Τετάρτη 22 Νοέμβριος 2017, 09:28:53 πμ *
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης
Νέα: Website του συλλόγου www.transalp.gr

Αρχικη   Βοηθεια Αναζητηση Σύνδεση Εγγραφή  
Σελίδες: [1] 2 3 4 5 6 |   Κάτω
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εντυπώσεις από το 4ο Φωτογραφικό Ράλι HTC 10 Οκτωβρίου 2009 στο ΠΗΛΙΟ  (Αναγνώστηκε 32376 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
panisk
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« στις: Κυριακή 11 Οκτώβριος 2009, 18:12:52 μμ »

Απ' ότι φαίνεται ο πρώτος που γύρισα και Postάρω είμαι εγώ... Όσοι μείνατε Αθήνα κλάψτε!!! Ήταν φοβερά και ο καιρός σύμμαχος. Το Πήλιο -ως γνωστόν- απίθανο, οι διαδρομές φανταστικές. Να χαίρεσαι να οδηγείς!!! Εμπειρία.

Ευχαριστούμε το Δ.Σ. Η οργάνωση ήταν καλή και ο χαβαλές ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ!!!

Να είμαστε ΟΛΟΙ καλά. Και στο επόμενο!!!
Αργότερα φωτογραφίες...
Καταγράφηκε

Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

Live to Drive - Drive to Live
fparis
Anaconda Team Member
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #1 στις: Κυριακή 11 Οκτώβριος 2009, 18:32:26 μμ »

Τι να πω; Τι να πω;

Φανταστική εμπειρία και πολύ καλό σχολείο για τους νέους.
Θέλω κιάλλο. Grin Grin Grin

ΣΣΣΣσσσσσΣΣΣΣΣσσσσσσΣΣΣΣΣΣΣσσσσσσΣΣΣΣΣΣΣσσσσσσσΣΣΣΣΣΣΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή 11 Οκτώβριος 2009, 18:35:47 μμ από fparis » Καταγράφηκε

Να είσαι Έλληνας είναι περηφάνεια.
Να είσαι Μακεδόνας είναι τίτλος

…τὸ εὔδαιμον τὸ ἐλεύθερον, τὸ δ' ἐλεύθερον τὸ εὔψυχον…
Sotos
Global Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #2 στις: Κυριακή 11 Οκτώβριος 2009, 21:42:34 μμ »

Γυρισαμε πριν κανα δύωρο... αλλα οι βαλίτσες ειναι ακόμα γεμάτες... κανεις μας δεν θελει να τις αδειασει.

Το μυαλό μας ειναι κολημένο σε αυτα που είδαμε δυο μερες στο μαγευτικό πήλιο! Στο κυνηγι των φωτογραφιών χτες, στις επαφές με τους ντόπιους,  σε όλες τις τρομερές διαδρομές που κάναμε και στα τοπία που είδαμε !

Ειμαι ασυγχωρητος...
Κατα την ανακοινωση των αποτελεσματων σήμερα το μεσημερι, ξεχασα να πω σημαντικά πραγματα. Αλλα παντα το παθαινω με κοινό εσάς!!!

Λοιπον
συγχαρητηρια στον συμπαιχτη που ηρθε από το πιο μακρυνό μερος (Χίο) τον  Τάσο (tmos) αλλά και στον Τοτο!
Συγχαρητηρια σε όλες τις ομάδες που εφτασαν απο ΠΟΛΛΑ μερη της Ελλάδας για να λάβουν μέρος.
Συγχαρητηρια σε όλους τους οδηγους που εκαναν το παν για να μην εχουμε ασχημα απρόοπτα! 
Παρεθενση: Για όποιον δεν το καταλαβε, αυτο το ΣΚ (με εναν προχειρο υπολογισμο) ΟΛΑ τα μηχανακια μαζι διανυσαν πανω από 15.000 χλμ ΜΕΣΑ στην Μαγνησία μονο... χωρια ποσα καναμε για να παμε και να ξαναερθουμε σπιτια μας... Δεν ειναι απλό να μην υπάρχει κανενα απρόοπτο. Και αυτό οφειλετε σε όλους τους οδηγους κατα ενα μεγαλο μερος! Συγχαρητηρια! τέλος παρενθεσης.
Συγχαρητήρια σε όλες τις συνοδηγους που αντεξαν τοσα δυσκολα χιλιόμετρα (μαζί και στις Μ. Εξερευνητριες: Κατ και Ραχηλ)
Συγχαρητηρια και στον αρχηγό μας που μας εφερε στην δευτερη θέση!

Περάσαμε καταπληκτικά!

Σαν οργανωτική ομάδα κάναμε ότι καλύτερο μπορούσαμε για να ειναι το καλυτερο ΦΡ αυτό. Ηταν λιγο διαφορετικό από τα προηγουμενα, κυριως λόγω μορφολογίας της περιοχης, αλλά νομίζω (και μας είπατε) οτι οι αλλαγες βοήθησαν θετικά...
Συγχαρητήρια σε όλους όσους βοήθησαν για την διεξαγωγή του!

