ειχαμε στενη επαφη ?
Καταγράφηκε

Διαμαντης
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #160 στις: Τρίτη 17 Μάιος 2011, 19:14:54 μμ »

Ω ναί! 100 μέτρα πριν τον ξενώνα.Εκεί μου ήρθε να ανοίξω γκάζι. Πάρτον ξάπλα.
Ο κακομοίρης ο Δημήτρης πέταξε τη μηχανή του κάτω από τη τρομάρα του και έτρεξε να δεί αν είμαι καλά. Τη γλύτωσα φτηνά. Ήταν άτσαλο πέσιμο.
Καταγράφηκε
Dimitris TA600
Μου αρέσει που είμαι...
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

δεν με χωραει ο τοπος...

« Απάντηση #161 στις: Τρίτη 17 Μάιος 2011, 22:14:40 μμ »

Αφου δεν γυρισε να σε πλακωσει το ΤΑ,μην μιλας καθολου...Στο τσακ τη γλυτωσες.Ευτυχως αποφυγαμε τα χειροτερα!...
Για να καταλαβουν και οι υπολοιποι τι εγινε:Χωματοδρομος με χορταρακι στην μεση(που υποδηλωνει οτι χωρουσε μονο ενα αυτοκινητο εκει).Μπροστα μου στα 10 μετρα ο Διαμαντης με ταχυτητα περ 10χλμ/ω και 15 μετρα αποσταση πριν το πλακοστρωτο.Απο την μια ''ροδια'' που σχηματιζει ο δρομος,παταει πανω στο χορταρι και παει στην αλλη.Εκει σπιναρει ο τροχος και μαγγωνει ατσαλα στο χωμα.Σουζα,πατημα του μπροστινου στον μαντροτοιχο αριστερα του δρομου και γυρισμα κατα και προς τον Διαμαντη ο οποιος ειχε πεσει και δεν ξερει απο που του ηρθε...Εγω βλεποντας αυτο,πεφτω στα φρενα,Πεταω το ΤΑ μου στην ακρη του δρομου(λες και ηταν 50αρι σκουτερ)πηδαω απο πανω και παω να βοηθησω το φιλαρακι μου που το ξαναλεω φθηνα την γλυτωσε με ενα ξαφνιασμα στο κουτουπιε.Τελος καλο,ολα καλα.
Καταγράφηκε

Μερικοι φορανε ενα ειδικο κρανος, και νομιζουν οτι κανουν εντουρο, ενω δεν κανουν. Και αυτο ειναι αδικο. Γιαυτο αλλωστε λεγεται και εντουρ - αδικο!

Τυχαιο;Δεν νομιζω!!
panisk
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #162 στις: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 08:34:58 πμ »

Όντως, πολύ τυχερός ήταν! Τα λέγαμε εχθές το βράδυ στο ΣΥΜΟΦΕ και γελάγαμε. Δεν ήθελε όμως και πολύ να είναι αλλιώς τα πράγματα...
Καταγράφηκε

Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live
Sotos
Global Moderator
Rossi και πάνω !
Συνδεδεμένος

« Απάντηση #163 στις: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 10:29:01 πμ »

εχω το cdακι με τις φωτο.

Αν θελει καποιος αντιγραφο, το λεει!
Καταγράφηκε

Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 63.144km
KostasC
Administrator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Γαβ !

« Απάντηση #164 στις: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 10:34:16 πμ »

Όντως, πολύ τυχερός ήταν! Τα λέγαμε εχθές το βράδυ στο ΣΥΜΟΦΕ και γελάγαμε. Δεν ήθελε όμως και πολύ να είναι αλλιώς τα πράγματα...

Γι αυτό δε πετάμε το μηχανάκι ποτέ για να σώσουμε τον άλλο. Πριν κατέβουμε ρωτάμε : Είσαι καλά ?
Αν απαντήσει, έστω και όχι, σημαίνει οτι αντέχει και έχει τις αισθήσεις του. Κατεβαίνουμε χαλαρά, βγάζουμε κράνη, γυαλιά, γάντια κλπ
και την φωτογραφική μηχανή. Ελέγχουμε οτι έχει μπαταρίες, είναι στο σωστό Mode... ανα περίπτωση ρυθμίζουμε και το video (αν έχει συνέχεια το συμβάν), πλησιάζουμε με στυλ κινέζου στο σύνταγμα (βαθύ κάθισμα) και αργά και σταθερά πατάμε το μπουτόν του κλείστρου.
Φυσικά υπάρχουν πολλές γωνίες για φωτογράφιση και δεν αφήνουμε τίποτα στη τύχη.
Αφού ελέγξουμε οτι όλες οι φωτό αποτυπώνουν σωστά το γεγονός, αφήνουμε τη φωτογραφική σε ασφαλές σημείο, κάνουμε μερικές διατάσεις για να μην ξαφνιάσουμε τη μέση μας και βοηθάμε εφόσον φυσικά ρωτήσουμε ξανά αν χρειάζεται βοήθεια.

Στην περίπτωση του Μέμου δε, βγάζουμε όλο μας το άχτι για το μπαγκαζομπουρμπούλεμα που κουβαλάει και προσπαθούμε να τον ηρεμήσουμε καθοδηγώντας τις αναπνοές του.

