Hellas Transalp Forum

Ένα λάδι ρε παιδιά!!!

M. I. Pagalos · 635527

Offline nikos 238

  • If you doubt, loose it...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3198
Reply #200 on: Δευτέρα 15 Ιούνιος 2009, 13:25:55 μμ
Ουπς συγγνώμη μπερδεύτηκα νόμιζα ότι μιλούσαμε για 700άρι δεν το πρόσεξα.
Για Θεσσαλονίκη αν πας σε ένα μοτο-μάγαζο θα βρεις τα λάδια που ζητάς και αν δεν τα έχει ετοιμοπαράδοτα στα φέρνει συνήθως.

Εγώ έχω καθαρίσει με τον Λαμπριανί...Την επόμενη στα στέλνει.
Εγώ τα  Agip  τα έβαλα μια φορά και σε 1000 χλμ. τα έβγαλα γιατί το κιβώτιο κοπάναγε λες και είχα βάλει λάδια φαγητού μέσα!

Και το ίδιο έπαθε και ένας φίλος που έχει το ίδιο…. 
Μακριά από Agip    !




Συμφωνώ για τα Άτζιπ  ;)...και μένα μου φάνηκε ακατάλληλο για το τρανσάλπ. Ίσως είναι για άλλες μηχανές.

Μετά τα Μοτούλ 15 - 50 που επάξια αντικατέστησαν τα Άτζιπ (στην χάλια συμπεριφορά κιβωτίου και τσιμπούσαν και λίγο), ενόψει ΙΤΤ έβαλα τα Valvoline 10-40. Δεν έκαψε νομίζω σταγόνα (ίσως ελάχιστα ml) και είναι ακόμα σε καλή κατάσταση. Στα πρώτα δε χιλιόμετρα, το σαζμάν δούλευε πολύ γλυκότερα.

Οπότε δεν τα αλλάζω ξανά. 

επισης αριστα ορυκτελαια ειναι τα ipone αλλα δυστηχως δεν τα φερνει ο μαστορας... :'(

Και αυτά της Μοτούλ είναι. Φαντάζομαι πως αξίζουν επίσης.


ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)



Offline kostasj

  • >>>>>>
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1523
Reply #201 on: Σάββατο 18 Ιούλιος 2009, 20:11:49 μμ
Αντιπρόσωπος χόντα μου είπε σήμερα ότι ΤΈΛΟΣ ΤΑ ΑGΙΡ για την χόντα.
Και ότι οι αντιπροσωπίες που βάζουν ακόμα τέτοια, το κάνουν γιατί έχουν στοκ η' γιατί είναι φτηνή λύση και προτεινόμενη (κάποτε) από την χόντα.

Έχετε ακούσει κάτι γι αυτο?


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Αφού όλοι ψάχνουμε την αλήθεια..
Κι αφού σχεδόν όλοι ξέρουμε ποια είναι..
Γιατί το ψέμα είναι πιο δημοφιλές  ???


Offline thanasis

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 52
Reply #202 on: Παρασκευή 07 Αύγουστος 2009, 20:20:34 μμ
Εγώ τα  Agip  τα έβαλα μια φορά και σε 1000 χλμ. τα έβγαλα γιατί το κιβώτιο κοπάναγε λες και είχα βάλει λάδια φαγητού μέσα!

Και το ίδιο έπαθε και ένας φίλος που έχει το ίδιο…. 
Μακριά από Agip    !


Πες τα χρυσοστομε..... :'(
Μιλαμε οτι το κιβωτιο υποφερει με τα εν λογω λαδια και σε μενα.
Με την πρωτη ευκαιρια παω για αλλαγη, μαλλον για μοτουλ με βλεπω



Offline ΕΛΛΗ- ΛΕΥΤΕΡΗΣ (flwrina)

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 556
  • transalp 1000 cc
Reply #203 on: Παρασκευή 07 Αύγουστος 2009, 21:45:40 μμ
Αντιπρόσωπος χόντα μου είπε σήμερα ότι ΤΈΛΟΣ ΤΑ ΑGΙΡ για την χόντα.
Και ότι οι αντιπροσωπίες που βάζουν ακόμα τέτοια, το κάνουν γιατί έχουν στοκ η' γιατί είναι φτηνή λύση και προτεινόμενη (κάποτε) από την χόντα.

Έχετε ακούσει κάτι γι αυτο?
ναι,ακριβως ετσι. απο επισημο καταστημα το εμαθα κατα τυχη...


Ζήσε το σήμερα χωρίς αναστολές

NRG...


Offline kostasj

  • >>>>>>
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1523
Reply #204 on: Σάββατο 08 Αύγουστος 2009, 01:03:40 πμ
Πες τα χρυσοστομε..... :'(
Μιλαμε οτι το κιβωτιο υποφερει με τα εν λογω λαδια και σε μενα.
Με την πρωτη ευκαιρια παω για αλλαγη, μαλλον για μοτουλ με βλεπω

Εχω την εντύπωση ότι Καλύτερα  τα motul από τα agip  αλλά όχι και τόσο στον τομέα του θορύβου. Και αυτα χτυπάνε. (Για 10w 40 μιλάω και ΤΑ 650)

Σήμερα πάντως εγώ απαλλάχθηκα από τα agip (μετά από 4000χλμ)
Προτίμησα τα castrol 10W 40..  για να δούμε λοιπόν.


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Αφού όλοι ψάχνουμε την αλήθεια..
Κι αφού σχεδόν όλοι ξέρουμε ποια είναι..
Γιατί το ψέμα είναι πιο δημοφιλές  ???


Offline mparta

  • νέος οδηγός
  • **
    • Posts: 63
  • Θα πάρω τα βουνά...
Reply #205 on: Τρίτη 18 Αύγουστος 2009, 12:25:53 μμ
Σήμερα άλλαξα τα motul 15-50, τα οποία είχα σιχαθεί, λόγω συμπεριφοράς κιβωτίου ταχυτήτων και έβαλα torco 10-40, που μου συνέστησε ένας συμπαθής κύριος στου Λαμπριανίδη στην Καλιρρόης.... Τα έχει δοκιμάσει κανείς;
Πρώτη εντύπωση με βόλτα στην πόλη και συνεχείς αλλαγές ταχυτήτων ΘΕΤΙΚΗ. Το κιβώτιο ακούγεται πολύ γλυκά...
Αλλά και ο κινητήρας μου φάνηκε ότι άνοιγε καλύτερα....
Ίσως είναι η ιδέα μου, φυσικά είναι καινούρια.
Θα δούμε....






Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #206 on: Τρίτη 18 Αύγουστος 2009, 12:39:52 μμ
Σήμερα άλλαξα τα motul 15-50, τα οποία είχα σιχαθεί, λόγω συμπεριφοράς κιβωτίου ταχυτήτων και έβαλα torco 10-40, που μου συνέστησε ένας συμπαθής κύριος στου Λαμπριανίδη στην Καλιρρόης.... Τα έχει δοκιμάσει κανείς;
Πρώτη εντύπωση με βόλτα στην πόλη και συνεχείς αλλαγές ταχυτήτων ΘΕΤΙΚΗ. Το κιβώτιο ακούγεται πολύ γλυκά...
Αλλά και ο κινητήρας μου φάνηκε ότι άνοιγε καλύτερα....
Ίσως είναι η ιδέα μου, φυσικά είναι καινούρια.
Θα δούμε....