Το 5ο θα είναι ακόμα καλύτερο!

Θα αρχισω σε λιγο να ανεβαζω όλες τις φωτογραφίες που ελαβαν μερος στον διαγωνισμό, στο transalp.gr όπως κάθε χρονιά. Ειναι περιπου 420, οποτε θα παρει λίγες μερες.

Θα ανοιξω και αλλο ενα νημα για την ανοιχτή ψηφοφορία της καλιτεχνικής φωτογραφίας, οπότε σας παρακαλώ να μου στειλετε την υποψηφια φωτογραφία σας μεχρι την Πεμπτη 15/10, ωστε να αρχισει ο κόσμος να ψηφίζει...

Θα γινει και η βαθμολογία όλων των ομάδων, και θα ανακοινωθει και αυτή εδω, για να αρχισουν οι συζητησεις των μεταγραφων, και να ξερουν και όλοι την θεση τους όταν αρχίσει η "κουβεντα γοήτρου" για το 5ο ΦΡ!   Grin Grin Grin

Να 'μαστε καλά μεχρι τοτε !
« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 08:53:48 πμ από Sotos » Καταγράφηκε

Dad to the bone!     Σωτήρης   -   GSA -       b 49.144km
panisk
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #3 στις: Κυριακή 11 Οκτώβριος 2009, 22:17:35 μμ »

Όλα ήταν άψογα!!! Μπράβο στο Δ.Σ. Η επιλογή της περιοχής ήταν πολύ καλή, όμορφες και τεχνικές διαδρομές και καλό σχολείο για εμένα που ήταν και το πρώτο μεγάλο ταξίδι με τη μηχανή. Ευτυχώς ο καιρός ήταν καλός και ο σκληρός δίσκος του μυαλού γέμισε με εικόνες που ούτε με format δε θα σβήσουν. Το ευχαριστώ είναι πολύ λίγο αλλά η αξία του μεγάλη. Το Πήλιο και όσους "ταλαιπωρήσαμε" θα μας θυμούνται ευχάριστα για πολύ καιρό!!! Και στο επόμενο!!!

Μια πρώτη (μικρή μέχρι στιγμής) γεύση από την Anaconda Team
http://s990.photobucket.com/albums/af30/panisk/4o%20FR%20HTC%20Anaconda%20Team/
« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 15:24:56 μμ από panisk » Καταγράφηκε

Αφού το φως ταξιδεύει γρηγορότερα απο τον ήχο, εγώ γιατί πρώτα ακούω τις μ@λ@κίες και μετά μου ανάβουν τα λαμπάκια;

mveliss
Οδηγάρα
Αποσυνδεδεμένος

Carpe diem...

« Απάντηση #4 στις: Κυριακή 11 Οκτώβριος 2009, 22:22:20 μμ »

Ο χώρος parking του ξενοδοχείου σήμερα το μεσημέρι

Αυτό έβλεπες με το που έβγαινες από το ξενοδοχείο

Καταγράφηκε

Spritmonitor.de" border="0 [/url]
Sotos
Global Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #5 στις: Κυριακή 11 Οκτώβριος 2009, 22:58:57 μμ »

Εντυπώσεις από τους Deep για Deep!

<a href="http://www.youtube.com/v/ysBtSuSM3tw" target="_blank">http://www.youtube.com/v/ysBtSuSM3tw</a>
Καταγράφηκε

Sotos
Global Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #6 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 07:23:47 πμ »

Το κύπελο στα χρεπιααααααα

<a href="http://www.youtube.com/v/wxv3934-k2Q" target="_blank">http://www.youtube.com/v/wxv3934-k2Q</a>
Καταγράφηκε

louros
Μονάχος μονάχος
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Kαι αδιάβροχος.....!

« Απάντηση #7 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 08:57:20 πμ »

Tι να πεις γιά το φωτογραφικό ράλι του Transalp club πιά.
Φαντάζομαι οτι δύσκολα θα χάσω στο μέλλον πιά διοργάνωση.
Το φετινό ήταν πραγματικά φανταστικό.
Ο καιρός σύμμαχος η επιλογή του τόπου φανταστική μιάς και το Πήλιο είναι πανέμορφο ,οι συμμετοχές πολλές και η ευκαιρία να γνωρίζεις καινούριους ανθρώπους ανεκτίμητη και τέλος είχαμε και μιά φανταστική ομάδα με τις συνοδηγούς μας γιά πρώτη φορά να μετατρέπονται σε πραγματικούς κυνηγούς στόχων.
Ελενα ,Έλλη και Άννα είσασταν "εκνευριστικά " καλές και συνεργάσιμες ,πραγματικά λαγωνικά.

Το ότι άρχισαν πλέον οι συζητήσεις για την οργάνωσή μας στο επόμενο δείχνει πλέον ότι δύσκολα πιά θα απέχουμε πλέον.

