Hellas Transalp Forum

ομαδα ΔΙΑΣ vs KTM 990!!!

Zan Klon · 9443

Offline Zan Klon

  • οδηγώντας στους ελληνικούς δρόμους έγινα...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2202
  • μοτοσυκλετιστής παντός καιρού και εδάφους !!!

Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
Reply #1 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 07:33:24 πμ
http://troktiko.blogspot.com/2010/07/blog-post_9963.html
ζαν κλον αυτη δεν ειναι φοτο απο το τρακαρισμα που λεει απλως δειχνουν μια μηχανη σε ενα τρακαρισμα σε μια κολονα σε καποιο δρομο αυτο που λες εγινε αλλα δεν ειναι και τοσο @@@@@κες να βαλουν φωτογραφια (για να μην γινουν ρεζιλι λενε) :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline Hypersonic

  • Γιώργος... Mr. Anderson
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5163
  • Μπαμπάς * 2
Reply #2 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 11:38:15 πμ
Αφου ειναι ασχετοι....

ΚΤΜ ηταν. Επρεπε να τη στουκαρει για να χαλασει?




Offline Γιάννης Σταυρουλάκης

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4154
  • by Jstavrou
Reply #3 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 11:46:08 πμ
Απ' ότι λένε, τους εκπαιδεύουν σε παπιά και μετά τους δίνουν χιλιάρια. Ασε που τους βάζουν και δυο -δυο. Και πάλι καλά που δεν έπεσαν πάνω σε κανα Χριστιανό που κινιόταν δίπλα τους...


There are 3 kinds of people.
Those who MAKE things happen.
Those who WATCH what happens.
Those who WONDER what happened.
Μέλος Κ.Τ. XL650V


Offline Hypersonic

  • Γιώργος... Mr. Anderson
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5163
  • Μπαμπάς * 2
Reply #4 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 11:48:04 πμ
Αληθεια, αν σε τρακαρει περιπολικο ή τρακαρεις περιπολικο και φταιει το περιπολικο (φαναρι, STOP, κλπ)... ακρη βρισκεις?




Amadeus

  • Guest
Reply #5 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 11:54:32 πμ
Ποιος ξερει!!



Offline Zan Klon

  • οδηγώντας στους ελληνικούς δρόμους έγινα...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2202
  • μοτοσυκλετιστής παντός καιρού και εδάφους !!!
Reply #6 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 16:54:01 μμ
Αφου ειναι ασχετοι....

ΚΤΜ ηταν. Επρεπε να τη στουκαρει για να χαλασει?

 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:

φαντασου φιλε ποσο ασχετοι ειναι!!!!!!!


Offline ΓIANNHΣ

  • Γιάννης Αποστόλου
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3763
Reply #7 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 16:59:38 μμ
Αληθεια, αν σε τρακαρει περιπολικο ή τρακαρεις περιπολικο και φταιει το περιπολικο (φαναρι, STOP, κλπ)... ακρη βρισκεις?


Δεν θα φταίει το περιπολικό.....


Ποτέ μην μαλώνεις με έναν ηλίθιο.
Θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω μεγαλύτερης εμπειρίας


Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
Reply #8 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 17:02:46 μμ
Αληθεια, αν σε τρακαρει περιπολικο ή τρακαρεις περιπολικο και φταιει το περιπολικο (φαναρι, STOP, κλπ)... ακρη βρισκεις?
εχουν καποια συνεργεια με φιλους και σε στελνουν εκει και σου φιαχνουν το αυτοκινητο οπως οπως ,και τους κανουνε καποιες χαρες καμια φορα και ετσι την βγαζουν τσαμπα για ασφαλεια και τετοια δεν εχω ακουσει.



Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
Reply #9 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 17:04:19 μμ
εχουν καποια συνεργεια με φιλους και σε στελνουν εκει και σου φιαχνουν το αυτοκινητο οπως οπως ,και τους κανουνε καποιες χαρες καμια φορα και ετσι την βγαζουν τσαμπα για ασφαλεια και τετοια δεν εχω ακουσει.
ειναι παντος να μη σου τυχει..................



Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #10 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 18:14:25 μμ
Αληθεια, αν σε τρακαρει περιπολικο ή τρακαρεις περιπολικο και φταιει το περιπολικο (φαναρι, STOP, κλπ)... ακρη βρισκεις?
Ολα τα οχηματα που κυκλοφορουν σε δημοσιο δρομο υποχρεωτικα ασφαλιζονται Τουλαχιστον για αστικη ευθυνη Δεν εξαιρουνται τα δημοσια οχηματα αρα ουτε τα περιπολικα Αρα μπορεις να βρεις ακρη Στη θεωρια βεβαια!
Γιατι η πραξη ειναι αλλο! Τα περιπολικα οπως και τα ασθενοφορα κλπ μπορουν να  γραψουν τον ΚΟΚ εκει που δεν πιανει μελανι Αρκει να εχουν αναμενο το φαρο και την σειρηνα οποτε εχουν και την απολυτη προτεραιοτητα εφοσον εχουν δεχτει κληση (η οποια καταγραφεται)
Αρα αν σου κατσει τετοια περιπτωση τον ηπιες!
Αν τωρα δεν εχει σειρηνα ή φαρο αναμμενο μαλλον παλι θα μπλεξεις Αλλα θα ξεμπλεξεις αν εχεις σιδερενια νευρα και υπομονηηηη!
Α!! και μαρτυρες Προυποθεση βεβαιως να εισαι ορθιος!! :pope:



Offline azwros

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3928
  • Ερωτας με την πρώτη ματιά!!
Reply #11 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 18:21:47 μμ
Χθες το βράδυ που παρκάρισα στο κέντρο της Λάρισας δίπλα μου σταματάει Ζ ητάς!!! και του λέω χαριτολογώντας: Τι λέει το Transalp; καλό;; πότε θα τα πουλήσουν να έχουμε κανένα;;
Απάντηση: Α! δεν ξέρω φίλε μη με ρωτας. Εγώ δεν ανακατέβομε με μηχανάκια, είμαι ασχετος!!! Ούτε πόσα κυβικά έχει δεν ξέρω . Μόνο να την καβαλάω ξέρω!!!!
 :-X


Δεν   πλαλάου!!!!
γιατί νουγάου!!!! γκε γκε;;
[img]http://farm3.static.flickr.com[img]


Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #12 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 19:07:09 μμ
Χθες το βράδυ που παρκάρισα στο κέντρο της Λάρισας δίπλα μου σταματάει Ζ ητάς!!! και του λέω χαριτολογώντας: Τι λέει το Transalp; καλό;; πότε θα τα πουλήσουν να έχουμε κανένα;;
Απάντηση: Α! δεν ξέρω φίλε μη με ρωτας. Εγώ δεν ανακατέβομε με μηχανάκια, είμαι ασχετος!!! Ούτε πόσα κυβικά έχει δεν ξέρω . Μόνο να την καβαλάω ξέρω!!!!
 :-X
Δεν μου κανει εντυπωση!
Ανηκει στην ιδια κατηγορια με καποιους "μοτοσυκλετιστες" (και υπαρχουν αρκετοι γαμωτο) που δεν γνωριζουν γιατι οι τροχοι ειναι στρογγυλοι που λεει ο λογος!! Ειναι οι αναβατες εκεινοι στους οποιους απευθυνεται η οδηγια στο owners manual:
"Μην οδηγητε την μοτοπσυκλετα με κλειδωμενο το τιμονι" Ή καπως ετσι τελος παντων!
Παντως σωστα και ειλικρινα σου απαντησε Την καβαλαει δεν την οδηγαει!!



Offline giorgos_ag

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 13
Reply #13 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 19:16:57 μμ
Το ’90 δούλευα στο ΕΚΑΒ και είχαν ασφάλεια και άκρη έβρισκες, εμείς κάναμε δήλωση ακόμα και για καθρέπτη. Τα περιπολικά και οι μηχανές είναι ασφαλισμένα όλα στην Εθνική.