Torco έβαζα για χρόνια στο ΤΑ. Θετικές εντυπώσεις είχα. Τότε είχα δοκιμάσει και Motul Και μου είχε φανεί οτι δούλευε καλύτερα με τα Torco.
H Torco βγάζει και άλλα ιξώδες, παίζει και αυτό ρόλο. Συνήθως 20-50 έβαζα σε ημισυνθετικό.
Εντυπώσεις πρέπει να δεις μετά τα 3-4000χλμ . Μέχρι εκεί όλα τα λάδια αντέχουν καλά. Τα Torco τα άλλαζα στα 8000 (είχα προσθέσει και 1-2 lt στο ενδιάμεσο). Τώρα στο Vara βάζω motul 5100 (αρχικά 300V) τα οποία δουλεύουν πολύ καλά μέχρι τα 8000 χλμ όπου τα αλλάζω.
Τα ίδια λάδια (τα motul)  δε "ταιριάζανε" στο ΤΑ πάντως.
 


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
Reply #207 on: Τρίτη 18 Αύγουστος 2009, 12:43:00 μμ
Αβυσσος η ψύχη των λαδιών τελικά.
Εγώ πάλι με τα Motul ήμουν πολύ ευχαριστημένος στο ΤΑ.
Μάλλον θα πάρω και γιά το Vara τώρα.
Καλά τα castrol αλλά αρμυρούτσικα.
Από Λαμπριανίδη Κώστα ?


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Offline kotskofi

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 144
Reply #208 on: Τρίτη 18 Αύγουστος 2009, 12:47:25 μμ
 Ο μηχανικός μου, μου έχει προτείνει 20-50 EXP της BELRAY, το οποίο και χρησιμοποιώ τα τελευταία 18.000 χλμ. Κιβώτιο βούτυρο και γενικά είμαι ευχαριστημένος.


Πρώην ΤΑ 650 (πρώτη αγάπη και παντοτινή) και νυν BMW R 1150 GS...
Dare!


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #209 on: Τρίτη 18 Αύγουστος 2009, 13:19:22 μμ
Αβυσσος η ψύχη των λαδιών τελικά.
Εγώ πάλι με τα Motul ήμουν πολύ ευχαριστημένος στο ΤΑ.
Μάλλον θα πάρω και γιά το Vara τώρα.
Καλά τα castrol αλλά αρμυρούτσικα.
Από Λαμπριανίδη Κώστα ?

Ναι πάντα απο Λαμπριανίδη.

Τα Castrol τα είχα βάλει μια φορά στο ΤΑ και τα έβγαλα μετά απο 200km... πολύ πατινάρισμα.
Τώρα στο Vara βαζω 15-40 5100 Motul το 4λιτρο. Βγαίνει οικονομικό και με αλλαγές κάθε 8Kkm κάνει διαφορά.

EXP 20-50 έβαζα κάποια φεγγάρια στο ΑΤ. Καλό λάδι μου είχε φανεί.


Offline g0ng

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 308
Reply #210 on: Δευτέρα 31 Αύγουστος 2009, 10:21:44 πμ
Διαβάζοντας εδώ μέσα είδα ότι πολλοί έλεγαν για τα valvoline durablend 10-40w. Τα έβαλα. Σε δύο συνεργεία που πήγα μου είπαν "καλά valvoline έβαλες;;;!!!". Τα θεώρησαν χάλια λάδια.

Τώρα που έκανα το μεγάλο service μου έβαλε Motorex ημισυνθετικό 15-50w. Το ξέρετε; Αυτός αυτό φαίνεται να βάζει σε όλα τα μηχανάκια εκεί (που κατα βάση είναι αγωνιστικά ΚΤΜ).
« Last Edit: Δευτέρα 31 Αύγουστος 2009, 11:40:53 πμ by Chris_de_Ze »



Offline Akis

  • PcDoctor
  • Μέλος HTC
  • Οδηγάρα
  • ***
    • Posts: 408
  • Tragic
Reply #211 on: Δευτέρα 31 Αύγουστος 2009, 11:05:27 πμ
Ο μηχανικός μου, μου έχει προτείνει 20-50 EXP της BELRAY, το οποίο και χρησιμοποιώ τα τελευταία 18.000 χλμ. Κιβώτιο βούτυρο και γενικά είμαι ευχαριστημένος.
+1000
Ίσως τα μόνα λάδια που δεν ακούγετε το κιβώτιο στην αλλαγή παρά μόνο ταν ρθει ο καιρός για αλλαγή.
Τσίμπημα λαδιού μηδέν και πεντακάθαρες βαλβίδες εξαγωγής.
Ένα μείον είναι ότι τσιμπάνε λίγο στην τιμή. Αλλά ότι δίνεις.....

