Hellas Transalp Forum

Honda XL 1000V Varadero

επισκέπτης · 57102

Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #50 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 16:44:14 μμ

NAI

παρείσακτος adventitious πως το λένε, ζιζάνια ;D
επίθ α / θ / ουδ παρείσακτος, παρείσακτη, παρείσακτο [pa'risaktos, pa'risakti, pa'risakto] ;D
που δεν ανήκει/ουν εκεί που βρίσκεται/ντε intrus/-use ;D



Αφήστε μας ρε και εμείς να χαρούμε λίγο με τον Βασιλιά μας.............. ;D


εγω δεν ανηκω εδω που βρισκομαι ?
Κατηγορησα ποτε το Βαρα?
σε λιγο θα μου πεις οτι βρωμανε και τα ψαρια μου!  :2hysterical:

« Last Edit: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 16:47:23 μμ by Sotos »


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #51 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 16:47:44 μμ
εγω δεν ανηκω εδω που βρισκομαι ?
σε λιγο θα μου πεις οτι βρωμανε και τα ψαρια μου!  :2hysterical:




GSforum
BMW Hellas
GSHellas
BMWForum
Forumgs
ForumBmw
Forum1200



Ξέρω εγώ έχετε και πολλά...... :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :goofy:


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline dskafidas

  • Οδηγάρα
  • ****
    • Posts: 393
Reply #52 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 16:49:45 μμ
Μάλλον ειναι τόσο στεναχωρημένοι που δεν μιλιούνται μεταξύ τους και ο κάθε πικραμένος φτιάχνει και ενα forum για να πει την πίκρα του.




 



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #53 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 16:52:16 μμ
Πλακα κανεις ρε Αντυ ?
και η Bugati εχει 300.000 και στις λακουβες ειναι κουτσουρο σε σχεση με το Kia του θειου μου!


Ξέρεις και απο Bugati;;; :o :o


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Airhead

  • Trollάρεις δεν trollαρεις ο καιρός περνάει...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2218
Reply #54 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 16:52:21 μμ
Σου σπάει η ανάρτηση με Βάρα, -αδύνατον κανονικά αφού στο Βάρα δεν χαλάει τίποτα  Ή απόλυτα φυσιολογικό αφού κάποιος έφτιαξε on off 260 fucking κιλά, με ανάρτηση που δεν είναι άμεσα ρυθμιζόμενη- δεν έχει η αντιπροσωπεία, πάς ταξίδι με σπασμένη τρομάζεις. όλα ΟΚ.
Σου σπάει το διαφορικό σε 1200 GS στο αλλάζει η αντιπροσωπεία τσάμπα και κολλητά, έχεις πρόβλημα.

Χμ... 

Long Live The King!


TEAM Αϊστοπαμπωλ


Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #55 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 16:53:20 μμ
Άντε πάααααλλιιι............!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D ;D


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #56 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:02:48 μμ

GSforum
BMW Hellas
GSHellas
BMWForum
Forumgs
ForumBmw
Forum1200



Ξέρω εγώ έχετε και πολλά...... :goofy: :goofy: :goofy: :goofy: :goofy:

εγω δηλαδη τωρα περασα στην άλλη πλευρά ?

εχεις πλακα LEON !


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


savvas

  • Guest
Reply #57 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:04:01 μμ
Εμένα μου τα είπες πες τα και στους άλλους που μας έχουν ζαλίσει τα φρύδια (11350e με 24000e περίπου).

Μήπως υπερβάλεις όμως λίγο στις τιμές....?

BMW     1200GS  14.500 Euro
Honda Varadero  10.850 Euro

Έβαλα τις εκδόσεις χωρίς ABS.

To 1200 GS Adventure κοστίζει 16,250 Εuro, αλλά δεν έχει πεδίο σύγκρισης με το Vara. Ο επιπλέον εξοπλισμός και τα χαρακτηριστικά που προσφέρει η έκδοση Adventure δεν προσφέρονται ούτε προαιρετικά στο Varadero. Το απλό GS 1200 είναι ο ανταγωνιστής του.



andy

  • Guest
Reply #58 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:15:52 μμ
Και μιας και αμφισβητήτε η αξιοπιστία της HONDA δείτε την κατηγορία των μεσαίων on-off (στα 650 cc).
Την δεκαετία του 90 βγήκαν στην παραγωγή:
HONDA TRANSALP 600
BMW F650GS
SUZUKI BMW F650GS
Aprilia Pegaso 650
YAMAXA XT 600
Δεν θυμάμαι άλλα

Από αυτά όλα πόσα έχουν μείνει και κυκλοφορούν;;;;; Τα Τ/Α τα AFRICA και τα ΧΤ όλα τα άλλα έχουν πεταχτεί Wink
Αν έχει μείνει κανένα θα πουλιέται για 500e και δώρο μια ΠΙΠΑ  MAGIC LIFE  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline Tassos (Chios)

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1398
Reply #59 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:16:37 μμ
Μήπως υπερβάλεις όμως λίγο στις τιμές....?

