Τετάρτη 18 Σεπτέμβριος 2019, 18:22:32 μμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Χάσατε το email ενεργοποίησης;

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: ..

Αρχικη   Βοηθεια Αναζητηση Σύνδεση Εγγραφή  
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: 1 [2] | Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Εντυπώσεις απο την εκδρομή στον Πόρο (μονοήμερη) 7 Μαρτίου 2010  (Αναγνώστηκε 15851 φορές)
andy
Επισκέπτης
« Απάντηση #25 στις: Δευτέρα 08 Μάρτιος 2010, 13:51:52 μμ »

Έτοιμοι για εκίνηση.

στο Διαβολογεφυρο

Σουβλακοκατάσταση(η κρίση βαρεσαι δυνατα )

Έτοιμοι για επιστροφή(απο την φώτο λείπουν ο ΜΑΝΟΛΟ,ΣΤΡΟΦΑΚΙΑΣ,ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ)

Στο βαπόρη από την Περσία Grin

οι μηχανόβιοι φαίνονται

Το μοντέλο ανέβηκε για την παρουσίαση του σωσήβιου

Καταγράφηκε
Διαμαντης
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #26 στις: Δευτέρα 08 Μάρτιος 2010, 15:07:20 μμ »

τι να ξεμουλιάσουμε 

κατάρχήν να πιάσω το μόνο αρνητικό... όσοι είχαν δηλώσει συμμετοχή και δεν ήρθαν κακό του κεφαλιού τους αλλά, ακόμη, δεν έκαναν καλά που δεν ενημέρωσαν εγκαίρως κάποιον ή κάποιους ότι δεν θα ερχόντουσαν! αυτοί έχασαν και θα ήταν φρονημότερο να μη μας κάνουν να περιμένουμε άδικα στο σημείο του ραντεβού...

και ας πάρω τα θετικά: ο καιρός; πολύ όμορφος, αφού ήταν ο ιδανικότερος για την εποχή, φυσιολογικός γαρ! μιας και ο δρόμος ήταν μέσα από τις φυσικές ομορφιές ειδικότερα στο σημείο της Επιδαύρου με τα γνωστά στροφιλίκια μέσα στο καταπράσινο και πρόωρα ξεγελασμένο απ'τις προηγούμενες ζεστές μέρες, ανθισμένο τοπίο!

το ελαφρό ψιλόβροχο και το λίγο κρύο δεν μας εμπόδισε να ξεκινήσουμε για τη διαδρομή μας, ούτε και ο γλιστερος δρόμος που με την προσεκτική οδήγηση όλων μας και την τήρηση του κώδικα των μοτοσυκλετιστών εκδρομέων έγινε μία απόλαυση χρωμάτων,αρωμάτων και λοιπών ευχάριστων προκλήσεων των αισθητιρίων μας!
με χαλαρότητα και απόλαυση φτάσαμε αρχικά στο γιοφίρι του διαβόλου (αν θυμάμαι σωστά το τοπονύμιο), όπου δεν έλειψαν οι ριψοκίνδυνες αναριχίσεις στις μικρές βάθρες και στα βρεμένα μούσκλια και βρία της καταπληκτικής αυτής περιοχής! ιδανικός καλοκαιρινός προορισμός για βουτιές στους καταράκτες...
έπειτα φύγαμε για τον Γαλατά, για να συναντήσουμε τους διανυκτερεύοντες στη φύση Μανόλη, Διαμαντή και Ηλία, για να συνεχίσουμε, μετά, με το καραβάκι για Πόρο με βολτίτσες, το γνωστό-μίνι αυτή τη φορά- φαγοπότι, καφέ με θέα το πανέμορφο λιμάνι και τον Γαλατά απέναντι, τον αναμενόμενο χαβαλέ μας και ότι είθισται σε παρόμοιες εξορμήσεις...

....το ψιλόβροχο ήταν πολύ αραιό και δεν μας ενόχλησε καθόλου....

