Hellas Transalp Forum

Νέος στην παρέα ? συστήσου εδώ

gvarth · 1459746

Offline driver1

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 38
Reply #5175 on: Σάββατο 20 Οκτώβριος 2018, 12:52:06 μμ
Γεια σου Πετρο, καλοριζικο το μορο σου και καλα χιλιομετρα



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9812
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #5176 on: Σάββατο 20 Οκτώβριος 2018, 12:53:59 μμ

Τα χερια μου πιανουν αλλα καποια service οπως λαδια στης μπουκαλες βαλβιδες κτλ δεν μπορω μονος μου.


Καλώς ήρθες κ απο εδώ.

Αν όπως λες πιάνουν τα χέρια σου , θα τα μάθεις όλα μην ανησυχείς . ;D
και εγώ οταν την αγόρασα δεν ήξερα ούτε που βρίσκεται η κλειδαριά της σέλας . :goofy:

Τα απλά σέρβις όπως λάδια , μπουζί, ψυκτικό, αλυσίδα κλπ, είναι εύκολα .
Για πηρούνια, βαλβίδες , καρμπς κλπ θα ρίξεις διάβασμα κ με βοήθεια απο εδώ θα τα καταφέρεις , αρκεί να έχεις χρόνο , χώρο  κ λ7 ;D
Ορισμένες δουλειές κοστίζουν κ δεν γίνονται στο πεζοδρόμιο.
Και αν η ΤΑ είναι το μοναδικό μεταφορικό μέσον τότε το συνεργείο είναι μονόδρομος .



Offline linuxfighter

  • The Technician
  • Μέλος HTC
  • Οδηγάρα
  • ***
    • Posts: 497
  • Ζήτα το και θα σου δωθεί!!!
Reply #5177 on: Σάββατο 20 Οκτώβριος 2018, 20:09:23 μμ
Καλός ήρθες πέτρο εδώ στην παρέα. Καλοτάξιδι η μηχανή σου να την χαρείς όσο δε πάει.



Offline Yianni

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7271
Reply #5178 on: Σάββατο 20 Οκτώβριος 2018, 22:28:17 μμ
Καλωσόρισες στην συντροφιά μας Πέτρο. Οτι απορία έχεις θα την λύσεις εδώ! Καλή διαμονή και καλά χλμ.



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #5179 on: Κυριακή 21 Οκτώβριος 2018, 20:15:37 μμ
Καλως ηρθες στην παρέα Πετρο!


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #5180 on: Δευτέρα 22 Οκτώβριος 2018, 18:37:38 μμ
Καλως μας ήλθες Πέτρο, καλή παραμονή στο χωρο του φόρουμ!



Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Reply #5181 on: Παρασκευή 26 Οκτώβριος 2018, 08:54:37 πμ
Έχω χάσει επεισόδια... καλά να πάθω... κατάντησα (ναι κατάντια είναι) να μπαίνω αραιά στο forum και να κινδυνέυω (ναι να κινδυνεύω) να χαθώ.
Μπόρα είναι, θα περάσει....
Γιώργο (driver1), Σάκη (shag), Γιάννη (Savoulisg), Δημήτρη (wolf10), Τάσο (fotografos), Γιάννη (Cryptonitis), Δημήτρη (S.Dimitris), Αντώνη (NigtCap), Νίκο (stojian), Πέτρο (petros047),
με την σειρά μου σας καλωσορίζω στην παρέα. Είναι παρέα. Παρέα όχι μόνο στο forum αλλά και "παρέα" ζωντανή.
Να χαρείτε τις "όμορφες" και να τις περπατήσετε ( μην σας λένε ότι τις έχεται κι απερπάτητες  :2hysterical: :2hysterical:).



Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline Demis Perdi

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 6
Reply #5182 on: Τρίτη 30 Οκτώβριος 2018, 00:22:02 πμ
Καλησπέρα σας. Ονομάζομαι Θεμιστοκλής ,36 ετών , καθηγητής Μαθηματικών στο επάγγελμα .Μετά από απουσία 4 ετών στον κόσμο των μοτοσυκλετών πήρα την απόφαση να επανέλθω.Η προηγούμενη μοτοσυκλέτα ήταν Beverly.Σαν οδηγός είμαι αρκετά συντηρητικός.Δεν μου αρέσει η ταχύτητα στην βόλτα, την θέλω χαλαρή. Η μότο θα είναι για μια Κυριακάτικη βόλτα μιας και οι εποχές μας έχουν φέρει στη θέση να δουλεύουμε και Σάββατο μέχρι αργά το απόγευμα.Μετά από μια έρευνα κατέληξα σε 2 μότο.Η μία είναι CBF500 και η άλλη Transalp 650.Την CBF πριν μια βδομάδα την οδήγησα..Στα υπέρ η θέση οδήγησης όπου λόγω του ύψους μου , 1,75m τα πόδια μου πάταγαν τελείως δίνοντας την αίσθηση ασφάλειας..Στα κατά ο αέρας που με μια μικρή ταχύτητα 70 km/h με χτύπαγε αλύπητα.Βέβαια είχα συνηθίσει από το σκουτερ που δεν είχα θέμα αέρα μιας και είχα μεγάλο ανεμοθώρακα.Όσο για την Transalp δεν έχω την δυνατότητα να την δοκιμάσω.. Θα ήθελα αν μπορείτε και θέλετε να μου απαντήσετε σε κάποιες απορίες που έχω.
1) Θα με βολέψει ως προς το θέμα ύψους(1,75) ή θα είμαι με τις μύτες των ποδιών?
2) Από θέμα αέρα πως είναι?
3) Τα χρήματα που διαθέτω είναι το ανώτερο 2500€.Πιστεύετε ότι θα βρω κάτι αξιόλογο?Και αν ναι τι θα πρέπει να προσέξω ιδιαιτέρως ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9812
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #5183 on: Τρίτη 30 Οκτώβριος 2018, 14:22:42 μμ
Θεμιστολή καλώς ήρθες στην παρέα μας, εύχομαι να βρείς το μηχανάκι που σου ταιριάζει αλλά κ να το αποκτήσεις.

Θα απαντήσω εν συντομία στα ερωτήματά σου αν κ καλό θα ήταν κάποιος μοντ να ανοίξει κάποιο άλλο νήμα για να λάβεις περισσότερες απαντήσεις .

.Η προηγούμενη μοτοσυκλέτα ήταν Beverly.

Εντάξει , τώρα αυτό τι το ήθελες ?  :2hysterical:

Σαν οδηγός είμαι αρκετά συντηρητικός.Δεν μου αρέσει η ταχύτητα στην βόλτα, την θέλω χαλαρή. Η μότο θα είναι για μια Κυριακάτικη βόλτα μιας και οι εποχές μας έχουν φέρει στη θέση να δουλεύουμε και Σάββατο μέχρι αργά το απόγευμα.

Καλά το πάς , δικός μας είσαι . :eusa_clap:

Μετά από μια έρευνα κατέληξα σε 2 μότο.Η μία είναι CBF500 και η άλλη Transalp 650.Την CBF πριν μια βδομάδα την οδήγησα..Στα υπέρ η θέση οδήγησης όπου λόγω του ύψους μου , 1,75m τα πόδια μου πάταγαν τελείως δίνοντας την αίσθηση ασφάλειας..Στα κατά ο αέρας που με μια μικρή ταχύτητα 70 km/h με χτύπαγε αλύπητα.Βέβαια είχα συνηθίσει από το σκουτερ που δεν είχα θέμα αέρα μιας και είχα μεγάλο ανεμοθώρακα.Όσο για την Transalp δεν έχω την δυνατότητα να την δοκιμάσω.. Θα ήθελα αν μπορείτε και θέλετε να μου απαντήσετε σε κάποιες απορίες που έχω.
1) Θα με βολέψει ως προς το θέμα ύψους(1,75) ή θα είμαι με τις μύτες των ποδιών?
2) Από θέμα αέρα πως είναι?
3) Τα χρήματα που διαθέτω είναι το ανώτερο 2500€.Πιστεύετε ότι θα βρω κάτι αξιόλογο?Και αν ναι τι θα πρέπει να προσέξω ιδιαιτέρως ?

CBF500  η Transalp 650, και συμπληρώνω , και γιατί όχι το CBF600? 

Aφού κ η Τρανσαλπ κ το 500 είναι με καρμπυρατερ με τα λ7 σου πιάνεις το CBF600 το καμπυρατεράτο, λέω ετσι?
Εγώ είμαι 1.87 κ στην Τρανσαλπ πάταγα κάτω κανονικά αλλά με τα πόδια τεντωμένα , τώρα έχω ενα CBF600SA8, κ πατάω κάτω με τα γόνατα λυγισμένα .
Οσο για τον αέρα? το 500 είναι εντελώς γυμνό, το 600 έχει μούτρο κ μάλιστα καλό, ειδικά αν βάλεις την πιο ψηλή ζελατίνα της Givi είσαι αρχοντας.
Δλδ με το 600 στα 100-120 δεν καταλαβαίνεις αέρα, στα 140-160 πλέον νομίζεις οτι ο αέρας σε ξεπερνάει, δεν ταξιδεύω με τετοιες ταχύτητες μπορεί να καταπίνεις χιλιόμετρα αλλά καταπίνει κ καύσιμο.
Δεν ξέρω για το 500 αλλά αν βαθμολογούσα την Τρανσαλπ κ το CBF600 σε θέμα αέρα (και τα δύο όμως με ψηλές ζελατίνες )  σε σχεση με το 10, αν θα έβαζα 10 στο CBF600  στην Τρανσαλπ θα έβαζα 6.