Συγχαρητήρια στα παιδιά του ΔΣ γιά την επιλογή του μέρους και τον πραγματικά φανταστικό τρόπο διεξαγωγής χωρίς καθορισμένες διαδρομές ,δίνοντας έτσι την ευκαιρία στις ομάδες να επιλέξουν στρατηγικές ,ταχύτητες και γενικά να κινηθούν σύμφωνα με τις δυνατότητες και τις ικανότητές στους.
Παιδιά σας ευχαριστούμε πολύ.

Συγχαρητήρια στους νικητές επίσης που υπερέβαλαν εαυτούς και φτάσαν στο τέλλος σε δυσθεώρητα νούμερα συλλογής πόντων.

Ενα "γεμάτο" Σαββατοκύριακο λοιπόν και ένα ύποπτο χαμόγελο στα χείλη μας στη δουλειά σήμερα (βλέπω να μας παίρνουν στο "ψιλό").

Νάμαστε όλοι καλά και του χρόνου.........
Καταγράφηκε

ΘΑΝΑΣΗΣ  
Ομορφάάά

" Μπάρμπα . απο δω βγάζ πθενά ?
andy
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 09:11:16 πμ »

Εμείς φτάσαμε χτες το βράδυ κατά τις 9:30 και εγώ έφυγα κατευθείαν για δουλειά ψιλόψώφιος.
Περάσαμε υπέροχα. Το Πήλιο αν και είχα ξαναέρθει πριν από 5 χρόνια με το αυτοκίνητο μου φάνηκε πιο μαγευτικό με την μηχανή και όλα τα λεφτά ήταν ο καιρός και η καλή παρέα.
Το  Φ.Ρ. είναι η κορυφαία δραστηριότητα του συλόγου (για μένα) και έχω πάρει μέρος σε 3 από τα 4 με το 2ο να το καιρδίζουμε. Το 4ο ήταν το καλύτερο με διαφορά,γιατί ειχε την δυνατότητα να κανει τα πάντα μόνη της η ομάδα(να φτιαξει την διαδρομή αναλογα μετην όρεξη και την οικανοτητα,να επιλεξει στοχους αναλογα με την διαδρομή).
Ευχαριστώ την ομάδα-παρεα για τα όσα περάσαμε το Σ/Κ. Οι φωτο είναι φοβερές και με τρέλα. Θα μπορούσαμε να πάμε και καλύτερα σαν αγωνιζόμενοι αλλά αυτό που μετράει είναι ότι περάσαμε καλά.
Συγνώμη αν έδειξα λιγο παραπάνω υπερβάλοντα ζήλο και γκρινιαξα σε κάποια σημεία.   Kiss

Υ.Σ: Το 5ο θα το ήθελα με τους ίδιους κανόνες και σε νησί
« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 09:14:19 πμ από Andy » Καταγράφηκε
παλτακης
η anaconda team..
Μέλος HTC
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

anaconda team is back sssssssssssssss

« Απάντηση #9 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 10:37:17 πμ »

Μπραβο στο ΔΣ για την ολη οργανωση ..
Ξενοδοχειο πολυ καλο ..και οι ανθρωποι με πολυ υπομονη
Το Πηλιο σουπερ με απιστευτα ομορφες διαδρομες ...αλλα  και με μια θαλασσα ολα τα λεφτα  (κριμα που δεν εκανα μπανιο )
Η ομαδα μου ηταν αριστη στην συνεργασια και στην οδηγικη ικανοτητα (βλ χωματοδρομο )

Σιγουρα θα ειμαι και στο αλλο  (ισως με αλλη ομαδα γιατι η ηδη υπαρχουσα θετει εργασιες για νεο αρχηγο   )
και με περισσοτερη εμπειρια οποτε τρεμετε  Grin GrinσσσσσσσσσσσΣΣΣΣΣΣΣΣΣσσσσσσσσ
Επισης ειδα τους φιλους αλλα και γνωρισα και αλλους οπου δεν ηξερα ..τετοιες συγκεντρωσης τα παντα ολα  Kiss Kiss

ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΟΛΑ    
Καταγράφηκε

Πότε ξανά μάνα μου  
nikos 238
G.M.T.A.. Riders
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #10 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 10:37:53 πμ »

Ήρθαμε, γυρίσαμε ασφαλείς και προπαντώς γεμάτοι εικόνες.

Επειδή η κουβέντα γοήτρου έχει περάσει πλέον στο παρελθόν, σοβαρά θα πω και πάλι - όπως έχω ξαναπεί - ότι μεγαλύτερη χαρά υπήρξε η συνάντηση με όλα τα αγαπητά και αγαπημένα πρόσωπα, με τα οποία έχουμε μοιραστεί πολλές χαρές και χιλιόμετρα.

Συγχαρητήρια αξίζουν στις συνοδοιπόρους μας, που συνεισέφεραν τα μέγιστα με αξιοσύνη και ενεργό συμμετοχή και τις ευχαριστώ θερμά.

Ευχαριστώ ιδιαίτερα την ομάδα μας  [ Θανάση (Λούρο), Απόστολο (Drake), Χρήστο (redkom) και Δημήτρη (Δημήτρης) ] για την συμμετοχή μας και εύχομαι να είμαστε όλοι καλά για το επόμενο ΦΡ.

Συγχαρητήρια σε όλους  

Καταγράφηκε

ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΙΤΙΑ (Αριστοτέλης ο Σταγειρίτης)

Παύλος
Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #11 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 10:44:23 πμ »

Ένα ακόμη Φωτογραφικό Ράλυ του HTC τελείωσε...ή μήπως όχι; Για μας θα τελειώσει όταν αρχίσει η προετοιμασία για το επόμενο.

Για το ΔΣ

Όσα μπράβο και ευχαριστώ να πούμε στο ΔΣ είναι λίγα, αλλά πρέπει να το λέμε συνέχεια γιατί εκείνοι δούλεψαν πολλές ώρες για να περάσουμε τέλεια όλοι εμείς.

Μπράβο τους λοιπόν και να 'ναι γεροί να ετοιμάσουν και τις επόμενες δραστηριότητες του HTC...
Μπράβο τους που ρίσκαραν να αλλάξουν τους κανόνες του ΦΡ και ΠΕΤΥΧΑΝ  
Μπράβο τους που μας έδωσαν την ευκαιρία να δούμε χωριά και παραλίες που δεν υπήρχε περίπτωση να δούμε ποτέ...
Μπράβο τους που όταν εμείς τρώγαμε και πίναμε μετά από 12 ώρες στις μηχανές εκείνοι ακούραστοι και νηστικοί συνέχιζαν να δουλεύουν...
Μπράβο τους που την Κυριακή ξύπνησαν πρώτοι για να ετοιμάσουν τις βαθμολογίες και να γίνουν όλα στην ώρα τους (κρίμα που η ΚΥ team υπολόγιζε ότι θα καθυστερήσει η απονομή και την έχασαν, αλλά έτσι κι αλλιώς με το ΚΥ στο χέρι έμειναν )

Για την ομάδα μας

Σαν αρχηγός των Μικρών Εξερευνητών θέλω να δηλώσω ότι η 2η θέση μας οφείλεται στην καλή οργάνωση που είχαμε σαν ομάδα, χωρίς προστριβές και γκρίνιες και φυσικά στις φοβερές εξερευνήτριες Κατ και Ραχήλ που είχαν πωρωθεί περισσότερο κι από μας και βοήθησαν στην ανεύρεση πολλών στόχων (ειδικά τη φοβερή κουφάλα).

Ευχαριστώ πολύ όλη την ομάδα, να είμαστε όλοι καλά και του χρόνου...για την πρωτιά φυσικά

Για το μέρος

Η Ελληνική επαρχία συνεχίζει να μας εκπλήσσει, το Πήλιο όποια εποχή και να πας έχει να σου προσφέρει ατελείωτες ομορφιές. Αυτό που με ικανοποίησε περισσότερο είναι η διαπίστωση ότι η Ελληνική φιλοξενία ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΗ.

Ήταν πραγματικά συγκινητικό να βλέπεις τους ντόπιους να δέχονται πρόθυμα ότι τους ζητήσεις... να στριμωχτούν 6 άτομα στο περίπτερό τους, να σου δώσουν να οδηγήσεις το τρακτέρ τους (τύφλα να 'χει το ΚΤΜ), να σου ανοίξουν τα σπίτια τους και τα "εργαστήριά τους", να σου δώσουν τα ολόφρεσκα ψάρια τους για να βγεις φωτογραφία μαζί τους.

Τους ευχαριστούμε πολύ και ευχόμαστε να μείνουν για πάντα ίδιοι...
« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 10:46:55 πμ από Παύλος » Καταγράφηκε

Παύλος Καρούμπης
DRAKE RAMORE
Επισκέπτης
« Απάντηση #12 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 10:51:49 πμ »

Χθες το βράδυ έβλεπα στον ύπνο μου ΦΩΣΗΕ!
Τα πάντα όλα!Τα κοάλα τίποτα!
Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους , αλλά εγώ πέρασα πολύ ωραία!
Ήταν και το πρώτο μου μάλιστα.
Είδα πολλούς φίλους που είχα καιρό να δω, και έγραψα και αρκετά χιλόμετρα.
Σε γενικές γραμμές θα πω πως ήταν η καλύτερη εκδρομή που έκανα με τον σύλλογο.
Σχετικά με τα επι μέρους για το διαγωνιστικό κομμάτι ίσως θα ήταν καλύτερα οι όποιες προτάσεις για βελτίωση να γραφτούν σε άλλο νήμα για μπορέσουν μαζεμένα να τις πάρουν υπόψιν οι οργανωτές για το επόμενο ΦΡ.
Γενικά πάντως ήταν πολύ καλά οργανωμένο.
Μπράβο στα παιδιά!
Καταγράφηκε
hristos3
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Δεν δαγκώνω λέμεεεε... άμα δεν με πειράξεις

