Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις από το 5ο Φωτογραφικό Ράλι HTC

panisk · 95563

Offline Παύλος

  • Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9897
Reply #50 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 15:39:50 μμ
(να ρωτησω.... ποτε θα γκρινιαξουμε? )

εννοείς τα όσα λέγαμε για περίπου 3 ώρες προς ΒΕΛΤΙΩΣΗ των επόμενων ΦΡ; Έλα ντε κι εγώ αυτό περιμένω, να δω γραμμένα όοοοοολα αυτά που άκουγα.... Για να δούμε


Παύλος Καρούμπης


andy

  • Guest
Reply #51 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 15:40:06 μμ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 5ου ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟΥ RALLY HTC


ΘΕΣΗ   ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ   ΒΑΘΜΟΙ ΦΩ.ΣΗ.Ε.   ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟΙ ΣΤΟΧΟΙ   ΒΙΝΤΕΟ   ΣΥΝΟΛΟ
       Los Chelonas             310                              410                      240      960
       Deep για Deep           240                              460                      240       940
       ΜΙΚΡΟΙ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΕΣ 270                              440                      180      890
       SEXY BIKERS            250                              340                      210      800
       XΡΕΠΙΑ RIDERS         190                              330                      210      730
       ΧΕΙΜΑΡΟΙ                  210                              280                      180      670
       ΑΣΤΕΓΟΙ                   300                              140                      110      550
       BASTARDS               210                              230                      100       540



Οι υπόλοιπες ομάδες (Ακατάλληλοι, Anaconda team, Illubricanti, (Α)ΓΡΙΕΣ, Χαλαροί) αποκλείστηκαν
« Last Edit: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 16:56:11 μμ by ΑΝΔΡΕΑΣ Ι. »



Offline KostasC

  • Administrator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 10466
  • Γαβ !
    • HTC
Reply #52 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 16:03:10 μμ
Αντρέα , για τους Los Chelonas οι βαθμοί απο τα video είναι σίγουρα 240, νομίζω οι 50 πρέπει να αφαιρεθούν απο τους φωτογραφικούς στόχους.
Ίδιο αποτέλεσμα αλλά άλλη κατανομή.


Offline Fratello Giovanni

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2647
  • μμμμεεεε..μμμεεεε....
Reply #53 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 16:03:34 μμ
Κάτσε κάτσε να σας πω και το sexy της υπόθεσης…..  :goofy:

Πηγαίνοντας λοιπόν για το Λιμάνι της  Αρκίτσας περάσαμε απ τα Διόδια της Τραγάνας, και στο ταμείο  ήταν μια όμορφη κοπελίτσα, που άδραξα την ευκαιρία και της έκανα ένα ωραίο κομπλιμέντο, μιας και ήταν πράγματι  όμορφη κοπέλα…… :goofy: :goofy:

Την ιστορία αυτή που λέτε την συζητάγαμε  με τον memo και τον Νίκο μέσα στο καράβι και με τους Sexy της ομάδας μου….

Τα καλαμπούρια και τα πειράγματα έδιναν και έπαιρναν……… :P :P :P


Τελειώνοντας που λέτε απ το ΦΡ πήραμε τον δρόμο της επιστροφής…… :'( :'(


Στο μυαλό μου είχα ξεχάσει αυτή την όμορφη κοπέλα, σκεφτείτε δεν θυμόμουν καν σε ποιο σταθμό διοδίων την είχα δει……

Φτάνουμε στα Διόδια της Τραγάνας μπροστά ο Αντρέας με την Μαργαρίτα και πίσω εγώ ……

Πληρώνει φεύγει και πλησιάζω το παράθυρο για να πληρώσω και........ 8) 8)


καλά δεν υπάρχει  λέω από μέσα μου…. :goofy: :goofy:

Η κοπέλα βάζει τα γέλια και εγώ το ίδιο…..

Βγάζω το κράνος σαν ιππότης άκυρο,

σαν Sexy ιππότης και γνωριζόμαστε……  :goofy: :goofy:Μαρία – Λευτέρης…… :goofy: :goofy: :goofy:

Τα αυτοκίνητα πίσω να κορνάρουν και εμείς στην γνωριμία μας…. :goofy: :goofy:

Τυχαίο ;;;;



Δεν νομίζω…….


