Hellas Transalp Forum

Τι Αυτοκινητο ειχες/εχεις?Καμια φωτο?Τι θα'θελες να εχεις?

omega · 38025

Offline παλτακης

  • η anaconda team..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8209
  • anaconda team is back sssssssssssssss
Εμένα το όνειρο μου ήταν να πάρω ένα 4Χ4 πετρέλαιο και να μην καίει και πολλά, μετά από χρόνια και οικονομίες το όνειρο έγινε  πραγματικότητα.

Να και μία την ώρα που το κάνω βόλτα!




Ρε Γιαννη λιγο μελαχροινο σε βλεπω :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
Αληθεια η καταγωγη σου ποια ειναι? ??? ??? :2hysterical: :2hysterical:




Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Ρε Γιαννη λιγο μελαχροινο σε βλεπω :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
Αληθεια η καταγωγη σου ποια ειναι? ??? ??? :2hysterical: :2hysterical:

Ηλιοκαμένο είναι το παλικάρι. ;D
Το μοτόρι τόδες? Στο χρωμα της Kawasaki.



Harry

  • Guest
Δεν νομίζω ότι το χάρισα. Το έδωσα κοντά στα 3 χιλιάρικα. Το αμάξι και πολλά χλμ είχε και air condition δεν είχε. Όπου κι αν είχα κοιτάξει σ΄αυτά τα λεφτά παιζόταν.

Παντως για 10ετιας αυτοκινητο(οταν το ειχες δωσει),χωρις airco και με τοσα πολλα χιλιομετρα σε κινητηρα 1.1 ησουν πααααρα πολυ τυχερος που το εδωσες σε αυτη τη τιμη.Ειναι πραγματικα απιαστη!



Offline Chtech

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1378
  • Honda XL650V 2004 Black
Παντως για 10ετιας αυτοκινητο(οταν το ειχες δωσει),χωρις airco και με τοσα πολλα χιλιομετρα σε κινητηρα 1.1 ησουν πααααρα πολυ τυχερος που το εδωσες σε αυτη τη τιμη.Ειναι πραγματικα απιαστη!
Να σου πω , ναι σίγουρα ήμουν τυχερός. Πάντως οι μαντράδες μου το έπερναν περίπου στα 1500 με 1800 € και εκεί δεν το χάριζα με τίποτα. Αν το πούλαγα μόνος μου θα μπορόυσα να πάιξω στα 2300 με μεγιστή τιμή τα 3000 € όπως και έκανα.



Offline lanos

  • May the Force be with you..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 919
  • May the Force be with you..
το 1998 πήρα το Golf(1989)    και μετά από 4 χρονια και αρκετά χιλιόμετρα το άλλαξα με το Lanos που έχω μέχρι και σήμερα


Offline lanos

  • May the Force be with you..
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 919
  • May the Force be with you..
όσο για το τι θα ήθελα να είχα(τα όνειρα τζάμπα είναι) :goofy: :goofy: :goofy: θα προτιμούσα αυτό


Offline Airhead

  • Trollάρεις δεν trollαρεις ο καιρός περνάει...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2218
Τι να σας πω δεν με έφτιαχναν ποτέ τα αυτοκίνητα, δεν είχα και σχέση με το σπορ. Αν είχα φράγκα και χρόνο θα ήθελα ένα 2CV να το κατσαβιδιάζω και να το κάνω off road, μια Morgan για χλιδάτες  βόλτες στη λιακάδα, (όταν γεράσω -πλουτίσω- ξεκουτιάνω τελειώς πια) και ένα αγροτικό φορτηγάκι (αυτό γιαπωνέζικο οπωσδήποτε για να δουλεύει και κάτι) για μαστορέματα υλικά κλπ. Θα μου πεις "ρε γραφικέ και με τι θα ταξίδευες τη φαμελιά;". Μάλλον πάλι με το C3... 


TEAM Αϊστοπαμπωλ


costas

  • Guest
 ;)Αυτό!!!!!!



