Hellas Transalp Forum

Εντυπωσεις: Διάπλους Iσθμού κ Ακροκόρινθος. 12-9-2010.

Sotos · 23422

Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 17:05:16 μμ
Τελικα, ο καιρός ηταν ΤΕΛΕΙΟΣ!

Γυρισαμε πριν κανα 2ωρο, γιατι δεν κατσαμε για φαγητο με την υπολοιπη παρεα λόγω άλλων υποχρεώσεων.

Ολοι οι άλλοι πρεπει να ναι ακόμα στην ταβλερνα, και να τσακίζουν την πανίδα της περιοχής, στην ταρατσουλα με την τόσο υπέροχη θέα (σιγα μην ειδε και κανεις την θεα τωρα μεταξύ μας)!

 
Περασαμε καταπληκτικά...

δειτε και μόνοι σας :









ωχ...


προβλημα με τις φωτο...
επανερχομαι σε λίγο...




« Last Edit: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 17:10:16 μμ by Sotos »


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


axidous

  • Guest
Reply #1 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 17:10:47 μμ
Ηταν τελεια περασαμε ομορφα πολυ φαι αλλα και το γλυκο υπεροχο

Πανω απο ολα καλη παρεα

Και η βολτα σούπερ



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #2 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 17:24:13 μμ
Τώρα τι να πω!!! να αρχίσω να κλαίω από τώρα? να πω πως είμαι βλάκας? ή να κάνω υπομονή να διαβάσω όλα τα ποστ και μετα να αποφασίσω τι να κάνω,
Αφού έφτασα μέχρι τα πρόθυρα με τα εισιτήρια στο χέρι με τον Γιώργο, και τα καταφέραμε αντί για το καράβι να μείνουμε στην Κρήτη και να κουνάμε το μαντήλι



Offline mveliss

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 493
  • Carpe diem...
Reply #3 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 18:19:11 μμ
Πέρσι την είχα πατήσει (στην εκδρομή στον Πόρο) και δεν πήγα τελευταία στιγμή επειδή φοβήθηκα τον καιρό! Αυτή τη φορά είπα στον εαυτό μου πως δεν θα του περάσει (του καιρού), που τελικά ήταν πολύ καλός  8) 8) 8), σε σημείο που κάποιοι "πετάξαμε' τα μπουφάν κ γυρνάγαμε με τα κοντομάνικα!

Πέρασα πάρα πολύ καλά, γνώρισα νέα παιδιά και περιμένω το ΦΡ...

Τέλος χρόνια πολλά (κ από εδώ) στον Μέμο! Χιλιόχρονος φίλε  :birdhday:


Spritmonitor.de" border="0 [/url]


Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #4 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 18:23:46 μμ

Άκυρο από εμένα  >:( >:( >:(
Λίγο ο καιρός και πιο πολύ η βενζίνη θα με αποτρέψουν να έρθω... Δεν αντέχω το βράδυ γυρίζοντας να περιμένω καμιά ώρα να γεμίσω τ' αμάξι. Καλά να περάσετε... :'( :'( :'(

Λέμε και καμιά λαλακία για να περνάει η ώρα!  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

Πήγα και εγώ στην εκδρομή με συνοδεία του γιου μου Δημήτρη αλλά και της κόρης μου Φωτεινής που έκανε ντεμπούτο στην παρέα!!! Περάσαμε ΟΛΟΙ πολύ όμορφα με τα παιδιά να συζητάνε την εμπειρία τους στο δρόμο της επιστροφής όπως και το highlight με τις "TRANSALP" πάνω στο βουνό με την ... σαντιγί  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

ΜΕΜΟ Χρονια πολλά βρε φίλε!!! Να είσαι πάντα καλά!!!

Μπράβο στο ΔΣ για μια ακόμα ωραία εκδρομή-εμπειρία που διοργάνωσε!!!  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
« Last Edit: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 18:26:54 μμ by panisk »


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Reply #5 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 18:44:40 μμ
Τώρα τι να πω!!! να αρχίσω να κλαίω από τώρα?

Κλάψε....κλάψε. ;D ;D

Στο είπα και στο τηλ......χάσατε που δεν ήρθατε.

Δεν πειράζει, μια άλλη φορά.



Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Reply #6 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 18:55:05 μμ

Καταπληκτική εκδρομή.

Φοβερή παρέα.

Καταπληκτικά τοπία.

