Hellas Transalp Forum

Φωτογραφηστε την μοτοσυκλέτα σας !

military · 741401

Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #250 on: Πέμπτη 17 Ιανουάριος 2008, 12:39:52 μμ
8)





 :geezer:

Γεράματα Μιχαλιόοοοο     :crybaby::laughing9: :laughing9:

  Εμ, τι θα κρυβόμαστε? Πονάει και η μέση....Αλλά δεν το βάζουμε κάτω, το βάζουμε?




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
Reply #251 on: Πέμπτη 17 Ιανουάριος 2008, 12:47:08 μμ
  Εμ, τι θα κρυβόμαστε? Πονάει και η μέση....Αλλά δεν το βάζουμε κάτω, το βάζουμε?
:nono:


Ισα ίσα "πάνω" το βάζουμε.


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Reply #252 on: Πέμπτη 17 Ιανουάριος 2008, 15:19:34 μμ
Με τη διαφορά οτι αυτή η διαδρομή ήταν συγκεκριμένου μήκους και έγινε με την ψυχή στο στόμα.
και με R1 πας οπου θες... δεν είναι εκεί το θέμα. Το θέμα είναι πως πας .
Στη μια περίπτωση θα χρειαστείς 1 ώρα για ένα πέρασμα (με το street) και θα είσαι σαν κάγκουρας οταν τελειώσεις και στην άλλη 15 λεπτά...
χαλαρός και άνετος.

επιπλέον το μηχανάκι... δυσανασχετεί με τις λακκούβες κλπ... μια δυο ...στο τέλος θα την πάθει, είτε τη γρατσουνιά είτε
τη χοντρή ζήμια (κάρτερ απο πέτρα,φίλτρο ,δισκόπλακα,καρίνες ,εξατμίσεις κλπ...)
αποφασίζεις και πράτεις.


Το V-STORM στα street συγκαταλέγεται;


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Reply #253 on: Πέμπτη 17 Ιανουάριος 2008, 16:30:17 μμ
Μέμο, πότε με το καλό?  :P :P

Μιχάλη θα αργήσω αρκετάαααα.
Αλλά προς το παρών το DLV έχει τα πιο πολλά χαρακτηριστικά που θέλω.


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline Chris_de_Ze

  • Veteran
  • mods
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9270
    • Hellas Saab Forum
Reply #254 on: Πέμπτη 17 Ιανουάριος 2008, 18:17:09 μμ
Ρε συ Μέμο τώρα που έγινες "χωμάτινος", θα πάρεις street μηχανάκι?


Ιδρυτικό μέλος HTC.   XL600V P/YB
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #255 on: Παρασκευή 18 Ιανουάριος 2008, 17:56:21 μμ
Μιχάλη θα αργήσω αρκετάαααα.
Αλλά προς το παρών το DLV έχει τα πιο πολλά χαρακτηριστικά που θέλω.

Αντε παρτο λεμε!


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Reply #256 on: Σάββατο 19 Ιανουάριος 2008, 00:10:32 πμ
Ρε συ Μέμο τώρα που έγινες "χωμάτινος", θα πάρεις street μηχανάκι?

Και το V-STORM πάει το χωματάκι του άμα το θελήσω . . . όχι όπως το ΤΑ αλλά πάει δεν είναι street.
Άλλωστε το 95% των χιλιομέτρων που κάνω είναι στην άσφαλτο.


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline Chris_de_Ze

  • Veteran
  • mods
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9270
    • Hellas Saab Forum
Reply #257 on: Σάββατο 19 Ιανουάριος 2008, 02:48:32 πμ
Δεν πάει Μέμο μου όπως το ΤΑ. Έχεις οδηγήσει V-strom και να το πάς σε χώμα? Οδήγησε το πρώτα!
Το V-strom, εμένα προσωπικά, μού έδωσε την ίδια (και ίσως ένα κλικ καλύτερη) εντύπωση/αίσθηση με το TDM. Πάντως και τα δύο δεν έχουν καμία σχέση με το ΤΑ.


Ιδρυτικό μέλος HTC.   XL600V P/YB
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #258 on: Σάββατο 19 Ιανουάριος 2008, 13:10:14 μμ
Μιχάλη θα αργήσω αρκετάαααα.
Αλλά προς το παρών το DLV έχει τα πιο πολλά χαρακτηριστικά που θέλω.

  Βρε άντε παρ' το αφού σου γυάλισε, τι νόημα έχει η αναμονή? Η αίσθηση του καινούριου....Τρομερή ένεση! Εκτός και είναι καθαρά θέμα οικονομικών οπότε πάω πάσο. Αλλά κι εκεί δεν βλέπω μεγάλο πρόβλημα σήμερα, έτσι οπως τα έχουν ρυθμίσει (να χρωστάμε). Πουλάς το ΤΑ, δίνεις τα λεφτά προκαταβόλα και τα υπόλοιπα θα σου βγαίνουν κανένα 100στάρικο το μήνα ή και λιγότερο.




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #259 on: Σάββατο 19 Ιανουάριος 2008, 13:11:59 μμ

Το V-strom, εμένα προσωπικά, μού έδωσε την ίδια (και ίσως ένα κλικ καλύτερη) εντύπωση/αίσθηση με το TDM.

  Άλλος ένας που του αρέσει το στρομ. Χεχεχε!




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline eXoTiC

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 452
  • Γιώργος Κανελλάκης Tiger1050 2010
Reply #260 on: Σάββατο 19 Ιανουάριος 2008, 15:26:03 μμ
Λοιπόν δε ξέρω τι λέτε για το στρόμ αλλά πάει παντού. Την προηγούμενη Κυριακή πήγα εκδρομή με 3 vstrom 650, 2 vstrom 1000 και ένα bmw dakar αρχαίο τον προπάππου του gs1200. Πήγαμε πάνω από 10 χμλ από χώμα και ανεβήκαμε Ψηλορείτη στο αστεροσκοπείο όπου είχε και χιόνια. Σίγουρα παίζει ρόλο οτι τρείς από αυτούς είναι εντουράδες πολλά χρόνια και ασχολούνται πολύ με χώμα αλλά μόνο να βλέπατε να οδηγάνε τα strom στο χώμα. Μια χαρά, εγώ δεν έχω φανταστεί τον εαυτό μου να πηγαίνει έτσι στο χώμα με το ΤΑ.
Μερικές φώτο:









Αν το πάθημα (δικό μας ή φίλων) δε μας γίνεται μάθημα τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας! Φοράτε κράνος!


Offline eXoTiC

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 452
  • Γιώργος Κανελλάκης Tiger1050 2010
Reply #261 on: Σάββατο 19 Ιανουάριος 2008, 15:28:28 μμ
Φτού θα τη ματιάσω τι πανέμορφη μηχανή έχω εγώ????????????


Αν το πάθημα (δικό μας ή φίλων) δε μας γίνεται μάθημα τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας! Φοράτε κράνος!


Offline Diamantis

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1086
  • Diamonds are forever
Reply #262 on: Σάββατο 19 Ιανουάριος 2008, 15:33:16 μμ
πολυ ωραιες οι φωτο,πραγματι ασε τους αλλους να λενε τι vstrom.Το ΤΑ ειναι  ON-OFF,το vstrom ειναι πιο πολυ ΟΝ.
Στην ασφαλτο το σουζουκι ειναι απλα πιο γρηγορο,στο χωμα ομως.................;


Diamonds are forever


Offline Chris_de_Ze

  • Veteran
  • mods
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 9270
    • Hellas Saab Forum
Reply #263 on: Σάββατο 19 Ιανουάριος 2008, 20:54:22 μμ
  Άλλος ένας που του αρέσει το στρομ. Χεχεχε!
Συγνώμη, αλλά δεν είπα ότι μου άρεσε. Το θέμα μας δεν ήταν αυτό σε εκείνη τη συζήτηση. Είπα ότι μου έδωσε την ίδια περίπου (ίσως και καλύτερη) αίσθηση με το TDM στο χώμα (γιατί για χώμα μιλάγαμε σε εκείνο το σημείο). Αν ξαναδιαβαστεί η πρόταση και οι προηγούμενές της, τότε υπάρχει ένας ειρμός στην ακολουθία τους.

Γιωργάκη, πολύ ωραία η βόλτα σας και οι φωτό, αλλά επέτρεψε μου να σου πώ ότι αυτοί οι δρόμοι (που φαίνονται στις φωτό σου) είναι πατημένος χωματόδρομος και όχι χωματόδρομος με κροκάλες, λακούβες, νεροφαγώματα, ρυάκια και απότομες στενές κατηφορικές στροφές με χαλίκια (σαν και αυτούς που συναντά κανείς στα νησιά σε "κακοδρομιές" πηγαίνοντας για τις παραλίες). Και μιλάμε για δρόμους που είναι ... λακούβα και σφράγισμα!
Σε πατημένους χωματόδρομους έχω δεί (πχ. Μήλος) και CBR. Στη δε Άνδρο (σε μερικούς χωματόδρομους) ήμουν μαζί και με ένα GSXR (του κουνιάδου μου). Στο δρόμο προς Λιμνιώνα Ευβοίας (που πριν ήταν χωματόδρομος 20χλμ, τώρα πια είναι άσφαλτος) ήμουν παρέα με ένα TDM (του Γιώργου Μωραϊτη, παλιό μέλος του Club).