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Aν το παμε ετσι [φατε ματια ψαρια] συμβιβαζομαι με αυτο



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Για οσους δεν γνωριζουν την κυρια ειναι η 1970 Dodge Hemi Challenger RT Convertible του 1970



Offline Airhead

  • Trollάρεις δεν trollαρεις ο καιρός περνάει...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2218
Για οσους δεν γνωριζουν την κυρια ειναι η 1970 Dodge Hemi Challenger RT Convertible του 1970

Δηλαδή το πρώτο μοντέλο του Στρατηγού Λη  (εκείνος ήταν του '78 νομίζω) των Ντιούκς σε κάμπριο.


TEAM Αϊστοπαμπωλ


Offline ThanDim

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1672
Εμένα το όνειρο μου ήταν να πάρω ένα 4Χ4 πετρέλαιο και να μην καίει και πολλά, μετά από χρόνια και οικονομίες το όνειρο έγινε  πραγματικότητα.

Να και μία την ώρα που το κάνω βόλτα!






Γιαννάκη σε άρπαξε λίγο ο ήλιος ή μου φαίνεται;; 


Δημητρακόπουλος Θανάσης
R1200GS
Καλαμάτα


Offline ΚΡΑΣΟΠΑΤΕΡΑΣ

  • Ο ΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΟΣ
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3677
  • Δεν σπάει δεν χαλάει…δεν στραβώνει δεν λυγάει !!
    • http://www.biowines.gr/

Γιαννάκη σε άρπαξε λίγο ο ήλιος ή μου φαίνεται;; 
Τανάσι πολύ δουλειά φίλε μου και με τον ήλιο ντάλα!


Οι άνθρωποι είναι σαν το κρασί, οι καλοί βελτιώνονται με τα χρόνια, οι άχρηστοι γίνονται ξύδι…..


Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
<<Δηλαδή το πρώτο μοντέλο του Στρατηγού Λη  (εκείνος ήταν του '78 νομίζω) των Ντιούκς σε κάμπριο.>>

Δεν κατεχω την ιστορια του μοντελου, αλλα προσωπικα μου αρεσουν τα αμερικανικα θηρια, εχουν ομως κινητηρες που κανουν απαγορευτικη την αποκτηση τους, ακομα και την κυκλοφορια τους. Το συγκεκριμενο το βρηκα γυρω στα 14.000 δολλαρια ανακατασκευασμενο, αλλα θελει αλλα τοσα για μεταφορικα.Οι αμερικανοι παντως τα υποστηριζουν σε φθηνα ανταλλακτικα και σε aftermarket αξεσουαρ, για παραδειγμα , τα 3 φιλτρα, λαδια και μπουζι κοστιζουν [εκει παντα] κατω απο 150 ευρω, και η ζαντα του ειναι πιο φθηνη απο το στεφανι της ΤΑ!



Offline Airhead

  • Trollάρεις δεν trollαρεις ο καιρός περνάει...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2218
Γενικά φτιάχνονται έυκολα και φτηνά, αλλά τόσο που καίνε και έτσι όπως πάνε άστο. Είχαν παλιά κάτι φίλοι άκρες με την Βάση στη Γλυφάδα και οδηγάγανε κάτι αμερικάνικα θερία αλλά πέρα από το γκαζιά και μεροκάματο και το "έβγα με την μετροταινία να δούμε αν χωράει στο στενό" δε σε τρελαίνανε και με τη συμπεριφορά σου. Εξού και σαν τους δεινόσαυρους καταδικάστηκαν από την εξέλιξη.


TEAM Αϊστοπαμπωλ


Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9807
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Eχεις δικιο , φατε ματια ψαρια, σημερα εξυπνος ειναι αυτος που δεν καιει [καυσιμα]και δεν σκορπαει το χρημα που βγαζει με την ζωη του σε οτι του πασαρουν...



Harry

  • Guest
<<Δηλαδή το πρώτο μοντέλο του Στρατηγού Λη  (εκείνος ήταν του '78 νομίζω) των Ντιούκς σε κάμπριο.>>

Δεν κατεχω την ιστορια του μοντελου, αλλα προσωπικα μου αρεσουν τα αμερικανικα θηρια, εχουν ομως κινητηρες που κανουν απαγορευτικη την αποκτηση τους, ακομα και την κυκλοφορια τους. Το συγκεκριμενο το βρηκα γυρω στα 14.000 δολλαρια ανακατασκευασμενο, αλλα θελει αλλα τοσα για μεταφορικα.Οι αμερικανοι παντως τα υποστηριζουν σε φθηνα ανταλλακτικα και σε aftermarket αξεσουαρ, για παραδειγμα , τα 3 φιλτρα, λαδια και μπουζι κοστιζουν [εκει παντα] κατω απο 150 ευρω, και η ζαντα του ειναι πιο φθηνη απο το στεφανι της ΤΑ!

  Αυτο ισως μπορει να δικαιολογηθει γιατι γενικοτερα οι Αμερικανοι αλλαζουν αυτοκινητα σαν τα πουκαμισα .Εκει υπαρχει η νοοτροπια(ιδιως στην επαρχια) του ''οταν σου χαλασει,πετα το στην ακρη του δρομου και πηγαινε στη μαντρα να παρεις αλλο".Ετσι ενας αμερικανος που ηξερα ειχε αλλαξει 42 αυτοκινητα μεχρι τα 57 του χρονια(Παλια ολα βεβαια).Αποτελεσμα πολυ φτηνα μεταχειρισμενα και αυθονια σε ανταλλακτικα, ιδιως σε παλια.Το παρακατω ομως δεν δικαιολογειται! Ενας πολυ καλος μου φιλος βρηκε μεσω ebay στην Αμερικη καινουργια τρομπα κλιματισμου για το audi του (αυθεντικη,κλειστη σφραγισμενη) πιο φτηνα απο οσο πουλουσαν εδω την μεταχειρισμενη.Τι λεμε τωρα?  :eusa_wall:
« Last Edit: Πέμπτη 25 Μάρτιος 2010, 11:13:36 πμ by Harry »



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Δηλαδη σαν να λέμε σου χάλασε το a/c πάρε καινούριο αυτοκίνητο θα σου ερθει φθηνότερα Ετσι............... γμτ



Offline omega

  • Σιγα μην ειμαι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1024
Σαν λατρης των παλαιοτερων τετρατροχων/δικυκλων οχηματων ψιλοεπαθα(!) οταν ψαχνοντας για το 1ο μου αυτοκινητο προεκυψε απο φιλο μας το παρακατω.Ειναι BMW 518i E34 του 92'.Η κατασταση του οταν το πηρα προ 4ετιας οπως και τωρα ειναι αψογη!!Πλην αεροσακου εχει τα ΠΑΝΤΑ.Μια απο τις καροτσες με τα καλυτερα δεσιματα που εχει βγει.
Η οικογενεια χωραει και ταξιδευει ααααανετα.







Δεν θα'λεγα οχι στο Μ5 της συγκεκριμενης σειρας η ακομα και σε ενα 2λιτρο(150hp) η 2.5(192hp) μοτερ(απογορευτικα πλεον).
« Last Edit: Σάββατο 03 Απρίλιος 2010, 17:19:38 μμ by omega »


Πέτα... ψηλά... μακριά... κι... ελεύθερα...


costas

  • Guest
θάθελα... να είχα .... ένα μαύρο  Κασκάι!!!!!!!!



Offline hunterpap

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 119
Αυτο θές Κωστάκη μου ?



costas

  • Guest

Offline Δημήτρης

  • Μέλος HTC
  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 229
Εγώ πάλι έχω ένα πορτοκαλί (fired iron) QASHQAI 2000 κυβικά.
Πάρα πολύ ωραίο αυτοκίνητο.


Δημήτρης Μπαλτζής

"WHERE CAN IT BE THIS LAND OF ELDORADO?"
Edgard Allan Poe



Offline zami

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 816
εγω παλι θα ηθελα να μπορεσω να κρατησω το δικό μου!!!!εν αναμονη των νεων (νταβατζο)μετρων


HONDA ή γενόσιμο?


Offline cbfaras

  • μην πας πισω μου σταματαω αποτομα!!!!!!!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 765
    • FUN
εγω παντως με αυτο εχω σωθει παντα εχω θεση να το παρκαρω :2hysterical: :2hysterical:


Μην Πλησιαζεις Ταυρο Απο Εμπρος Γαιδουρι Απο Πισω Και Βλακα Απο Πουθενα           
CBF1000 06' CB900fz 79' RMZ450 K5 Και Παλιος XLV 650