Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις απο την χωμάτινη έκδρομή Ταυγετος 2011

KostasC · 73217

Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #25 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 14:51:47 μμ
Ποιος μπορεί να αναλάβει να μαζέψει όλες τις φωτό για να κάνουμε ένα DVD να τις έχουμε;

Προτείνω το Λευτέρη ή τον Κωστάκη για 2 λόγους, πρώτον είναι οι πιο νέοι και δεύτερον αρνήθηκαν "τη μύηση" και πρέπει να υποστούν τις συνέπειες.

Τι λένε κι οι υπόλοιποι;


Παύλος Καρούμπης


Offline AGGELOS pireas

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 654
  • ΘΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ
Reply #26 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 14:53:16 μμ
Ωραια εκδρομη μπραβο παιδια μεχει και εγω που δεν ειμαι του  χωματος ζηλεψα
 :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #27 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 14:54:45 μμ
Θα στις μαζέψω αγόρι μου, θα στις μαζέψω όλες και τις βραδυνές σου και τις πρωινές σου :goofy: :goofy: :goofy:





 :-*


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #28 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 14:55:55 μμ
Θα στις μαζέψω αγόρι μου, θα στις μαζέψω όλες και τις βραδυνές σου και τις πρωινές σου :goofy: :goofy: :goofy:

Μπράβο, καλά "το πας" ;D ;D

Το λεωφορείο από μακρυά δεν το έχει βγάλει κανείς; Για να καταλάβουν όλοι που το έχουν παρκάρει :2hysterical: :2hysterical:


Παύλος Καρούμπης


Offline αρτινος

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 43
Reply #29 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 15:16:47 μμ
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΕΣ ΦΩΤΟ,ΤΟΠΙΑ,ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΠΑΡΕΑ.ΖΗΛΙΑ ΜΟΥ........



Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #30 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 15:22:09 μμ
Οφειλω και εγω ενα μεγαλο ευχαριστω κατα κυριο λογο στον Φωτη που σχεδιασε την διαδρομη και ηταν ο πλοηγος μας ετσι ωστε να απολαυσουμε χωματινη οδηγηση (και οχι μονο) χωρις το αγχος της επιλογης

Επισης πρεπει να ευχαριστησω ολους τους συνοδοιπορους μου για την ευχαριστη παρεα τους
...Αν και πολυ κλανουν βρε αδερφε!! :2hysterical:



Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #31 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 15:43:48 μμ
Quote
Εγώ θέλω να δω το βίντεο με τη διάσχιση του Ευρώτα, όταν κάποιοι πήγαν να "φάνε" τον εικονολήπτη   
Αυτοι λοιπον -που και καλα χαλασε η γραμμη τους απο τις κοτρωνες του Ευρωτα- μπορουν να κοιμουνται ησυχοι Τα αποδεικτικα στοιχεια αλοιωθηκαν απο δυο τρεις σταγονες νερου πανω στον φακο της καμερας
Σοβαρα τωρα Το βιντεο και οχι μονο αυτο δυστιχως δεν βλεπεται  :(





Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #32 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 15:52:38 μμ
Αυτοι λοιπον -που και καλα χαλασε η γραμμη τους απο τις κοτρωνες του Ευρωτα- μπορουν να κοιμουνται ησυχοι Τα αποδεικτικα στοιχεια αλοιωθηκαν απο δυο τρεις σταγονες νερου πανω στον φακο της καμερας
Σοβαρα τωρα Το βιντεο και οχι μονο αυτο δυστιχως δεν βλεπεται  :(

Άστα αυτά και πες πόσα σου έδωσαν για να κρύψεις τα στοιχεία; Αν και στις φωτογραφίες του Κώστα (Gonzo) φαίνονται "οι δράστες"


Παύλος Καρούμπης


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #33 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 16:05:12 μμ
Αυτοι λοιπον -που και καλα χαλασε η γραμμη τους απο τις κοτρωνες του Ευρωτα- μπορουν να κοιμουνται ησυχοι Τα αποδεικτικα στοιχεια αλοιωθηκαν απο δυο τρεις σταγονες νερου πανω στον φακο της καμερας
Σοβαρα τωρα Το βιντεο και οχι μονο αυτο δυστιχως δεν βλεπεται  :(





Ρε Κωστάκο δηλαδή δεν έχεις τίποτα να μας δείξεις;