Μεταξύ μας όμως όλα αυτά γιατί.................... ;D ;D ;D

     


μπραβο παιχτη μου  :eusa_clap:


καλύτερα μια ώρα ελεύθερη βοσκή, παρά σαράντα χρόνια τριφύλλι στο μαντρί



Της καταστροφής οιωνός η περηφάνεια,και της πτώσης,η υπεροψία.


Offline ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1368
  • Μαργαρίτες μη μαδάς
Reply #54 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 16:05:11 μμ
Μια ερωτηξη.......

Ποτε θα μπορεσουμε να δουμε ολες τις φωτο των ομαδων ....... για να γελασουμε λιγακι και με τα χαλια των αλλων (αρκετα γελασα μονο με τα δικα μας  :goofy: :goofy: :goofy: :goofy:  )



Offline Fratello Giovanni

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2647
  • μμμμεεεε..μμμεεεε....
Reply #55 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 16:06:44 μμ
Μια ερωτηξη.......

Ποτε θα μπορεσουμε να δουμε ολες τις φωτο των ομαδων ....... για να γελασουμε λιγακι και με τα χαλια των αλλων (αρκετα γελασα μονο με τα δικα μας  :goofy: :goofy: :goofy: :goofy:  )

δε θες...θα κλαψεις. απο ζηλια  :'(


καλύτερα μια ώρα ελεύθερη βοσκή, παρά σαράντα χρόνια τριφύλλι στο μαντρί



Της καταστροφής οιωνός η περηφάνεια,και της πτώσης,η υπεροψία.


Offline ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1368
  • Μαργαρίτες μη μαδάς
Reply #56 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 16:16:30 μμ



Offline Hypersonic

  • Γιώργος... Mr. Anderson
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5163
  • Μπαμπάς * 2
Reply #57 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 16:23:57 μμ
Μια ερωτηξη.......

Ποτε θα μπορεσουμε να δουμε ολες τις φωτο των ομαδων ....... για να γελασουμε λιγακι και με τα χαλια των αλλων (αρκετα γελασα μονο με τα δικα μας  :goofy: :goofy: :goofy: :goofy:  )

Κατσε να ανεβασω κανενα βιντεο.... εκει να δεις γελιο




Offline γκ

  • Hailwood, Agostini, Roberts,
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2752
  • TA 600 for ever, τρελαμένος με το τετρακύλινδρο
Reply #58 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 16:24:50 μμ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 5ου ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟΥ RALLY HTC


ΘΕΣΗ   ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ   ΒΑΘΜΟΙ ΦΩ.ΣΗ.Ε.   ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟΙ ΣΤΟΧΟΙ   ΒΙΝΤΕΟ   ΣΥΝΟΛΟ
       Los Chelonas             310                              460                      190      960
       Deep για Deep                240                              460                      240       940
       ΜΙΚΡΟΙ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΕΣ     270                              440                      180      890
       SEXY BIKERS                250                              340                      210      800
       XΡΕΠΙΑ RIDERS                190                              330                      210      730
       ΧΕΙΜΑΡΟΙ                210                              280                      180      670
       ΑΣΤΕΓΟΙ                300                              140                      110      550
       BASTARDS                210                              230                      100       540
Οι υπόλοιπες ομάδες (Ακατάλληλοι, Anaconda team, Illubricanti, (Α)ΓΡΙΕΣ, Χαλαροί) αποκλείστηκαν

Οι "ΑΣΤΕΓΟΙ" ήμαστε δεύτεροι στα ΦΩΣΗΕ; Σαν πολλά μου φαίνονται.


Μη βάζετε δύναμη, χρησιμοποιήστε σφυρί.
Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, χρησιμοποιήστε βαρύτερο σφυρί.
Αν παρόλα αυτά το πρόβλημα επιμένει, εεε τότε θα είναι ηλεκτρολογικό!


Offline Hypersonic

  • Γιώργος... Mr. Anderson
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5163
  • Μπαμπάς * 2
Reply #59 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 16:27:52 μμ
ετσιιιιιιιιιιιιι. κακως αναθεωρησαμε και στο ζητημα με τα σεντονια. δωσαμε φλωρικη πινελια στο ΦΡ ετσι  :P


Μην το λες.... Εμεις με το που μπαινουμε το 3κλινο που ειχα κλεισει, ΔΕΝ ειχε σεντονια, μαξιλαρια ,κλπ λευκα ηδη.... μονο κουβερτες....

Εκει να δεις γελιο!!!!

Τελικα μας εδωσε 2 2κλινα!




Offline ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1368
  • Μαργαρίτες μη μαδάς
Reply #60 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 16:28:42 μμ
Οι "ΑΣΤΕΓΟΙ" ήμαστε δεύτεροι στα ΦΩΣΗΕ; Σαν πολλά μου φαίνονται.
Βρε παιδακια, τι ψαχνουμε να βρουμε τωρα.

Ποια ΦΩΣΗΕ και ποια βιντεο και ποιες βαθμολογιες.

Ηταν εκει οι "ειδικοι" εκρηναν σωστα, πηγαν τα βραβεια εκει που ΕΠΡΕΠΕ να πανε.

Το αποτελεσμα ειναι οτι περασαμε ολοι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ και αυτο ειναι που μετραει.

Αν δεν σας αρεσουν οι βαθμολογιες και τα αποτελεσματα  δωστε τα κυπελα πισω...... σε εμενα  :goofy: :goofy:



Offline γκ

  • Hailwood, Agostini, Roberts,
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2752
  • TA 600 for ever, τρελαμένος με το τετρακύλινδρο
Reply #61 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 16:51:50 μμ
Αυτοί οι ιλουμπριγκαντι τι εκαναν?
Αυτά τα λιπαντικά ΚΥ αποδείχτηκαν ακατάλληλα για εντουρομπότες. Την τεχνογνωσία για την λίπανση την κατέχουν οι "ΑΣΤΕΓΟΙ".


Μη βάζετε δύναμη, χρησιμοποιήστε σφυρί.
Εάν το πρόβλημα δεν λυθεί, χρησιμοποιήστε βαρύτερο σφυρί.
Αν παρόλα αυτά το πρόβλημα επιμένει, εεε τότε θα είναι ηλεκτρολογικό!


Offline tthodor

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 243
Reply #62 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 17:01:58 μμ
Οι "ΑΣΤΕΓΟΙ" ήμαστε δεύτεροι στα ΦΩΣΗΕ; Σαν πολλά μου φαίνονται.

Ρε Γιάννη να τα λένε αυτά οι άλλοι οκ, αλλά να τα λέμε και μεις?
Όχι μόνο κάναμε 300 πόντους, αλλά περάσαμε και από σημεία και δεν τα θυμηθήκαμε γ@μώ το κεφάλι μου και χάσαμε πόντους.
Έχουμε και λέμε λοιπόν.

   10      Αφετηρία (το σημείο διαμονής μας)
   10      Βουτάς
   10      Ροβιές
   20      Πήλι
   20      Γαλατσάδες
   20      Λιχάδα
   30      Βλαχιά
   30      Στενή
   30      Αγ.Σοφία
   40      Ι.Μ.ΑΓ.Νικολαου Γαλατάκη
   40      Λιμνιώνας
   40      Γλυφάδα
ΣΥΝΟΛΟ    300   

Και μιας και μόλις έπιασα το χάρτη στα χέρια μου (γιατί και μένα μου φάνηκαν πολλά τα 300) και έκανα καταμέτρηση είδα τα εξής:

Προκόπι 10: Εκεί ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ να βάλουμε όλοι βενζίνη, και κανείς μας δεν θυμηθηκε ότι ήταν ΦΩΣΗΕ ! ! ! !
Τριάδα 10: Περάσαμε 5 λεπτά απόσταση έξω από τριάδα πηγαίνοντας για Στενη ! ! ! ! Πάλι δε το σκεφτήκαμε και αυτό :)

Με 300 Βαθμούς λοιπόν είμαστε όντως δεύτεροι στα ΦΩΣΗΕ (με 320, ειμαστε πρώτοι :))

Άλλωστε το GPS λέει την πάσα αλήθεια.