η επιστροφή, κοινή συναίνεση όλων μας με το ferry κατευθείαν Πειραιά με απίστευτες πλάκες και χαβαλέ και την ανεκτικότητα του γεμάτου βαποριού!
εν ολίγοις, μία ακόμη όμορφη εξόρμηση του συλλόγου, να τρέξουμε λιγάκι, να ξελαμπικάρουμε με τα όμορφα της φύσης και ταυτόχρονα την κλασσική ομορφιά του νησιού και να χαλαρώσουμε από την παγωμάρα που είχε προκληθεί με τα άσχημα του προηγούμενου μήνα!

ως ήθισται για υστερόγραφο, σε αναμονή των επόμενων και πολύ ενδιαφέροντων εκδρομών που έχουν προγραμματιστεί...
Καταγράφηκε
nikos 238
G.M.T.A.. Riders
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #27 στις: Δευτέρα 08 Μάρτιος 2010, 17:11:21 μμ »

Μπράβο ρε Ανδρέα που έδωσες και οδηγίες πως να βάζετε το σωσίβιο...Μέρος Α, Μέρος Β....γκλου γκλου γκλου....
Καταγράφηκε

ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)

γκ
Hailwood, Agostini, Roberts,
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

TA 600 for ever, τρελαμένος με το τετρακύλινδρο

« Απάντηση #28 στις: Δευτέρα 08 Μάρτιος 2010, 17:16:07 μμ »

Συγνώμη που δεν ειδοποίησα, δεν τη ξέρω ακόμα τη διαδικασία φαίνεται. Το Αιγαίο πήγαινε για απαγορευτικό Κυριακή βράδυ, δεν μπόρεσα να συνδιάσω και κάποια άλλη δουλειά στην Αθήνα, μου τη σπάσανε και τα ....μέτρα Embarrassed χάλασε η διάθεση. Δυτική Πελοπόννησο το καλοκαίρι οπωσδήποτε! Που είναι το Διαβολογεφύρι;
Καταγράφηκε

Μη βάζετε δύναμη, χρησιμοποιήστε σφυρί.
Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, χρησιμοποιήστε βαρύτερο σφυρί.
Αν παρόλα αυτά το πρόβλημα επιμένει, εεε τότε θα είναι ηλεκτρολογικό!
TASOS
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....

« Απάντηση #29 στις: Δευτέρα 08 Μάρτιος 2010, 18:17:12 μμ »

Που είναι το Διαβολογεφύρι;

Τροιζηνία.
Είχαμε πάει με το Σύλλογο και πριν από δυό χρόνια.
Εχτές μόνο ο Σταύρος και ο Μέμος "κατέβηκαν".......

Καταγράφηκε
trelonis
D.j.
Μέλος HTC
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #30 στις: Δευτέρα 08 Μάρτιος 2010, 21:08:36 μμ »

Προς γνώση όσων τηρούν ή δεν τηρούν τα ραντεβού τους.... Το θέμα είναι απλό:

Αν είχατε δώσει μία συγκεκριμένη ώρα αναχώρησης, π.χ. 9:00, τότε 9:15 το αργότερο έπρεπε να είχατε φύγει. Οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους.

Την επόμενη φορά....

Για να τελειωνει καποτε η μουρμουρα δεν ηρθατε γιατι ,πως,κτλ
Ποσταρω την αρχικη σελιδα του Μεμου που ηταν ξεκαθαρη η προταση για την ωρα και την συναντηση την Κυριακη το πρωι ,ελεγε λοιπον ο Μεμος...

....εκεί που κάποτε (Ενετροκρατία) υπήρχαν οι “ταρσανάδες” (ναυπηγία ξύλινων σκαφών), ενώ τώρα είναι το Προγυμναστήριο και το Κέντρο Εκπαίδευσης του Πολεμικού μας Ναυτικού …
Ουφ…

Ραντεβού λοιπόν στο πρώτο βενζινάδικο (νομίζω ότι είναι της AEGEAN) μετά από τα διόδια της Ελευσίνας στις 08:45 με αναχώρηση στις 09:00.

« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 08 Μάρτιος 2010, 23:12:43 μμ από Yianni » Καταγράφηκε

Λώνης
xamogelo
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

να ταξιδεύετε πάντα........

« Απάντηση #31 στις: Τετάρτη 10 Μάρτιος 2010, 12:57:17 μμ »

Τι θα γίνει, παιδιά...?

Ακόμα δε............................................. στεγνώσατε?!?! 

Για άντε, που δε θέλετε να μας κάνετε να σκάσουμε από το κακό μας που δεν ήρθαμε.... Εμείς, λοιπόν, είμαστε μαζώχες και σας φωνάζουμε...............

Δωστε φωτο και περιγραφές στο λαό.........
Καταγράφηκε

...με τη μηχανή σας και τα μάτια της ψυχής σας!!!

Βαγγέλης
Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #32 στις: Τετάρτη 10 Μάρτιος 2010, 13:08:22 μμ »

Τι θα γίνει, παιδιά...?

Ακόμα δε............................................. στεγνώσατε?!?! 

Για άντε, που δε θέλετε να μας κάνετε να σκάσουμε από το κακό μας που δεν ήρθαμε.... Εμείς, λοιπόν, είμαστε μαζώχες και σας φωνάζουμε...............

Δωστε φωτο και περιγραφές στο λαό.........
hamogelaki που λέει ο africaman δεν βλέπεις το Μενιο και τον Σταύρο στο πηγάδι? δεν βλέπεις χαμόγελε επιστροφης? όσο για τις άλλες λόγω της βροχής δεν βγήκαν καθαρές γιαυτό και δεν τις ρίχνουνε.
Κανε υπομονή για την επόμενη με το καλό
Καταγράφηκε
xamogelo
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #33 στις: Τετάρτη 10 Μάρτιος 2010, 13:16:58 μμ »

δεν βλέπεις το Μενιο και τον Σταύρο στο πηγάδι?

Τους βλέπω, τους βλέπω!!!  Angry

Αλλά εμείς στο πηγάδι κατουρήσαμε...?  Βρε λες, να΄ταν στο ίδιο...?  Grin   

Τεσπα, ας κάνω υπομονή να βγάλω τις δικές μου στην επόμενη..........  Wink
Καταγράφηκε

Διαμαντης
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #34 στις: Τετάρτη 10 Μάρτιος 2010, 19:59:16 μμ »

Τελικώς ανέβηκαν.Ουφ.Καταραμένο upload με έσκισες.
Μην περιμένετε να δείτε καμιά Τζούλια όμως.Το τρίο στούτζες είμαστε.
Η περιοχή που διανυκτερεύσαμε ήταν κοντά στο χωριό Φούρνοι ΒΑ του Κρανιδίου.
Όμορφο μέρος. Κοντά σε ένα εκκλησάκι με πηγή πόσιμου νερού και ξυλόφουρνο παρακαλώ δημοσίας χρήσεως.Ευτυχώς μας έκανε καλό καιρό.
Την άλλη μέρα βρήκαμε τους υπόλοιπους στο λιμάνι του Γαλατά και πήγαμε για μια σύντομη επίσκεψη στο πολύ όμορφο νησί του Πόρου.
Από ότι διαπίστωσα μόνο ο Μέμος είναι παντός καιρού.
Γυρίσαμε ευτυχώς με το καράβι και αντί να φρικάρουμε με βροχή και μποτιλιαρίσματα κάναμε τον πατροπαράδοτο χαβαλλέ μας.
Ωραία ήτανε.

http://s931.photobucket.com/albums/ad159/diamantis_barlamos/Poros_6_7-3-2010_TA_Club/
Καταγράφηκε
tzeronymo
Επισκέπτης
« Απάντηση #35 στις: Πέμπτη 11 Μάρτιος 2010, 09:13:47 πμ »

