Hellas Transalp Forum

Smartire

επισκέπτης · 23390

Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #25 on: Δευτέρα 15 Ιανουάριος 2007, 17:05:00 μμ
απο μονο του το εξάρτημα δεν αξίζει τα 260 !!!
αν κοιτάς ολη την ωρα ποτε θα αλλαξει ενδειξη... σιγα ... πιο συντομα θα εντοπισεις οτι φευγεις εκτος
δρομου παρά με το εξαρτημα.Αυτο πιστευω οτι ειναι για αγωνιστικη χρήση ή φορτηγά οπου δεν
μπορεις ευκολα να κανεις ελεγχο.

αν ειχε 50Ε οκ ...



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #26 on: Δευτέρα 15 Ιανουάριος 2007, 17:12:34 μμ
απο μονο του το εξάρτημα δεν αξίζει τα 260 !!!
αν κοιτάς ολη την ωρα ποτε θα αλλαξει ενδειξη... σιγα ... πιο συντομα θα εντοπισεις οτι φευγεις εκτος
δρομου παρά με το εξαρτημα.Αυτο πιστευω οτι ειναι για αγωνιστικη χρήση ή φορτηγά οπου δεν
μπορεις ευκολα να κανεις ελεγχο.

αν ειχε 50Ε οκ ...

Κωστα νομιζω δεν εχει σχεση αυτο.
Αν σε καποιον αρεσει η τενολογια και τα γκατζετακια, μια χαρα ειναι η συσκευουλα.
ΟΚ ακριβη για αυτο που κανει, δεν λεω. Και εγω απο το να βλεπω την πιεση σε μια οθονη, θα προτιμουνα να εδινα τα 260 σε ενα καλυτερο αμορτισερ (παραδειγμα)  και να τσεκαρω την πιεση μου πριν απο καθε ταξιδι χειροκινητα.
Επισης σκεψου οτι 300 ευρω κανει ενα μπουκαλι ουισκυ σε μια πιστα!

Θελω να πω οτι το που χαλαει ο καθε ενας τα χρηματα του (πολλα η λιγα δεν εξεταζω) ειναι υποκειμενικό!






Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Ταξιδευτής

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2067
  • Κυνηγός ηλιοφάνειας.
Reply #27 on: Δευτέρα 15 Ιανουάριος 2007, 17:58:51 μμ

ΟΚ ακριβη για αυτο που κανει, δεν λεω. Και εγω απο το να βλεπω την πιεση σε μια οθονη, θα προτιμουνα να εδινα τα 260 σε ενα καλυτερο αμορτισερ (παραδειγμα)  και να τσεκαρω την πιεση μου πριν απο καθε ταξιδι χειροκινητα.
Επισης σκεψου οτι 300 ευρω κανει ενα μπουκαλι ουισκυ σε μια πιστα!

Θελω να πω οτι το που χαλαει ο καθε ενας τα χρηματα του (πολλα η λιγα δεν εξεταζω) ειναι υποκειμενικό!


Σωστός ο Σωτος !!!!!


Όλοι θά πεθάνουμε , λίγοι όμως θά ... ζήσουμε

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΤΕΙΣ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΑ ΠΕΛΑΓΗ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΚΟΥΡΙΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ......

Κυνηγός ηλιοφάνειας.

Η καλύτερη δουλειά.
Ούτε όπλα χρειάζεσαι, ούτε άδειες και έχεις και το θήραμα χωρίς να το σκοτώσεις.


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #28 on: Δευτέρα 15 Ιανουάριος 2007, 18:29:19 μμ
μη χασεις εσυ και δεν βαλεις φωτο...
να ειμαι στην δουλεια και μου θυμιζεις τι ωραια που ειναι "εξω"...


Οταν ο Θεος εβρεχε ενσυναισθηση, εσυ φοραγες φουλ αδιαβροχα μαλλον Ζαχο...   :) :D :)


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Ταξιδευτής

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2067
  • Κυνηγός ηλιοφάνειας.
Reply #29 on: Δευτέρα 15 Ιανουάριος 2007, 18:54:51 μμ
μη χασεις εσυ και δεν βαλεις φωτο...
να ειμαι στην δουλεια και μου θυμιζεις τι ωραια που ειναι "εξω"...


