Hellas Transalp Forum

Τι Αυτοκινητο ειχες/εχεις?Καμια φωτο?Τι θα'θελες να εχεις?

omega · 38302

Offline omega

  • Σιγα μην ειμαι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1024
Τι καβαλαει ο καθε φιλος/φιλη του forum λιγο πολυ ξερουμε(υπαρχουν και "προδοτες" :2hysterical:).Για τα καημενα τα του-του μας ομως ουτε κουβεντα :-X.Να το θεμα το λοιπον για να τα πενεψουμε,να γραψουμε που πασχει,να ανεβασουμε καμια φωτο τους καθως και να γραψουμε το οχημα που δεν εγινε η δεν θα γινει δικο μας ποτε :'(.
 :director:ΠΑΜΕΕΕΕΕ!!


Πέτα... ψηλά... μακριά... κι... ελεύθερα...


Offline Hypersonic

  • Γιώργος... Mr. Anderson
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5163
  • Μπαμπάς * 2






Nissan Qashqai 2.0




andy

  • Guest
SKODA OCTAVIA RS 5
2000cc turbo 250hp(εκδοση motorsport)




« Last Edit: Δευτέρα 15 Μάρτιος 2010, 16:19:49 μμ by Ανδρέας Ιωάννου »



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Τώρα αν σας πω Hyundai Accent 1,4 Auto για να το οδηγεί εύκολα Η σύζυγος και με τσάμπα service για πάντα για να μην το πληρώνει Ο σύζυγος , θα με πετάξετε στα ...εκτός θέματος (με το μουλαράκι μου). Άλλωστε το γνωρίσατε στη Λίμνη Πλαστήρα...

Όσο για το τι θα ήθελα να έχω; Μα φυσικά το παρακάτω:



που έχω...

 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
« Last Edit: Δευτέρα 15 Μάρτιος 2010, 16:36:13 μμ by panisk »


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline Ζορπας

  • ΤΑ 700 Golden Edition, και ασε τους αλλους να ειναι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1443
  • Ο Κυπριος του forum
Audi TTS Quattro, 272bhp

ητανε ενα ονειρο ζωης που εγινε πραγματικοτητα περσυ..














And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instict, and the experience as well, you can fly very high.
Ayrton Senna


Offline XLGeorge

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2452
  • XLV650, CRF1000
VW Golf GTI MkV Edition 30 5πορτο μαυρο μεταλλικο, 250bhp και ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ κρατημα  ;D ;D

Αυτο ειναι το τριτο Golf GTI στη σειρα, πριν ειχα για 9 χρονια MkIV GTI 5πορτο μαυρο μεταλλικο, 150bhp αλλα πειραγμενο στα 190bhp με καταλληλες αναρτησεις (Koni/Eibach) και πριν απ'αυτο για 8 χρονια MkII GTI 3πορτο κοκκινο, 115bhp αλλα θεϊκο για την εποχη του λογω μικρου βαρους και στησιματος.

Οταν μαθει κανεις με Golf GTI και δεν μπορει να εχει πανω απο ενα αυτοκινητο, τοτε ειναι πολυ δυσκολο να συμβιβαστει με οτιδηποτε αλλο - και δεν ειμαι ο μονος που την εχω "πατησει" ετσι  ;) Αν μπορουσα να εχω δυο αυτοκινητα, θα ειχα ενα Porsche Cayman (το απολυτο κρατημα) και ενα μικροτερο Golf σαν δευτερο αυτοκινητο για ολες τις δουλειες.



" the PouroDuro spirit "


Offline jordanp

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 26
MERCEDES CLK 200 KOMPRESSOR.  Αυτό μου άρεσε πριν το πάρω,αυτό μου αρέσει και τώρα που το έχω εδώ και 5 χρόνια.



axidous

  • Guest
B class γιατι τα εχει ολα σε ενα αυτοκινητο
« Last Edit: Δευτέρα 15 Μάρτιος 2010, 19:01:09 μμ by axidous »



Harry

  • Guest
1990 Alfa Romeo 164 ts lusso  . Hταν του πατερα μου και μου την εδωσε οταν αγορασε καινουργιο. Μετα απο 19 χρονια 547.843 ευτυχισμενα km αναγκαστηκα να παραδωσω τις πινακιδες γιατι επρεπε να πληρωσω 850ε τελη(καθοτι εβγαινε μονο 2.0 κ 3.0 και δεν μπορουσα να τα διαθεσω).Απο 1η Ιανουαριου ξεκουραζεται σκεπασμενη και καλα γυαλισμενη με το κερακι της στο γκαραζ. Αχχχ ευτυχισμενα χρονια . . . . Τωρα πλεον ΤΑ και δανεικα των γονιων μου,μεχρι νεοτερας. .