"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #34 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 16:38:54 μμ

Ρε Κωστάκο δηλαδή δεν έχεις τίποτα να μας δείξεις;




Απο βιντεο κατι ψιλα μονο αλλα απο φωτο νομιζω αρκετες



Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
Reply #35 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 16:43:26 μμ
Που είναι οι φωτό και τα βίντεα με τα λασπουριά;;;;;
Εεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;
αυτα που μας δείχνετε εμείς τα έχουμε στην αυλή μας


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline camionero

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 858
Reply #36 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 17:04:27 μμ
 :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:  Μπράβο παίδες και πάντα τέτοια !!!   :thumbup: :thumbup: :thumbup:


Όλα είναι διαδρομές, όλη η ζωή μας ένας δρόμος. Άλλες φορές ανοιχτός, άλλες κλειστός, άλλες μονόδρομος, μα πάντα δίνει την ελευθερία της επιλογής.


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #37 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 18:04:41 μμ
Μικρό μου Bonzo είσαι πολύ ταλεντάκι φωτογράφος (δίπλα στις άλλες χάρες σου  ;D). Αλλά και ο Κώστας senior (Konkost) πρέπει να έχει βγάλει ωραίες φωτό και τις περιμένω με αγωνία. Και προκύψαμε και συμπατριωτάκια οι 3 μας. Και να πω επι τη ευκαιρία ότι το Αρκαδικό team ήταν πολύ μάχιμο στην οδήγηση  ;D, πάντα τέτοια. Και ο άλλος νέος έχει πολύ potential αλλά αν θέλει να πηγαίνει έτσι πρέπει να αλλάξει μοτό,  το Βαρκαντέρο δε συγχωρεί ;). Γενικά η παρέα έδεσε πολύ ωραία, ειδικά από τη στιγμή που περάσαμε από τον Καιάδα και ξεφορτωθήκαμε 2-3 που μας καθυστερούσαν  ;D. Τόσο πολύ έδεσε που το βράδυ τα χημικά ακούγονταν σαν πολυφωνική μελωδία  ;D

ΥΓ Δεν είναι ούτε "η Κουμούστα" ούτε "τα Κουμουστά". Το χωριό είναι η Κουμουστά.



Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #38 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 18:19:37 μμ
Και τώρα η αξιολόγηση του φορτώματος. Οι οδηγίες ήταν: 1. μην πάρετε πολλά, κάντε άσκηση λιτότητος   2. Μη φορτώσετε έτσι τη μηχανή που να εμποδίζεται η όρθια στάση οδήγησης.

Έχουμε και λέμε:

Παύλος, πέρασε.


ΠΡΟ, πέρασε (μασάει η κατσίκα ταραμά; )


Leon: το φουσκωτό κόκκινο λουκάνικο στον κώλο και η τσάντα στην πλάτη είναι σούπερ για όρθια θέση (κόπηκε, Καιάδας)


Σώτος, καλό φόρτωμα αλλά κόπηκε λόγω Adventure-τούτο το "πράγμα" δείχνει παραφορτωμένο πριν καν το φορτώσεις!!! (Καιάδας-με πολύυυυ θόρυβο)


Φωτεινή πλευρά της Σελήνης: καλό φόρτωμα αλλά κόπηκε λόγω φάτσας (στη φωτό είναι έτοιμος να ανοίξει το στόμα για να τον φουλάρει ο βενζινάς σούπερ αμόλυβδη). Προσπαθήσαμε να τον ρίξουμε κι αυτόν στον Καιάδα αλλά συνεχώς μας τον ξέρναγε πίσω και κάποιος μας κάρφωσε στην Greenpeace και στο WWF. Έτσι μας ξέμεινε...


Rastabill, Konkost, Bonzo, (όχι Gonzo, ξέρει αυτός), Gnik : Πέρασαν όλοι


Διαμαντής, Memos: Ψέλιζαν δικαιολογίες του στυλ "εμείς θα συνεχίσουμε 5 μέρες στα Κύθηρα, πήραμε σκηνές, πήραμε σεσουάρ" κλπ κλπ (Καιάδας)

« Last Edit: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 18:58:29 μμ by fotisalp »



Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #39 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 18:24:00 μμ
Ενσταντανέ: Ο Gnik τρέχει...