Οταν ο Θεος εβρεχε ενσυναισθηση, εσυ φοραγες φουλ αδιαβροχα μαλλον Ζαχο...   :) :D :)

Τώρα πού μαθα τό resize πάρε ... νάχεις !!!!


Όλοι θά πεθάνουμε , λίγοι όμως θά ... ζήσουμε

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΤΕΙΣ ΣΕ ΑΓΝΩΣΤΑ ΠΕΛΑΓΗ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΚΟΥΡΙΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ......

Κυνηγός ηλιοφάνειας.

Η καλύτερη δουλειά.
Ούτε όπλα χρειάζεσαι, ούτε άδειες και έχεις και το θήραμα χωρίς να το σκοτώσεις.


VARABILL

  • Guest
Reply #30 on: Δευτέρα 15 Ιανουάριος 2007, 20:03:18 μμ
Αγαπητέ Μιχάλη (Μικevar) καταρχήν λυπάμαι και εγώ για το συμβάν και σε συμπονώ αφενός για τα λεφτά που έδωσες αλλά και αφετέρου και για το χρόνο που διέθεσες.
Στο διαταύτα τώρα. Κάναμε μαζί την σύνδεση στο ίδιο ηλεκτρολόγο την ίδια ώρα.
Εκτοτε την έχω πλείνει στο πλύντήριο με επαγγελματικό πιεστικό, πολλές φορές, ίσως και 6/6 τον αριθμό!
Δε μου έχει συμβεί, τίποτα.
Είναι ευνόητο όμως και επιτακτικό ότι θα το αναφέρω υπό μορφήν παραπόνου στον Γιώργο τον ηλεκτρολόγο, μπας και κερδίσουμε κάτι. Ο Γιώργος έχει βάλει αρκετά gudgets σε αρκετά μέλη από το σύλλογο όπου έχουμε παει κατα καιρούς εκεί και είναι όπως είδες αρκετά καθαρός στην εργασία του.

Εντούτοις όμως πιστεύω ότι είναι πρόβλημα του κατασκευαστή.
Εχω και εγώ άλλου είδους πρόβλημα με την οθόνη μου (μου μασάει ένα μικροψηφίο από μια σειρά από τα ψηφιακά νούμερα). Αν θες λοιπόν, σου προτείνω να αναζητήσουμε από το George (από το varadero forum) ο οποίος μας τα παράγγειλε, τα στοιχεία του καταστήματος που μας τα έστειλε από Αγγλία και να επικοινωνήσουμε μαζί του ενημερώνοτάς τον ότι 2 από αυτά που έστειλε Ελλάδα από τα 10!! με την ομαδική παραγγελία έχουν πρόβλημα οι οθόνες. Πιστεύω ότι θα τα αντικαταστήσει πάραυτα!
Μη κάνεις λοιπόν καμμία αλλαγή σε πλαστικά κλπ. Ασε να  να κινηθούμε όπως πρέπει. Λεφτά δίνουμε ρε γαμώτο, όχι καπάκια της μπύρας!



Offline MikeVar

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 20
Reply #31 on: Δευτέρα 15 Ιανουάριος 2007, 21:04:32 μμ
Δυστυχώς Βασίλη το πρόβλημα ήταν στη σύνδεση. Όταν το άνοιξα είχαν υγρασία τα καλώδια μέσα. Άνοιξα και το κουτάκι και δεν είχε την παραμικρή υγρασία. Δεν είπα ότι ο άνθρωπος δεν είναι καλός ηλεκτρολόγος ούτε ότι δεν κάνει καλή δουλειά. Απλός στα δέκα γκατζετάκια που έχει βάλει λογικό είναι κάποιο να μην το σύνδεση τόσο καλά και με το νερό από το πλύσιμο να βραχυκυκλώσει. Όταν κάνεις μια δουλειά πάντα θα έχεις και τις καλές και τις άτυχες στιγμές. Το ίδιο ισχύει και για την δική μου την δουλειά και για όλων των ανθρώπων πιστεύω. Έστειλα ήδη email στην εταιρεία στη Αγγλία για να δούμε τι θα απαντήσει.



