Hellas Transalp Forum

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ

Hourin · 4396

Offline Hourin

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 17
on: Κυριακή 17 Ιούνιος 2007, 22:29:48 μμ
  ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΩΣΤΑΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ (ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ, ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΩ ΣΤΗΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ),
  ΤΟ 2003 ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΤΥΧΕΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ, ΒΛΕΠΕ SUZUKI FREEWIND  >:( ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΜΙΑΣ TRANSALP 650 ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΕΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.
  ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΥΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΙΧΑΝ ΜΟΤ-ΤΕΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ, Η ΤΕΜΠΕΛΙΑ ΤΟΥΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΟΝΟΣ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΤΑΞΙΔΙΑ (ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ).
  ΕΛΠΙΖΩ ΑΥΤΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ.....


  ΥΓ. ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ TDM900 ΑΦΟΥ ΤΗ ΘΕΛΕΤΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗ ΠΟΛΗ??
 



Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #1 on: Κυριακή 17 Ιούνιος 2007, 22:40:19 μμ
Γεια σου συνονόματε.
Καταρχήν καλώς μας βρήκες ! ελπιζω να σε δούμε μια Τριτη στο Συμοφε πριν φύγεις για Θεσ/κη.
Βεβαια και εκει έχουμε το γραφείο Θεσσαλονίκης ...

Επισης μη γράφεις με κεφαλαία (Φωνάζεις !)

Τελος... γράψε μας, γιατι ατυχή επιλογή το freewind ?


ΥΣ. Για το TDM ... μα δε ξέρεις οτι το 20% (ισως και πολυ) των οδηγών, εχει το όχημα που
καλύπτει τις πραγματικές του ανάγκες ? Οι αλλοι 80% κουκουρουκου


Offline joman

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 112
Reply #2 on: Κυριακή 17 Ιούνιος 2007, 22:46:16 μμ
Κώστα καλώς όρισες στην παρέα μας.
Προσωπικά και εγώ νέος είμαι , στο μήνα του μέλιτος με την τρανσαλαπούλα μου.
Είσαι πολύ τυχερός γιατί το πρόβλημα σου σίγουρα θα λυθεί , δεν πρόκειται να ξαναπαρακαλέσεις κανέναν για βόλτες.
Απ ότι βλέπω μέσα από το φόρουμ απλά όρεξη να έχεις για βόλτες και από παρέα άφθονη.
Δεν το κρύβω πως σας ζηλεύω κάθε φορά που διαβάζω για τις οργανωμένες εκδρομές και όχι μόνο.
Αλίμονο σε μας εδώ πάνω….
Άντε να οργανώσετε καμιά περιοδεία και από δω, να δούμε και μείς καμιά άσπρη μέρα… 8)




XL600V Transalp mod 1996
Έδρα Βρυξέλλες
Γιάννης Μανώλης (σημ. καμιά σχέση με βουλευτές ;)


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #3 on: Κυριακή 17 Ιούνιος 2007, 22:47:38 μμ
Καλώς ηρθες Κωστή στην παρέα...
Ελπιζω να βρεις ολα αυτα που ψαχνες, εδω στην παρεα μας.
Δεν θα σου ξαναλειψουν ποτε τα χιλιόμετρα!

Καλη διαμονή!


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline gianngeor

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 927
  • Ανοίγει νέος κύκλος ... (?)
Reply #4 on: Κυριακή 17 Ιούνιος 2007, 22:53:23 μμ
Να σε καλωσορίσω κι εγώ με τη σειρά μου.
Αν όπως λες, ψάχνεις συντροφιά για μοτοσικλετιστικού ενδιαφέροντος εμπειρίες, είσαι σε καλό δρόμο.  ;) 


Γιώργος Γιαννόπουλος, ( ORIENT Status 21 ταχ...)


Offline Hourin

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 17
Reply #5 on: Κυριακή 17 Ιούνιος 2007, 23:10:41 μμ
Επισης μη γράφεις με κεφαλαία (Φωνάζεις !)