BMW     1200GS  14.500 Euro
Honda Varadero  10.850 Euro

Έβαλα τις εκδόσεις χωρίς ABS.

To 1200 GS Adventure κοστίζει 16,250 Εuro, αλλά δεν έχει πεδίο σύγκρισης με το Vara. Ο επιπλέον εξοπλισμός και τα χαρακτηριστικά που προσφέρει η έκδοση Adventure δεν προσφέρονται ούτε προαιρετικά στο Varadero. Το απλό GS 1200 είναι ο ανταγωνιστής του.

Ώπα, αυτές είναι τιμές καταλόγου χωρίς τίποτα. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στην αγορά. Από από 16Κ και adv από ~20K με το φθηνότερο πακέτο αξεσουάρ



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #60 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:19:12 μμ
εγω δηλαδη τωρα περασα στην άλλη πλευρά ?


Όχι ρε συ, εσύ αποτελείς η εξαίρεση στον μεγάλο μας κανόνα.......... ;)












Ι LOVE HTC...... :love8: :love8: :love8: :love4: :love4: :love4: :love8: :love8: :love4:




"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


savvas

  • Guest
Reply #61 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:25:11 μμ
Ώπα, αυτές είναι τιμές καταλόγου χωρίς τίποτα. Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο στην αγορά. Από από 16Κ και adv από ~20K με το φθηνότερο πακέτο αξεσουάρ

Είναι οι τιμές που περιλαμβάνουν τη μοτοσυκλέτα με τα απαραίτητα. Αν εσύ δηλαδή γουστάρεις να έχεις θερμαινόμενα χερούλια, βαλίτσες αλουμινίου και ηλεκτρονικές αναρτήσεις θα τις ενσωματώσεις στη βασική τιμη...?
Στη βασική έκδοση έχουν περίπου τα ίδια πράγματα. Τι λείπει δηλαδή απο το BMW, η αλυσίδα?????

Υ.Γ. και τι extra εξοπλισμό έχει να προσφέρει η Honda στο Vara? 
Υ.Γ.2 Τα πάντα υπάρχουν στην αγορά.



andy

  • Guest
Reply #62 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:28:09 μμ
Μήπως υπερβάλεις όμως λίγο στις τιμές....?

BMW     1200GS  14.500 Euro
Honda Varadero  10.850 Euro

Έβαλα τις εκδόσεις χωρίς ABS.

To 1200 GS Adventure κοστίζει 16,250 Εuro, αλλά δεν έχει πεδίο σύγκρισης με το Vara. Ο επιπλέον εξοπλισμός και τα χαρακτηριστικά που προσφέρει η έκδοση Adventure δεν προσφέρονται ούτε προαιρετικά στο Varadero. Το απλό GS 1200 είναι ο ανταγωνιστής του.
κάπου πιο πάνω έγραψα για διαφορά 5500e. Ε!!! κάνε την 4000e. ξέρει τι κάνω με αυτά στο vara;;;;
Μόνο αναρτήσεις olins να βάλλω που έχουν 1200e και βενζινόμετρο που δεν έχω 200e τότε να δεις πόσο θα ανέβει ο πήχης.
...και περισσεύουν άλλα 2600e ;D ;D ;D



Offline Airhead

  • Trollάρεις δεν trollαρεις ο καιρός περνάει...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2218
Reply #63 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:30:22 μμ
Και μιας και αμφισβητήτε η αξιοπιστία της HONDA δείτε την κατηγορία των μεσαίων on-off (στα 650 cc).
Την δεκαετία του 90 βγήκαν στην παραγωγή:
HONDA TRANSALP 600
BMW F650GS
SUZUKI BMW F650GS
Aprilia Pegaso 650
YAMAXA XT 600
Δεν θυμάμαι άλλα

Από αυτά όλα πόσα έχουν μείνει και κυκλοφορούν;;;;; Τα Τ/Α τα AFRICA και τα ΧΤ όλα τα άλλα έχουν πεταχτεί Wink
Αν έχει μείνει κανένα θα πουλιέται για 500e και δώρο μια ΠΙΠΑ  MAGIC LIFE  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:


Κάποιες εταιρείες έχουν περίεργες τάσεις. Αλλάζουν μοντέλα, βάζουν abs, εξελίσσουν νέους κινητήρες... παλαβά πράματα! Η χόντα και η Γιαμάχα..συνέπεια. Το ίδιο πράμα, ξανά -μανά. Το ανεβάζουν 50 κυβικά τη φορά, βάζουν κάνα δίσκο έξτρα και από εδώ παν κιάλλοι. Και άμα το μπουχτήσεις του αλλάζουν όνομα και κατηγορία. Κάνουν το ΝΧ,  Dominator, μετά FMX και δώσε στοκ στο λαό! Α! άμα κάτι είναι πραγματικά καλό όμως -όπως Africa- απλώς του σταματάνε την παραγωγή!  Γιατί; Μα γιατί ποιός θα αγόραζε Βάρα αν πουλάγανε στα ίδια σχεδόν φράγκα καινούργιες Africa; Και με Abs/cbs;


TEAM Αϊστοπαμπωλ


savvas

  • Guest
Reply #64 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:31:56 μμ
κάπου πιο πάνω έγραψα για διαφορά 5500e.

???  24.000-11.350 = 12.650....  ;D
ενώ ισχύει
       14.500-10.850 = 3.650
« Last Edit: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:33:34 μμ by Savvas »



andy

  • Guest
Reply #65 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:33:38 μμ

Κάποιες εταιρείες έχουν περίεργες τάσεις. Αλλάζουν μοντέλα, βάζουν abs, εξελίσσουν νέους κινητήρες... παλαβά πράματα! Η χόντα και η Γιαμάχα..συνέπεια. Το ίδιο πράμα, ξανά -μανά. Το ανεβάζουν 50 κυβικά τη φορά, βάζουν κάνα δίσκο έξτρα και από εδώ παν κιάλλοι. Και άμα το μπουχτήσεις του αλλάζουν όνομα και κατηγορία. Κάνουν το ΝΧ,  Dominator, μετά FMX και δώσε στοκ στο λαό! Α! άμα κάτι είναι πραγματικά καλό όμως -όπως Africa- απλώς του σταματάνε την παραγωγή!  Γιατί; Μα γιατί ποιός θα αγόραζε Βάρα αν πουλάγανε στα ίδια σχεδόν φράγκα καινούργιες Africa; Και με Abs/cbs;
Αυτό δεν είναι απάντηση αλλά υπεκφυγή.
δεν είπα πόσα μοντέλα βγήκαν μετά αλλά από αυτά πόσα ζουν. Στο θέμα μας λοιπόν.



Offline African Boy

  • Τhe Professional
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 7624
    • eGeorgalas
Reply #66 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:38:02 μμ

 Άρχισαν τα όργανα
σήκω απ' τη θέση σου
χόρεψε ζεϊμπέκικο
λύγισε τη μέση σου

Χτύπησε τα πόδια σου
πάνω στον ασήκικο σκοπό
έτσι μου γουστάρεις
έτσι σ' αγαπώ



Αφιερωμένο σας.......





Πάω να κάνω τσιγάρο..........  :smoke:


"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"


andy

  • Guest
Reply #67 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:43:21 μμ
Ντιντρίκο μου ......



Αγόρι μου εσύ που ξύπνησες τους γρουσούζηδες πάλι.
Πόσο δίκιο είχες  :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical: :2hysterical:



Offline Airhead

  • Trollάρεις δεν trollαρεις ο καιρός περνάει...
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 2218
Reply #68 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 17:58:11 μμ
Αυτό δεν είναι απάντηση αλλά υπεκφυγή.
δεν είπα πόσα μοντέλα βγήκαν μετά αλλά από αυτά πόσα ζουν. Στο θέμα μας λοιπόν.

Προσπαθώ να σου πως ευγενικά για να μη σε πικράνω πως το γεγονός ότι πουλάς το ίδιο πράγμα, σε άλλη συσκευασία αν και ξεπερασμένο, βοηθάει να το βρίσκεις συχνά μπροστά σου στο δρόμο αλλά δεν το κάνει και καλό.