 :love4:
« Last Edit: Δευτέρα 15 Μάρτιος 2010, 19:18:58 μμ by Harry »



andy

  • Guest
από ντεντένια βλέπω σκίζουμε  :2hysterical:
Καυλοτιμωνάδες όλοι



Offline fparis

  • Anaconda Team Member
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1007
Οδηγώ ένα FIAT STILO 1200cc με 80 αλογάκια. Πολύ όμορφος ο "Φροίξος", όπως τον λέει η σύζυγος με έχει βγάλει ασπροπροσώπο φτήνός σε όλα και εύκολος για την γυναίκα μες την πόλη.
Αυτό που θα ήθελά;
ISIGNIA SPORT TOURER 180HP αλλά μεγάλο για την γυναίκα μες την πόλη.
(Αυτά τα μεγάλα Station πολύ μου αρέσουν)
Οπώτε θα ήθελα να πάρω κάτι σε YETI όταν με το καλώ γίνουμε τρεις.
Απλά και φτηνά... ;D


Να είσαι Έλληνας είναι περηφάνεια.
Να είσαι Μακεδόνας είναι τίτλος

…τὸ εὔδαιμον τὸ ἐλεύθερον, τὸ δ' ἐλεύθερον τὸ εὔψυχον…


Offline zami

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 816
ΒMW 520tu steptronic M52 mpack
νεοαποκτηθεν μετα απο ευτυχισμένη συμβίωση με επίσης ΒΜW(πιο σπόρ φυσικά) για 5χρόνια...φοβάμαι πως εαν πάς σε BMW ,δεν εχει γυρισμό....


HONDA ή γενόσιμο?


Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
ΑΑΑΑΑ ρε κριση που υπαρχει!!!!!




Offline Dimitris TA600

  • Μου αρέσει που είμαι...
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 338
  • δεν με χωραει ο τοπος...
Η αλήθεια ειναι οτι ποτε δεν ειχα ενα καλο αυτοκινητο.Καημο το ειχα.Ολο με τα ρημαδια τα χιλιαρια με μισοδιαλυμενα μοτερ και σπασμενες εξατμισεις...Εφτασα τριανταφευγα για να αποκτησω αυτο:
VW PASSAT 1.6 Fsi-2006...



Θα 'θελα να εχω το 1.8Τ
« Last Edit: Δευτέρα 15 Μάρτιος 2010, 20:53:01 μμ by Dimitris TA600 »


Όποιος φοβάται,πέφτει και κοιμάται.Οι υπόλοιποι καίμε λάστιχα.
Μερικοι φορανε ενα ειδικο κρανος, και νομιζουν οτι κανουν εντουρο, ενω δεν κανουν. Και αυτο ειναι αδικο. Γιαυτο αλλωστε λεγεται και εντουρ - αδικο!

Τυχαιο;Δεν νομιζω!!


Offline zami

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 816
ΑΑΑΑΑ ρε κριση που υπαρχει!!!!!

 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


HONDA ή γενόσιμο?


Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9809
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Εγω ξεκινησα με :
1. Triumph Spitfire MK - IV cabrio μοντελο 1974 [αγορα το 1984, μια βλαβη την ημερα]
2. Toyota Cellica GT του 1978, [αγορα το 1986, ουτε μια βλαβη]
3. Honda Civic 1200 του 1982 [αγορα το 1990,αλλαξα μονο εμπρος μπιλιοφορους]
4. Honda Civic 1600 του 1985 [αγορα το 1995, ουτε μια βλαβη σε 350.000χλμ ]
4. Fiat Brava 1600 του 2000 [αγορα το 2000, χαλαει ακομα και αραγμενο στο παρκιν]+ Fiat Uno 1.0is του 1992[αγορα το 2000, αυτ/το σκυλι] + Yamaha Townmate 50 του 1987 [παπι σκυλι]
5. Fiat Brava 1600 του 2000 [ακομα το βασανο] + ΧL650V2 [αγορα το 2009, μεγαλη αγαπη] + Yamaha Townmate 50[παει για συλεκτικο]

Τωρα που πηρα την ΤΑ το αυτ/το το εδωσα στο γυναικακι , το Yamaha-κι το αραξα ,και η Αραπινα με εχει τρελανει.....Δεν μπορω την κινηση, μου τη σπανε τα φαναρια, μου τη δινει το παρκιν ,οδηγαω το αυτ/το μονο Εθνικες και Αττικη οδο....Εχω να το πλυνω απο περισυ το Πασχα!





Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Π@υτ@ν@ φτώχεια που σας δέρνει!!!!! :2hysterical: Άπορα είστε όλα σας. ;D

Λοιπόν Ford Fusion 1.4 τα κάνει όλα (σχεδόν για αυτοκίνητο πόλης) και οικονομικά.Παρκάρει πανεύκολα και μεταφέρει μισό σπίτι.
Θα ήθελα ένα 4πορτο αγροτικό (ναι καλά είδατε) να φορτώνω ΟΛΟ το σπίτι και να πηγαίνω σε παραλίες και βουνά και να την αράζω ασχέτως δρόμου και διαδρομής.



Offline mariost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 674
Ξεκίνησα ,και ακόμα εχω δλδ,με ενα Renault clio 1200cc toy 2003,σπάνια χαλάει,δεν παραπονιεται οτι και αν του έχω κανει,110000 χλμ και ακόμα συνεχίζει.
όσο για το τι θα ήθελα,θα συμφωνήσω με τον Διαμαντη,ενα τετραπορτο αγροτικο ειναι οτι καλυτερο,πας παντου,με την άνεση επιβατικου στο εσωτερικο


"Βάλαμε φωτιά στα φρένα
Και μας έμεινε το γκάζι...."


Offline Αιγαιοπλόος

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 359
Εγώ δηλ. με ένα Corolla 1.4 του 2003 μπας μπαίνω στο ταμείο της φτώχειας;
 :2hysterical:



Μια αστραπή είν' η ζωή και στ' άναμμα που κάνει, ό,τι προλάβει ο άνθρωπος, τα υπόλοιπα τα χάνει.


tzeronymo

  • Guest
Ξεκινησα  με  YUGO ,  μετα  PEUGEOT  106 RALLYE  ,μετα  παλι  PEUGEOT  306,     μιλαμε  ολα κουτα   ζελατινα    και με βελτιωσεις ,   και αγωνες  ( συγουρα θα ειχα μια γκαρσονιερα σε ρετιρε )   εδω και 3 χρονια νοικιαζω  εαν χρειαστη, και το ονειρο μου  ειναι  το  MITSUBISHI  EVO  10  
« Last Edit: Δευτέρα 15 Μάρτιος 2010, 22:39:26 μμ by tzeronymo »



Offline Aerios

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3378
  • Όλα Τριγύρω αλλάζουνε κι όλα τα ίδια μένουν...
Audi 80 LS ( για 10 χρόνια)
Fiat Stilo 1.2 για 1 χρόνο ( ευτυχώς το έστειλα νωρίς τον κουβά)
Audi A4 1.6 εδώ και 6 χρόνια και για πολλά πιστεύω ακόμα μια που κάνει το πολύ 7000χλμ το χρόνο  (το οικογενειακό)
+ Nissan Micra (της συζύγου)
+ Fiat Panda (της δουλειάς)



Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Είμαι από αυτούς που θεωρούν το αυτοκίνητο αγγαρεία και ο μόνος λόγος που αγοράστηκε ήταν γιά να μεταφέρουμε το νέο μέλος... Αν δεν είχε γενηθεί ο Χαράλαμπος δεν θα 'χα ούτε δίπλωμα αυτ/του!

Στην επιλογή συμβαδίζω με τον Διαμαντή...
Ford Fusion 1.4 επειδή τα κάνει όλα (σχεδόν για αυτοκίνητο πόλης) και οικονομικά.Παρκάρει πανεύκολα και μεταφέρει μισό σπίτι.

Αν το άλλαζα αυτή την εποχή θα έπαιρνα Skoda Octavia5 Scout 4x4 1,8 TSI



Offline junior CAESAR

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1309
  • ...¨Οποιος έχει μυαλό το προστατεύει!!
Βρε την φτωχολογια.......................... 8) 8) 8) 8) 8)


Salonica Iron Club

ΤΟ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΑΞΙ
Η ΑΣΚΟΠΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΖΩΗΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΜΑΣ
ΠΡΟΣΟΧΗ!
ΜΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΣΟΒΑΡΟΥ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Κάτσε να σκάσουν και οι εφοπλιστές του Forum  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Harry

  • Guest
Fiat Stilo 1.2 για 1 χρόνο ( ευτυχώς το έστειλα νωρίς τον κουβά)

Tιμιο αυτοκινητο .Φτηνο και αξιοπιστο , αλλα πολυ βαρος για 1.2 κινητηρα .Αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειχε 80αλογα αυτος αλλα δεν ηταν για το Stilo .Ξεχασα να γραψω τι θα ηθελα(αν μπορουσα φυσικα) ,και επειδη μια εικονα 1000 λεξεις , οριστε :

Mercedes SEL 450 Automatic



η

Jaguar xk6


Κλασσικα αυτοκινητα,αλλα πρεπει να εχω αρκετα ευρωπουλα  :-\
« Last Edit: Τρίτη 16 Μάρτιος 2010, 00:47:55 πμ by Harry »