να γλιτώσει από κάτι μαστόδοντα (Αυτό δεν ήταν Ταΰγετος, το Jurassic Park ήτανε...)




Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #40 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 18:26:07 μμ
Άντε και μια τελευταία, και εις άλλα με υγεία! Στο βάθος η κορυφή.





Offline Gonzo

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 194
  • Three and the Koukos Band
Reply #41 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 18:32:44 μμ
Μικρό μου Bonzo είσαι πολύ ταλεντάκι φωτογράφος (δίπλα στις άλλες χάρες σου  ;D). Αλλά και ο Κώστας senior (Konkost) πρέπει να έχει βγάλει ωραίες φωτό και τις περιμένω με αγωνία.


Αυτός είναι καλλιτέχνης...  εχω και μια παπαρατσική αλλα δεν την έβαλα (ακόμα) γιατι τότε δεν θα έχει μύηση...αλλα αποκλεισμό! ( θα είναι στις συνολικές που θα δώσω στο λευτέρη).



Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Reply #42 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 18:34:57 μμ
Ολο το γυροφέρνετε, αλλά λάσπη δεν βλέπουμε.... Μόνο ένα ποταμάκι και μιά δήθεν λακούβα.  :2hysterical:

Κρίμα γιά τον Αντυ που έχασε το πανηγύρι....  ;D



Offline Gonzo

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 194
  • Three and the Koukos Band
Reply #43 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 18:37:13 μμ
Μικρό μου Bonzo είσαι πολύ ταλεντάκι φωτογράφος (δίπλα στις άλλες χάρες σου  ;D).

απλά να σημειώσω σε αυτούς που δεν ήρθαν οτι εγω κοιμήθηκα σε άλλο κτήριο ......με άλλα χημικά και άλλες μελωδίες κτλ....


Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #44 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 18:55:09 μμ

Ολο το γυροφέρνετε, αλλά λάσπη δεν βλέπουμε.... Μόνο ένα ποταμάκι και μιά δήθεν λακούβα.  :2hysterical:

Κρίμα γιά τον Αντυ που έχασε το πανηγύρι....  ;D
Λάσπη δεν  είχε σπουδαία πράγματα, παρά τη βροχή της Τετάρτης το είχε στεγνώσει αρκετά. Γιατί; Mόνο η λάσπη λες ότι κάνει απαιτητική μια διαδρομή; ή απλά το βιντεάκι από τη Σκανδιναβία σου έβαλε φαντασιώσεις ; (πχ ο Παύλος ημίγυμνος να παλεύει μές στη λάσπη με τη Φωτεινή πλευρά της Σελήνης...)



Offline fotisalp

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3007
Reply #45 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 18:57:19 μμ
απλά να σημειώσω σε αυτούς που δεν ήρθαν οτι εγω κοιμήθηκα σε άλλο κτήριο ......με άλλα χημικά και άλλες μελωδίες κτλ....

Πολύ σωστά: σε άλλο κτίριο κοιμήθηκες. Εγώ όμως δεν παίνεψα  τις χάρες σου στον ύπνο...



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #46 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 19:26:03 μμ
Μην γελάσει κανείς αλλά σήμερα πήγα ρώτησα για ανταλλαγή το δικό μου με το KTM 990Adventure  ;D


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #47 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 19:28:39 μμ
Μην γελάσει κανείς αλλά σήμερα πήγα ρώτησα για ανταλλαγή το δικό μου με το KTM 990Adventure  ;D
:2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

 :-* :-*



Offline Pezos

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 579
Reply #48 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 19:32:42 μμ
Μην γελάσει κανείς αλλά σήμερα πήγα ρώτησα για ανταλλαγή το δικό μου με το KTM 990Adventure  ;D

 :offtopic:

KTM = ...???

KTM = Κάθε Τετάρτη Μάστορα.      Προχθές το άκουσα στο συνεργείο που άλλαζα λάστιχα

:offtopic:



tranten

  • Guest
Reply #49 on: Δευτέρα 09 Μάιος 2011, 19:36:50 μμ
Μην γελάσει κανείς αλλά σήμερα πήγα ρώτησα για ανταλλαγή το δικό μου με το KTM 990Adventure  ;D

 :2hysterical:
spam on
τα ρασα δεν κανουν τον παππα...μα ο παππας τα ρασα...;)
spam off