Tελικα   ηρθατε   απο  κει  που σας ελεγα  Διαμαντη   αντε καλα  το ειδα απο τις φωτο,   φανταστικη διαδρομη   βουνο και θαλασσα απεναντι η ΥΔΡΑ  ολα τα λεφτα περασατε και απο το συγκροτημα HOTEL PORTO YDRA   ε , αμα ανοιξει  ο καιρος  θα παμε  παλι  ολα τα  παιζακια  να δουνε τι χασανε
Καταγράφηκε
Sotos
Global Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #36 στις: Πέμπτη 11 Μάρτιος 2010, 09:50:27 πμ »

Μπραβο παιδες!

πολυ ωραιο μερος για κατασκήνωση.

Ωραια ξηγηθηκατε!
Καταγράφηκε

Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 63.144km
xamogelo
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #37 στις: Πέμπτη 11 Μάρτιος 2010, 13:12:16 μμ »

Μεμος! Μεμος! 

Έσενα θέλουμε! Εσενα θέλουμε! 

Πες τα ΟΛΑ!!! 

Τι έγινε μες το πηγάδι?

Πόσο βαθύ ήταν?

Πως ένιωσες με τέτοια παρέα δίπλα σου?

Είχατε τρόφιμα?

Νερό?

Τι συναίσθημα ένιωσες όταν ήρθαν οι φωτογράφοι?

Όταν κατουρέβρεξε?

Θα το ξανάκανες?

.............

.....................

................................

Καταγράφηκε

Venumis (Mike)
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #38 στις: Τρίτη 27 Απρίλιος 2010, 18:23:35 μμ »

ΡΕ σοβαρευτειτε... Θα με τρελανετε? Διαβαζω τα ιδια και λεω οτι κατι συμβαινει....

Κουνουσε το καραβι?

Πωπω θα φρικάρω μου έρχεται να κάνω εμετό η να πάθω επιληψία, σταματήστε να το κάνετε αυτο !! είναι σαν εφιάλτης.. Νομίζω οτι κ εγω κάτι εχω πάθει !!! Shocked Shocked Shocked

Καταγράφηκε

Μετά απο τόσα χρόνια ακόμα ακούω Heavy metal και το γουστάρω τρελά..Μπράβο μου ο μπαγάσας, μου αρέσω !
Παύλος
Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #39 στις: Τρίτη 27 Απρίλιος 2010, 21:30:29 μμ »

Πωπω θα φρικάρω μου έρχεται να κάνω εμετό η να πάθω επιληψία, σταματήστε να το κάνετε αυτο !! είναι σαν εφιάλτης.. Νομίζω οτι κ εγω κάτι εχω πάθει !!! Shocked Shocked Shocked

σιγουρα κάτι έχεις πάθει, που απαντας μετά από 1+1/2 μηνα... Οξεία Vstrom-ίτιδα 
Καταγράφηκε

Παύλος Καρούμπης
Venumis (Mike)
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #40 στις: Τρίτη 27 Απρίλιος 2010, 22:16:23 μμ »

σιγουρα κάτι έχεις πάθει, που απαντας μετά από 1+1/2 μηνα... Οξεία Vstrom-ίτιδα 

Εχω μπλέξει με τις 2 δουλειές που κάνω, συζυγο, super market , οικιακά και τόσα αλλά που δεν προλαβαίνω να διαβάζω στο forum ολα αυτα που γίνονται οταν γινονται ρε γμτ !!

Συγνώμη Παύλος ! Cry
Καταγράφηκε

Μετά απο τόσα χρόνια ακόμα ακούω Heavy metal και το γουστάρω τρελά..Μπράβο μου ο μπαγάσας, μου αρέσω !
Σελίδες: 1 [2] | Πάνω Εκτύπωση 
« προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: