Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις απο την χωμάτινη έκδρομή Ταυγετος 2011

KostasC · 73431

Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #150 on: Δευτέρα 16 Μάιος 2011, 14:34:21 μμ
Ρε 'σεις, το ξαναλέω. Να φέρω laptop και  να γράψουμε τα dvd με όλες τις φώτο αύριο στο ΣΥΜΟΦΕ??? Θα μαζευτείτε με το υλικό?


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #151 on: Δευτέρα 16 Μάιος 2011, 15:25:19 μμ
Το υλικό θα το φέρω σε Flasάκι.....

Όπως θα φέρω και 1-2 dvd....


Το ένα θα πάει στον Σωτήρη για copies.......


το άλλο μπορεί να μείνει και σαν αρχείο.......


Φέρε το laptop Παναγιώτη μου και θα βγάλουμε την άκρη.............. ;)


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #152 on: Δευτέρα 16 Μάιος 2011, 16:00:12 μμ
αν εχω το dvdακι με το υλικο, κανω οσες κοπιες θετε, και την αλλη τριτη σας το φερνω συμοφε.


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Reply #153 on: Δευτέρα 16 Μάιος 2011, 21:48:21 μμ


Δεν κάνω κουλά.Απλά η κάμερα είναι στον καθρέπτη με velcro.
« Last Edit: Δευτέρα 16 Μάιος 2011, 21:50:23 μμ by Διαμαντης »



Offline Dimitris TA600

  • Μου αρέσει που είμαι...
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 338
  • δεν με χωραει ο τοπος...
Reply #154 on: Δευτέρα 16 Μάιος 2011, 23:08:16 μμ
Μπραβο φιλαρακι.Αρκετα καλο.Αν και δεν ειναι στο πολυ δυσκολο κομματι της διαδρομης...(που εκει δεν πιστευω να καθοταν η καμερα πανω στον καθρεπτη ουτε με logo στιγμης)


Όποιος φοβάται,πέφτει και κοιμάται.Οι υπόλοιποι καίμε λάστιχα.
Μερικοι φορανε ενα ειδικο κρανος, και νομιζουν οτι κανουν εντουρο, ενω δεν κανουν. Και αυτο ειναι αδικο. Γιαυτο αλλωστε λεγεται και εντουρ - αδικο!

Τυχαιο;Δεν νομιζω!!


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
557 καυτές φωτογραφίες απ την εκδρομή του Ταΰγετου θα παραδοθούν σήμερα το βράδυ ΣΥΜΟΦΕ


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Όπως και το δεύτερο μέρος του σκονισμένου βίντεο. ;D ;DΦέρτε στικάκια.



Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Και μια απλή υπενθύμιση (εγώ θα το βλέπω δυστυχώς κάθε μέρα  :(). Και στο χώμα το κεφάλι παραμένει μαλακό.




Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Ας ανεβασω και εγω μερος απο τα βιντεο που διασωθηκαν (οπως διασωθηκαν!)

http://www.youtube.com/v/rEpg7eRKdfA?fs=1&hl=el_GR

Αν καταφερω να ερθω ΣΥΜΟΦΕ θα φερω και τα υπολοιπα



Offline Hypersonic

  • Γιώργος... Mr. Anderson
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5163
  • Μπαμπάς * 2
Και μια απλή υπενθύμιση (εγώ θα το βλέπω δυστυχώς κάθε μέρα  :(). Και στο χώμα το κεφάλι παραμένει μαλακό.



 :-\

Τι εγινε? ειχαμε στενη επαφη ?




Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Ω ναί! 100 μέτρα πριν τον ξενώνα.Εκεί μου ήρθε να ανοίξω γκάζι. Πάρτον ξάπλα.
Ο κακομοίρης ο Δημήτρης πέταξε τη μηχανή του κάτω από τη τρομάρα του και έτρεξε να δεί αν είμαι καλά. Τη γλύτωσα φτηνά. Ήταν άτσαλο πέσιμο.