Τώρα, διαφορές ? το Τρανσαλπ είναι 50-50 , δρομος / χώμα , σε όλα είναι (ετσι λένε ) μετριότητα, εγώ δεν το ξέρω αφου στα 9 χρόνια που το είχα δεν καταφερα να το φτάσω στα όριά του αφου τα δικά μου ήταν πιο χαμηλά .
Ομως ενα CBF/500/600 είναι για δρόμο κ μάλιστα ανοικτό δρόμο , αρα απο αναρτήσεις , φρένα κ προστασία απο αέρα είναι σαφως ανωτερο.
Επίσης απο φώτα το CBF600 υπερέχει , πορεία έχεις την χαμηλή σκάλα κ σε ανοικτό δρόμο ανοίγει κ η μεγαλη, ετσι βλέπεις κ χαμηλά μπροστα κ μακρυά , στο Τρανσαλπ κ το 500  με μια λάμπα Η4 διπλή θα έχεις η την μια η την αλλη σκάλα , αυτός είναι κ ο λόγος που αρκετοι επιλέγουν να βαζουν πρόσθετα προβολάκια.

Απο οδήγηση επειδή έχω οδηγήσει κ το καρμπυρατεράτο CBF600 δεν παίζεται, ροπάκλα απο χαμηλά ένεκα 4κυλινδρου σε σειρα, 2500στρ/λ με 6η δικάβαλος κ μεσα στην κινηση πάει ανετα, οχι με υπερβολικές απαιτησεις αλλά πάει χωρίς να φερνει αντιρρήσεις με σκορτσαρίσματα κλπ.

Δεν έχει όμως την ευελιξία μεσα στην πόλη ενός Τρανσαλπ, σε βαρος διαφερουν κάπου 10 η 15 κιλά , το Τρανσαλπ είναι πιο ελαφρύ , αλλά επειδή το CBF είναι χαμηλόβαρο μοιάζει να είναι πιο ελαφρύ κ στις στροφες του αρέσουν οι μεγαλύτερες κλίσεις, όμως δεν του αρέσει το σταματα ξεκινα στην κίνηση, στο 3ο φαναρι έχει πάρει το βεντιλατερ.

Τέλος , σε ότι έχει να κάνει με τα χρήματα που διαθέτεις, 5 πάνω 5 κάτω δεν παίζει ρόλο δλδ αν το βρείς 2300 κ θέλει λάστιχα μια η άλλη θα σε πάει, κανείς δεν θα σου πουλήσει μηχανάκι που άλλαξε χθες μπαταρία, ασε που όλα είναι φροντισμένα , ολα φυλάσσονται σε πυλωτή η παρκιγκ, κλπ κλπ.
Το μεταχειρισμένο ήταν κ είναι λαχείο, αν δεν το πάρεις απο γνωστό η φίλο (που κ εκεί παίζει δλδ ) πρέπει οπωσδήποτε να το οδηγήσεις, να έχεις μαζί σου κάποιον γνώστη κ αν είναι δυνατόν να έχει το ίδιο μηχανάκι, κ ο πωλητής να είναι συνεργάσιμος για να δείς μερικά πράγματα.
Και φυσικά αυτό ισχύει για ότι κ αν επιλέξεις.

Αυτά , εγραψα ένα σεντόνι τελικά  :2hysterical:







Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #5184 on: Τρίτη 30 Οκτώβριος 2018, 21:17:13 μμ
Καλώς ήρθες Θεμιστοκλή.

Θα συμφωνήσω με τον Πετρανθρωπο. Αφου λες οτι το θες μονο για μια Κυριακάτικη βολτα και συμπεραίνοντας απο τα λόγια σου, δε θα πας χώμα, πάρε ένα CBF600.

Καλή τύχη στο ψάξιμο.


