Hellas Transalp Forum

Εντυπώσεις απο την εκδρομή του εθνικού δρυμού Βίκου κ Αώου (Ζαγόρια).

επισκέπτης · 46644

Offline CheGuevara

  • Έλα μωρή οδηγάρα που έγινες και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2063
  • Ηasta la Victoria Siempre
Χαθηκατε? Αγχωμενο το βλεπω το Μεμο...  :2hysterical:


Όχι! Ψάχναμε ένα θησαυρό με λίρες!!!!


Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.


Offline Isidoros

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 31
Γεια σου ρε Κωστή! Εμείς πάντως νεράκι από τις πηγές του Βίκου ήπιαμε  :2hysterical: και ας τους να λένε! Μέμο, εμείς μαζί σου!  :thawave:



Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Γεια σου ρε Κωστή! Εμείς πάντως νεράκι από τις πηγές του Βίκου ήπιαμε  :2hysterical: και ας τους να λένε! Μέμο, εμείς μαζί σου!  :thawave:

Σε μπουκάλι...  ;D ;D ;D


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...

Καλησπέρα σας και Χριστός Ανέστη!  :pope: :pope: :pope:
Αν και πέρασε αρκετός καιρός από την εκδρομή μας στα Ζαγοροχώρια (άργησα γιατί δεν έχω internet περίπου 7-8 μήνες), θα ήθελα να πω και εγώ δυο κουβέντες.

Άκουσα πολλά μπράβο και ευχαριστίες. Παίδες, όποια ώρα, μέρα και εποχή και αν πάτε στα Ζαγοροχώρια, αυτά θα είναι πανέμορφα. Όποιον δρόμο και να πάρετε, σε όποια στροφή και να στρίψετε, πάντα θα είναι κάτι κρυμμένο που θα σας εντυπωσιάζει με την ομορφιά του. Τα μπράβο μας τα αξίζουν οι κάτοικοι της περιοχής, που κράτησαν (και κρατούν) το χρώμα και το ύφος των χωριών τους. Παρότι σε μερικά από αυτά αναρωτήθηκα εάν υπήρχε κάποιο κανονικό σπίτι ή αν ήταν όλο το χωριό μόνο ξενοδοχεία. Παρ’ όλα αυτά, η εικόνα αυτή δεν επηρέαζε την ομορφιά του τοπίου. Ακόμα και στο Τσεπέλοβο, όπου ενώ όλα σχεδόν τα σπίτια είχαν τσίγκινη στέγη, την είχαν βάψει ΑΚΡΙΒΩΣ στην ίδια απόχρωση της πέτρας.
Δυστυχώς, όσοι είμαστε από την Αθήνα και κάτω (συμπεριλαμβανομένων και των νησιών) είμαστε λίγο άτυχοι. Για να απολαύσουμε αυτά τα τοπία θέλουμε ΠΟΛΛΕΣ μέρες.

● Πάντως, θέλω και εγώ να ευχαριστήσω τον ακούραστο οδηγό «μου» Αndy για τα χιλιόμετρα που με άντεξε ενώ ήμουν συνεπιβάτης του.  :thumbright: :thumbright: :thumbright:
● Ένα μεγάλο μπράβο στα Συριανόπαιδα και στον Χιώτη (ο μοναδικός Χιώτης που πάει μόνος του), που για να έρθουν στην εκδρομή ξόδεψαν παραπάνω χρόνο και χρήμα.  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: Αλλά βρε Σιδερή, όταν λέμε 06:30:00 με τις μηχανές αναμμένες (φωτογραφικές και δίτροχες) δεν εννοούμε 06:35:01 στο δωμάτιο με την τσίμπλα στο μάτι…  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:
● Μπορεί να πήγαμε στις πηγές του Βοϊδομάτη και να μην ήπιαμε νερό (ούτε μάτι πήραμε), αλλά πεζοπορήσαμε και μας άρεσε. Οι αποφάσεις στις δύσκολες στιγμές ήταν όλες σωστές.  ;) ;) ;)
● Πολύ μου άρεσε που ήρθαν να μας δούνε και 3 φίλοι του συλλόγου οι οποίοι μένουν εκεί, ο Μάκης, ο Νίκος (έστω κ αυθημερόν) και ο Μάριος. Να ’στε καλά παίδες. Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα.  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
● Αν και δεν βρεθήκαμε με τον Αλέξενδρο (κατά forum TSA αν και κάτι μου λέει ότι έκατσε και έφαγε μόνος του τα κοψίδια) το καφεδάκι με την υπόλοιπη παρέα στο λιμανάκι της Ναυπάκτου ήταν απόλαυση…
● Τίγρη… άντε και στην επόμενη ΜΙΝΩΑΝ…  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:




Και φυσικά δεν είναι μόνο αυτά που αναφέρω. Είναι τόοοσα πολλά που θα έγραφα πολλές σελίδες και δεν έχω πολύ χρόνο. Φεύγω γρήγορα-γρήγορα για τα πάτριά μου εδάφη. Πάω να φυτέψω στην κεντρική πλατεία του χωριού μου έναν δεύτερο πλάτανο.
Και άμα δω κάποια μοτοσικλέτα πάνω στην πλατεία… ΜΠΟΥΡΛΟΤΟΟΟΟ!!!
  :bomb: :bomb: :bomb:




Υ.Γ. Θα είναι καλά να μαζεύουμε και να μοιραζόμαστε όλες τις φωτό από κάθε εκδρομή. Γι αυτό την επόμενη Τρίτη αντιγράψτε σε Stick, σε CD ή σε DVD τις φωτό που θέλετε να δώσετε και ελάτε στο ΣΥ.ΜΟ.Φ.Ε.
Όσοι είστε από επαρχία call me για καλύτερη συνενόηση.
Ευχαριστώ...


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!

Γιά μένα δε θα πεις κάτι .....?


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
και για μενα???





Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline mariost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 674

Γιά μένα δε θα πεις κάτι .....?

και για μενα???




μέσα στο παράπονο ο Κυριος Θανασης μας  :P :P :P :P και o mr President!!! :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


"Βάλαμε φωτιά στα φρένα
Και μας έμεινε το γκάζι...."


andy

  • Guest

Γιά μένα δε θα πεις κάτι .....?

Τι να πει;;;
του κατσες;;;δεν του κατσες. :2hysterical: :2hysterical:



Offline mariost

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 674
Τι να πει;;;
του κατσες;;;δεν του κατσες. :2hysterical: :2hysterical:

 :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


"Βάλαμε φωτιά στα φρένα
Και μας έμεινε το γκάζι...."


Offline CheGuevara

  • Έλα μωρή οδηγάρα που έγινες και
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2063
  • Ηasta la Victoria Siempre
Τι να πει;;;
του κατσες;;;δεν του κατσες. :2hysterical: :2hysterical:

Ωραίοι συγκάτικοι είσαστε!!!! :2hysterical:


Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες η Ιθάκες τι σημαίνουν.


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
Τι να πει;;;
του κατσες;;;δεν του κατσες. :2hysterical: :2hysterical:

Αφού ταχαμε συμφωνήσει .
Ο ποιό χοντρός θα κάτσει πρώτος ......

..ρούφαγες εσύ καημενέέέέ.......


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Παίδες την Παρασκευή παρέλαβα ένα cd από τον Νίκο (από τα Ιωάννινα) με φωτογραφίες από την εκδρομή μας στα Ζαγοροχώρια.

Μπορείτε την Τρίτη στο ΣΥ.ΜΟ.Φ.Ε. να φέρετε και τις δικές σας φωτό για να κάνουμε ένα καλό dvd με όλες μαζί;
Τα παιδιά στην επαρχία περιμένουν και τις δικές μας.

Όποιος έχει και ένα lap top να το φέρει για να κάνουμε την δουλειά μας πιο γρήγορα.... ευχαριστώ.


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………