Το μόνο αρνητικό ο πολύς ήλιος...... ;D

Δεν το λέω για πλάκα....από τις 12 και μετά "τζιτζικώσαμε".....



















 



Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Reply #7 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 18:57:37 μμ

Χάρηκα ιδιαίτερα για τη γνωριμία με τα παιδιά απ την Κόρινθο.

Αντε και στο ΦΡ.

Ετοιμη είναι η ομάδα...... :-*




Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Reply #8 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 18:59:41 μμ


Μεμάκο χρόνια πολλά.

Μέχρι και στα κινέζικα στο τραγουδήσαμε. :-* :-*








Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....

Offline ΤΑΚΗΣ81

  • Κάτσε καλά λέμε...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 728
  • SUZUKI - JAPANESE POWER
Reply #10 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 19:32:13 μμ
Χάρηκα ιδιαίτερα για τη γνωριμία με τα παιδιά απ την Κόρινθο.

Αντε και στο ΦΡ.

Ετοιμη είναι η ομάδα...... :-*

Κι εμεις χαρηκαμε ιδιαιτερα για τη γνωριμια με ολους σας! Ναι οντως η ομαδα μπηκε στα σχαρια απο τωρα!


Με Honda Transalp XL 600V πήγαινα παντού !!! Τώρα πλέον συνεχίζω με V strom !!!

Όσο αξίζει ένας κώλος δεν αξίζει ο κόσμος όλος...


okeanos

  • Guest
Reply #11 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 19:59:03 μμ
Τελικα, ο καιρός ηταν ΤΕΛΕΙΟΣ! .......................
.................
.................
στην ταρατσουλα με την τόσο υπέροχη θέα (σιγα μην ειδε και κανεις την θεα τωρα μεταξύ μας)!

 
Περασαμε καταπληκτικά...
..............................

και γιατί παρακαλώ κύριε να μην είδαμε την όμορφη θέα απ'την ταρατσούλα της ταβέρνας;;; για τόσο πεζούς μας έχετε κύριέ μου;!!!
και ξεκινάω απ'τον επίλογο, την ταβέρνα δηλαδή, που ήταν,πιστεύω, μία από τις καλύτερες επιλογές που έχουν γίνει έως τώρα σε εκδρομές που έχω συμμετάσχει μέχρι τώρα με το κλαμπ! τα επιφωνήματα "ωωω" και "αααα" μόλις βρεθήκαμε στη συμπαθέστατη ταρατσούλα, βγήκαν από όλους μας!
 η υπέροχη θέα των αρχαίων κτισμάτων και ερειπίων, μαζί με το "αρκαδικού" ύφους(κατά τους φιλότεχνους) βουνό με το κάστρο και όλη την πλάση, λουσμένη σε ένα απίθανο φθινοπωρινό φως του ήλιου ήταν ένα οπτικό βάλσαμο των αγαθών( ? ) ψυχών μας!  το δε φαγητό ήταν πλούσιο και καλοφτιαγμένο με το λογαριασμό να είναι σε πολύ λογικά πλαίσια... η τούρτα(χωρίς κερασάκι) ήταν το "κερασάκι" στο σύνολο της απόλαυσης αυτής της εξόρμισης! ναι, η τούρτα του κυρίου ΥΠ.ΕΚ. Μέμου μας, πολύχρονος αγαπητέ φίλε μας και άξιος σε ότι κάνεις!

η διαδρομή με το καραβάκι ήταν μια εμπειρία, την οποία δεν είχα φανταστεί στα τριαντα-τόσα χρόνια που τριγυρνώ στα μέρη, ότι μπορεί να υπάρχει! εύγειτε για την ιδέα!!!
τέλος τα αρχαία τείχη του καστρου Ακροκορύνθου ήταν μια απόλαυση στους λάτρεις εξερευνήσεων αρχαίων και ιστορικών τόπων, μόνο που ο χρόνος ήταν σχετικά περιορισμένος για να γυρίσει κανείς το τεράστιο αυτό κάστρο(περίπου 2 χιλιόμετρα περίμετρο!)- δεν πειράζει όμως, τώρα που το γνώρισα το μέρος, θα ξαναβρώ μια ευκαιρία να ανακαλύψω τα αξιοθέατά του...