« Απάντηση #13 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 11:16:53 πμ »

Τα συγχαρητηρια σε ολους
Πρωτα στο ΔΣ για την ολη προσπαθεια που κανανε με πολυ κοπο.
Δευτερο στους συμμετεχοντες για την προσπαθεια και για την απροβληματιστη εκβαση της ολης οργανωσης.
Ο τροπος διεξαγωγης μου αρεσε. Δεν εχω βεβαια την εμπειρια μιας και ημουν πρωτακι αλλα και απο αλλους που διαβασα δηλωνουν οτι ειναι καλυτερα με τις ελευθερες διαδρομες παρα με τις συγκεκριμενες.
Ενα μεγαλο ευχαριστω στην ομαδα μας. Περασαμε υπεροχα. Κατεβηκαμε για την συμμετοχη και πραγματικα δεν μας αγχωσε (εκτος ισως απο την Ερμιονη και το αρχηγοπουλο μας Wink ) η διαδικασια.
Πηγαμε χαλαρως γρηγορα. Συμβαν δεν ειχαμε ευτυχως ουτε δυσκολη στιγμή.
Θα συμφωνησω με τον αρκουδο οτι ενα νημα με προτασεις για την βελτιωση του ΦΡ θα προσφερει πολυτιμες υπηρεσιες και ιδεες στο ΔΣ. Παντα υπαρχει περιθωριο βελτιωσης

Τελειωνοντας να μην ξεχασω 2 πραγματα.
1. Ευχαριστουμε τον billar για την δημιουργια του σηματος μας.
2.  Ενα ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ  στην Λεμονια (συζυγος Θυμιου) που ηταν το πρωτο μεγαλο ταξιδι της με μοτο και εκανε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ (και ο Θυμιος μαζί  Wink ) για να μπορεσουμε να πιασουμε την βαση για να μην ακυρωθουμε.
Καταγράφηκε

Η πίστα και ο δρόμος είναι αντιστρόφως ανάλογες καταστάσεις.
Οι περήφανοι στην πίστα είναι ταπεινοί στο δρόμο, ενώ οι ταπεινοί στην πίστα θέλουν να κάνουν τους περήφανους στο δρόμο.
Sotos
Global Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #14 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 11:30:41 πμ »

Παιδες,

Οι προτασεις των μελών του συλλόγου, είναι η ΠΙΟ αξιόπιστη πηγή για περεταιρω βελτίωση και ειναι ΠΑΝΤΑ ευπρόσδεκτες και πολύτιμες. Οχι μονο για το ΦΡ αλλα για οποιοδήποτε άλλο θεμα.

Με πολλή χαρά, τις περιμένουμε στο ds#transalp.gr (σκατζαρετε το # με @) ή στο proedros#transalp.gr . Όπου θέτε!

« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 11:51:21 πμ από Sotos » Καταγράφηκε

hristos3
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Δεν δαγκώνω λέμεεεε... άμα δεν με πειράξεις

« Απάντηση #15 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 11:37:39 πμ »

εγω το εννουσα σε δημοσια διαβουλευση
Καταγράφηκε

Η πίστα και ο δρόμος είναι αντιστρόφως ανάλογες καταστάσεις.
Οι περήφανοι στην πίστα είναι ταπεινοί στο δρόμο, ενώ οι ταπεινοί στην πίστα θέλουν να κάνουν τους περήφανους στο δρόμο.
Bluepetros
Θα ήθελα να ήμουν
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Free your mind and Dive

« Απάντηση #16 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 11:38:24 πμ »

Ενα ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ στο ΔΣ για την οργάνωση  την προσωπική τους ασχολια, την αφιερώση του προσωπικού τους χρόνου προκειμένου να περάσουμε ΟΛΟΙ εμεις καλά..
ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ να είστε καλα   ...
Επισης πολυ θετικό οτι ΟΛΟΙ γυρισαμε ασφαλεις πίσω και αυτό νομίζω είναι το πιο σημαντικό.
Το ΠΗΛΙΟ φοβερό σε μαγευει, φοβερες διαδρομές (ωραια κομματια για να δοκιμάσεις τα " στριφτερα "σου όρια, αλλά και επικίνδυνα ) , η φύση οργιαζει σε ορισμένα κομματια του...
Χαρηκα πολυ που ξαναειδα ανθρωπους που είχα να δω απο τη Πανελληνια, γελάσαμε αρκετα και περασαμε όμορφα.
Η ομάδα μας (ΤΣΑΚΑΛΙΑ) κατέβηκε για την εμπειρια και τη συμμετοχη και για να ευχαριστηθουμε τη βολτα..
Ο καιρός σύμμαχος για όλες τις ομάδες και όλους τους ταξιδιώτες.
Αντε και στο επομενο ΦΡ, πάντα να είμαστε καλά και να συναντιώμαστε...