Όλα τα μηχανάκια πάνε χώμα, αλλά το χώμα έχει πολλές διαβαθμίσεις ως προς τη φύση του οδοστρώματός του. Ενώ η άσφαλτος, είναι πάντα άσφαλτος! Η ποιότητά της μόνο διαφέρει (βλ. κράτημα). Η δυνατότητα κάθε μηχανής (στο χώμα) εκφράζεται με το βαθμό του "κακού" οδοστρώματος που μπορεί αυτή να αντιμετωπίσει. Για αυτή τη διαφορά μιλάμε.
« Last Edit: Σάββατο 19 Ιανουάριος 2008, 21:27:21 μμ by Chris_de_Ze »


Ιδρυτικό μέλος HTC.   XL600V P/YB
Four wheels move the body. Two wheels move the soul.


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Reply #264 on: Κυριακή 20 Ιανουάριος 2008, 13:07:32 μμ
πολυ ωραιες οι φωτο,πραγματι ασε τους αλλους να λενε τι vstrom.Το ΤΑ ειναι  ON-OFF,το vstrom ειναι πιο πολυ ΟΝ.
Στην ασφαλτο το σουζουκι ειναι απλα πιο γρηγορο,στο χωμα ομως.................;

Ναι το ΤΑ είναι ON-OFF και το V-STORM πιο πολύ ON αλλά είναι ΚΑΙ OFF.

Όλοι δηλαδή που έχουμε ΤΑ πάμε σε τόοοοοσο κακοτράχαλους χωμάτινους δρόμους;
Και τόσες πολλές φορές το χρόνο;


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


costas

  • Guest
Reply #265 on: Κυριακή 20 Ιανουάριος 2008, 14:21:24 μμ
Mαρίνα Πυθαγορείου με φόντο τα ασιατικά βουνά!!!



Offline Γιάννης Σταυρουλάκης

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4154
  • by Jstavrou
Reply #266 on: Κυριακή 20 Ιανουάριος 2008, 15:06:00 μμ
Φτού θα τη ματιάσω τι πανέμορφη μηχανή έχω εγώ????????????

Φίλε eXoTiC συμφωνώ απόλυτα οτι είναι πανέμορφη.

Αν βλέπω καλά, η εξάτμιση, μάλλον δεν είναι μαμίσια ή κάνω λάθος?
Αν την έχεις αλλάξει, τι έχεις βάλει? Είσαι ευχαριστημένος?


There are 3 kinds of people.
Those who MAKE things happen.
Those who WATCH what happens.
Those who WONDER what happened.
Μέλος Κ.Τ. XL650V


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #267 on: Κυριακή 20 Ιανουάριος 2008, 19:28:56 μμ
Φτού θα τη ματιάσω τι πανέμορφη μηχανή έχω εγώ????????????

Και πολύ καλά θα κάνεις.......
Κούκλα την έχεις φτιάξει...........

Η εξάτμιση αν δεν κάνω λάθος είναι της Mivv!

Καλή συνέχεια φίλε στις βολτούλες σου................


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline eXoTiC

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 452
  • Γιώργος Κανελλάκης Tiger1050 2010
Reply #268 on: Κυριακή 20 Ιανουάριος 2008, 21:44:59 μμ
Σωστός ο Λέον +1!
Η εξάτμηση είναι mivv.


Αν το πάθημα (δικό μας ή φίλων) δε μας γίνεται μάθημα τότε είμαστε άξιοι της μοίρας μας! Φοράτε κράνος!


Offline memos

  • Με xlv 400 γίνομαι
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 4642
  • Πάω αργά για να φτάσω πρώτος...
Reply #269 on: Δευτέρα 21 Ιανουάριος 2008, 01:17:58 πμ
Η εξάτμηση είναι mivv.

Γιώργο επειδή και εγώ είχα κάποτε βάλει mivv, νομίζω ότι σκουριάζει πιο γρήγορα από την μαμά.
Πάντως όμορφη η μηχανή σου.
Μου αρέσει και εμένα αυτό το μαύρο χρώμα με αυτά τα αυτοκόλλητα.


Γιατί ρε Μάνο; Γιατί;


Το αγαπημένο μου παραμύθι... ο Λαγός με τη Χελώνα.

Όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα ταΐσω το αδηφάγο κήτος, όχι δεν θα………


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #270 on: Δευτέρα 21 Ιανουάριος 2008, 11:28:58 πμ
Συγνώμη, αλλά δεν είπα ότι μου άρεσε. Το θέμα μας δεν ήταν αυτό σε εκείνη τη συζήτηση. Είπα ότι μου έδωσε την ίδια περίπου (ίσως και καλύτερη) αίσθηση με το TDM στο χώμα (γιατί για χώμα μιλάγαμε σε εκείνο το σημείο). Αν ξαναδιαβαστεί η πρόταση και οι προηγούμενές της, τότε υπάρχει ένας ειρμός στην ακολουθία τους.

  Οκ σόρυ. Να ρωτήσω λοιπόν ευθέως: τελικά σου αρεσε ή δεν σου άρεσε? Τεκμηριωμένα όμως. Αυτό γιατί έτσι, το άλλο γιατί αλλιώς.

Όλα τα μηχανάκια πάνε χώμα, αλλά το χώμα έχει πολλές διαβαθμίσεις ως προς τη φύση του οδοστρώματός του. Ενώ η άσφαλτος, είναι πάντα άσφαλτος! Η ποιότητά της μόνο διαφέρει (βλ. κράτημα). Η δυνατότητα κάθε μηχανής (στο χώμα) εκφράζεται με το βαθμό του "κακού" οδοστρώματος που μπορεί αυτή να αντιμετωπίσει. Για αυτή τη διαφορά μιλάμε.

  Αααακριβώς! Αυτό είναι και το κλειδί της υπόθεσης. Δεν υπάρχει σήμερα απόλυτο ον-οφ. Εξαρτάται τι θες να κάνεις, πού θες να πας και πώς θες να πας. Και παίρνεις το ανάλογο μηχανάκι από τα πολλά που, δόξα τω Θεώ, υπάρχουν σήμερα και καλύπτουν κάθε ανάγκη.
  Μη λέμε όμως έτσι εύκολα ότι το τάδε πάει χώμα και το άλλο δεν πάει και τελειώσαμε. Δηλαδή το ΤΑ πάει σε κροκάλες και το στρομ όχι? Ή λάθος κατάλαβα? Και τα δύο θα πάνε το μέσο αναβάτη (εμάς) εκεί που θέλει να πάει (το δε στρομ θα πάει και λίγο καλύτερα στην άσφαλτο). Οι υπόλοιποι (οι καλοί) θα πάνε ακόμη και με CBR.
  Μην ξεχνάμε ότι οι κατασκευαστές φτιάχνουν μηχανάκια σύμφωνα με το πρότυπο του μέσου αναβάτη και όχι του Τράβις Παστράνα.




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
Reply #271 on: Δευτέρα 21 Ιανουάριος 2008, 11:37:50 πμ
Ρε Μιχάλη ,τι θες ν ακούσεις ?
Αφού τη βρίσκεις με τη μηχανή σου δε την βρίσκεις?
Το ίδιο και οι άλλοι , τι νόημα έχουν πεντακόσια post πάει δε πάει κι αν παει σε τι χώμα πάει ,πως πάει ή πως θα πήγαινε αν ,αν έβρεξε αν αν αν.........
Αμάν με το Vstrom νομίζεις οτί νοιάζει πολλούς εδώ μέσα τι κάνει και πως ?


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #272 on: Δευτέρα 21 Ιανουάριος 2008, 11:50:58 πμ
Ρε Μιχάλη ,τι θες ν ακούσεις ?
Αφού τη βρίσκεις με τη μηχανή σου δε την βρίσκεις?
Το ίδιο και οι άλλοι , τι νόημα έχουν πεντακόσια post πάει δε πάει κι αν παει σε τι χώμα πάει ,πως πάει ή πως θα πήγαινε αν ,αν έβρεξε αν αν αν.........
Αμάν με το Vstrom νομίζεις οτί νοιάζει πολλούς εδώ μέσα τι κάνει και πως ?

  Αν δεν τους ένοιαζε δεν θα έγραφαν. Ο exotic το ανασάλεψε, οχι εγώ. Και πριν απ' αυτόν ο Μέμος. Εγώ ήρθα τρίτος. Οι υπόλοιποι (που δεν τους νοιάζει) μπορούν απλώς να μην διαβάζουν. Εγώ αυτό κάνω. Δεν ανοίγω όλα τα ποστ. Εξαρτάται από το θέμα και πολλές φορές από το ποιος το γράφει. Το ιδιο μπορείς να κάνεις κι εσύ.

  Όσο για το τι θέλω να ακούσω, είναι μάλλον τι ΔΕΝ θέλω να ακούσω. Με ψιλοενοχλεί αυτό το κόμπλεξ που υπάρχει περί της δικής μας μηχανής (της χι, της ψι) που τα κάνει όλα ενώ οι άλλες δεν κάνουν τίποτα. Με ψιλοενοχλεί που αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχουν άνθρωποι που τους αρέσει μια άλλη μηχανή απ' αυτήν που έχουν και "φοβούνται" να το πουν.
  Με λιγα λόγια με ενοχλεί που δεν είμαστε αντικειμενικοί. Κάτι σαν Ολυμπιακός-Πανθηναϊκός δηλαδή. Για τον καθένα είναι η καλύτερη ομάδα, άσχετα ότι υπάρχουν και τα αδιάψευστα στατιστικά. Και ακόμη παραπέρα, εκτός απ' αυτούς υπάρχει και η Μίλαν με 9 ευρωπαϊκά.
 




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!


Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
Reply #273 on: Δευτέρα 21 Ιανουάριος 2008, 12:05:38 μμ
   Με ψιλοενοχλεί αυτό το κόμπλεξ που υπάρχει περί της δικής μας μηχανής (της χι, της ψι) που τα κάνει όλα ενώ οι άλλες δεν κάνουν τίποτα. Με ψιλοενοχλεί που αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχουν άνθρωποι που τους αρέσει μια άλλη μηχανή απ' αυτήν που έχουν και "φοβούνται" να το πουν.
 
Μάλλον ανάποδα τα καταλαβαίνεις όλα Μιχάλη.
Επίσης ξεχνάς σε τι forum είσαι.
ΔΕν έχουν Forum ta Vstrom αλλά φιλοξενούνται σε άλλους χώρους.Στο moto.gr που γράφουν π.χ. το φαρμάκι προς την Τ.Α. πάει σύννεφο .(Παράξενο ,κάπου τόχω ξαναδεί?)
Εντάξει δεν τρέχει τίποτα ,κάποιοι θα έχουν άλλες μηχανές αλλά ρε παιδί μου είναι τουλάχιστον άκομψο πλέον κάθε τι που μας απασχολεί να έχεις την απαίτηση να το βλέπουμε σε σχέση με το Vstrom σου.


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


Offline M. I. Pagalos

  • ΕΞΕΡΓΕΡΣΗ ΤΩΡΑ!!! ΞΥΠΝΗΣΤΕ!!!
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 8637
  • Όλα είναι δρόμος...Keep going!
Reply #274 on: Δευτέρα 21 Ιανουάριος 2008, 12:25:32 μμ
Μάλλον ανάποδα τα καταλαβαίνεις όλα Μιχάλη.
Επίσης ξεχνάς σε τι forum είσαι.
ΔΕν έχουν Forum ta Vstrom αλλά φιλοξενούνται σε άλλους χώρους.Στο moto.gr που γράφουν π.χ. το φαρμάκι προς την Τ.Α. πάει σύννεφο .(Παράξενο ,κάπου τόχω ξαναδεί?)
Εντάξει δεν τρέχει τίποτα ,κάποιοι θα έχουν άλλες μηχανές αλλά ρε παιδί μου είναι τουλάχιστον άκομψο πλέον κάθε τι που μας απασχολεί να έχεις την απαίτηση να το βλέπουμε σε σχέση με το Vstrom σου.

  Το μόνο κακό που βλέπω είναι ότι το θέμα βγήκε εκτός θέματος. Και δεν το έβγαλα εγώ. Ας το μεταφέρουν οι μοντς. Για τα δε άλλα, αλίμονο αν περιοριστεί η ελευθερία του λόγου μόνο και μονο επειδή "ξεχνάς σε τι φόρουμ είμαστε". Κάτι σαν τα κόμματα δηλαδή. Όλοι είναι υποχρεωμένοι να υποστηρίζουν τη γραμμή του κόμματος.
 

  Καμιά τέτοια απαίτηση δεν έχω. "Συ είπας" ! Έχω όμως την απαίτηση να είμαστε δίκαιοι, ή τουλάχιστον αντικειμενικοί. Αλλιώς, όπως προανέφερα, καταντά επίπεδο ποδοσφαίρου. Αν δεν μπορούμε να είμαστε  αντικειμενικοί, πάλι κανένα πρόβλημα.




ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ 'ΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ Ο Γ' ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ! ΧΩΡΙΣ ΟΠΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ?). ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!