Distance: 400+ Km
Driving time: around 8 hours
Idle Time with Bike (GPS) on: Around 5 hours :)
Min ALt.: 0 m.
Max Alt.: 1.150 m. (Καταφύγιο Δίρφης Παρακαλώ λίγο πριν την δύση μέσα στην ομίχλη με 10C θερμοκρασία)

Δικαιωματικά λοιπόν νομίζω είμαστε οι Σιδεροκωλοι του Θεσμού :) :) :) :)

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την την τέλεια οργάνωση.

Και πιο πολύ ευχαριστώ την ομάδα μου, που με υιθέτησε χωρίς να με ξέρει, που με περίμενε 40-45 λεπτα το πρωί να έρθω από το Πευκί, και που γυρίσαμε όλη την Β. Εύβοια με μια στάση μόνο για μισό καφέ στο πόδι χωρίς να γκρινιάξει κανείς.

Τέλεια Όλα



Φωτογραφικά ντοκουμέντα (από κάμερα εκτός διαγωνισμού)
http://cid-6373cb82edb0dc26.photos.live.com/browse.aspx/sl4


F800gs    116i


Offline nikos 238

  • If you doubt, loose it...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3198
Reply #63 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 17:18:56 μμ
Κάτι τέτοια να βλέπει και να κουβαλάει σαμπλέλα . Σε 30 λεπτά θα είχατε φύγει ... αλλά όταν τα λέμε...

...έχεις απόλυτο δίκιο...και το θέμα είναι ότι και να βρεις μάστορη, μπορεί να μην έχει σαμπρέλα...(ή μανέτα ή βίδα ή ντίζα κοκ.)


ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)



Offline AGGELOS pireas

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 654
  • ΘΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ
Reply #64 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 17:21:12 μμ
Ρε Γιάννη να τα λένε αυτά οι άλλοι οκ, αλλά να τα λέμε και μεις?
Όχι μόνο κάναμε 300 πόντους, αλλά περάσαμε και από σημεία και δεν τα θυμηθήκαμε γ@μώ το κεφάλι μου και χάσαμε πόντους.
Έχουμε και λέμε λοιπόν.

   10      Αφετηρία (το σημείο διαμονής μας)
   10      Βουτάς
   10      Ροβιές
   20      Πήλι
   20      Γαλατσάδες
   20      Λιχάδα
   30      Βλαχιά
   30      Στενή
   30      Αγ.Σοφία
   40      Ι.Μ.ΑΓ.Νικολαου Γαλατάκη
   40      Λιμνιώνας
   40      Γλυφάδα
ΣΥΝΟΛΟ    300   

Και μιας και μόλις έπιασα το χάρτη στα χέρια μου (γιατί και μένα μου φάνηκαν πολλά τα 300) και έκανα καταμέτρηση είδα τα εξής:

Προκόπι 10: Εκεί ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ να βάλουμε όλοι βενζίνη, και κανείς μας δεν θυμηθηκε ότι ήταν ΦΩΣΗΕ ! ! ! !
Τριάδα 10: Περάσαμε 5 λεπτά απόσταση έξω από τριάδα πηγαίνοντας για Στενη ! ! ! ! Πάλι δε το σκεφτήκαμε και αυτό :)

Με 300 Βαθμούς λοιπόν είμαστε όντως δεύτεροι στα ΦΩΣΗΕ (με 320, ειμαστε πρώτοι :))

Άλλωστε το GPS λέει την πάσα αλήθεια.

Distance: 400+ Km
Driving time: around 8 hours
Idle Time with Bike (GPS) on: Around 5 hours :)
Min ALt.: 0 m.
Max Alt.: 1.150 m. (Καταφύγιο Δίρφης Παρακαλώ λίγο πριν την δύση μέσα στην ομίχλη με 10C θερμοκρασία)

Δικαιωματικά λοιπόν νομίζω είμαστε οι Σιδεροκωλοι του Θεσμού :) :) :) :)

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την την τέλεια οργάνωση.

