Hellas Transalp Forum

ΤΟ ΓΕΜΙΣΑ ΒΕΝΖΙΝΗ ΚΑΙ ΕΣΤΑΖΕ ΚΑΤΩ

donkeybadmad · 5314

Offline donkeybadmad

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 40
on: Κυριακή 10 Φεβρουάριος 2013, 09:31:27 πμ
Καλημερα  παιδια, θελω τα φωτα σας σημερα το πρωι γεμησα το ΤΑ700 και ετρεχε απο το σωλινακι που βρισκεται διπλα στις ταχυτητες νομιζω πως ειναι τον αναθυμιασεων αν το λεω σωστα το βρισκεται λογικο, αλλα οταν λεμε τη γεμισα δεν χυθικε απο εξω απλα ηταν εως απανω φουλ? ευχαριστω για το ενδιαφερων



Offline Johnny_Nik

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 765
Reply #1 on: Κυριακή 10 Φεβρουάριος 2013, 09:37:11 πμ
Νομίζω ότι είναι λογικό αν το γέμισες έως επάνω  ;)



Offline donkeybadmad

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 40
Reply #2 on: Κυριακή 10 Φεβρουάριος 2013, 09:52:07 πμ
thanks γιατι τρομαξα για διαροη



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #3 on: Δευτέρα 11 Φεβρουάριος 2013, 08:49:23 πμ
Υπερχείλιση...

Το τάισες πολύ και δεν το χώραγε. Το έχω πάθει και εγώ μια φορά όταν προσπαθούσα να τη γεμίσω μέχρι όσο παίρνει για να μετρήσω κατανάλωση.


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #4 on: Δευτέρα 11 Φεβρουάριος 2013, 11:31:03 πμ
Καλημερα  παιδια, θελω τα φωτα σας σημερα το πρωι γεμησα το ΤΑ700 και ετρεχε απο το σωλινακι που βρισκεται διπλα στις ταχυτητες νομιζω πως ειναι τον αναθυμιασεων αν το λεω σωστα το βρισκεται λογικο, αλλα οταν λεμε τη γεμισα δεν χυθικε απο εξω απλα ηταν εως απανω φουλ? ευχαριστω για το ενδιαφερων

Λογική αντίδραση από το σωληνάκι της υπερχείλισης σου.....

Κάπου πρέπει να εκτονωθεί ρε φίλε, εφόσον το γεμίσεις μέχρι τα όρια του...

Καλούς δρόμους...


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline donkeybadmad

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 40
Reply #5 on: Δευτέρα 11 Φεβρουάριος 2013, 20:04:49 μμ
ευχαριστω για τις απαντησεις σας απλα ψιλο φρικαρα αλλο να το σκεφτεσαι και αλλο να το βλεπεις να γεμιζεις απο πανω και να τρεχει απο κατω φρικη  :goofy: ευχομαι καλες διαδρομες σε ολους



Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Reply #6 on: Δευτέρα 11 Φεβρουάριος 2013, 20:10:49 μμ
Στο φουλάρισμα μην ξεπερνάς ποτέ το διαχωριστικό (ας το πούμε έτσι) φαίνεται μόλις βγάλεις την τάπα του ρεζερβουάρ. Θα σου βγάλει το παραπανήσιο.


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline donkeybadmad

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 40
Reply #7 on: Δευτέρα 11 Φεβρουάριος 2013, 20:15:26 μμ
Εχεις δικιο συφορουμιτη ευχαριστω



Offline panisk

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 3729
Reply #8 on: Τρίτη 12 Φεβρουάριος 2013, 12:26:05 μμ
Στο φουλάρισμα μην ξεπερνάς ποτέ το διαχωριστικό (ας το πούμε έτσι) φαίνεται μόλις βγάλεις την τάπα του ρεζερβουάρ. Θα σου βγάλει το παραπανήσιο.

Δεν φαίνεται κάτι τέτοιο στο 700.

Γέμιζέ το μέχρι σχεδόν την αρχή του λαιμού της τάπας . Όταν είχε τρέξει σε μένα, το είχα μέχρι ...χείλος! Σταγόνα δεν έπαιρνε!!!


Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live


Offline trackler

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 5433
Reply #9 on: Τρίτη 12 Φεβρουάριος 2013, 15:19:29 μμ
Στο φουλάρισμα μην ξεπερνάς ποτέ το διαχωριστικό (ας το πούμε έτσι) φαίνεται μόλις βγάλεις την τάπα του ρεζερβουάρ. Θα σου βγάλει το παραπανήσιο.

για το 700 δεν ξερω
για το 650 ομως,αν σταματησεις σε αυτο το διαχωριστικο,παιρνει ακομα μισο λιτρο μεσα.αρκει να εχεις βρει υπομονετικο βενζινα.
ο δικος μου οταν με βλεπει να μπαινω στο πρατηριο,ξανακαθεται στην καρεκλα και βαζω μονος μου.




Offline Goikoetxea

  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 1759
Reply #10 on: Τρίτη 12 Φεβρουάριος 2013, 17:21:20 μμ
μισό λίτρο βενζίνη είναι συν 15 χιλιόμετρα, όχι ότι θα σωθείς από 15 χλμ, αλλά θα αργήσεις λίγο παραπάνω να ξαναπάς βενζινάδικο.




Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Reply #11 on: Τετάρτη 13 Φεβρουάριος 2013, 00:13:21 πμ
μισό λίτρο βενζίνη είναι συν 15 χιλιόμετρα, όχι ότι θα σωθείς από 15 χλμ, αλλά θα αργήσεις λίγο παραπάνω να ξαναπάς βενζινάδικο.
15 Χιλιόμετρα !!! μία μέρα πήγαινε-έλα στη δουλειά !!!


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline Καψιώτης....

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 3489
Reply #12 on: Τετάρτη 13 Φεβρουάριος 2013, 00:17:28 πμ
για το 700 δεν ξερω
για το 650 ομως,αν σταματησεις σε αυτο το διαχωριστικο,παιρνει ακομα μισο λιτρο μεσα.αρκει να εχεις βρει υπομονετικο βενζινα.
ο δικος μου οταν με βλεπει να μπαινω στο πρατηριο,ξανακαθεται στην καρεκλα και βαζω μονος μου.
Είσαι τυχερός που έχεις δικό σου βενζινά και τό 'κανες self service. Που τέτοια τύχη. Καλύτερα λιγότερη και μέσα, παρά λίγο περισσότερη κι ίσως κάμποση έξω.


Αγάλια-αγάλια, ντραϊλίζουμι....


Offline donkeybadmad

  • οδηγός τρίκυκλου
  • *
    • Posts: 40
Reply #13 on: Τετάρτη 13 Φεβρουάριος 2013, 20:18:06 μμ
Σωστα το λες γιατι μιλαμε μισο φλυτζανακι και ισως και περισσοτερο αναλογα γιατι εχασα και στο δρομο