http://www.motorcycle-superstore.com/ProductImages/OG/2007_Bel-Ray_V-Twin_Synthetic_Motor_Oil_--.jpg





Offline Chris_de_Ze

  • Veteran
  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9270
    • Hellas Saab Forum
Reply #212 on: Δευτέρα 31 Αύγουστος 2009, 11:41:08 πμ
Διαβάζοντας εδώ μέσα είδα ότι πολλοί έλεγαν για τα valvoline durablend 10-40w. Τα έβαλα. Σε δύο συνεργεία που πήγα μου είπαν "καλά valvoline έβαλες;;;!!!". Τα θεώρησαν χάλια λάδια.

Τώρα που έκανα το μεγάλο service μου έβαλε Motorex ημισυνθετικό 15-50w. Το ξέρετε; Αυτός αυτό φαίνεται να βάζει σε όλα τα μηχανάκια εκεί (που κατα βάση είναι αγωνιστικά ΚΤΜ).
Αυτό που είχε λεχθεί είναι ότι, από παρατήρηση, το συγκεκριμένο λάδι έχει μικρότερη κατανάλωση από κάποια άλλα. Χάλια λάδι πάντως δεν είναι. Τα Motorex είναι καλά.

Γενικά, έχε υπόψη σου όμως ότι ένα λάδι που κάνει για αγωνιστικό κινητήρα (όπου το λάδι αλλάζεται πολύ συχνά, ακόμα και μετά από κάθε αγώνα) δεν είναι πάντα ότι καλύτερο για ένα συμβατικό κινητήρα (που το ζητούμενο είναι η διάρκεια).
« Last Edit: Δευτέρα 31 Αύγουστος 2009, 11:42:57 πμ by Chris_de_Ze »


Ιδρυτικό μέλος HTC.   XL600V P/YB
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.


Offline nikos 238

  • If you doubt, loose it...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3198
Reply #213 on: Δευτέρα 31 Αύγουστος 2009, 18:23:03 μμ
Διαβάζοντας εδώ μέσα είδα ότι πολλοί έλεγαν για τα valvoline durablend 10-40w. Τα έβαλα. Σε δύο συνεργεία που πήγα μου είπαν "καλά valvoline έβαλες;;;!!!". Τα θεώρησαν χάλια λάδια.

Τώρα που έκανα το μεγάλο service μου έβαλε Motorex ημισυνθετικό 15-50w. Το ξέρετε; Αυτός αυτό φαίνεται να βάζει σε όλα τα μηχανάκια εκεί (που κατα βάση είναι αγωνιστικά ΚΤΜ).


Το Durablend είχε ελάχιστη κατανάλωση στο πρόσφατο ταξίδι στη Γερμανία.   

Παρεπιπτόντως, τα Μοτορέξ πως είναι ? 


ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)



Offline olmega

  • νομίζει ότι είναι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2559
Reply #214 on: Δευτέρα 31 Αύγουστος 2009, 19:22:00 μμ
Το Durablend είχε ελάχιστη κατανάλωση στο πρόσφατο ταξίδι στη Γερμανία.   

Παρεπιπτόντως, τα Μοτορέξ πως είναι ? 