Παύλος Καρούμπης


Offline Demis Perdi

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 6
Reply #5185 on: Τρίτη 30 Οκτώβριος 2018, 22:09:52 μμ
Καλησπέρα σας ..Stoneman σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο που αφιέρωσες και έγραψες έκθεση ιδεών ..χαχαχχα..Το σκεφτόμουν για το cbf600  αλλά το νιώθω πολύ γρήγορο για μένα ..Θέλω μια ήρεμη μοτοσυκλέτα και μάλιστα δικυλινδρο ..Επίσης χωρίς να φανεί αστείο δεν μου αρέσει εμφανισιακά ..Το σκεφτόμουν να το αγοράσω μέχρι που οδήγησα και το είδα από κοντά ..Δεν μου έκανε το κλικ σαν μηχανή,όπως το cbf500..Το transalp από την αλλη είναι και απωθημένο μια ς και ήμουν ανάμεσα σε Μπέβερλυ και Transalp αλλά κατέληξα στο πρώτο μιας και τότε ήθελα να αγοράσω καινούργια μοτοσυκλέτα και δεν είχα χρήματα για το 650..Γενικά το γουστάρω πολύ το transalp..Γούστα είναι αυτά ..



Offline linuxfighter

  • The Technician
  • Μέλος HTC
  • Οδηγάρα
  • ***
    • Posts: 497
  • Ζήτα το και θα σου δωθεί!!!
Reply #5186 on: Τρίτη 30 Οκτώβριος 2018, 23:14:59 μμ
Quote
Δεν μου έκανε το κλικ σαν μηχανή

Αυτό νομίζω είναι το παν... Θα πάρεις αυτό που θα σου αρέσει. Όλα τα υπόλοιπα έρχονται μετά. Αν δεν ερωτευτείς αυτό που καβαλάς, καλύτερα μη το καβαλάς. Αφού η 650 σου αρέσει και είναι και απωθημενο τότε αυτό να πάρεις. Άλλωστε δε παντρευεσαι και τπτ. Πάρε αυτό να φύγεις απο την κατηγορία "σκούτερ" και στο μέλλον βλέπεις πως θα σου πάει.



Offline Demis Perdi

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 6
Reply #5187 on: Τρίτη 30 Οκτώβριος 2018, 23:56:26 μμ
Από τα λεγόμενα του Stoneman  ίσα ίσα θα την φθάνω ..Αν κατάλαβα λάθος συγχωρέστε με. αν ισχύει αυτό μπορεί το ύψος της σέλας να χαμηλώσει χωρίς πατέντες ?



Offline driver1

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 38
Reply #5188 on: Τετάρτη 31 Οκτώβριος 2018, 13:37:01 μμ
Από τα λεγόμενα του Stoneman  ίσα ίσα θα την φθάνω ..Αν κατάλαβα λάθος συγχωρέστε με. αν ισχύει αυτό μπορεί το ύψος της σέλας να χαμηλώσει χωρίς πατέντες ?

Θεμιστοκλη καλως ηρθες στη παρεα, απ οσο ξερω δεν εχει ρυθμιζομενη σελα και ουτε καποια αλλη ρυθμιση που να χαμηλωνη η μοτοσυκλετα σε συνολο, οποτε το μονο που μενει να κανεις ειναι να σκαψεις τη σελα στου, να αφαιρεσεις αφρολεξ δηλαδη απο τη θεση του οδηγου ωστε να κατεβει στα τρια εκατοστα περιπου.
Αν θες τη γνωμη μου παντως μην το κανεις γιατι μονο προβληματα θα εχεις αφου με αυτο το τροπο η σελα θα χασει την εργονομια της πρωτων και δευτερο γιατι μονο ενας μπορει να σου κανει κατι τετιο υπευθηνα και οχι απλα παιρνοντας το ξυραφι και κοβωντας αφρωδες και σε μια ωρα θα εισαι ετοιμος με αποτελεσμα να καθεσαι στραβα η σελα να σε χτυπαει στα γενιτικα οργανα και πολλα αλλα τα οποια δεν λεω τυχαια μιας και ετυχε για μεγαλη περιοδο να δουλευω με ενα σελα ο οποιος κατ εμε ειναι ο καλυτερος στην Ελλαδα χωρις υπερβολες.



Offline stojian

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 13
Reply #5189 on: Τετάρτη 31 Οκτώβριος 2018, 14:06:42 μμ
Θεμιστοκλή μην σε αγχώνει τόσο το υψος.και εγώ 1.76 είμαι αλλά θα το συνηθίσεις γρήγορα!πατάω σχετικά καλά κάτω!μόνο μια φορά στην Λευκάδα κόντεψα να φάω τα μούτρα μου όταν πήγα να περάσω ένα βαθύ αυλάκι. ευτυχώς λόγο δουλειάς και συνήθεια στο να κουβαλάω βάρος κατάφερα με το πόδι να κρατήσω και την μηχανή και το αφεντικό του σπιτιού! :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9812
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #5190 on: Τετάρτη 31 Οκτώβριος 2018, 15:32:18 μμ
Από τα λεγόμενα του Stoneman  ίσα ίσα θα την φθάνω ..Αν κατάλαβα λάθος συγχωρέστε με. αν ισχύει αυτό μπορεί το ύψος της σέλας να χαμηλώσει χωρίς πατέντες ?