Offline zami

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 816
Reply #14 on: Τρίτη 13 Ιούλιος 2010, 23:19:18 μμ
Ολα τα οχηματα που κυκλοφορουν σε δημοσιο δρομο υποχρεωτικα ασφαλιζονται Τουλαχιστον για αστικη ευθυνη Δεν εξαιρουνται τα δημοσια οχηματα αρα ουτε τα περιπολικα Αρα μπορεις να βρεις ακρη Στη θεωρια βεβαια!
Γιατι η πραξη ειναι αλλο! Τα περιπολικα οπως και τα ασθενοφορα κλπ μπορουν να  γραψουν τον ΚΟΚ εκει που δεν πιανει μελανι Αρκει να εχουν αναμενο το φαρο και την σειρηνα οποτε εχουν και την απολυτη προτεραιοτητα εφοσον εχουν δεχτει κληση (η οποια καταγραφεται)
Αρα αν σου κατσει τετοια περιπτωση τον ηπιες!
Αν τωρα δεν εχει σειρηνα ή φαρο αναμμενο μαλλον παλι θα μπλεξεις Αλλα θα ξεμπλεξεις αν εχεις σιδερενια νευρα και υπομονηηηη!
Α!! και μαρτυρες Προυποθεση βεβαιως να εισαι ορθιος!! :pope:
όλα τα υπηρεσίακά οχήματα που κυκλοφορούν στου δρόμους είναι ασφαλισμένα.ακρη βρίσκεις και ευκολα .τα οχηματα τα οποία ειναι εφοδιασμενα με φωτεινό και ηχητικό σημα ΕΚΑΒ-Πυροσβεστικη-ΕΛ.ΑΣ.(φαρο και σειρήνα) ακομη και αν εχουν λάβει κλήση για αμεση επέμβαση ,ακόμη και εαν εχουν σημα 'γ' (δηλαδή και φάρο και σειρηνα σε λειτουργία)δεν εχουν δικαιωμα να παραβιάζουν τον ΚΟΚ.Ειναι ατομική ευθυνη του οδηγού......Εχουν παρει πολλοι οδηγοί το μαθημά τους,ειδικά αυτοι στους οποίους καταλογίζονται και οι ζημιές.
μοναδική εξαίρεση αποτελούν τα στρατιωτικά οχήματα,οχι τα επιτελικα ,τα επιχειρησιακά τα οποια δεν έίναι ασφαλισμένα,τουλάχιστον με τον ορο τον οποίο εμείς ξέρουμε και σε τυχόν ατυχημα ειναι σχετικά δυσκολονα βγαλεις ακρη......


HONDA ή γενόσιμο?


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9891
Reply #15 on: Τετάρτη 14 Ιούλιος 2010, 10:48:32 πμ
το σκίσατε κι αυτό το θέμα ;D


Παύλος Καρούμπης


Offline Zan Klon

  • οδηγώντας στους ελληνικούς δρόμους έγινα...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2202
  • μοτοσυκλετιστής παντός καιρού και εδάφους !!!
Reply #16 on: Τετάρτη 14 Ιούλιος 2010, 19:29:03 μμ
ελα που δε σου αρεσει εσενα...ευκαιρια να γκρινιαξεις!!!! :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Offline ThanDim

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1672
Reply #17 on: Σάββατο 17 Ιούλιος 2010, 11:21:58 πμ

μοναδική εξαίρεση αποτελούν τα στρατιωτικά οχήματα,οχι τα επιτελικα ,τα επιχειρησιακά τα οποια δεν έίναι ασφαλισμένα,τουλάχιστον με τον ορο τον οποίο εμείς ξέρουμε και σε τυχόν ατυχημα ειναι σχετικά δυσκολονα βγαλεις ακρη......

Όλα είναι "ασφαλισμένα"! Τα χρήματα σου τα παίρνεις από την νομαρχία - απλά, λόγω δημοσίου, αργείς κάπως παραπάνω...


Δημητρακόπουλος Θανάσης
R1200GS
Καλαμάτα


Offline jsiout

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 147
  • Three and the Koukos Band
    • Hosting Services
Reply #18 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2010, 12:30:31 μμ
Εκπαίδευση Γιαπωνέζων Μοτοσυκλετιστών

http://www.youtube.com/watch?v=bWaq0zOaAVU

Εκπαίδευση Γάλλων Μοτοσυκλετιστών

http://www.youtube.com/watch?v=p31Uu536WQA

Εκπαίδευση Ελλήνων Μοτοσυκλετιστών δεν σας δείχνω για να μην μας αντιγράψουν...