Τελος... γράψε μας, γιατι ατυχή επιλογή το freewind ?


Για τα κεφαλαια εχεις δικιο μολις μου την ειπε και ο αδερφος μου.
Οσον αφορα το Freewind, αυτοι της suzuki αντι για φλαντζες πρεπει να εβαλαν χαρτοπετσετες! με το που την ανοιγα λιγο το λαδι ετρεχε ποταμι! συνεργεια και ξανα συνεργεια, εμαθα ολα τα εξιουσιοδοτημενα απ' εξω. απ'οτι μου ειπαν το φαινομενο ηταν γενικα στο μεντελο αυτο.



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9891
Reply #6 on: Δευτέρα 18 Ιούνιος 2007, 08:49:35 πμ
Κώστα καλως ήρθες στην παρέα μας και καλοτάξιδο το ΤΑ σου.

όσο για ταξίδια...ετοιμάσου σε λίγες μέρες έχουμε εκδρομή στο Δάσος Φρακτού στο Νέστο. Πολλά χιλιόμετρα σε τοπία φοβερού φυσικού κάλλους!!!

Μείνε συντονισμένος και θα μάθεις λεπτομέρειες  ;)


Παύλος Καρούμπης


Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Reply #7 on: Δευτέρα 18 Ιούνιος 2007, 23:50:34 μμ
Κώστα καλωσόρισες στο Φόρουμ. Εδώ θα βρείς παρέα γιά τα ταξίδια σου. Καλή διαμονή να 'χεις.



Offline nikos 238

  • If you doubt, loose it...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3198
Reply #8 on: Δευτέρα 02 Ιούλιος 2007, 15:31:15 μμ
Σύντροφε όταν έρθεις με το καλό Θεσσαλονίκη και τακτοποιηθείς στείλε κανά μήνυμα γιατί και οι δικοί μου γνώριμοι πάσχουν από τεμπελίτιδα.

Το κακό του να ταξιδεύεις με τη γυναίκα σου είναι ότι είσαι δικάβαλος. Πέρα από φιλοσοφικές συζητήσεις περί σχέσεων, γάμου κλπ., η φυσική είναι αμείλικτη και αδιαπραγμάτευτη. (και γω δικάβαλος πάω ταξίδια και διακοπές...)

Δεν υπάρχουν κακές μηχανές, απλά πρέπει να επιλέξεις αυτήν που ταιριάζει σε σένα.

Για το Freewind τι συνέβη; Δεν το έχω οδηγήσει και το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι η έλειψη προστασίας από αέρα, τουτέστιν αεροδυναμική.

 


ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)



Offline Chris_de_Ze

  • Veteran
  • mods
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9270
    • Hellas Saab Forum
Reply #9 on: Δευτέρα 02 Ιούλιος 2007, 16:23:34 μμ

Για το Freewind τι συνέβη; Δεν το έχω οδηγήσει και το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι η έλειψη προστασίας από αέρα, τουτέστιν αεροδυναμική.
 

Αν κατάλαβα καλά, μόλις άνοιγε το γκάζι αυτό έκλαιγε από τη φόβο του ή τη χαρά του!
Ποτάμι το δάκρυ-λάδι!


Ιδρυτικό μέλος HTC.   XL600V P/YB
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #10 on: Δευτέρα 02 Ιούλιος 2007, 23:42:06 μμ
Οσον αφορα το Freewind, αυτοι της suzuki αντι για φλαντζες πρεπει να εβαλαν χαρτοπετσετες! με το που την ανοιγα λιγο το λαδι ετρεχε ποταμι! συνεργεια και ξανα συνεργεια, εμαθα ολα τα εξιουσιοδοτημενα απ' εξω. απ'οτι μου ειπαν το φαινομενο ηταν γενικα στο μεντελο αυτο.

Δεν ξέρω αν αληθεύει η όχι  αλλά πολλά freewind είχαν προβλήματα με τις φλάτζες και κάποιες μικροδιαρροές ..... ???


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"