Το ίδιο ισχύει και για τα Repsol που έβαλα μετά από 4000 χιλιόμετρα σε δύσκολες συνθήκες (ζέστες και με πολύ γρήγορες ταχύτητες για το ΤΑ) δεν έκαψε σταγόνα οπότε πάλι μια από τα ίδια την επόμενη φορά σε 2000χλμ. που είναι και το πρώτο μεγάλο service.
Νίκο αυτό με το σασμάν είναι γενικό δεν έχω δοκιμάσει λάδι που να σου δίνει την ίδια αίσθηση στο σασμάν με την πρώτη μέρα. Σιγά σιγά με τα χιλιόμετρα χάνεται αυτή η "γλύκα" που αναφέρεις,εκτός αν αλλάζεις λάδι κάθε 2000 χιλιόμετρα.


Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας \"...Είμαστε πίθηκοι με λεφτά και όπλα\" Tom Waits



Offline g0ng

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 308
Reply #215 on: Τρίτη 01 Σεπτέμβριος 2009, 09:42:00 πμ
Το Durablend είχε ελάχιστη κατανάλωση στο πρόσφατο ταξίδι στη Γερμανία.   

Παρεπιπτόντως, τα Μοτορέξ πως είναι ? 


Κάτσε....50km έχω κάνει :)



tranten

  • Guest
Reply #216 on: Πέμπτη 19 Νοέμβριος 2009, 20:24:25 μμ
μια απο τα ιδια για τα agip,μου τα προτεινε ο μηχανικος μου για δοκιμη,ενω εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα με τα castrol (μονο αυτα εβαζα)ακους περισσοτερους θορυβους απο το μοτερ-σασμαν.στην επομενη αλλαγη σε 500 περιπου χιλιομετρα ΞΑΝΑ CASTROL!!!
επισης αριστα ορυκτελαια ειναι τα ipone αλλα δυστηχως δεν τα φερνει ο μαστορας... :'(

προχθες εγινε αλλαγη λαδιων κ φιλτρου,δεν ειχε τα castrol που βαζω ο μηχανικος κ εβαλα τα BELRAY.
θα σας πω εντυπωσεις σε λιγο καιρο..



Offline samniotis

  • Ποτέ δεν ήμουν
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 231
  • Όταν μεγαλώσω θα γίνω...
Reply #217 on: Παρασκευή 20 Νοέμβριος 2009, 02:58:35 πμ
Και γώ BelRay έχω βάλει απο τον Ιούνιο, πολύ καλή λειτουργία κινητήρα και σαζμάν
Πρόσεξα ότι ενώ έχει έρθει η ώρα για αλλαγή δεν έχει επιδεινωθεί κατά πολύ ο θόρυβος!


Transalp XL650V


Offline Μixail

  • καθυστεριολόγος
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 303
Reply #218 on: Παρασκευή 20 Νοέμβριος 2009, 15:23:12 μμ
MOTOREX 15W/50 MOTOR OIL 4T FORMULA SEMI SYNTHETIC(oil of switzerland)

Επιτέλους μοναδική αίσθηση κιβωτίου

Αυτά βάζω τα τελευταία 2 χρόνια κ έχω βρεί την υγεία μου

Δοκιμασμένα κ στην ΙΤΤ 2009 χωρίς να κάψουν ούτε ένα ml !


Μάνος Παπακυριακού(χωμάτινος) 1972-2010


Offline kakou

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 251
Reply #219 on: Παρασκευή 20 Νοέμβριος 2009, 17:32:37 μμ
Παιδια εγω την πρωτη φορα ειχα βαλει denicol ημισυνθετικο και εμεινα πολυ ευχαριστημενος ;)



Offline Hypersonic

  • Γιώργος... Mr. Anderson
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5163
  • Μπαμπάς * 2
Reply #220 on: Παρασκευή 20 Νοέμβριος 2009, 17:43:08 μμ
Πριν το ΦΡ τα ειχα αλλαξει και εβαλα παλι 15-40 5100 Motul.
Μετα απο 1000χλμ που καναμε στο ΦΡ με το στροφομετρο στο τερμα για αρκετα χλμ δεν εκαψε τιποτα. Μπορει να μην ειχα μετρησει σωστα, αλλα αυτη την ενδειξη ειχα.... θα το παρακολουθησω παντως.




tranten

  • Guest
Reply #221 on: Παρασκευή 18 Δεκέμβριος 2009, 13:07:28 μμ
προχθες εγινε αλλαγη λαδιων κ φιλτρου,δεν ειχε τα castrol που βαζω ο μηχανικος κ εβαλα τα BELRAY.
θα σας πω εντυπωσεις σε λιγο καιρο..

λοιπον μετα απο περιπου 1000 χιλ με τα BELRAY εχω να πω τα εξης..
πολυ καλη λειτουργια στο κιβωτιο,
το μοτερ δεν κουδουνιζει οπως με τα AGIP.. >:(
το μονο αρνητικο ειναι λιγο παραπανω θορυβος στην καμπανα οταν ειναι κρυο(φαινομενο το οποιο με τα Castrol δεν υπηρχε) μολις δουλεψει 1-2 λεπτα εξαφανιζεται κ αυτος.
απο τις 3 αυτες διαφορετικες εταιρειες καταληξα οτι για το δικο μου ΤΑ...ΜΟΝΟ CASTROL!!!! :-*



Offline Stoneman

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9809
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #222 on: Δευτέρα 29 Μάρτιος 2010, 09:25:22 πμ
 Τωρα θα μου πειτε τι θελω και ασχολουμαι με κατι που εκλεισε τον περασμενο Νοεμβρη....
Λοιπον, διαβασα με υπομονη και τις 12 σελιδες και μπερδευτηκα πιο πολυ:
   α] Λαδι ορυκτελαιο, ημισυνθετικο η συνθετικο[ φθηνο-ακριβο η αστα να πανε?]
   β] 10-30,10-40, 15-50 , στην Ελλαδα δεν ειμαστε ενα ιξωδες δεν θαπρεπε να εχουμε?
   γ] Υπαρχουν λαδια που κανουν κακο στο κιβωτιο? ΝΑΙ αυτο τουλαχιστον το καταλαβα [οχι API SL].
   δ] Υπαρχουν λαδια που κανουν το κιβωτιο να κτυπαει? Αυτο το ''κτυπημα ''ειναι καθαρα υποκειμενικο οπως το αντιλαμβανεται δηλαδη ο καθενας? αλλα κτυπανε λιγο και αλλα πολυ?
   ε] Υπαρχουν λαδια που κανουν το κιβωτιο του 600 να κτυπαει και οχι του 650? η οτι κανουν σε ενα κιβωτιο το κανουν σε ολα?
   ζ] Πρεπει το ΤΑ να καιει λαδι η μηπως του βγαζουν μερικοι το λαδι και γι' αυτο και καιει?
   η] Διαβασα οτι αλλοι χρησιμοποιουν λεπτο λαδι και δεν τους καιει, και αλλοι πιο παχυ και τους καιει, η βαζουν πιο παχυ για να λιγοστεψουν την καταναλωση λαδιου.
   θ] Lost Help

Υ.Γ: Μηπως θα ηταν καλυτερα να ανοιξουμε ενα θεμα για καθε λαδι και να αναφερουμε εντυπωσεις και το πως το βαθμολογουμε σε τομεις οπως καταναλωση, διαρκεια ζωης,συμπεριφορα στο κιβωτιο,κοστος κλπ?, μιας και εμενα δεν με πολυνοιαζει τι γραφει το κουτι η τι χρωμα ειναι αλλα να κανει τη δουλεια του.



McGyver

  • Guest
Reply #223 on: Δευτέρα 29 Μάρτιος 2010, 09:39:04 πμ
Λαδολογίες by Oldman @ moto.gr : http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=14087



Offline Stoneman

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9809
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #224 on: Δευτέρα 29 Μάρτιος 2010, 09:42:37 πμ
Tom καλημερα και ευχαριστω, θα ριξω και εκει μια ματια αργοτερα τωρα φευγω, επι τη ευκαιρια εσυ στο θεμα αυτο εχεις ''κατασταλαξει'' σε κατι?