Hellas Transalp Forum

Εύρεση αυτοκόλλητων για Transalp 600 του 1996

flyingdutchman · 4336

Offline flyingdutchman

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 4
on: Τετάρτη 31 Ιανουάριος 2018, 17:23:24 μμ
Έχοντας αποφασίσει να κάνω όσο το δυνατόν πιο καινούρια την κούκλα μου, προγραμματίζω άμεσα να τη φρεσκάρω και χρωματικά.

Τον περασμένο Μάιο που την αγόρασα είχα επισκευάσει και βάψει τα πλαϊνά πλαστικά καπάκια κάτω από τη σέλα, τα οποία ήταν ραγισμένα και το μπροστινό φτερό, το οποίο ήθελε εμφανώς βάψιμο.

Ευτυχώς τα αυτοκόλλητα που υπήρχαν στα πλαστικά καπάκια ήταν σε άριστη κατάσταση και δεν χρειάστηκε αλλαγή.

Εκείνα όμως που υπάρχουν στο ντεπόζιτο, έχουν κάποιες φθορές.

Δυστυχώς ούτε ο Σαρακάκης (εδώ γελάνε) ούτε και η Honda γενικότερα (εδώ κλαίνε...) έχουν πλέον τα γνήσια αυτοκόλλητα.

Όσο και να έψαξα ως τώρα, δεν έχω βρει κάποια ικανοποιητική λύση.

Το σίγουρο είναι ότι ΔΕΝ ΘΕΛΩ να προχωρήσω στο "εναλλακτικό" σχέδιο να μη βάλω αυτοκόλλητα αλλά να τα αντιγράψω πάνω στο ντεπόζιτο με βάψιμο!

Εσείς που είστε έμπειροι, ξέρετε τι μπορώ να κάνω;

Γνωρίζετε κάποιον καλό βαφέα ή γραφίστα ή δεν ξέρω τι άλλο που να κατασκευάζει αυτοκόλλητα όμοια με τα γνήσια και καλής ποιότητας;

Θα με σώσετε αν μου βρείτε λύση ή έστω μου δώσετε κάποια κατεύθυνση.

Φαντάζομαι ότι κάποιος συνιδιοκτήτης Transalp θα έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα και θα εκτιμούσα αν μου πει πώς το έλυσε!



Offline Stoneman

  • Μέλος ΗTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 9816
  • Η πιο ωραια φατσουλα στον ντουνια!
Reply #1 on: Τετάρτη 31 Ιανουάριος 2018, 20:24:07 μμ
Σίγουρα δεν υπάρχουν ? Στο motosp.gr δείχνει να υπάρχουν , αλλά ίσως να μην έχουν ενημερώσει την σελίδα τους .
Κάνε ενα τηλ να μάθεις.


Νομίζω οτι τα πιο ποιοτικά κ αντοχής αυτοκόλητα που κατασκευάζονται είναι τα βινυλίου.

Γιατί να δώσεις 95€ εδώ: http://www.motor-stickers.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_306_392_11_687_689&products_id=212

... αφού κ εδώ υπάρχουν καταστήματα με ψηφιακές εκτυπώσεις . Τραβας φωτό το μηχανάκι ενός φιλου με τα ίδια χρώματα κ στις τυπώνουν.
Δυστυχώς δεν ξέρω τιμές να σε βοηθήσω.



Offline GhostDog

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 20
Reply #2 on: Τρίτη 10 Απρίλιος 2018, 10:26:04 πμ
Εγώ πήρα αυτοκόλλητα από εδώ : https://eshop-stickers.com/el
Κόστος πάνω κάτω 30 ευρώ το σετάκι από βινίλιο ποιότητα άψογη.