Δε χρειάζεται να μπλέξεις με πατέντες, πήγαινε σε μια έκθεση κ ανέβα σε ένα μηχανάκι να καταλάβεις .



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #5191 on: Τετάρτη 31 Οκτώβριος 2018, 18:24:32 μμ
Θεμιστοκλή καλώς μας ήλθες και καλή παραμονη στο φόρουμ, ότι σου γουστάρει απόκτησε το, κοιταξε να το ευχαριστηθείς όσο καλύτερα και περισσοτερο μπορεις, όταν το βαρεθεις μην σκας, υπαρχουν και τα διαζύγια!!!   :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline Demis Perdi

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 6
Reply #5192 on: Τετάρτη 31 Οκτώβριος 2018, 22:30:11 μμ
Καλησπέρα σας ..Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας..Να είστε καλά..Έχω βρεί ένα transalp 02 σε μαγαζί καθαρό μου φαίνεται..Μίλησα μαζί του και μου είπε το κλασσικό '' δεν χρειάζεται τίποτα''..Αν αποφασίσω τελικά την αγορά του θα ήθελα σε προσωπικό μήνυμα , για να μην θεωρηθεί διαφήμιση , να μου προτείνεται ένα καλό συνεργείο που ειδικεύεται σε honda.Θα περάσω να το δω από την άλλη βδομάδα γιατί αυτή έχω αρκετή δουλειά ..Ελπίζω να μπορώ να το φτάνω ικανοποιητικά και όχι στις μύτες.



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #5193 on: Τετάρτη 31 Οκτώβριος 2018, 23:15:40 μμ
Εγγύηση σου δίνει; Ο μόνος λόγος που θα αγόραζα μηχανή απο μαγαζί θα ηταν η εγγύηση.
Προσωπική άποψη φυσικά.


Παύλος Καρούμπης


Offline Demis Perdi

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 6
Reply #5194 on: Τετάρτη 31 Οκτώβριος 2018, 23:33:08 μμ
Έτσι μου είπε ..Εγώ πιστεύω ότι η εγγύηση είναι και λίγο παραμύθι ..Δηλαδή αν μετά από 3 μήνες σου βαρέσει μπιέλα πιστεύεις Παύλο ότι θα το δεχτούν ..Και βέβαια όχι..Μαγαζί είναι .Θέλει το μεγαλύτερο δυνατό κέρδος ..Απλά επιλέγω αυτή την περίοδο να αγοράσω από εκει για να μην τρέχω σε ΚΕΠ και σε τράπεζες ..Δεν έχω και χρόνο ...



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9812
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #5195 on: Πέμπτη 01 Νοέμβριος 2018, 16:45:36 μμ
Θεμιστοκλη σε ποιά περιοχή είσαι?



Offline Demis Perdi

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 6
Reply #5196 on: Πέμπτη 01 Νοέμβριος 2018, 22:47:37 μμ
Θεμιστοκλη σε ποιά περιοχή είσαι?
Καλησπέρα stoneman..Από Σαλαμίνα γνωστή ως Σαλαμύκονος μην αφοδεύσω...χαχαχαχ..



Offline jimpan21

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 38
Reply #5197 on: Σάββατο 03 Νοέμβριος 2018, 08:29:46 πμ
Καλημέρα,  είμαι ο Δημήτρης από Θεσσαλονίκη.
Μόλις έγινα κάτοχος μίας transalp 650 του 2002.
Παλιός στα fora αλλά νέος σε forum μοτοκίνησης.
Θα τα λέμε συχνά από δω και πέρα.



Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #5198 on: Σάββατο 03 Νοέμβριος 2018, 10:57:48 πμ
Καλώς ήρθες στην παρέα μας Δημήτρη και καλοταξιδη η ΤΑ σου.


Παύλος Καρούμπης


Offline driver1

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 38
Reply #5199 on: Σάββατο 03 Νοέμβριος 2018, 11:03:48 πμ
Καλως ηρθες στη παρεα Δημητρη, Καλοταξιδο το καινουριο μοτο σου και παντα ορθια και απροβληματιστα χιλιομετρα