Και πιο πολύ ευχαριστώ την ομάδα μου, που με υιθέτησε χωρίς να με ξέρει, που με περίμενε 40-45 λεπτα το πρωί να έρθω από το Πευκί, και που γυρίσαμε όλη την Β. Εύβοια με μια στάση μόνο για μισό καφέ στο πόδι χωρίς να γκρινιάξει κανείς.

Τέλεια Όλα

Θοδωρα ετσι οπως τα λες οι βαθμοι ειναι σωστοι ημουνα μπροστα στο μετρημα μια χαρα πηγαμε :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:


Φωτογραφικά ντοκουμέντα (από κάμερα εκτός διαγωνισμού)
http://cid-6373cb82edb0dc26.photos.live.com/browse.aspx/sl4



Offline ntinos50

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1714
  • Η αγαπη μου Honda XL 650 V Transalp
    • pagkas
Reply #65 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 17:54:14 μμ
ΘΕΣΗ   ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑΣ   ΒΑΘΜΟΙ ΦΩ.ΣΗ.Ε.   ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟΙ ΣΤΟΧΟΙ   ΒΙΝΤΕΟ   ΣΥΝΟΛΟ
1η       Los Chelonas             310                              410                      240      960
2η       Deep για Deep           240                              460                      240       940
3η       ΜΙΚΡΟΙ ΕΞΕΡΕΥΝΗΤΕΣ 270                              440                      180      890
4η       SEXY BIKERS            250                              340                      210      800
5η       XΡΕΠΙΑ RIDERS         190                              330                      210      730
6η       ΧΕΙΜΑΡΟΙ                  210                              280                      180      670
7η       ΑΣΤΕΓΟΙ                   300                              140                      110      550
8η       BASTARDS               210                              230                      100       540


εμεις τρεχαμε για φω.ση.ε.και αφησαμε τους στοχους τελικα βγηκαμε δευτεροι και πατωσαμε στους στοχους  μπορει να ειμαστε εμεις σιδεροκολοι αλλα η μεση δεν παιζετε



Offline CheGuevara

  • Έλα μωρή οδηγάρα που έγινες και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2063
  • Ηasta la Victoria Siempre
Reply #66 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 18:05:13 μμ
Μπορεί κάποιοι να το βλέπουν μόνο σαν μια εκδρομή να κάνουμε τη βόλτα μας, να κάτσουμε στις ταβέρνες και να περάσουμε καλά.
Για εμάς είναι και κάτι επιπλέον, να πιεστούμε, να κουραστούμε παραπάνω για να επιτύχουμε κάποιους στόχους, έστω και ασήμαντους.
Ταβέρνα και ραχάτι έχουν 11 εκδρομές τον χρόνο. Ας είναι μια συνάντηση μας λίγο διαφορετική. Αυτά θυμάσαι... την ταβέρνα μόλις χωνέψεις την ξεχνάς.
Καλώς λοιπόν είναι δύσκολο το ΦΡ και έτσι πρέπει να είναι.

Σεβομαι απόλυτα την επιλογή κάποιου να ξυπνήσει αξημερωτα (λίγο αργότερα από την ώρα που κοιμήθήκαμε κάποιοι και μαζέψαμε αρκετούς φωτογραφικούς στόχους εκτός όμως συναγωνισμού) και να διεκδικήσει την πρωτιά στο Φ.Ρ. Εμένα όμως η στρατηγική μου ήταν να περάσω καλά, να δώ ανθρώπους από άλλα μέρη της Ελλάδας να γνωρίσω καινούργιους φίλους  να τερματίσω τελευταίος ή και άκυρος.

Σε αυτό το Φ.Ρ. πέτυχα όλους τους παραπάνω στόχους και για αυτό γυρνάω "νικητής" από την Β.Εύβοια.

Υ.Γ. Παρά το γεγονός ότι έχουν περάσει αρκετές ώρες (πάνω από 24) από τότε που χωνέψαμε τις μπύρες, τα ούζα και τα τσίπουρα (ήμασταν πολυσυλλεκτικοί) στο Ψαροπούλι με τον Σπύρο, τον Γιάννη, τον Χρήστο, τον Θανάση και τον Δημήτρη το θυμάμαι πιό έντονα και με περισσότερη χαρά από τους Γαλατσάδες και το Αγδίνι (χωρίς να θέλω να υποτιμήσω σε καμμία περίπτωση τα συγκεκριμένα χωριά και τους κατοίκους τους)!

Όσον αφορά το βαθμό δυσκολίας είναι κάτι υποκειμενικό! Όπως τη βρίσκει ο καθένας!


Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.


Offline CheGuevara

  • Έλα μωρή οδηγάρα που έγινες και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2063
  • Ηasta la Victoria Siempre
Reply #67 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 18:07:51 μμ
Αυτοί οι ιλουμπριγκαντι τι εκαναν?

Έκαναν ότι και εμείς αλλά είναι γαμώ τα παιδιά! :eusa_clap:


Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.


Offline CheGuevara

  • Έλα μωρή οδηγάρα που έγινες και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2063
  • Ηasta la Victoria Siempre
Reply #68 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 18:16:18 μμ
Πολλές ομάδες είχαν και από μια ατυχία, καθώς οι καιρικές συνθήκες δεν επέτρεψαν σε πολλές απ αυτές να κάνουν το δικό τους παιχνίδι .....
Να εξομολογηθώ ότι είχαμε και εμείς μια ατυχία:

ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ!

Φτάσαμε στην καφετέρια 6 παρά και τα χάσαμε!


Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.


Offline AGGELOS pireas

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 654
  • ΘΑ ΠΑΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΣ
Reply #69 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 18:28:16 μμ
Σεβομαι απόλυτα την επιλογή κάποιου να ξυπνήσει αξημερωτα (λίγο αργότερα από την ώρα που κοιμήθήκαμε κάποιοι και μαζέψαμε αρκετούς φωτογραφικούς στόχους εκτός όμως συναγωνισμού) και να διεκδικήσει την πρωτιά στο Φ.Ρ. Εμένα όμως η στρατηγική μου ήταν να περάσω καλά, να δώ ανθρώπους από άλλα μέρη της Ελλάδας να γνωρίσω καινούργιους φίλους  να τερματίσω τελευταίος ή και άκυρος.

Σε αυτό το Φ.Ρ. πέτυχα όλους τους παραπάνω στόχους και για αυτό γυρνάω "νικητής" από την Β.Εύβοια.

Υ.Γ. Παρά το γεγονός ότι έχουν περάσει αρκετές ώρες (πάνω από 24) από τότε που χωνέψαμε τις μπύρες, τα ούζα και τα τσίπουρα (ήμασταν πολυσυλλεκτικοί) στο Ψαροπούλι με τον Σπύρο, τον Γιάννη, τον Χρήστο, τον Θανάση και τον Δημήτρη το θυμάμαι πιό έντονα και με περισσότερη χαρά από τους Γαλατσάδες και το Αγδίνι (χωρίς να θέλω να υποτιμήσω σε καμμία περίπτωση τα συγκεκριμένα χωριά και τους κατοίκους τους)!
NAI NAI MAZI ΜΑΖΙ ΣΟΥ συμφονω και επαυξανω :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:

Όσον αφορά το βαθμό δυσκολίας είναι κάτι υποκειμενικό! Όπως τη βρίσκει ο καθένας!



Offline CheGuevara

  • Έλα μωρή οδηγάρα που έγινες και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2063
  • Ηasta la Victoria Siempre
Reply #70 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 18:30:44 μμ
Είχα κάτι αμφιβολίες αλλά μετά από τα ποστ, βεβαιώθηκα. Ευτυχώς είμασταν τυχεροί και δεν κερδίσαμε καμιά θέση στο ΦΡ. Τώρα θα είχα έξοδα και μαστόρους στο σπίτι, γκρεμίσματα και φασαρίες. Να φτιάξω μεγάλο τζάκι να βάλω το κύπελο και το ζωγραφιστό μου πορτραίτο -σε φυσικό μέγεθος-  με το μετάλιο. Και όλα αυτά ενώ θα έπρεπε να παρατήσω τη δουλειά και να γράψω τα απομνημονεύματα μου ως Ρόμελ της Ευβοίας. ΚΑι να αρχίσω και να καπνίζω πίπα ανάλογη του ύφους και του ύψους των περιστάσεων. 