Καταγράφηκε

Η ευτυχία είναι ένα ταξίδι όχι ένας προορισμός.
Δεν υπάρχει μονοπάτι προς την ευτυχία, το μονοπάτι είναι η ευτυχία.
gerontovrahos
Απλός οδηγός
Αποσυνδεδεμένος

- I love riding -

« Απάντηση #17 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 12:29:20 μμ »

Μπράβο παίδες! Καταφέρατε να με ξεαραχνιάσετε! Είχα να βγώ από την Αθήνα από τον προπέρσινο ΦΡ....

Η απονομή για μας έγινε το Σάββατο κατά τη μία στην υπέροχη παραλία του Ομβρυού!

Πάμε γι'άλλα...
Καταγράφηκε
Hypersonic
Γιώργος... Mr. Anderson
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Μπαμπάς * 2

« Απάντηση #18 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 12:38:01 μμ »

Αντε ας πω και εγω τιποτα...

Περασαμε χαλια.
Εμπειρια που δε σου προσφερε τιποτα και θες να την ξεχασεις.
Δεν κουραστηκαμε καθολου.
Κοιμηθηκαμε πολλες ωρες.
Ο κ@λος μας δεν πονεσε καθολου.
Οι διαδρομες ασχημες μεσα στη φυση. Σκετη αηδια.
Το Πηλιο απο τις χειροτερες περιοχες.
Δυστυχως γνωρισα απο κοντα πολλους απο εσας και το μετανιωσα πολυ. Ευτυχως που δε γνωρισα ακομα περισσοτερους.
Το φαγητο δεν τρωγοταν.
Το ΔΣ αφησε τα παντα στην τυχη τους και ασχοληθηκε μονο με τα κοάλα.
Ο καιρος χαλια, χιονια, κρυο, υγρασια, παγωνια, παγετος στους δρομους.
Οι υπολοιποι της ομαδας ξενερωτοι και βαρετοι. Θαυμαζω την υπομονη μου!
Ο Αρχηγος της ομαδας δεν ηξερε που παν τα 4 (υπολοιπα μηχανακια της ομαδας)
Χωματινη διαδρομη? Στρωμενη ασφαλτος ηταν και μια ευθεια. Ουτε ενα πετραδακι δεν ειχε.
Τελικα το V-Strom δεν παει στο χωμα, ο,τι και να λετε.
Ειχαμε πηξει στις χελωνες. Πολυ χελωνα αυτο το Πηλιο. Καστιγκ τους καναμε για να δουμε ποια θα κανει το μοντελο.
Επιτελους γυρισαμε στην Αθηνα.
Τι ωραια που ειναι στο γραφειο.

Στο επομενο ΦΡ δε θα παρω μερος.

Αυτα τα παραπανω ειναι ολη η αληθεια που δε σας λενε.

« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 12:40:43 μμ από Hypersonic » Καταγράφηκε

panisk
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #19 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 13:02:16 μμ »

Αντε ας πω και εγω τιποτα...

Περασαμε χαλια.
Εμπειρια που δε σου προσφερε τιποτα και θες να την ξεχασεις.
Δεν κουραστηκαμε καθολου.
Κοιμηθηκαμε πολλες ωρες.
Ο κ@λος μας δεν πονεσε καθολου.
Οι διαδρομες ασχημες μεσα στη φυση. Σκετη αηδια.
Το Πηλιο απο τις χειροτερες περιοχες.
Δυστυχως γνωρισα απο κοντα πολλους απο εσας και το μετανιωσα πολυ. Ευτυχως που δε γνωρισα ακομα περισσοτερους.
Το φαγητο δεν τρωγοταν.
Το ΔΣ αφησε τα παντα στην τυχη τους και ασχοληθηκε μονο με τα κοάλα.
Ο καιρος χαλια, χιονια, κρυο, υγρασια, παγωνια, παγετος στους δρομους.
Οι υπολοιποι της ομαδας ξενερωτοι και βαρετοι. Θαυμαζω την υπομονη μου!
Ο Αρχηγος της ομαδας δεν ηξερε που παν τα 4 (υπολοιπα μηχανακια της ομαδας)
Χωματινη διαδρομη? Στρωμενη ασφαλτος ηταν και μια ευθεια. Ουτε ενα πετραδακι δεν ειχε.
Τελικα το V-Strom δεν παει στο χωμα, ο,τι και να λετε.
Ειχαμε πηξει στις χελωνες. Πολυ χελωνα αυτο το Πηλιο. Καστιγκ τους καναμε για να δουμε ποια θα κανει το μοντελο.
Επιτελους γυρισαμε στην Αθηνα.
Τι ωραια που ειναι στο γραφειο.

Στο επομενο ΦΡ δε θα παρω μερος.

Αυτα τα παραπανω ειναι ολη η αληθεια που δε σας λενε.

Και εγώ σ' αγαπώ!!! Και του χρόνου που δεν θα έρθεις θα κοιτάξω να είμαστε πάλι στην ίδια ομάδα!!!
Γεια σου μεγάλε φωτογράφε μας!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 13:04:50 μμ από panisk » Καταγράφηκε

Yianni
Moderator
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #20 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 13:21:15 μμ »

Πρώτα πρώτα ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ σε όλους όσους συνέβαλαν στην διοργάνωση ενός ακόμα πετυχημένου ΦΡ. Ιδιαίτερα στον Σώτο και τον Παύλο Α. που ενώ όλοι εμείς τρώγαμε και πίναμε εκείνοι "βγάζαν τα μάτια τους " στο PC γιά να μαζεψουν τις φωτογραφίες και να βγάλουν αποτελέσματα.

Στο Πήλιο ανέβηκα γιά πολλοστή φορά, αλλά το φετινό ΦΡ μου έδωσε την ευκαιρία να το δω από μία πλευρά που δεν είχα συναντήσει ποτέ άλλωτε.

Πρώτα πρώτα μία μοναδική ανατολή στον δρόμο γιά το Τρίκερι. Οταν όλες οι υπόλοιπες ομάδες πίνανε τα καφεδάκια τους στο Hotel εμείς πέρναμε το καραβάκι γιά το νησί στην Νότια πλευρά. Δεν μετάνιωσα ούτε στιγμή γιά την απόφαση που πήραμε να ξεκινήσουμε την διαδρομή μας από εκεί. Η περιοχή γύρω από το νησάκι καθώς και το ίδιο το νησί, είναι μία απίθανη καταπράσινη περιοχή γεμάτη πανέμορφες μικρές αμμουδιές. Προτείνω να το βάλετε κάποια στιγμή στα σχέδιά σας να περάσετε από κεί.

Υστερα, ένα απίθανο μπάνιο στο χωριό Μικρό. Ενα παραθαλάσιο χωριό μακρυά από τους κεντρικούς δρόμους, με μία απίθανη αμμώδη παραλία. Οταν βούτηξα στο νερό ένοιωσα την επιθυμία να μείνω εκεί μέχρι το βράδυ, αλλά ο χρόνος μας πιέζε πολύ προς την κορυφή.  Cool

Κάναμε συνολικά γύρω στα 340 χλμ. από τα οποία καμιά 30αριά σε χώμα. Απρόοπτα ευτυχώς δεν είχαμε. Είχαμε σαν στόχο να "βγάλουμε" όσο γίνετε περισσότερα ΦΩΣΗΕ και νομίζω ότι κάτι κάναμε. Υστερήσαμε λίγο σε φωτογραφικούς στόχους αλλά ρίξαμε πολύ γέλιο και περάσαμε καλά.

Η τελική 3ή θέση ήταν μία μικρή ικανοποίηση γιά τις 13 συνολικά ώρες που φάγαμε στο δρόμο.

Προσωπικά ήταν το 2ο κύπελο που παίρνω, μετά την 2η θέση στο 1ο ΦΡ. Την ερχόμενη χρονιά πάμε να πατήσουμε κορυφή!

Επίσης να πω ότι αυτές οι συναντήσεις είτε είναι Πανελλήνια, είτε ΦΡ, όποια ονομασία και αν εχουν, απότερο σκοπό έχουν τις συναντησεις φίλων από όλη την Ελλάδα.

Είχαμε ένα φοβερό σύμμαχο σε όλο το 3ήμερο.... τον Καιρό.

Χάρηκα που είδα φίλους με τους οποίους έχουμε χαθεί από καιρό... Τον Τάσο, τον Σωτήρη, τον Κυριάκο. Παιδιά να σας βλέπουμε συχνότερα!

Και του χρόνου με υγεία!
Καταγράφηκε
fparis
Anaconda Team Member
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #21 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 13:40:57 μμ »

O Ασθενής ANACONDA.

<a href="http://www.youtube.com/v/HFQ9ABuYd3k" target="_blank">http://www.youtube.com/v/HFQ9ABuYd3k</a>
Καταγράφηκε

Να είσαι Έλληνας είναι περηφάνεια.
Να είσαι Μακεδόνας είναι τίτλος

…τὸ εὔδαιμον τὸ ἐλεύθερον, τὸ δ' ἐλεύθερον τὸ εὔψυχον…
African Boy
Τhe Professional
HTC ΔΣ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #22 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 13:50:45 μμ »

Για άλλη  μια φορά το HTC έβαλε το στίγμα βαθιά στις καρδιές μας. 

Όλοι φύγαμε με τα μυαλά καρφωμένα στο Πήλιο στα Χάνια σε όλα τα
όμορφα μέρη που διασχίσαμε  προς αναζήτηση του κρυμμένου θησαυρού.

Τελικά αυτό που έχει μεγάλη σημασία είναι η συμμετοχή και ΟΧΙ οι βαθμοί.