Offline Dimitris TA600

  • Μου αρέσει που είμαι...
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 338
  • δεν με χωραει ο τοπος...
Αφου δεν γυρισε να σε πλακωσει το ΤΑ,μην μιλας καθολου...Στο τσακ τη γλυτωσες.Ευτυχως αποφυγαμε τα χειροτερα!...
Για να καταλαβουν και οι υπολοιποι τι εγινε:Χωματοδρομος με χορταρακι στην μεση(που υποδηλωνει οτι χωρουσε μονο ενα αυτοκινητο εκει).Μπροστα μου στα 10 μετρα ο Διαμαντης με ταχυτητα περ 10χλμ/ω και 15 μετρα αποσταση πριν το πλακοστρωτο.Απο την μια ''ροδια'' που σχηματιζει ο δρομος,παταει πανω στο χορταρι και παει στην αλλη.Εκει σπιναρει ο τροχος και μαγγωνει ατσαλα στο χωμα.Σουζα,πατημα του μπροστινου στον μαντροτοιχο αριστερα του δρομου και γυρισμα κατα και προς τον Διαμαντη ο οποιος ειχε πεσει και δεν ξερει απο που του ηρθε...Εγω βλεποντας αυτο,πεφτω στα φρενα,Πεταω το ΤΑ μου στην ακρη του δρομου(λες και ηταν 50αρι σκουτερ)πηδαω απο πανω και παω να βοηθησω το φιλαρακι μου που το ξαναλεω φθηνα την γλυτωσε με ενα ξαφνιασμα στο κουτουπιε.Τελος καλο,ολα καλα.


Όποιος φοβάται,πέφτει και κοιμάται.Οι υπόλοιποι καίμε λάστιχα.
Μερικοι φορανε ενα ειδικο κρανος, και νομιζουν οτι κανουν εντουρο, ενω δεν κανουν. Και αυτο ειναι αδικο. Γιαυτο αλλωστε λεγεται και εντουρ - αδικο!

Τυχαιο;Δεν νομιζω!!


Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #162 on: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 07:34:58 πμ
Όντως, πολύ τυχερός ήταν! Τα λέγαμε εχθές το βράδυ στο ΣΥΜΟΦΕ και γελάγαμε. Δεν ήθελε όμως και πολύ να είναι αλλιώς τα πράγματα...


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #163 on: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 09:29:01 πμ
εχω το cdακι με τις φωτο.

Αν θελει καποιος αντιγραφο, το λεει!


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #164 on: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 09:34:16 πμ
Όντως, πολύ τυχερός ήταν! Τα λέγαμε εχθές το βράδυ στο ΣΥΜΟΦΕ και γελάγαμε. Δεν ήθελε όμως και πολύ να είναι αλλιώς τα πράγματα...

Γι αυτό δε πετάμε το μηχανάκι ποτέ για να σώσουμε τον άλλο. Πριν κατέβουμε ρωτάμε : Είσαι καλά ?
Αν απαντήσει, έστω και όχι, σημαίνει οτι αντέχει και έχει τις αισθήσεις του. Κατεβαίνουμε χαλαρά, βγάζουμε κράνη, γυαλιά, γάντια κλπ
και την φωτογραφική μηχανή. Ελέγχουμε οτι έχει μπαταρίες, είναι στο σωστό Mode... ανα περίπτωση ρυθμίζουμε και το video (αν έχει συνέχεια το συμβάν), πλησιάζουμε με στυλ κινέζου στο σύνταγμα (βαθύ κάθισμα) και αργά και σταθερά πατάμε το μπουτόν του κλείστρου.
Φυσικά υπάρχουν πολλές γωνίες για φωτογράφιση και δεν αφήνουμε τίποτα στη τύχη.
Αφού ελέγξουμε οτι όλες οι φωτό αποτυπώνουν σωστά το γεγονός, αφήνουμε τη φωτογραφική σε ασφαλές σημείο, κάνουμε μερικές διατάσεις για να μην ξαφνιάσουμε τη μέση μας και βοηθάμε εφόσον φυσικά ρωτήσουμε ξανά αν χρειάζεται βοήθεια.

Στην περίπτωση του Μέμου δε, βγάζουμε όλο μας το άχτι για το μπαγκαζομπουρμπούλεμα που κουβαλάει και προσπαθούμε να τον ηρεμήσουμε καθοδηγώντας τις αναπνοές του.

Εναλλακτικά μπορούμε αντί να κατέβουμε κλπ κλπ ... να φωνάξουμε ΦΙΔΙ ΦΙΔΙ...  :o :o και να ξεμπερδέψει μόνος του.

Στην επόμενη στάση... σταματάμε μακριά απο το θύμα καλού κακού μέχρι να διαπιστώσουμε οτι το έχει ξεχάσει ή οτι στην ταραχή του
δε μας πρόσεξε καλά. Αν επιμένει, λέμε οτι ο Τάκης ήταν κοντά του...


Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #165 on: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 09:46:44 πμ
Πέρα από την πλάκα, το περιστατικό του Διαμαντή δείχνει ότι στο χώμα δεν χαλαρώνουμε ΠΟΤΕ και είμαστε 100% συγκεντρωμένοι.


Παύλος Καρούμπης


Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #166 on: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 09:49:56 πμ
Πέρα από την πλάκα, το περιστατικό του Διαμαντή δείχνει ότι στο χώμα δεν χαλαρώνουμε ΠΟΤΕ και είμαστε 100% συγκεντρωμένοι.

αυτός ας πρόσεχε   :P , για τον Δημήτρη τα λέω.


Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #167 on: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 11:10:52 πμ
Quote
Αν θελει καποιος αντιγραφο, το λεει!
Θελω!



Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Reply #168 on: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 13:12:12 μμ
αυτός ας πρόσεχε   :P ,

Καλά ρε, καλά! Είσαι και Παναθηναϊκός. Αντί να είσαι αλληλέγγυος.



Offline Dimitris TA600

  • Μου αρέσει που είμαι...
  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 338
  • δεν με χωραει ο τοπος...
Reply #169 on: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 15:31:39 μμ
Γι αυτό δε πετάμε το μηχανάκι ποτέ για να σώσουμε τον άλλο. Πριν κατέβουμε ρωτάμε : Είσαι καλά ?
Αν απαντήσει, έστω και όχι, σημαίνει οτι αντέχει και έχει τις αισθήσεις του. Κατεβαίνουμε χαλαρά, βγάζουμε κράνη, γυαλιά, γάντια κλπ
και την φωτογραφική μηχανή. Ελέγχουμε οτι έχει μπαταρίες, είναι στο σωστό Mode... ανα περίπτωση ρυθμίζουμε και το video (αν έχει συνέχεια το συμβάν), πλησιάζουμε με στυλ κινέζου στο σύνταγμα (βαθύ κάθισμα) και αργά και σταθερά πατάμε το μπουτόν του κλείστρου.
Φυσικά υπάρχουν πολλές γωνίες για φωτογράφιση και δεν αφήνουμε τίποτα στη τύχη.
Αφού ελέγξουμε οτι όλες οι φωτό αποτυπώνουν σωστά το γεγονός, αφήνουμε τη φωτογραφική σε ασφαλές σημείο, κάνουμε μερικές διατάσεις για να μην ξαφνιάσουμε τη μέση μας και βοηθάμε εφόσον φυσικά ρωτήσουμε ξανά αν χρειάζεται βοήθεια.

Στην περίπτωση του Μέμου δε, βγάζουμε όλο μας το άχτι για το μπαγκαζομπουρμπούλεμα που κουβαλάει και προσπαθούμε να τον ηρεμήσουμε καθοδηγώντας τις αναπνοές του.