Εναλλακτικά μπορούμε αντί να κατέβουμε κλπ κλπ ... να φωνάξουμε ΦΙΔΙ ΦΙΔΙ...  Shocked Shocked και να ξεμπερδέψει μόνος του.

Στην επόμενη στάση... σταματάμε μακριά απο το θύμα καλού κακού μέχρι να διαπιστώσουμε οτι το έχει ξεχάσει ή οτι στην ταραχή του
δε μας πρόσεξε καλά. Αν επιμένει, λέμε οτι ο Τάκης ήταν κοντά του...
Καταγράφηκε

Παύλος
Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #165 στις: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 10:46:44 πμ »

Πέρα από την πλάκα, το περιστατικό του Διαμαντή δείχνει ότι στο χώμα δεν χαλαρώνουμε ΠΟΤΕ και είμαστε 100% συγκεντρωμένοι.
Καταγράφηκε

Παύλος Καρούμπης
KostasC
Administrator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Γαβ !

« Απάντηση #166 στις: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 10:49:56 πμ »

Πέρα από την πλάκα, το περιστατικό του Διαμαντή δείχνει ότι στο χώμα δεν χαλαρώνουμε ΠΟΤΕ και είμαστε 100% συγκεντρωμένοι.

αυτός ας πρόσεχε   Tongue , για τον Δημήτρη τα λέω.
Καταγράφηκε

konkost
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #167 στις: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 12:10:52 μμ »

Παράθεση
Αν θελει καποιος αντιγραφο, το λεει!
Θελω!
Καταγράφηκε
Διαμαντης
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #168 στις: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 14:12:12 μμ »

αυτός ας πρόσεχε   Tongue ,

Καλά ρε, καλά! Είσαι και Παναθηναϊκός. Αντί να είσαι αλληλέγγυος.
Καταγράφηκε
Dimitris TA600
Μου αρέσει που είμαι...
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

δεν με χωραει ο τοπος...

« Απάντηση #169 στις: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 16:31:39 μμ »

Γι αυτό δε πετάμε το μηχανάκι ποτέ για να σώσουμε τον άλλο. Πριν κατέβουμε ρωτάμε : Είσαι καλά ?
Αν απαντήσει, έστω και όχι, σημαίνει οτι αντέχει και έχει τις αισθήσεις του. Κατεβαίνουμε χαλαρά, βγάζουμε κράνη, γυαλιά, γάντια κλπ
και την φωτογραφική μηχανή. Ελέγχουμε οτι έχει μπαταρίες, είναι στο σωστό Mode... ανα περίπτωση ρυθμίζουμε και το video (αν έχει συνέχεια το συμβάν), πλησιάζουμε με στυλ κινέζου στο σύνταγμα (βαθύ κάθισμα) και αργά και σταθερά πατάμε το μπουτόν του κλείστρου.
Αφού ελέγξουμε οτι όλες οι φωτό αποτυπώνουν σωστά το γεγονός, αφήνουμε τη φωτογραφική σε ασφαλές σημείο, κάνουμε μερικές διατάσεις για να μην ξαφνιάσουμε τη μέση μας και βοηθάμε εφόσον φυσικά ρωτήσουμε ξανά αν χρειάζεται βοήθεια.

Στην περίπτωση του Μέμου δε, βγάζουμε όλο μας το άχτι για το μπαγκαζομπουρμπούλεμα που κουβαλάει και προσπαθούμε να τον ηρεμήσουμε καθοδηγώντας τις αναπνοές του.

Εναλλακτικά μπορούμε αντί να κατέβουμε κλπ κλπ ... να φωνάξουμε ΦΙΔΙ ΦΙΔΙ...  Shocked Shocked και να ξεμπερδέψει μόνος του.

Στην επόμενη στάση... σταματάμε μακριά απο το θύμα καλού κακού μέχρι να διαπιστώσουμε οτι το έχει ξεχάσει ή οτι στην ταραχή του
Το μαμησες το θεμα....
Καταγράφηκε

Τυχαιο;Δεν νομιζω!!
andy
Επισκέπτης
« Απάντηση #170 στις: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 16:47:28 μμ »

φοβερός
Καταγράφηκε
konkost
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #171 στις: Κυριακή 21 Αύγουστος 2011, 10:10:04 πμ »

Παράθεση
Κάνα βίντεο δεν παίζει;;;;
Παράθεση
Tο κανανε ενυδρειο ..με τα νερα που εφαγε 

'Νταξ'...
Ξερω "νωρις"  το θυμιθηκα αλλα παρτε και ενα βιντεακι απο οτι καταφερα να διασωσω !

<a href="http://www.youtube.com/v/awv4gonUCSw" target="_blank">http://www.youtube.com/v/awv4gonUCSw</a>
Καταγράφηκε
African Boy
Τhe Professional
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #172 στις: Κυριακή 21 Αύγουστος 2011, 13:25:36 μμ »

Πολύ καλό, κάλιο αργά παρά ποτέ Κώστα..... 
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 [7] | Πάνω Εκτύπωση 
« προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: