Κυριακή 25 Φεβρουάριος 2018, 07:53:23 πμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Website του συλλόγου www.transalp.gr

Αρχικη   Βοηθεια Αναζητηση Σύνδεση Εγγραφή  
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα. « προηγούμενο επόμενο »
Σελίδες: 1 ... 195 196 197 198 199 [200] | Κάτω Εκτύπωση
Αποστολέας Θέμα: Νέος στην παρέα ? συστήσου εδώ  (Αναγνώστηκε 467104 φορές)
Βαγγέλης
Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #4975 στις: Κυριακή 18 Φεβρουάριος 2018, 17:54:27 μμ »

Καλώς μας ήλθατε παιδιά

καλή παραμονή στο φόρουμ και καλη Αναγνωση

Πάντα όρθιοι και πολλά απροβλημάτιστα χιλιόμετρα!!!
Καταγράφηκε
_geo_
οδηγός τρίκυκλου
*
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #4976 στις: Σάββατο 24 Φεβρουάριος 2018, 15:40:11 μμ »

την καλησπερα μου στην παρεα κ απο μενα.μετα απο πολυ διαβασμα κ ψαξιμο αποφασισα να παρω κ εγω την πρωτη μου μεταχειρισμενη μηχανη.εχω εδω κ πολυ καιρο εχω κατασταλαξει οτι θα ειναι transalp 650.οι λογοι ειναι η πολυχρηστικοτητα της μηχανης,η αξιοπιστια κ η απλοτητα του μοτερ,η πληθωρα ανταλλακτικων,οι συμφερουσες τιμες κ τελευταιο κ πολυ σημαντικο ο ερωτας που εχω με το συγκεκριμενο μηχανακι...γενικα δεν εχω εμπειρια απο μηχανες κ θελω κατι ευκολο κ απροβληματιστο γιατι μετακομιζω στην θεσαλονικη κ θα ειναι το κυριο μεταφορικο μου μεσο για πολη κ εκδρομες οταν ο καιρος το επιτρεπει...εχω ομως μπερδευτει παρα πολυ κ θα χρειαστω την βοηθεια σας.
τα λεφτα που μπορω να δωσω ειναι 2500ε πανω κατω για μηχανη εξοπλισμο κτλ.μου κανει εντυπωση ποσα μηχανακια βρισκω με το πολυ 35000χλμ κ λογω της παλαιοτητας του μοντελου μου φαινεται πολυ περιεργο...εχω παθει πλακα με οσα εχω διαβασει για κατεβασμενα χιλιομετρα,μηχανακια φτιαγμενα απτην αρχη απο κομματια διασπαρτα,προβληματα μηχανολογικα καλα κρυμμενα κ αλλες διαφορες μαιμουδιες...ολοι μου λενε να παρω μηνανακι με λιγα χλμ για να εχω μεταπωληση.μετα απο πολυ σκεψη καταληγω οτι μαλλον ειναι προτιμοτερο να παρω μια μηχανη δουλεμενη κ προσεγμενη στα 50000-60000χλμ που να φαινονται πανω της κ αν την προσεξω να μεινει στα χερια μου μεχρι να πεθανει.καταλαβαινω οτι ενα μηχανακι 15ετων δε γινεται να ειναι καινουριο κ ειδικα στο μπατζετ μου δε μπορω να σκεφτομαι για μεταπωληση.οτι βρω σε 2 χρονια θα πρεπει να το δωσω τσαμπα για να φυγει οποτε πιο καλα κατι να μου αρεσει κ να υπαρχει η προοπτικη να μου μεινει για καιρο κ να μαθω κιολας πανω του.ετσι κ αλλιως απο οτι βλεπω υπαρχουν απειρα ανταλακτικα κ παντα θα υπαρχουν οποτε ειναι ευκολο να την εχω κουκλα για χρονια.εσεις τι λετε σαν πιο εμπειροι?τι να προτιμησω?απο χρονολογια μοντελου υπαρχει λογος να βρω η να αποφυγω κατι συγκεκριμενο?(οσο διαβαζω δε βρισκω μεγαλες διαφορες στα χαρακτηριστικα απο 2002-2007) εχω διαβασει οτι αρθρο υπαρχει για την αγορα μεταχειρισμενου αλλα μηπως υπαρχει κατι συγκεκριμενο που πρεπει να προσεξω στο ΤΑ?κανω καλα που αμα βλεπω αλαγμενες εξατμισεις,βαψιματα κ διαφορα μπιχλιμπιδια την κανω με ελαφρα κ προτιμω οσο γινεται να ειναι μαμα???δε μιλαω για σελα,χουφτες,καγκελα,μπαγκαζιερες κτλ αυτα μαλλον μερακι δειχνουν κ ειναι ευπροσδεκτα.επισης σκεφτηκα να δω κ σε εμπορους για κατι καλυτερο μια κ μπορω να βαλω 2-3 δοσεις επιπλεον αλλα ολοι με αποτρεπουν κ γενικα δε διαβαζω κ τα καλυτερα.επισης θα ηταν εξαιρετικο αν καποιος κατοχος απο εδω σκεφτεται να πουλησει γιατι σας εχω διαβασει πολυ κ βλεπω τι ερωτα εχετε με τις μηχανες σας...ευχαριστω πολυ
Καταγράφηκε
Παύλος
Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #4977 στις: Σάββατο 24 Φεβρουάριος 2018, 18:11:13 μμ »