VARABILL

  • Guest
Reply #32 on: Δευτέρα 15 Ιανουάριος 2007, 21:11:04 μμ
Δυστυχώς Βασίλη το πρόβλημα ήταν στη σύνδεση. Όταν το άνοιξα είχαν υγρασία τα καλώδια μέσα. Άνοιξα και το κουτάκι και δεν είχε την παραμικρή υγρασία. Δεν είπα ότι ο άνθρωπος δεν είναι καλός ηλεκτρολόγος ούτε ότι δεν κάνει καλή δουλειά. Απλός στα δέκα γκατζετάκια που έχει βάλει λογικό είναι κάποιο να μην το σύνδεση τόσο καλά και με το νερό από το πλύσιμο να βραχυκυκλώσει. Όταν κάνεις μια δουλειά πάντα θα έχεις και τις καλές και τις άτυχες στιγμές. Το ίδιο ισχύει και για την δική μου την δουλειά και για όλων των ανθρώπων πιστεύω. Έστειλα ήδη email στην εταιρεία στη Αγγλία για να δούμε τι θα απαντήσει.

Οταν λάβεις νέα... πόσταρε please!



Offline MikeVar

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 20
Reply #33 on: Τετάρτη 17 Ιανουάριος 2007, 17:51:13 μμ
Τελικά μάλλον θα μου το αλλάξουν. Πάλι καλά αν και για να πω την αλήθεια αυτές τις ημέρες που δεν το έχω στην μηχανή μου λείπει.... Μάλλον αν έκανε μέχρι 50 ευρώ η οθόνη θα το έπαιρνα πάλι. Ούτος η αλλιώς το πλαστικό κάνει 59 ευρώ που ρώτησα στον Σαρακακη. Να δούμε, μάλλον αίσιο τέλος λοιπόν. Πάντως τσέκαρε την σύνδεση σου πάλι Βασίλη γιατί αν μια φορά πάρει νερό θα στο κάψει. Είναι δεδομένο αυτό.



VARABILL

  • Guest
Reply #34 on: Τετάρτη 17 Ιανουάριος 2007, 19:58:06 μμ
Τελικά μάλλον θα μου το αλλάξουν. Πάλι καλά αν και για να πω την αλήθεια αυτές τις ημέρες που δεν το έχω στην μηχανή μου λείπει.... Μάλλον αν έκανε μέχρι 50 ευρώ η οθόνη θα το έπαιρνα πάλι. Ούτος η αλλιώς το πλαστικό κάνει 59 ευρώ που ρώτησα στον Σαρακακη. Να δούμε, μάλλον αίσιο τέλος λοιπόν. Πάντως τσέκαρε την σύνδεση σου πάλι Βασίλη γιατί αν μια φορά πάρει νερό θα στο κάψει. Είναι δεδομένο αυτό.

Στείλε μου please ο τρόπο επικοινωνίας μαζί τους για να αλλάξω και εγώ το ελαττωματικό μου καντράν.



Offline MikeVar

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 20
Reply #35 on: Τετάρτη 17 Ιανουάριος 2007, 20:02:44 μμ
Από το site του smartire έχει επικοινωνία με email.



VARABILL

  • Guest
Reply #36 on: Τετάρτη 17 Ιανουάριος 2007, 20:14:57 μμ
Από το site του smartire έχει επικοινωνία με email.

Δε τόχω!



Offline MikeVar

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 20
Reply #37 on: Πέμπτη 18 Ιανουάριος 2007, 07:12:43 πμ



VARABILL

  • Guest
Reply #38 on: Πέμπτη 18 Ιανουάριος 2007, 12:08:30 μμ
Διονύση σου στέλνω φωτό από τη τοποθέτηση του Smartire που μου ζήτησες.



Offline dskafidas

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 393
Reply #39 on: Πέμπτη 18 Ιανουάριος 2007, 12:13:45 μμ
Τα χρήματα πότε θα μου τα στείλεις να το αγοράσω ????????/  ;D



VARABILL

  • Guest
Reply #40 on: Πέμπτη 18 Ιανουάριος 2007, 21:47:09 μμ
Διονύση, μίλησα με το Ραφαήλ, τηλεφωνικά και το δικό του το πούλησε προ ημερών, οπότε θα παραγγείλουμε καινούργιο από το κατασκευαστή. Keep posted!



Offline dskafidas

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 393
Reply #41 on: Παρασκευή 19 Ιανουάριος 2007, 09:07:32 πμ
Ok Βασίλη ευχαριστώ
Θα περιμένω πότε θα γίνει νέα παραγγελία μην με ξεχάσετε.