Μαζί βέβαια και με τα νούμερα που πουλήσανε. Είναι σαν το ανέκδοτο με τη φεράρι και το φιατάκι που ρωτάει ο τύπος στο φανάρι "φίλε είναι καλά αυτά με το αλογάκι; γιατί δεν πουλήσανε και πολύ..."

Να στο πως και ανάποδα, με αυτή τη λογική οι Enfield είναι ανώτερες του Βαρα; Οι παλιές BMW R 51; Oι MZ; Οι βέσπες; Τα παπιά;


TEAM Αϊστοπαμπωλ


Offline oenas

  • Απλός οδηγός
  • ***
    • Posts: 106
Reply #69 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 19:04:31 μμ
Έχετε πολύ πλάκα εδώ μέσα….. 8)

Αν και παρακολουθώ και άλλα φόρουμ με μηχανές, ίσος είστε το μόνο που βλέπω τόσο χαρά όταν γράφετε  ότι τα bmw παθένουν ζημιές και με το ζόρι προσπαθείτε να πείσετε τους εαυτούς σας  ότι τα τρανσαλπ και τα βαραντερο είναι η καλύτερες μηχανές.
Μια λέξη θα μπορούσε να ταιριάξει, ΚΟΜΠΛΕΞΙΣΜΟΣ.
Ρε σεις έχετε πάρει χαμπάρι ότι τα gs είναι από τις καλύτερες μηχανές που κυκλοφορούν? Μακάρι να γινότανε να είχατε μια για μια μέρα να κάνατε κανένα ταξίδι και θα βλεπατε τι θα πει εργαλείο. 
Έχω ξαναγράψει εδώ μέσα ότι όταν πήρα του γαμπρού μου για ταξίδι και γύρισα πίσω μου ήρθε το δικό μου το ΤΑ 650αρι να το πετάξω!

Τι καθόσαστε και προσπαθείτε να πείτε? Με το ζόρι να το βγάλετε άχρηστο?

Μηχανές κλασεος μόνο η Ευρώπη φτιάχνει είτε μας αρέσει είτε όχι. Εντάξει το βαραντέρο  όντος είναι καλή μηχανή και από τις αξιόπιστες, αλλά και προβλήματα να έχει βγάλει ποιος ασχολείτε? Αλίμονο αν μάθουνε για άλλες….που λάμπα να κάψουνε το νέο κάνει το γύρο ρου κόσμου!
Και εγώ έχω ακούσει και δεί προβλήματα  σε gs, ιδιαίτερα σε παλιότερα μοντέλα και πολύ συγκεκριμένα, τι να πω όμως, ότι είναι μπουρδέλο μηχανή?

Αν βρω και εγώ ένα κείμενο που να λεει ότι τα τρανσαλπ είναι και γαμο τα εργαλεία και το ανεβάσω θα το αναπαράγετε δέκα μέρες, που τα 650αρι είναι ένα τις πλάκας μηχανάκι με τεχνολογία του 1912!
Αφήστε τις συγκρίσεις με πράματα που δεν έχουν σχέση μεταξύ τους.
Τι σχέση έχουν τα άλογα με τα παλιομούλαρα? :2hysterical:
Καιδεν χρειάζεται να πω ποια είναι τα άλογα….γιατί είναι τα ακριβά….



Offline Tassos (Chios)

  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 1398
Reply #70 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 20:17:40 μμ
Είναι οι τιμές που περιλαμβάνουν τη μοτοσυκλέτα με τα απαραίτητα. Αν εσύ δηλαδή γουστάρεις να έχεις θερμαινόμενα χερούλια, βαλίτσες αλουμινίου και ηλεκτρονικές αναρτήσεις θα τις ενσωματώσεις στη βασική τιμη...?
Στη βασική έκδοση έχουν περίπου τα ίδια πράγματα. Τι λείπει δηλαδή απο το BMW, η αλυσίδα?????

Υ.Γ. και τι extra εξοπλισμό έχει να προσφέρει η Honda στο Vara? 
Υ.Γ.2 Τα πάντα υπάρχουν στην αγορά.

Θα επιμείνω. 1500 ευρώ είναι μόνο το ABS. GS χωρίς ABS δεν έρχεται στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή. Από κει και πέρα υπάρχουν 3 πακέτα εξοπλισμού - αξεσουάρ. Διαλέγεις και παίρνεις. Δεν κυκλοφορεί στην αντιπροσωπεία μηχανάκι χωρίς έστω το βασικό πακέτο εξοπλισμού ABS - Trip και κάτι ακόμα που δεν θυμάμαι.

Αν βρεθείς κοντά σε κάποια αντιπροσωπεία κάνε τον κόπο να ρωτήσεις. Πόσο έχει το φθηνότερο που μπορώ να αγοράσω. Θα εκπλαγείς  :goofy: :goofy:




Offline louros

  • Μονάχος μονάχος
  • Μέλος HTC
  • Rossi και πάνω !
  • ***
    • Posts: 7326
  • Kαι αδιάβροχος.....!
Reply #71 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 21:05:33 μμ
Έχετε πολύ πλάκα εδώ μέσα….. 8)


Μια λέξη θα μπορούσε να ταιριάξει, ΚΟΜΠΛΕΞΙΣΜΟΣ.

Και όξω πλάκα έχουμε φίλε και μιά χαρά τα βρίσκουμε .
Γιά πάρτη μας πάντα η γνώμη σου δε μας ενδιαφέρει

Και τους χαρακτηρισμούς σου επειδή δε σε βλέπω και δεν πολυξερενόμαστε κράτα τους γι αργότερα όταν θα μας μάθεις καλά .
Σου περνάει απ το μυαλό καθόλου ο σεβασμός ?
Είδες πουθενά προσβολές και μάλιστα από μη γνωστούς ?
Κάνε τη θητεία σου γνωρισέ μας και μετά μας τη λες να καταλαβαίνουμε και τις προθέσεις σου.

Ο κομπλεξισμός θεραπεύεται ?


-Αλλα κι άλλα τα σβήνετε ρε μόντηδες , εδώ που θα είχε και νόημα ....


ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά





" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?


savvas

  • Guest
Reply #72 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 21:07:45 μμ
Θα επιμείνω. 1500 ευρώ είναι μόνο το ABS. GS χωρίς ABS δεν έρχεται στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή. Από κει και πέρα υπάρχουν 3 πακέτα εξοπλισμού - αξεσουάρ. Διαλέγεις και παίρνεις. Δεν κυκλοφορεί στην αντιπροσωπεία μηχανάκι χωρίς έστω το βασικό πακέτο εξοπλισμού ABS - Trip και κάτι ακόμα που δεν θυμάμαι.

Αν βρεθείς κοντά σε κάποια αντιπροσωπεία κάνε τον κόπο να ρωτήσεις. Πόσο έχει το φθηνότερο που μπορώ να αγοράσω. Θα εκπλαγείς  :goofy: :goofy:

Επέμεινε όσο θέλεις, ακόμα και αν δεν βρεις σε stock αυτό που θέλεις (άσχετα αν θέλουν να σου φορτώσουν αυτοί ότι τους κάνει κέφι -ειδικά στα χρόνια των παχιών αγελάδων-), κάνεις παραγγελία και σου έρχεται σε 1-2 μήνες. Και άσχετα -και καλά- "πακέτων" εξοπλισμού. Εξάρτημά - εξάρτημα μπορείς να ζητήσεις ότι εξοπλισμό θες.
Τα είχα ψάξει ενδελεχώς (στους επίσημους της BMW) όταν ψαχνόμουν για νέα μηχανή.  ;D



Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #73 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 21:15:57 μμ
Οπως τα λεει ο Σαββας ειναι. Οτι θες παραγγελνεις, απλα δεν ειναι ετοιμοπαραδοτο.


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km


Offline Sotos

  • Global Moderator
  • Rossi και πάνω !
  • *****
    • Posts: 11470
Reply #74 on: Τετάρτη 23 Μάρτιος 2011, 21:21:37 μμ
Και για πιο πανω, όπως τα λεει ο Λουρος είναι.

Τακη  (oenas) δεν εχεις πιασει το πνευμα σε αυτο το ποστ.
Αλλα πιο πνευμα λεω... το τελευταιο δυωρο μας την λες σε ολα να νηματα... κατι σε βασανιζει σημερα μαλλον...
"Το νησι" που μου αρεσει εμενα ειναι για γυναικουλες, εδω που κανουμε πλακα μεταξυ μας ειμαστε κομπλεξικοι, ο ταξιδευτης μας που χει 300 χιλιαρικα χιλιομετρα με το εργαλειο του του το λες μαουνα ... και άλλα...

Κουλ νταουν μαι φρεντ.


Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 82.144km