Εναλλακτικά μπορούμε αντί να κατέβουμε κλπ κλπ ... να φωνάξουμε ΦΙΔΙ ΦΙΔΙ...  :o :o και να ξεμπερδέψει μόνος του.

Στην επόμενη στάση... σταματάμε μακριά απο το θύμα καλού κακού μέχρι να διαπιστώσουμε οτι το έχει ξεχάσει ή οτι στην ταραχή του
δε μας πρόσεξε καλά. Αν επιμένει, λέμε οτι ο Τάκης ήταν κοντά του...
Το μαμησες το θεμα.... :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Όποιος φοβάται,πέφτει και κοιμάται.Οι υπόλοιποι καίμε λάστιχα.
Μερικοι φορανε ενα ειδικο κρανος, και νομιζουν οτι κανουν εντουρο, ενω δεν κανουν. Και αυτο ειναι αδικο. Γιαυτο αλλωστε λεγεται και εντουρ - αδικο!

Τυχαιο;Δεν νομιζω!!


andy

  • Guest
Reply #170 on: Τετάρτη 18 Μάιος 2011, 15:47:28 μμ
Γι αυτό δε πετάμε το μηχανάκι ποτέ για να σώσουμε τον άλλο. Πριν κατέβουμε ρωτάμε : Είσαι καλά ?
Αν απαντήσει, έστω και όχι, σημαίνει οτι αντέχει και έχει τις αισθήσεις του. Κατεβαίνουμε χαλαρά, βγάζουμε κράνη, γυαλιά, γάντια κλπ
και την φωτογραφική μηχανή. Ελέγχουμε οτι έχει μπαταρίες, είναι στο σωστό Mode... ανα περίπτωση ρυθμίζουμε και το video (αν έχει συνέχεια το συμβάν), πλησιάζουμε με στυλ κινέζου στο σύνταγμα (βαθύ κάθισμα) και αργά και σταθερά πατάμε το μπουτόν του κλείστρου.
Φυσικά υπάρχουν πολλές γωνίες για φωτογράφιση και δεν αφήνουμε τίποτα στη τύχη.
Αφού ελέγξουμε οτι όλες οι φωτό αποτυπώνουν σωστά το γεγονός, αφήνουμε τη φωτογραφική σε ασφαλές σημείο, κάνουμε μερικές διατάσεις για να μην ξαφνιάσουμε τη μέση μας και βοηθάμε εφόσον φυσικά ρωτήσουμε ξανά αν χρειάζεται βοήθεια.

Στην περίπτωση του Μέμου δε, βγάζουμε όλο μας το άχτι για το μπαγκαζομπουρμπούλεμα που κουβαλάει και προσπαθούμε να τον ηρεμήσουμε καθοδηγώντας τις αναπνοές του.

Εναλλακτικά μπορούμε αντί να κατέβουμε κλπ κλπ ... να φωνάξουμε ΦΙΔΙ ΦΙΔΙ...  :o :o και να ξεμπερδέψει μόνος του.

Στην επόμενη στάση... σταματάμε μακριά απο το θύμα καλού κακού μέχρι να διαπιστώσουμε οτι το έχει ξεχάσει ή οτι στην ταραχή του
δε μας πρόσεξε καλά. Αν επιμένει, λέμε οτι ο Τάκης ήταν κοντά του...
φοβερός :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline konkost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2116
Reply #171 on: Κυριακή 21 Αύγουστος 2011, 09:10:04 πμ
Quote
Κάνα βίντεο δεν παίζει;;;;
Quote
Tο κανανε ενυδρειο ..με τα νερα που εφαγε 

'Νταξ'...
Ξερω "νωρις"  :goofy: το θυμιθηκα αλλα παρτε και ενα βιντεακι απο οτι καταφερα να διασωσω !





Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #172 on: Κυριακή 21 Αύγουστος 2011, 12:25:36 μμ
Πολύ καλό, κάλιο αργά παρά ποτέ Κώστα.....  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"