γενικά, η ιδέα για την "κρουαζιέρα", η εκπαιδευτική επίσκεψη στο κάστρο η τέλεια επιλογή της ταβέρνας για το γεύμα μας, αλλά και ο καιρός, που όπως πάντα, ήταν με το μέρος μας, αλλά κυρίως η, όπως πάντα, πανέμορφη παρέα των πολυαγαπημένων φίλων ήταν για μία ακόμη φορά μία εμπειρία, που θα κρατάει σημαντικό κομμάτι στις αναμνήσεις μας!



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #12 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 20:29:54 μμ
Η Θέα απ το κάστρο.....







Η Θέα απ την Ταβέρνα.....









Η παρέα........








Αν και τους πρόλαβα στο κατέβασμα απ το κάστρο της Αρχαίας Κορίνθου, οι φωτογραφίες μιλάνε απο μόνες τους, για το πες περάσαμε….

Απλά καταπληκτικά με φοβερό σύμμαχο τον καιρό και την πάντα καταπληκτική παρέα…

Memo Να σε χαιρόμαστε και πάντα να οργανώνεις τις δυνατότερες εκδρομές………



Να τα χιλιάσεις….. :-* :-*


Τα παιδιά απ την Κόρινθο μια υπέροχη παρέα……. :eusa_clap: :eusa_clap: 
« Last Edit: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 21:11:47 μμ by Leon »


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
Reply #13 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 20:53:34 μμ
εγω τωρα μαζευτικα σπιτι γιατι πηγα να πω τις εμπειριες μου καπου ..καταρχας περασαμε υπεροχα ο καιρος συμαχος μεχρι ιδρωτα απο την αρχη που φτασαμε στα γκουντις αρχισε Η καλη μερα πολλα γνωστα παιδια που χαρηκα που ξαναειδα και πολλα παιδια που τα ειδα για πρωτη φορα  ο ισθμος τι να πω τον εχω περασει πολες φορες μα τωρα ηταν διαφορετικα η παρεα το κεφι ηταν η καλυτερη  και μετα στην ακροκορινθο το καστρο φανταστικο με εκανε και ανεβηκα .........μεχρι και την πορτα  :2hysterical: και μετα στο ταρατσακι  ωραιο το κρασι το φαγητο και ολα γενικως ηταν υπεροχα .και μετα τα γενεθλια (μεμο και απο δω πολυχρονος :birdhday:) παιδες χαρηκα που σας ειδα  αντε και στο επομενο μπραβο σαυτον που εκανε αυτη την εκδρομη
\σσ. φωτογραφιες εχετε βαλη ιδιες με τις δικες μου ειναι εκτος τις προσωπικες  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:



Offline martini

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 223
Reply #14 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 21:22:10 μμ
'οντως περάσαμε πολύ καλά, αν και είχε πολλή ανηφόρα . Αλλά ήταν πολύ ωραία.. εγώ, βεβαια, διατύπωσα μια επιθυμία, που θα επαναδιατυπώσω σε καταλληλότερη στιγμή....  :P  :D



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #15 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 21:27:23 μμ
'οντως περάσαμε πολύ καλά, αν και είχε πολλή ανηφόρα . Αλλά ήταν πολύ ωραία.. εγώ, βεβαια, διατύπωσα μια επιθυμία, που θα επαναδιατυπώσω σε καταλληλότερη στιγμή....  :P  :D


Και με κόσμιο τρόπο ε;;;; :goofy: :goofy: :goofy:


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline kostas 49

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 194
  • kostas49
Reply #16 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 21:28:59 μμ
hi.παίδες.παρόλες τις πρόβλεψης τις EMY.o καιρός απλά apextos.i βολτίτσα με την μηχανή super.χωρίς πολλές ώρες κουραστικής οδήγησης."πορεακι" πολύ καλο.όπως όλο το στήσιμο τις εκδρομής.Χρονια πολλά στον memo και του εύχομαι να χέρετε ότι κάνει.τα λέμε παλη την τρίτη :eusa_dance: :thawave:



Offline Doctor

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 636
Reply #17 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 22:01:17 μμ
Μπράβο ρε παιδια πάντα τετοια  :eusa_clap: :eusa_clap: Ενοείτε ότι ζηλέυω άλλα όπως είπα και στον memo όταν ήρθε στο νησί ραντεβού τον Οκτώμβριο (Λίμνες Κερκίνη - Δοϊράνη).
ααα......memo χρόνια πολλά ότι επιθυμείς με υγεία και ευτυχία :birdhday: :birdhday: :birdhday: :birdhday: :birdhday: :birdhday: :birdhday: :birdhday: :birdhday: :thawave: :thawave: :thawave: :thawave: :thawave:



Offline georig25

  • Θα ήθελα να είμαι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 4162
  • Η ζωή είναι ωραία . . . . . συνήθως
    • ΡΗΓΑΣ
Reply #18 on: Δευτέρα 13 Σεπτέμβριος 2010, 08:17:57 πμ
 :banghead: :bomb: :banghead:  :angry5: :angry4: :cussing: :goofy: :banghead:  :angry4: :bomb: :angry5: :goofy: :banghead: :cussing:


Δεν γεννήθηκα με εξαρτήσεις, γιατί να τις αποκτήσω;

:moped:Γιώργος Ρήγας
click me!


Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
Reply #19 on: Δευτέρα 13 Σεπτέμβριος 2010, 09:05:05 πμ
καλα εσυ να το χτυπας το κεφαλι σου τον βαγγελη  γιατι τον πηρες στο λαιμο σου? :2devilred:



Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #20 on: Δευτέρα 13 Σεπτέμβριος 2010, 10:40:00 πμ
  Χτύπα, χτύπα! Έτσι, έτσι! :badgrin: Γιατί, όπως λέμε και τον τόπο μας, σου βγαίνει! Μα είναι πράγματα αυτά? Με τα εισιτήρια στο χέρι και να μην πας? Τι έγινε πάλι ρε Γιώργο, γαμώ την γκαντεμιά μας?  ;D




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline ΚΡΑΣΟΠΑΤΕΡΑΣ

  • Ο ΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΟΣ
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3677
  • Δεν σπάει δεν χαλάει…δεν στραβώνει δεν λυγάει !!
    • http://www.biowines.gr/
Reply #21 on: Δευτέρα 13 Σεπτέμβριος 2010, 10:48:35 πμ
  Χτύπα, χτύπα! Έτσι, έτσι! :badgrin: Γιατί, όπως λέμε και τον τόπο μας, σου βγαίνει! Μα είναι πράγματα αυτά? Με τα εισιτήρια στο χέρι και να μην πας? Τι έγινε πάλι ρε Γιώργο, γαμώ την γκαντεμιά μας?  ;D

Έλα ντε!!

 :eusa_clap:


Οι άνθρωποι είναι σαν το κρασί, οι καλοί βελτιώνονται με τα χρόνια, οι άχρηστοι γίνονται ξύδι…..


Offline Surfer

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 548
  • Γιάννης
Reply #22 on: Δευτέρα 13 Σεπτέμβριος 2010, 11:49:28 πμ
Για να μην λέω και εγω αυτά που είπαν οι παραπάνω και με κάλυψαν.
Ωραία εκδρομή, ωραία παρέα, πολύ γέλιο ειδικά την ώρα του φαγητού. :2hysterical:
Μαζευτήκαμε 40 άτομα τελικά.
Συγχαρητήρια σε όσους την διοργάνωσαν  :eusa_clap:
Μέμο Χρόνια πολλά να τα εκατοστήσεις, σου είπαμε και το τραγουδάκι στα Κινέζικα, καλό εεεε. :2hysterical:

Υ.Γ.
Αντε να γίνονται πιο συχνά τέτοιες εκδρομές μονοήμερες και κοντινές αξίζουν πραγματικά. Με ποιό πολύ συμμετοχή, σιγά αμά βρέξει και λίγο δεν εγινε και τίποτα μηχανόβιοι είμαστε. Η παρεά μετράει. ;)



axidous

  • Guest
Reply #23 on: Δευτέρα 13 Σεπτέμβριος 2010, 11:53:47 πμ
Ετσι οπως τα λενε τα παιδια Ειχαμε προετοιμαστει καταληλα και για βροχη και βγαλαμε την "μπεμπελη" μονο με το βρακι δεν μειναμε !!! χε χε

Πολυ φαγητο ρε παιδι μου ! πολυ !!




Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
Reply #24 on: Δευτέρα 13 Σεπτέμβριος 2010, 12:02:02 μμ

Υ.Γ.
Αντε να γίνονται πιο συχνά τέτοιες εκδρομές μονοήμερες και κοντινές αξίζουν πραγματικά. Με ποιό πολύ συμμετοχή, σιγά αμά βρέξει και λίγο δεν εγινε και τίποτα μηχανόβιοι είμαστε. Η παρεά μετράει. ;)
[/quote]


ναι ρε παιδια ας πουμε ναυπλιο και καστρο μονοημερη