:2hysterical:
Εγώ πάλι δεν έχω τέτοια προβλήματα. Θα το βάλω στην αίθουσα τροπέων (δεν έχω κάνει ορθογραφικό λάθος) που έχω στο φτωχικό μου (2000 τ.μ.) στα Β.Π. Μιλάμε για αίθουσα 300 τ.μ. κλιματιζόμενη μεσοτοιχία με την 32 κρεββατοκάμαρα που έχω για τους ξένους! Όσο για την πίπα της σχετικής περιστάσεως και εκεί έχουμε λύσεις. Την Ειρήνη, η πίπα της οποίας είναι παγκοσμίου φήμης! :2hysterical:


Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.


Offline CheGuevara

  • Έλα μωρή οδηγάρα που έγινες και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2063
  • Ηasta la Victoria Siempre
Reply #71 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 18:33:39 μμ
Κάτσε κάτσε να σας πω και το sexy της υπόθεσης…..  :goofy:

Πηγαίνοντας λοιπόν για το Λιμάνι της  Αρκίτσας περάσαμε απ τα Διόδια της Τραγάνας, και στο ταμείο  ήταν μια όμορφη κοπελίτσα, που άδραξα την ευκαιρία και της έκανα ένα ωραίο κομπλιμέντο, μιας και ήταν πράγματι  όμορφη κοπέλα…… :goofy: :goofy:

Την ιστορία αυτή που λέτε την συζητάγαμε  με τον memo και τον Νίκο μέσα στο καράβι και με τους Sexy της ομάδας μου….

Τα καλαμπούρια και τα πειράγματα έδιναν και έπαιρναν……… :P :P :P


Τελειώνοντας που λέτε απ το ΦΡ πήραμε τον δρόμο της επιστροφής…… :'( :'(


Στο μυαλό μου είχα ξεχάσει αυτή την όμορφη κοπέλα, σκεφτείτε δεν θυμόμουν καν σε ποιο σταθμό διοδίων την είχα δει……

Φτάνουμε στα Διόδια της Τραγάνας μπροστά ο Αντρέας με την Μαργαρίτα και πίσω εγώ ……

Πληρώνει φεύγει και πλησιάζω το παράθυρο για να πληρώσω και........ 8) 8)


καλά δεν υπάρχει  λέω από μέσα μου…. :goofy: :goofy:

Η κοπέλα βάζει τα γέλια και εγώ το ίδιο…..

Βγάζω το κράνος σαν ιππότης άκυρο,

σαν Sexy ιππότης και γνωριζόμαστε……  :goofy: :goofy:Μαρία – Λευτέρης…… :goofy: :goofy: :goofy:

Τα αυτοκίνητα πίσω να κορνάρουν και εμείς στην γνωριμία μας…. :goofy: :goofy:

Τυχαίο ;;;;



Δεν νομίζω…….


Μεταξύ μας όμως όλα αυτά γιατί.................... ;D ;D ;D

     


Αμά δεν πήρες τηλέφωνο Λευτεράκη τσάμπα λέρωσες τον δρόμο με τα μέλια! :2hysterical:


Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.


Offline Διαμαντης

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2816
Reply #72 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 18:57:19 μμ
Έχω την εντύπωση ότι οι από το τέλος περάσανε καλύτερα.



Offline martini

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 223
Reply #73 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 19:28:12 μμ
Αμά δεν πήρες τηλέφωνο Λευτεράκη τσάμπα λέρωσες τον δρόμο με τα μέλια! :2hysterical:

συμφωνώ  :D



Offline dionysus

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 246
  • SAHARA DESERT ADVENTURER
Reply #74 on: Δευτέρα 04 Οκτώβριος 2010, 19:59:24 μμ
Μπραβο στους νικητες, σε οσους τελικα τερματισαν, αλλα και σε αυτους που δεν τερματισαν.  Και του χρονου.


Member of  www.transalp.de
Transalp-Freunde Deutschland  E.V