Γεια σου Γιώργο. Έγραψες ίσως το πιο μακροσκελές πρώτο μήνυμα  Grin

Οι απορίες σου πολλές αλλα θα προσπαθήσω να σου απαντήσω στα βασικά. Μηχανή με "ζωή" πανω απο 10 έτη και λιγότερα απο 50000 και λίγα λεω, πολυ καλο για να ειναι αληθινό.
Μη σε τρομάζουν όμως τα πολλα χλμ μια καλοσυντηρημένη ΤΑ αντέχει τουλαχιστον 200000χλμ.

Τους εμπόρους μην τους πολυ εμπιστεύεσαι ενώ το καλύτερο ειναι να βρεις μια μηχανή μέσω γνωστών. Το φορουμ μας ειναι καλή λύση και δυστυχώς μόλις έχασες ένα πραγματικό κόσμημα που πουλήθηκε πρόσφατα.

Καλή τύχη σου εύχομαι.
Καταγράφηκε

Παύλος Καρούμπης
_geo_
οδηγός τρίκυκλου
*
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #4978 στις: Σάββατο 24 Φεβρουάριος 2018, 18:27:45 μμ »

Ε ειπα να τα γραψω ολα εδω κ να μην ανοιγω τσαμπα θεμα...κατι που ηθελα κ ξεχασα να ρωτησω.ισχυει οτι πρεπει τα νουμερα στο κοντερ να ειναι στην ευθεια αλλιως δειχνει πως το πειραξαν???
Καταγράφηκε
Παύλος
Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #4979 στις: Σάββατο 24 Φεβρουάριος 2018, 19:13:14 μμ »

Ε ειπα να τα γραψω ολα εδω κ να μην ανοιγω τσαμπα θεμα...κατι που ηθελα κ ξεχασα να ρωτησω.ισχυει οτι πρεπει τα νουμερα στο κοντερ να ειναι στην ευθεια αλλιως δειχνει πως το πειραξαν???

Αν ειναι καλός ο "μάστορας" δεν καταλαβαίνεις τίποτα απο το κοντέρ.
Καταγράφηκε

Παύλος Καρούμπης
Σελίδες: 1 ... 195 196 197 198 199 [200] | Πάνω Εκτύπωση 
« προηγούμενο επόμενο »
Μεταπήδηση σε: