Hellas Transalp Forum

Διάπλους διώρυγας Ισθμού κ Ακροκόρινθος. 12 Σεπτεμβρίου 2010.

memos · 41561

Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #50 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 12:04:01 μμ
Aν βρεχει τον διαπλου θα τον κανουμε???

Ακροκορινθο θα παμε???

Ναι βρε παίδες, προβλέπεται ο κακός χαμός σήμερα βράδυ-αύριο. Θα γίνει καμιά τροποποίηση στο πρόγραμμα?
Για να το συζητήσουμε σχετικά...


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #51 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 12:14:44 μμ
Aν βρεχει τον διαπλου θα τον κανουμε???

Ακροκορινθο θα παμε???
Αυτός ο Μέμος ή όποιος μπορεί να πει κάτι που βρίσκονται, να μην χτυπιέμαι όλη νύχτα στο καράβι και τελικά θα δω τον ισθμό από ψηλά, αντι να βλέπω την γέφυρα του ισθμού  από χαμηλά ?



Offline AGGELOS pireas

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 654
  • ΘΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ
Reply #52 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 15:50:03 μμ
Μην φοβαστε για τον διαπλου του ισθμου
Αυτον θατον κανου με στην εθνικη οδο ;D
παρτε καλου κακου και τα σωσιβια :'( :'(
Μηλα ωρε λεβεντη ΜΕΜΟ θα την παρου με την πολη ??? ???
Τα παληκαρια  δεν πονανε ;D ;D



Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #53 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 16:12:28 μμ
Άσε Άγγελε ο Μέμος έκλεισε και το κινητό του, πάω και εγώ να ακυρώσω τα εισιτήρια στο καράβι για άλλη φορά και θα κάνω τον διάπλου εδώ στον ποταμό και να πιώ και την ρακή που είχα έτοιμ για τον Ισθμό



Offline ΚΡΑΣΟΠΑΤΕΡΑΣ

  • Ο ΑΣΤΡΑΠΟΓΙΑΝΝΟΣ
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3677
  • Δεν σπάει δεν χαλάει…δεν στραβώνει δεν λυγάει !!
    • http://www.biowines.gr/
Reply #54 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 16:29:17 μμ
Ζόρικα τα πράγματα….

Με τέτοια βροχή δεν ξέρω αν έχει νόημα να πάρω τους δρόμους… ???




Οι άνθρωποι είναι σαν το κρασί, οι καλοί βελτιώνονται με τα χρόνια, οι άχρηστοι γίνονται ξύδι…..


Offline ΤΑΚΗΣ81

  • Κάτσε καλά λέμε...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 728
  • SUZUKI - JAPANESE POWER
Reply #55 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 17:28:46 μμ
Λοιπον Κυριοι τελευταια νεα απο Κορινθο! Εδω εβρεξε καλα σημερα και ακομη εχει συννεφα ο ουρανος αλλα δεν νομιζω πως θα δημιουργηθει προβλημα (ευελπιστω) αυριο! Ισως προσκαιρο!


Με Honda Transalp XL 600V πήγαινα παντού !!! Τώρα πλέον συνεχίζω με V strom !!!

Όσο αξίζει ένας κώλος δεν αξίζει ο κόσμος όλος...


andy

  • Guest
Reply #56 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 17:30:07 μμ
Η εκδρομή θα γινει κανονικά. Το καραβάκι έχει και σαλονάκι και θα "τσουλήσει" κανονικά(μιλησα με τον υπευθηνο).
Το ωράριο ισχύει κανονικά και επιδή μπορεί να βρέχει δεν θα περιμένουμε κανέναν στην βροχή αν δεν είναι στην ώρα του.
Όποιος δεν αισθάνεται "αδιαβροχος" καλό είναι να το δειλώσει ότι δεν θα έρθει για να ειδοποιησουμε την ταβέρνα μην ψήνει για 50 άτομα και στο τέλος πάμε 20.

Υ.Σ.:αν αργύσω να με περιμένετε :2hysterical:,γιατί εγώ θα οδηγήσω την κούρσα :eusa_clap:(ψωνάρα)



Offline Dimitris(honda)

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 506
  • 7o ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ ΡΑΛΛΥ HTC ΦΘΙΩΤΙΔΑ 2012
Reply #57 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 17:41:19 μμ
Η εκδρομή θα γινει κανονικά. Το καραβάκι έχει και σαλονάκι και θα "τσουλήσει" κανονικά(μιλησα με τον υπευθηνο).
Το ωράριο ισχύει κανονικά και επιδή μπορεί να βρέχει δεν θα περιμένουμε κανέναν στην βροχή αν δεν είναι στην ώρα του.
Όποιος δεν αισθάνεται "αδιαβροχος" καλό είναι να το δειλώσει ότι δεν θα έρθει για να ειδοποιησουμε την ταβέρνα μην ψήνει για 50 άτομα και στο τέλος πάμε 20.

