Hellas Transalp Forum

Hyundai Getz 1.1

georig25 · 3225

Offline georig25

  • Θα ήθελα να είμαι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 4162
  • Η ζωή είναι ωραία . . . . . συνήθως
    • ΡΗΓΑΣ
on: Παρασκευή 15 Ιανουάριος 2010, 10:10:36 πμ
Βρηκα ενα του Ιουνιου του '07. Η οψη του εξαιρετικη. Η τιμη του 5500€. Κανεις γνωστης να μας πει πως του ακουγεται.
Ευχαριστω  :goofy: 


Δεν γεννήθηκα με εξαρτήσεις, γιατί να τις αποκτήσω;

:moped:Γιώργος Ρήγας
click me!


Offline georig25

  • Θα ήθελα να είμαι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 4162
  • Η ζωή είναι ωραία . . . . . συνήθως
    • ΡΗΓΑΣ
Reply #1 on: Παρασκευή 15 Ιανουάριος 2010, 20:00:46 μμ
Να το παρω η να μην το παρω ρε παιδια τελικα  ???  ???  :goofy:  :goofy:


Δεν γεννήθηκα με εξαρτήσεις, γιατί να τις αποκτήσω;

:moped:Γιώργος Ρήγας
click me!


Offline ΚΡΑΣΟΠΑΤΕΡΑΣ

  • Ο ΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΟΣ
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3677
  • Δεν σπάει δεν χαλάει…δεν στραβώνει δεν λυγάει !!
    • http://www.biowines.gr/
Reply #2 on: Παρασκευή 15 Ιανουάριος 2010, 20:49:44 μμ
Ρε Γιώργο δεν είναι και Η ευκαιρία !
Αφού 9700 κάνει καινούργιο, κοίτα για τίποτα άλλο.

Γνώμη μου και μόνο.


Οι άνθρωποι είναι σαν το κρασί, οι καλοί βελτιώνονται με τα χρόνια, οι άχρηστοι γίνονται ξύδι…..


Offline omega

  • Σιγα μην ειμαι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1024
Reply #3 on: Παρασκευή 15 Ιανουάριος 2010, 21:37:52 μμ
Γιωργη τα συγκεκριμενα αυτοκινητα ειναι πολυ αξιοπιστα.Φιλος που ψαχνει για μικρο και εκανε ερευνα αγορας,του 04',05 ζητουσαν 5000-5500.Αν το αμαξι ειναι καθαρο απο χτυπηματα,λιγα χλμ και τα service του κομπλε ισως να το σκεφτεις σοβαρα.Ο Γιαννης εχει δικιο αλλα με τα νεα μετρα η συγκεκριμενη κατηγορια κραταει τιμη.Αυτα.. 

Μπηκα λιγο www.car.gr και κατω απο 6200-6000 για την χρονια που λες δεν ειδα.Τσεκαρε κι εσυ.
« Last Edit: Παρασκευή 15 Ιανουάριος 2010, 21:45:35 μμ by omega »


Πέτα... ψηλά... μακριά... κι... ελεύθερα...


Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #4 on: Παρασκευή 15 Ιανουάριος 2010, 21:52:02 μμ
Είναι σκυλί μαύρο, δεν καταλαβαίνει τίποτα. Αλλά να ξέρεις ότι με τον 1,1 (του Ατος) είναι για μέσα στην πόλη. Αν πας ταξίδι θα σου είναι λίγο στις ανηφόρες, αλλιώς με καλό σετ ελαστικών ταξιδεύει άνετα 130-140.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ είναι να μην είναι από ενοίκιο ή Leasing. Ζήτα το book service και κοίτα την ιστορία του. Αν έχει σφραγίδες από το ίδιο συνεργείο και συμπληρωμένο με τον ίδιο γραφικό χαρακτήρα παίζει να είναι μαϊμού. Σημείωσε τον αριθμό πινακίδας και τον αριθμό πλαισίου και πήγαινε σε εξουσιοδοτημένο Hyundai Service (καλύτερα σε Autopoint που είναι η ίδια η αντιπροσωπεία) και ζήτα να σου πουν για την ιστορία του γιατί απλά θες να το αγοράσεις. Θα σου πουν αρκεί να μην ζητήσεις ονοματεπώνυμο τηλέφωνο του πρώην. Μπορείς να ρωτήσεις όμως αν το είχε ιδιώτης ή εταιρία.

Όλα τα παραπάνω τα έχω κάνει εγώ σε μεταχειρισμένο που αγόρασα και δεν βρήκα εμπόδιο. Αν σκοντάψεις κάπου υπάρχουν άνθρωποι να το ψάξουν. Είμαι στη μάρκα από το 1995 και υπάρχουν σχετικές άκρες και στη Hyundai αλλά και για ΣΩΣΤΟ συνεργείο!!!

Για ότι θες στη διάθεσή σου με πμ ή κινητό (στο προφίλ).


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline zami

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 816
Reply #5 on: Παρασκευή 15 Ιανουάριος 2010, 21:55:04 μμ
συμφωνω με αυτα που γραφουν παραπανω σχετικα με τις τιμες.αφορουν καθαρα και μονο εσενα.εγω αυτο που μπορω να πω απο προσωπικη εμπειρια(εχει ενα 1300/05 η αδερφη μου)ειναι οτι ειναι ενα φοβερο αμαξι σε συναρτηση τιμης/ποιοτητας.το αυτοκινητο δεν καει τιποτε(ποσο μαλλον το 1100) και στα σχεδον 5 χρονια και 60000χλμ που το εχει δεν εχει ζητησει τιποτα(κυριολεκτικα τιποτα) παρα μονο λαδια και βενζινη!!ουτε καν μπαταρια!!μαλιστα εγω εχω κανει με αυτο τρεις φορες την διαδρομη θεσσαλονικη Αθηνα χωρις προβλημα κουρασης η χωρων


HONDA ή γενόσιμο?


Offline transalp98

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 619
    • MyPhotos
Reply #6 on: Παρασκευή 15 Ιανουάριος 2010, 22:13:47 μμ
Ανάλογα τι ζητάς... εχουμε ενα 1.1 στην οικογένεια εδς και 2 χρόνια, και το βρίσκω καταπληκτικό
Καλή κατανάλωση, αξιόπιστο , λογικά κόστη (το είχαμε πάρει και μια συμφωνία για δωρεάν service εφορου ζωής...), μέγεθος που κάνει για όλα (και πόλης και κανα ταξιδάκι).


Ηλίας

-Transalp 600cc 98 (R.I.P.)
+SYM HD200i EVO
- VFR 800 V-tec
http://www.flickr.com/photos/kilomeater/


Offline georig25

  • Θα ήθελα να είμαι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 4162
  • Η ζωή είναι ωραία . . . . . συνήθως
    • ΡΗΓΑΣ
Reply #7 on: Σάββατο 16 Ιανουάριος 2010, 13:27:34 μμ
Παιδες ευχαριστω πολυ πολυ! Θα το παρω και θα σας ενημερωσω στην πορεια!


Δεν γεννήθηκα με εξαρτήσεις, γιατί να τις αποκτήσω;

:moped:Γιώργος Ρήγας
click me!