Γιάννης Σιούτης

Transalp XL 650V '04


Offline ΚΡΑΣΟΠΑΤΕΡΑΣ

  • Ο ΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΟΣ
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3677
  • Δεν σπάει δεν χαλάει…δεν στραβώνει δεν λυγάει !!
    • http://www.biowines.gr/
Reply #19 on: Τετάρτη 21 Ιούλιος 2010, 21:49:56 μμ
Καλά τα Γιαπωνεζάκια  αν πάνε να τα κάνουν αυτά σε δική μας άσφαλτο θα τσακιστούνε στο πρώτο λεπτό!!!


Οι άνθρωποι είναι σαν το κρασί, οι καλοί βελτιώνονται με τα χρόνια, οι άχρηστοι γίνονται ξύδι…..


Offline nikosr

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 810
Reply #20 on: Πέμπτη 22 Ιούλιος 2010, 08:33:07 πμ
Όλα είναι "ασφαλισμένα"! Τα χρήματα σου τα παίρνεις από την νομαρχία - απλά, λόγω δημοσίου, αργείς κάπως παραπάνω...

καααααα...άπως παραπάνω   



Offline Fratello Giovanni

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2647
  • μμμμεεεε..μμμεεεε....
Reply #21 on: Πέμπτη 22 Ιούλιος 2010, 08:59:24 πμ
καααααα...άπως παραπάνω   

φεξε μου και γλυστρισα του χρονου. και μεχρι να εγκριθουν τα τιμολογια και μεχρι να γινει αποπληρωμη απο τη Νομαρχια. και δε μπορεις να κανεις και μαϊμουδια. Και ολα αυτα γιατι δεν ειναι πουθενα ασφαλισμενα τα ρημαδια τα κρατικα, δεν υπαρχει συμβαση με ασφαλιστικες δηλαδη.
μακρια.

insurance killer has spoken.


καλύτερα μια ώρα ελεύθερη βοσκή, παρά σαράντα χρόνια τριφύλλι στο μαντρί



Της καταστροφής οιωνός η περηφάνεια,και της πτώσης,η υπεροψία.


Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #22 on: Πέμπτη 22 Ιούλιος 2010, 20:10:07 μμ
Καλά τα Γιαπωνεζάκια  αν πάνε να τα κάνουν αυτά σε δική μας άσφαλτο θα τσακιστούνε στο πρώτο λεπτό!!!
Περα απο την ασφαλτο χρειαζονται και κατι ουμπαλα νααα με το συμπαθειο! (στο πρωτο βιντεο)



Offline cosmir79

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 12
Reply #23 on: Τρίτη 17 Αύγουστος 2010, 22:44:07 μμ
Το ατύχημα καταγράφεται κανονικά και επιπλέον ακόμα και αν είναι υλικών ζημιών (μόνο έτσι να ειναι πάντα) ο οδηγός δημοσίου οχήματος κάνει και αλκοτέστ, ενώ γενικά στα υλικών ζημιών οι οδηγοί (ιδιώτες) δεν κάνουν. Τα οχήματα δημοσίας χρήσης καλύπτονται ασφαλιστικά απο την Νομαρχία που έχει έδρα το όχημα. Ακόμα και τα περιπολικά και τα ασθενοφόρα. Απλά το κονδύλι κάλυψης αργεί αρκετά. Σημειωτέον ειδικά με τα περιπολικά τα πράγματα είναι πολύ αυστηρά για τους οδηγούς τους. Τώρα όσον αφορα την φωτογραφία λυπάμαι για μερικούς που το χαίρονται και θα τους το χαλάσω λέγοντας ότι αυτή δεν είναι της Αστυνομίας. Οι φάροι στηρίζονται σε στύλο αριστέρα και λίγο πίσω από το φτερό ενώ η πινακίδα κυκλοφορίας είναι πιο μεγάλη. Κλασικά κάποιος ξεσήκωσε μία φωτογραφία για να βγάλει χολή. Και κάτι τελευταίο όσον αφορά τις ικανότητές τους. Σκεφτήτε ότι για έξι ημέρες την εβδομάδα οδηγούν μηχανή γύρω στις πέντε ώρες την ημέρα με οποιεσδήποτε συνθήκες. Στατιστικά μια καλή πλειοψηφία από αυτούς το κατέχουν το σπόρ. Χώρια που οι περισσότεροι την γουστάρουν την μηχανή.