Υ.Σ.:αν αργύσω να με περιμένετε :2hysterical:,γιατί εγώ θα οδηγήσω την κούρσα :eusa_clap:(ψωνάρα)

Ώρα και τόπο συνάντησης?



andy

  • Guest
Reply #58 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 17:45:31 μμ
Το πρόγραμμα της Κυριακής 12.9.10 θα είναι ως εξής:

08:20 Συνάντηση στα Goody’s ΜΕΤΑ τα διόδια της Ελευσίνας (40ό χιλιόμετρο Αθηνών-Κορίνθου).
08:30 Αναχώρηση (ομαδική).
09:45 Συνάντηση στη βυθιζόμενη γέφυρα της Ισθμίας.
10:00 Απόπλους.
11:15 Κατάπλους.
11:30 Ομαδική αναχώρηση για την Ακροκόρινθο.*
13:30Ταβερνοκατάσταση στην κεντρική πλατεία της αρχαίας Κορίνθου.



Offline ΤΑΚΗΣ81

  • Κάτσε καλά λέμε...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 728
  • SUZUKI - JAPANESE POWER
Reply #59 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 17:52:11 μμ
αυριο θα σας γνωρισουμε κι εμεις οι Κορινθιοι! :eusa_clap: στον καταπλου ομως και μετα! :goofy:


Με Honda Transalp XL 600V πήγαινα παντού !!! Τώρα πλέον συνεχίζω με V strom !!!

Όσο αξίζει ένας κώλος δεν αξίζει ο κόσμος όλος...


Offline georig25

  • Θα ήθελα να είμαι
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 4162
  • Η ζωή είναι ωραία . . . . . συνήθως
    • ΡΗΓΑΣ
Reply #60 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 17:56:39 μμ


εισιτ.πλοίου
nickname            άτομα        ενήλ.- παιδιά       ταβέρνα       μετ.μέσο
memos                   6               6        0             6                auto
ntinos50                 2               2        0             2                 TA
Mist                       2               2        0             2                 TA
azag                      1               1         0            1                 TA
chpapx                   1               1         0            1                 TA
martini                   1               1          0            1               auto
surfer600               1               1          0             1                 TA
ΑΝΔΡΕΑΣ Ι.            2               2          0             2              VARA
AGGELOS pireas      2               2          0             2                 ΤΑ
TASOS                  8               5          3             8                 TA
axidous                 1                1                         1                TA
Sotos                    2               2          0             0                 Moto
mveliss                  1               1          0             1                 TA
Κρασοπατέρας         1               1                         1                 VESPA
Panisk                    4               2          2             4                Auto
ΤΑΚΗΣ81                2               0          0             2                 ΤΑ
Dimitris(honda)        1               1          0             1                 TA
Kostas 49               1               1                         1                  TA
Gusgen                  2               2          0             2                  TA
--------------------------------------------------------------
Συνολο                 41             34          5             39

φτασαμε τοσο κοντα! κριμα! την επομενη!





Δεν γεννήθηκα με εξαρτήσεις, γιατί να τις αποκτήσω;

:moped:Γιώργος Ρήγας
click me!


Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #61 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 18:04:38 μμ
Κρίμα ρε γ@@ώ την γκαντεμιά μου, μια φορά είπα και εγώ να βρεθώ σε μια όμορφη παρέα και πλάκωσε η βροχή στον τόπο που θα πήγαινα, δεν πειράζει παιδιά καλά να περάσετε και να γυρίσετε με τις καλύτερες εντυπώσεις,
ίσως κάποια άλλη φορά να είναι καλύτερες οι συνθήκες



Offline ΤΑΚΗΣ81

  • Κάτσε καλά λέμε...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 728
  • SUZUKI - JAPANESE POWER
Reply #62 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 18:07:27 μμ
Να σας παροτρυνω; τα συννεφα αραιωνουν...! οσοι πιστοι καβαλατε!!!


Με Honda Transalp XL 600V πήγαινα παντού !!! Τώρα πλέον συνεχίζω με V strom !!!

Όσο αξίζει ένας κώλος δεν αξίζει ο κόσμος όλος...


Offline TASOS

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 5912
  • Aν θα μπορουσα τον κοσμο να αλλαζα.....
Reply #63 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 18:08:17 μμ

Ρε παιδιά.......

Η εποχή δεν είναι ακόμη για κατακλυσμούς.

Κι εδώ στον Πειραιά τώρα έχει ήλιο.

Μπορεί να βρέξει λίγο.....αλλά ανοίγει αμέσως.

Αρχές Σεπτέμβρη έχουμε....όχι Γενάρη.....



Offline ΤΑΚΗΣ81

  • Κάτσε καλά λέμε...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 728
  • SUZUKI - JAPANESE POWER
Reply #64 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 18:14:00 μμ
εισιτ.πλοίου
nickname            άτομα        ενήλ.- παιδιά       ταβέρνα       μετ.μέσο
memos                   6               6        0             6                auto
ntinos50                 2               2        0             2                 TA
Mist                       2               2        0             2                 TA
azag                      1               1         0            1                 TA
chpapx                   1               1         0            1                 TA
martini                   1               1          0            1               auto
surfer600               1               1          0             1                 TA
ΑΝΔΡΕΑΣ Ι.            2               2          0             2              VARA
AGGELOS pireas      2               2          0             2                 ΤΑ
TASOS                  8               5          3             8                 TA
axidous                 1                1                         1                TA
Sotos                    2               2          0             0                 Moto
mveliss                  1               1          0             1                 TA
Κρασοπατέρας         1               1                         1                 VESPA
Panisk                    4               2          2             4                Auto
ΤΑΚΗΣ81                3               0          0             3                 ΤΑ
Dimitris(honda)        1               1          0             1                 TA
Kostas 49               1               1                         1                  TA
Gusgen                  2               2          0             2                  TA
--------------------------------------------------------------
Συνολο                 42             34          5             40
 ο επιπλεον θα ειναι συνεπιβατης!!!



Με Honda Transalp XL 600V πήγαινα παντού !!! Τώρα πλέον συνεχίζω με V strom !!!

Όσο αξίζει ένας κώλος δεν αξίζει ο κόσμος όλος...


andy

  • Guest
Reply #65 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 18:53:49 μμ
Ανωτερα -ασφαλιστικη*- βια, δε  θα μου επιτρεψει να ακολουθησω, οποτε η λιστα εχει ως εξης (αφαιρεσα και το Νικο)



 μηχανακι  ;D εχομεν μεν, ασφαλεια δεν εχομεν δεν  :'(
έλα να κάνεις κανα χιλιόμετρο. Δεν θα συμβεί τιποτα



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #66 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 19:07:08 μμ
Οχι ρε κρητικοπουλα...
Για σας θα βρεχομουν αυριο... Και τωρα λετε δε θα ρθετε; Τωρα που βγηκε παλι το γαλαζιο;



Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #67 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 19:08:58 μμ
εισιτ.πλοίου
nickname            άτομα        ενήλ.- παιδιά       ταβέρνα       μετ.μέσο
memos                   6               6        0             6                auto
ntinos50                 2               2        0             2                 TA
Mist                       2               2        0             2                 TA
azag                      1               1         0            1                 TA
chpapx                   1               1         0            1                 TA
martini                   1               1          0            1               auto
surfer600               1               1          0             1                 TA
ΑΝΔΡΕΑΣ Ι.            2               2          0             2              VARA
AGGELOS pireas      2               2          0             2                 ΤΑ
TASOS                  8               5          3             8                 TA
axidous                 1                1                         1                TA
Sotos                    2               2          0             0                 Moto
mveliss                  1               1          0             1                 TA
Κρασοπατέρας         1               1                         1                 VESPA
Panisk                    4               2          2             4                Auto
ΤΑΚΗΣ81                3               0          0             3                 ΤΑ
Dimitris(honda)        1               1          0             1                 TA
Kostas 49               1               1                         1                  TA
Gusgen                  2               2          0             2                  TA
--------------------------------------------------------------
Συνολο                 38             32          3             36

Άκυρο από εμένα  >:( >:( >:(

Λίγο ο καιρός και πιο πολύ η βενζίνη θα με αποτρέψουν να έρθω... Δεν αντέχω το βράδυ γυρίζοντας να περιμένω καμιά ώρα να γεμίσω τ' αμάξι. Καλά να περάσετε... :'( :'( :'(


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline AGGELOS pireas

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 654
  • ΘΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ
Reply #68 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 19:33:13 μμ
Εγω παντος ξεκιναω την ετοιμασια σγα σγα και θα περιμενω τις εξελιξεις :clock:



Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
Reply #69 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 20:18:03 μμ
τι θα γινει ρε παιδια μεχρι να ξημερωση δεν θα ερθη κανενας? σιγα λιγο ψιλοβροχο θα εχει και μετα το μεσημερι θα φιαξει  τεσπα εμεις ετοιμαζομαστε



Offline Surfer

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 548
  • Γιάννης
Reply #70 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 20:38:35 μμ
Θετική ψυχολογία.
Δεν θα βρεξεί καθόλου και αν βρέξει το μεσημέρι στην Κόρινθο θα βρέξει μπριζόλες και παιδάκια για όσους έρθουν. :2hysterical:
Θα περάσουμε ωραία.θα τα πούμε το πρωί.



Offline kostas 49

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 194
  • kostas49
Reply #71 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 21:12:08 μμ
πολύ το κουράζεται το θέμα όση δηλώσανε συμμετοχη θα ερθουνε εκτος τις ακύρωσις.σωστός;;; ???



Offline ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1368
  • Μαργαρίτες μη μαδάς
Reply #72 on: Σάββατο 11 Σεπτέμβριος 2010, 22:00:58 μμ
Η εκδρομή θα γίνει κανονικότατα.
Θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι η βροχή αυτό που σας αποτρέπει αλλά κάποιος άλλος προσωπικός (ασχετος) λόγος. Εγώ το παρεάκι του TCH δεν το ξέρω να κολώνει σε μια ψιχάλα και έχει άντερα ακόμη και σε αποκλεισμούς απο χιόνια.
Πάντως όσοι δεν μπορέσετε να ακολουθήσετε, μην στεναχωριέστε. Θα έρθουν πολλές και καλές εκδρομές για να τα ξαναπούμε απο κοντά.
Σε εκείνους που θα έρθούν........ αντε βρε παιδάκια κουράγιο γιατί θα είμαι και εγώ εκει και μου λείψατε  (τα καλά που θα χαρήτε  :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: )



Offline Thireftis

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 350
Reply #73 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 11:36:36 πμ
Παιδιά καλημέρα, και να περάσετε όλοι καλά και με ασφάλεια να επιστρέψετε.
Για μας (chpapx και azag) δυστυχώς σήμερα δεν ήταν τυχερό να γνωριστούμε που το περιμέναμε πως και πως εδώ και αρκετό καιρό μιας, και το πρωί κατά της 8.00 έγινε το μοιραίο. Ενώ είχαμε περάσει και τα δεύτερα φανάρια του Χαιδαρίου με κατεύθυνση πρός Κόρινθο (για να σας συναντήσουμε στα Goodies'), ένας ασυνείδητος πιτσιρικάς σουρωμένος και κοιμισμένος έπεσε πάνω στον azag. Τον έσυρε για καμμιά 30μ και εγώ ακριβώς δίπλα του στα δεξιά και λίγο μπροστά να παρακολουθώ το συμβάν και ταυτόχρονα να προσπαθώ να φρενάρω για να μην το πατήσω εγώ. Ο πιτσιρικάς έφυγε (αλλά ξαναγύρισε μετα απο κανα μισάωρο) γιατί με το χτύπημα του έμεινε στην ασφαλτο και δίπλα στον azag ο μπροστινός προφυλακτήρας του μαζί με την πινακίδα !!!
Ευτυχώς μετά απ' όλα αυτά ο azag βγήκε απο το νοσοκομείο της Ελευσίνας Θριάσιο, παλικάρι.
Ζητούμε συγνώμη για την αναστάτωση! και εύχομαι την επόμενη φορά μαζί και όλοι όρθιοι!!!
Νά'στε καλά




Offline Βαγγέλης

  • Ζήσε με την Υγεία σου, μην παίζεις με αυτήν, θα χάσεις πολλά
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3987
Reply #74 on: Κυριακή 12 Σεπτέμβριος 2010, 12:13:39 μμ
Τι λέτε ρε παιδιά τι διαβάζουν τα μάτια μου? τόση γκαντεμιά ρε γμτ δεν μπορεί
Μακάρι να μην έχει τίποτα το παλικάρι μας και τα παλιοσίδερα γίνονται ξανά καινούρια
ο Θεός να φυλάει τον καθένα από τέτοιες κακοτοπιές, και να είναι το τελευταίο που συμβαίνει και όχι μόνο εδω μέσα αλλά πουθενά
Να είσαστε καλά και περαστικά