Τελικά αυτό που έχει σημασία είναι η ένταση και το πάθος που είχαν όλες οι ομάδες για καλαμπούρι για διασκέδαση και όρεξη για την ομαλότερη και ορθότερη διεξαγωγή του 4ου Φωτογραφικού Ράλι.

Τελικά αυτό που θα μας μείνει…….;;;

*Όλες οι όμορφες φωτογραφίες των ομάδων, μιας και κάθε φωτογραφία κρύβει μέσα της τόση ενέργεια που για κάθε μέλος οποιασδήποτε ομάδας είναι ξεχωριστή.*

Είχα την Τιμή και την Χαρά να είμαι σε ομάδα με Πάθος με Φαντασία με άφθονο γέλιο και όρεξη για την συμμετοχή και τον αγώνα .
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στις κοπέλες μας που μας ανέχτηκαν σε όλες τις διαδρομές Βάσω Ειρήνη Μαργαρίτα.
Η παρέα ήταν μοναδική και ξεχωριστή με τον καθένα να αποτελεί μοναδικό συμπλήρωμα  στις όμορφες Φωτογραφικές αναμνήσεις.

Όσο για το ΔΣ απλά ένα θερμό χειροκρότημα από καρδιάς και ένα βροντερό ΑΨΟΓΟΙ μιας και όλα ήταν στην άψογα. Πραγματικά τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και κατάφεραν τελικά να μας πάρουν και τα κύπελλα  Grin Grin Grin

Μελανά σημεία υπήρχαν και θα υπάρχουν πάντα  σε τέτοιες μεγάλες και ζωντανές συγκεντρώσεις αλλά είναι τόσο μικρά που απλά περνάνε απαρατήρητα και δεν αφήνουν να χαλιναγωγήσουν αυτά, την διοργάνωση.

Εύχομαι όλοι να επιστρέψαμε  χωρίς προβλήματα….

Καλή βδομάδα σε όλους και όλες οι εικόνες από τις  470 και κάτι φωτογραφίες από όλες τις ομάδες θα μιλήσουν από μόνες τους ………

5ο Φωτογραφικό σου ερχόμαστε……….

Σε νησί……:goofy:

Καταγράφηκε

"Life is not about waiting for the storms to pass.... it's about learning how to dance in the rain"
"Africa Twin XRV750 RD07A"
ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

Μαργαρίτες μη μαδάς

« Απάντηση #23 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 13:53:22 μμ »

O Ασθενής ANACONDA.

<a href="http://www.youtube.com/v/HFQ9ABuYd3k" target="_blank">http://www.youtube.com/v/HFQ9ABuYd3k</a>
H κάμερα στο τέλος γιατί κουνήθηκε  που τον πετάξατε καλε τον "ασθενή"Huh?? 

Εχω συμετάσχει σε 2 1/2 ΦΡ και με διαφορά αυτό ήταν το καλήτερο.
Ευχαριστώ την ομάδα μου για την υπομονή της και να με συνχωρέσουν για τα ()*&)^%$% αλλά τι να κάνω βρε παιδάκια. Σχολείο στο 3ο Ραήχ έκανα. Εχω μάθει να  ζηταω με "διαφορετκό τρόπο αυτό που θέλω. Μην στεναχωρίεστε όμως. Του χρόνου να είμαστε καλά και δεν θα φωνάζω, αλλά δεν θα ξεχάσω να πάρω το μαστίγιο μαζί μου  Σας Αγαπω όλους...... μια αγκαλίτσα?Huh 

Οσο για το ΔΣ τα λόγια είναι περιττα. Τα παιδιά έχουν φτιαχτεί γιαυτή την δουλεία, δηλαδη να παιδέυονται για να διασκεδάζουμε εμείς. Ενα μεγάλο μπράβο  και ένα τεράστειο ευχαριστώ.

Μόνο ένα μικρό παραπονω να πω αν και δεν ευθύνετε κανεις απο τους διογρανοτές γι'αυτό. Το ξενοδοχείο και περισσότερο ο ξενοδόχος ήταν για πολλές κλωτσιές.

Καταγράφηκε
panisk
Rossi και πάνω !
Αποσυνδεδεμένος

« Απάντηση #24 στις: Δευτέρα 12 Οκτώβριος 2009, 14:12:28 μμ »

Το ΤΡΑΚΤΕΡ Anaconda  
<a href="http://www.youtube.com/v/xVdqb33TGf4" target="_blank">http://www.youtube.com/v/xVdqb33TGf4</a>

Αφού ο αρχηγός μας είχε αυτή την εμπειρία και οδήγησε το τρακτέρ με όλες τις προφυλάξεις ασφαλείας, φορώντας κράνος, δήλωσε ότι το Transalp του από εδώ και πέρα θα το οδηγεί με στολή ...αστροναύτη!!!
Καταγράφηκε

Σελίδες: [1] 2 3 4 5 6 |   Πάνω
  Εκτύπωση  

Μεταπήδηση σε: